Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (760. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muhtemelen depodan gelen yakıt sesidir. Mazot aldığınjzda depo dolduğunda her frende lup lup ses yapıyor hatta geri geri parkederken ani fren yaptım mazot öyle lakırı yaptıki vurdjm sandım inip baktım :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 Optimal Octavia aracım var.

Apple carplay yada andoid auto yu nasıl altif edip çalıştırabilim?

Apple ın sitesinde 2016 octavia yazıyor fakat ne yaptıysam çalıştıramadım.
  • Han-X kullanıcısına yanıt
    Beyfendi octavialarda smart link ozelligi altinda carplay ve akilli telefon ekranlarinin oto multimedya ekranina aktariliyor onun icinde skoda servisleri 600 ile 750 tl fiyat istiyorlar illere gore değişiyor fiyat araligi...

• quote:

Orijinalden alıntı: mfaydin

Arkadaşlar ağustos'ta almış olduğumuz 1.6 dsg sytle aracımızda şimdi fren yaparken arkadan küt küt ses geliyor sanki bagajda bir şey hareket eder gibi. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı?

Volkswagen grubu ve bir çok markada yaşanan yakıt deposundaki çalkantı seslerini duymuşsunuz. Benim araçta da var.
    Eski aracım Toyota Corolla 2010'da da vardı.
    Güvenlik gerekçesiyle bir çok firma, yakıt deposunda bulunan ve çapraz yerleştirilen dalgakıran parçasını kaldırdı.
    Ancak bu defa da böyle sesler çıktı ortaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 3 Aralık 2016; 21:49:15 >
  • Şimdi anlaşıldı depoyu doldurduğumuzda oluyor genelde. Demek ki depodaki yakıt çalkantı sesi. Çözüm var mı dır buna?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfaydin

Şimdi anlaşıldı depoyu doldurduğumuzda oluyor genelde. Demek ki depodaki yakıt çalkantı sesi. Çözüm var mı dır buna?

Mazotu en fazla 100 tl lik almak çözüm olabiliyor.... :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Everywhere It Matters E kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Hatırladığım kadarıyla Skoda yaptırdığı araştırma sonucunda Oğuşlar bayisini bünyesinden ayırmıştı.

• bybyxx B kullanıcısına yanıt
    Tekrar ustasına sordum. Mümkün olmadığını yapılırsa farın bozulabileceğini söyledi ki tatmin olmadım. Ancak daha fazla üzerine gitmeyeceğim. Olduğu gibi kullanacağım. Çok da kötü değil aslında. Bir tık yüksek olsa fena olmayacaktı ama neyse artık.
  • iatros81 İ kullanıcısına yanıt
    aslında mekanizması belli. farlarımız hüzmeli direkt ışık veriyor.bu ışık aracı veya farı her açtığımızda kendini aracın durduğu pozisyona göre ayarlar. bu ayar yer yüzeyine önden belli bir açı ile düşen ışık hüzmesidir. araç yokuşta iken bu açı değişir. aynı zamanda araç yokuş inerken de farklı bir açı olur. ki bizim xenonlar sağa ve sola da dönüyor. şimdi gelelim işin teknik yanına .. hüzmenin yere düşme açısı mesela 45 olsa (öylesine rakamsal örnek ) bu açıyı bir kaç derece değiştirmek lazım. ama bu mekanik olmaz. çünkü bu ayar bilgisayarlı bir ayarıdr.ve bunun en doğal kaynağı insanlarda içkulaktaki denge merkezi gibidir. evet biraz fazla bilimsel yazdım ama son satırda diyorum ki .. bu ustalardan ben veya sizin isteğimiz bu far hüzmesinin derecesini 45 ten mesela 48 ye yükseltin . rakamlar sadece örnektir.ve bunu bu güzel komplike sistemde elbette eliyle veya tornavidayla yapılamaz. biliyorum ki bu yapılabilir ama arabanın beyninde olmalı. aracı bilgisayara bağlar ve ışık ayar sistemini ayarlar.imkansız değil ..ki düşünün 110 beygirlik bir arabayı chip ve yazılımla 130 beygir yapıyorlar. benim dediğim far ayarı çok daha kolay. .bunun için skoda ya yazacağım. tabi bizim değil ana memleketine ..en azından bu güzel aracın bu ayrıntısına dikkat çekmek istiyorum. herkese selamlar.sana da ayrıca teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: bybyxx

aslında mekanizması belli. farlarımız hüzmeli direkt ışık veriyor.bu ışık aracı veya farı her açtığımızda kendini aracın durduğu pozisyona göre ayarlar. bu ayar yer yüzeyine önden belli bir açı ile düşen ışık hüzmesidir. araç yokuşta iken bu açı değişir. aynı zamanda araç yokuş inerken de farklı bir açı olur. ki bizim xenonlar sağa ve sola da dönüyor. şimdi gelelim işin teknik yanına .. hüzmenin yere düşme açısı mesela 45 olsa (öylesine rakamsal örnek ) bu açıyı bir kaç derece değiştirmek lazım. ama bu mekanik olmaz. çünkü bu ayar bilgisayarlı bir ayarıdr.ve bunun en doğal kaynağı insanlarda içkulaktaki denge merkezi gibidir. evet biraz fazla bilimsel yazdım ama son satırda diyorum ki .. bu ustalardan ben veya sizin isteğimiz bu far hüzmesinin derecesini 45 ten mesela 48 ye yükseltin . rakamlar sadece örnektir.ve bunu bu güzel komplike sistemde elbette eliyle veya tornavidayla yapılamaz. biliyorum ki bu yapılabilir ama arabanın beyninde olmalı. aracı bilgisayara bağlar ve ışık ayar sistemini ayarlar.imkansız değil ..ki düşünün 110 beygirlik bir arabayı chip ve yazılımla 130 beygir yapıyorlar. benim dediğim far ayarı çok daha kolay. .bunun için skoda ya yazacağım. tabi bizim değil ana memleketine ..en azından bu güzel aracın bu ayrıntısına dikkat çekmek istiyorum. herkese selamlar.sana da ayrıca teşekkürler.

Arkadaşımın E90 kasa 320d si var ve o da xenon farların bazal seviyelerinin düşük olmasından yakınıyordu. Kendisi makine mühendisi. Araştırıp bulmuş. Farların üzerinde bazal seviyeyi ayarlayan bir vida varmış onunla 5 dk da halletmiş. Şimdi memnun. Bozulma falan da yok. Olay elektronikten ziyade mekanik ve bizim servislerin iş bilmezliğinden başka bir şey değil. Ayrıca Mercedes'de de durum böyleymiş onun söylemesine göre.

• 2013 2014 1.6 TDİ Elegance model Otomatik araç almayı düşünüyorum ancak dsg şanzıman korkutmuyor değil açıkcası siz ne dersiniz bu konuda?

• CrazyLeshRaC kullanıcısına yanıt
    Ben olsam 2014 servis bakımlı uzatılmış garantili araç almaya çalılırdım. Dsg için bunlar şart bana göre.

• Bende araç alcam tavisyenizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgatasoy -- 6 Aralık 2016; 10:44:8 >
  • arkadaşlar bir sorum olacak..şimdi ötv geçenlerde %45 den %50 ye çıktı.sıkıntı yok bu konuda.
    Fakat biraz önce bir haber okudum.1 ocakta %74 e mi çıkacak?bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • ilkmat40 kullanıcısına yanıt
    1.4 1.6 hacimler için oranlar 45, 50, 60 şeklinde. ilk planlama 74tü. bundan başka değişiklik yapılmayacak diye biliyorum.
  • Merhaba arkadaşlar,
    İstanbuldaki yetkili servislerle ilgili garip bir durum var. Bu yıl içerisinde benim bildiğim Atik, Oğuşlar, Yükselen servisleri marka değiştirmiş ya da yetkili servis anlaşması sonlanmış. Konu hakkında bilgisi olan var mı? Yakınımdaki yükselen ve atikin skodadan çıkması hoş olmadı benim için.

Gördüğüm altur ile yeni skodaya da bakmaya başlayan maslak doğuş oto var servis olarak. Siz hangisini tercih ederdiniz?

30000 bakımı yaptıracağım ve vites topuzununun garantiden değişmesini isteyeceğim. 2014 sonu 2015 ocak çıkışlı aracım.

Teşekkürler.
  • nurullahkarakose N kullanıcısına yanıt
    Bende fiat egea lounge dizel otomatik aracıma aldım.
    gerçekten mükemmel yol tutuşu var lastiklerin.
  • kecan K kullanıcısına yanıt
    atik bayisi suzuki oldu. yükselen yer değiştirdi diye biliyorum. ben atik in servisinden çok memnundum. tekstilkent teki avek' in satış ve binası çok güzel beklerken sıkılmıyorsunuz. fakat ben servisten memnun kalmadım. 6 saat sürecek denildi ve tam gün beklemek zorunda kaldım. motor temizliği bile yapılmamıştı. atik bu işi çok güzel yapıyordu.

yani sonuç olarak avek' i düşünebilirsiniz fakat ben servisten memnun kalmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERHAINSTEIN

atik bayisi suzuki oldu. yükselen yer değiştirdi diye biliyorum. ben atik in servisinden çok memnundum. tekstilkent teki avek' in satış ve binası çok güzel beklerken sıkılmıyorsunuz. fakat ben servisten memnun kalmadım. 6 saat sürecek denildi ve tam gün beklemek zorunda kaldım. motor temizliği bile yapılmamıştı. atik bu işi çok güzel yapıyordu.

yani sonuç olarak avek' i düşünebilirsiniz fakat ben servisten memnun kalmadım.

Yükselen de skoda yı bıraktı (yada bıraktırıldı)....suziki oldu...

• arkadaşlar merhaba..

yeni aldığım 2015 model Octavia mın garanti süresini uzatabilir miyim? bunun için ne gerekli?

birde aracı alırken 30 bin bakımının yapıldığı iddia edilmişti ama güvenemiyor insan Ankara da Skoda servisi tavsiyesi yapabilir misiniz?

teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.