Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (859. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ousenmez

benim 2016 ibiza 1.0 ecotsi yı 9200 de birinci sene bakımını yaptırdım mart 2017de. Bugün 18200 kmdeyken araba yolda sarı ikaz lambasıyla yag durumunu ölç ikazı verdi. Hemen 2km ötede benzinlikte baktık nerdeyse yag cubugunun en dibinde azıcık bir yağ kalmıştı. 1 lt ekledim. Şimdi bu tsi motorlarda bu normal mi yoksa yağ eksiltme daha ciddi bir sorunun habercisi mi? Net de cogu ksi wv grubu tsi lerde turbo şarj yağ eksiltme yapıyor yazmış. Araçta herhangi bir ses veya egzosda bir gariplik vs yok.

geçmiş olsun öncelikle.
    2,5 yıldır 1.2 tsi kullanıyorum.
    herhangi bir yağ eksiltmesi yaşamadım.
    serviste kontrol ettirmenizde fayda var.
  • ousenmez O kullanıcısına yanıt
    Kullanım kitapçığını incelerseniz 10000 km de 0,5lt civarı yağ yakması normaldir diyor ilk onbesbinde daha fazlada olabilir diyor

Yanı sıkıtilı birşey yok aracı biraz devirli kullanmanız veya dusuk devirde kullanmanız buna etken yağınızı ekleyin yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35bin km.ye yaklaştım dsg ile sıfır sıkıntı.

• Merhabalar arkadaslar nasılsınız...SEAT İBİZA TÜRKİYE facebook grubumuza katılanınız var mı?birde yeni ibiza kullanan arkadaşlar araçlarınıza kol dayama taktıdınız mı?

• nacakcizade28 N kullanıcısına yanıt
    zorla masrafa sokacaksınız beni :)
    maşallah hocam kazasız belasız
  • Teşekkür ederim hocam sağolun en iyileri sizlerin olsun

• Beyler Sakarya da yaşayan ve Seat’ı Seven varsa bir PM alabilir miyim?

• Arkadaşlar merhaba, 2014 model ibiza sahibiyim,
    Biraz araştırdım ancak nette pek bilgi bulamadığım için bilginize danışayım istedim. Kısa farlar patladı ve temassızlık oldu neyse ben biraz kurcaladım falan uzunu söktüm kısanın birisine taktım ancak nereye taktığımıda hatırlamıyorum. Sol far olabilir zira ışığı sağ tarafa göre baya yukarı ve kuvvetli vermekte. Sağ çok altta iken sol çok üstte kalıyor. Bu durumun uzun ve kısa far tipleri ile ilgisi olabilirmi acaba? Uzun ve kısaların H4 H7 ne olduğunuda bulamadım bu konudada bilginizi rica edeceğim. Son olarakta philips xtreme vision almayı düşünüyorum kullanan varmı aramızda yada tavsiye edebileceği bir marka,
    Desteğiniz için teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • itsmyturn kullanıcısına yanıt
    Makyajlı-Makyajsız Kasa IBIZA "6J" Ampul Tipleri (09-17)
    Bi-xenon Olan Far
    Uzun-Kısafarlar = D1S (85V 35W)
    Sinyaller= PY21 (12V 21W)
    Gündüz Farları= P21 (12V 21W)
    Park Ampulleri= W5W (12V 5W) Farklı bir kaynaktan aldım. Şahsen pek bilgim yok.

• Geçen hafta aracımı satışa çıkardım. 43.700 tl yazdım. Sahibinden.com da uçuk fiyatları görünce bende yüksek yaZdım(yazdığımu düşündüm). Aynı gün içerisinde 5-6 kişi aracı almak için aracdılat 2 kişi 40.000, 2 kişi 41.000, 3 kişi 42.000 tl teklif etti. Piyasa ne kadar çok artmış. Aslında aracımı satmak gibi bir niyetim yoktu. Sadece şuan ederi ne ladar diye merak ettim ilan verdim. O kadar kişi arayınca anladım ki araçlar gerçekten pahalılaşmış. Çok değil 2014 aralıkta 34.000 tl sıfır aldım.

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Ref paket degilmi hocam? Lpg varsa 43ten asagi etmez kanisindayim

• quote:

Orijinalden alıntı: itsmyturn

Evet Reference Paket arka camlar otomatik, Kapı kolları ve aynalar Gövde renginde ve LPG li. 2014 temmuz sonraki araçlarda yokuş kalkış ve ESP var.

Ben bu kadar yüksek bir piyasa olduığunu yeni fark ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

Orijinalden alıntı: itsmyturn

Evet Reference Paket arka camlar otomatik, Kapı kolları ve aynalar Gövde renginde ve LPG li. 2014 temmuz sonraki araçlarda yokuş kalkış ve ESP var.

Ben bu kadar yüksek bir piyasa olduığunu yeni fark ettim.

50 verseler yine düşünürüm, satsan ne alacaksın sıfır alamadıktan sonra satmak mantıklı olmaz ibizayı

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Geçen hafta aracımı satışa çıkardım. 43.700 tl yazdım. Sahibinden.com da uçuk fiyatları görünce bende yüksek yaZdım(yazdığımu düşündüm). Aynı gün içerisinde 5-6 kişi aracı almak için aracdılat 2 kişi 40.000, 2 kişi 41.000, 3 kişi 42.000 tl teklif etti. Piyasa ne kadar çok artmış. Aslında aracımı satmak gibi bir niyetim yoktu. Sadece şuan ederi ne ladar diye merak ettim ilan verdim. O kadar kişi arayınca anladım ki araçlar gerçekten pahalılaşmış. Çok değil 2014 aralıkta 34.000 tl sıfır aldım.

kredi çekmeyeceksen, cepte ayrıca paran varsa yani yeni araba seni maddi ve manevi yormayacaksa sat bunu al hayalini kurduğun focusu :) Focustu değil mi istediğin...
    Benim düldül 148 i geçti... 1-2 ay sonra 150 bakımı olur nasipse :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Benim onceki arac lpg ki idi duz yolda lpg ilede 195 yapardi benzine alirdim onlada ayni surati yapardi. Ben ibizada 183 kmh ciktim havada ruzgarliydi arac hada gitmedi 1-2 dk gaza basili o sekil gittim. Belki havada ruzgar az olsaydi veya olmasaydi 190 ancak giderdi duz yolda. Hafif egin gorurse arac 200 yapar.

Hocam aradan bayağı bir zaman geçmiş ancak bugün bu düşünce kafama takıldı ve araştırdığımda burası karşıma çıktı. Belki bu araç elinizde değil ama sorma ihtiyacında bulundum. Bu attığınız fotoğraftaki kokpit benim aracımın kokpiti ile aynı, sormak iştediğim şu, hava sıcaklığı olan yere dijital hız göstergesini nasıl ayarladınız acaba. Az önce biraz karıştırdım ancak bir sonuca varamadım. Başka bilen arkadaşlarında bilgisi var ise bilgilendirirseniz sevinirim. Aracım 2013 model Ibiza.

• quote:

Orijinalden alıntı: SparrowJackCpt.

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Benim onceki arac lpg ki idi duz yolda lpg ilede 195 yapardi benzine alirdim onlada ayni surati yapardi. Ben ibizada 183 kmh ciktim havada ruzgarliydi arac hada gitmedi 1-2 dk gaza basili o sekil gittim. Belki havada ruzgar az olsaydi veya olmasaydi 190 ancak giderdi duz yolda. Hafif egin gorurse arac 200 yapar.

Hocam aradan bayağı bir zaman geçmiş ancak bugün bu düşünce kafama takıldı ve araştırdığımda burası karşıma çıktı. Belki bu araç elinizde değil ama sorma ihtiyacında bulundum. Bu attığınız fotoğraftaki kokpit benim aracımın kokpiti ile aynı, sormak iştediğim şu, hava sıcaklığı olan yere dijital hız göstergesini nasıl ayarladınız acaba. Az önce biraz karıştırdım ancak bir sonuca varamadım. Başka bilen arkadaşlarında bilgisi var ise bilgilendirirseniz sevinirim. Aracım 2013 model Ibiza.

Kendisi cevap verirmi bilemem ama ben tahmin ettiğimi yazayım. Sinan kardeş aracına kadran selamlama gibi özelliklerini aktif etmişti. Bu hız göstermesi de büyük ihtimal vag-com dan özelliklerini açtığı için olmuştur. Sen de bu şekilde denersen olabilme ihtimali var diye düşünüyorum. Tabi daha detayı Sinan görünce verecektir sana.

• boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Vag-com u biraz araştırdım şimdi güzel bir yazılım. Bu yazılımın da işini bilmem gerektiğini düşünüyorum. Yanlış bir hamle araçta maddi hasara sebep olabilir. Yakın bir zamanda yolum servisr düşecek, acaba durumu orada izah etsem yaparlar mı acaba? 🤔

• servisten servise durum değişir diye düşünüyorum ancak servislerin bu işe pek yanaşmadığını duymuştum. gene de sormakta fayda var.
  • Merhaba, 2012 Model (2. el aldım) Seat Ibiza aracım var. Araç LPG'li olduğu için yetkili servis dokunmak istemiyor. Kayseri'de düzgün bir servis arıyorum. Önerileriniz var mı acaba?
  • Yetkili servisler vagcom yapmıyorlar hocam.
  • 
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.