Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (861. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
139
Favori
988.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 859860861862863
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 Ibiza için park sensörü 600 TL (sadece sesli uyarı), kolçak 700 TL olarak fiyat aldım, İzmir Vosmer.

İzmir MBU park sensörü 300 TL (yan sanayi), kolçak 650 TL.

İkisini de düşünüyodum ama çok uçuk fiyatlar.
  • sushi. S kullanıcısına yanıt
    Kolçağı zaten dışarıdan çözmeli..

Garantiniz bittiyse, park sensörünü de dışarıdan taktırın bence..

Ben mecburen park sensörü için, garantiden dolayı 600 TL yi bayılacağım :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhendis biri kullanıcısına yanıt
    Bi ara orijinal kolçağı 350 tl civarına vermişlerdi forumda yazan arkadaşlar oldu, o fiyata yakalar mıyım diye aradım sordum ama indirim geçmiş maalesef. Kolçaklara baktım Armster marka olan hoşuma gitti o da 350 tl civarı. 150 civarına da vidasız bardaklığa oturtulan modeller var, bakalım.

Garanti kasımda bitiyor, park sensörünü bitince taktırırım artık. Bi bakım parası vermek istemiyorum park sensörüne.

Cam filminde de garantide sorun çıkartıyolar mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sushi. S kullanıcısına yanıt
    Mantıken cam filminin garanti ile ilgisi yok. Araca mekanik veya elektriksel bir müdahale yok sonuçta..

Ancak cam filmi taktırmak kanunen hala sıkıntılı. 4 gün önce trafik polis memuruna sordum. Kanunen yasak ama şu an ceza yazılmıyor, yarın ne olur bilemem dedi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sushi.

2016 Ibiza için park sensörü 600 TL (sadece sesli uyarı), kolçak 700 TL olarak fiyat aldım, İzmir Vosmer.

İzmir MBU park sensörü 300 TL (yan sanayi), kolçak 650 TL.

İkisini de düşünüyodum ama çok uçuk fiyatlar.

Ben kolçağı bedavaya almışım 😂 700 tl çolçak mı olur. Şaka gibi servis fiyatları. Geçen sene kampanya vardı birçok bayiye yeterince koşçak gitti. İsterseniz şehir dışı diğer seat bayilerini telefonla arayın. Ekim - kasım gibi eskişehir seat batisinden 325+20tl kargoyla aldım.

• muhendis biri kullanıcısına yanıt
    Hocam ben onu servise sormuştum, cam otomatikleri garanti dışı kalır dediler. Zaten dediğiniz gibi yarın ne olacağı belli değil henüz beklemekte yarar var.

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Cam otomatikleri ve arka camdaki rezistans aklıma geldi benim de garanti dışı kalacak, arabaya dokunamıyoruz garanti yüzünden 😀

• quote:

Cam otomatikleri ve arka camdaki rezistans aklıma geldi benim de garanti dışı kalacak, arabaya dokunamıyoruz garanti yüzünden 😀

Aracımı 2014 aralıkta aldım, 2015 şubat başında lpg taktırdım. Sonrasında hiçbir bakımını da serviste yaptırmadım. 2 ayda sorun çıkartmayan araba çokartmaz diye düşündüm😂😂 garantiyi önemsemedim hiç. Şuan ataç 3.5 yaşında standart bakım dışında hiçbirşey yapmadım aracıma. Fren balataları bile orijinal ☺️ Dsg şansımaz ise garanti önemli ama diğer motorlarda garantiye takılmayın derim

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam aslında. Aracım da manuel, garantilik bi sorunum olmadı bugüne kadar.

• Merhabalar, teknik bir sorum olacaktı:

Ben de İbiza'nın 1.0 95HP Turbo modeliyle aranıza katıldım. Aracım düz vites ve trafikte, bazen de kalkışlarda debriyajdan yavaşça çekerek gaz vermeden aracı kaldırıyorum, normalde bu durum dizel araçlara has diye biliyordum ancak aracın yüksek torklu olmasının da etkisi var sanırım. Sorum şu ki, bu şekilde motora ya da debriyaja bir zararı olur mu? Araştırdığım kadarıyla bu şekilde kullanıldığında benzinli motorun kendisinin gaz verdiğini ve zararı olmayacağından bahsetmişler. Siz ne düşünüyorsunuz?
  • 1 motor baz model 71k mi simdi aşağı fiyat alan var mı

• RainyDream kullanıcısına yanıt
    Benim ilk arabam ve acemilikte en çok korkulan dur kalklarda aracı kaldırmaktır ama ben pek sorun yaşamadım bu kavrama sayesinde, aracımda en çok hoşuma giden şeylerden biri de budur. Ben de çevremdekilere sorduğumda baskı balataların çabuk tükeneceğini söylemişlerdi, sanırım yapacak fazla bir şey yok, tek yapmak gereken kalkışta seri bir şekilde ayağı debriyajdan çekip vitese geçmek olacaktır diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

Cam otomatikleri ve arka camdaki rezistans aklıma geldi benim de garanti dışı kalacak, arabaya dokunamıyoruz garanti yüzünden &#128512;

Aracımı 2014 aralıkta aldım, 2015 şubat başında lpg taktırdım. Sonrasında hiçbir bakımını da serviste yaptırmadım. 2 ayda sorun çıkartmayan araba çokartmaz diye düşündüm&#128514;&#128514; garantiyi önemsemedim hiç. Şuan ataç 3.5 yaşında standart bakım dışında hiçbirşey yapmadım aracıma. Fren balataları bile orijinal ☺️ Dsg şansımaz ise garanti önemli ama diğer motorlarda garantiye takılmayın derim

2014 ekimde de ben aldım 2015 nisanda lpg taktırdım hiçbir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar sadece aracı aldığım günden beri klima problemi vardı konya attarlar seat bayinin işgüzerlığı sayesinde git-gel klimaya gaz bas gaz çek derken garanti bitti sonrada ücret çıkarttılar onun haricinde de sıkıntı yaşamadım, orjinal yedek parçayı alırım götürür özel serviste bakım yaptırırım parçalarıda konya attarlar bayinden almam adamlar 30bin bakımında buji için 187tl fiyat verdi kendi memleketimde doğuş oto dan 85tl aldım aynı bujileri.
  • BenZin olmuş 5.95 tl
    Dizel olmuş 5.30 tl
    LPG 2.73 TL

Lpg bu fiyattan almak çok karlı☺️ İnş tez zamanda LPG ye zam gelmez.

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 2 Nisan 2018; 10:47:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

quote:

quote:

Cam otomatikleri ve arka camdaki rezistans aklıma geldi benim de garanti dışı kalacak, arabaya dokunamıyoruz garanti yüzünden &#128512;

Aracımı 2014 aralıkta aldım, 2015 şubat başında lpg taktırdım. Sonrasında hiçbir bakımını da serviste yaptırmadım. 2 ayda sorun çıkartmayan araba çokartmaz diye düşündüm&#128514;&#128514; garantiyi önemsemedim hiç. Şuan ataç 3.5 yaşında standart bakım dışında hiçbirşey yapmadım aracıma. Fren balataları bile orijinal ☺️ Dsg şansımaz ise garanti önemli ama diğer motorlarda garantiye takılmayın derim

2014 ekimde de ben aldım 2015 nisanda lpg taktırdım hiçbir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar sadece aracı aldığım günden beri klima problemi vardı konya attarlar seat bayinin işgüzerlığı sayesinde git-gel klimaya gaz bas gaz çek derken garanti bitti sonrada ücret çıkarttılar onun haricinde de sıkıntı yaşamadım, orjinal yedek parçayı alırım götürür özel serviste bakım yaptırırım parçalarıda konya attarlar bayinden almam adamlar 30bin bakımında buji için 187tl fiyat verdi kendi memleketimde doğuş oto dan 85tl aldım aynı bujileri.

Ne oldu klima? Yapmadılar mı daha?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

quote:

quote:

Ne oldu klima? Yapmadılar mı daha?

hakem heyetindende olumsauz çıktı, adam lpg taktırmayacaktın dıyor bilirkişi aracı bile incelemedi telefonla ben ulaştım olumsuz oldu yani
  • quote:

BenZin olmuş 5.95 tl
    Dizel olmuş 5.30 tl
    LPG 2.73 TL

Lpg bu fiyattan almak çok karlı☺️ İnş tez zamanda LPG ye zam gelmez.

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

depo 41lik simit tank full boşken 34 litre hiç geçmedi benim
  • RainyDream kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı araç var ve ilk kullanmaya başladığımda bir an adapte olamadım. Gaz vermeye çalışınca debriyajın kendi kendine verdiği gaz ile çakışıp tuhaf şeyler gerçekleşiyor :D. Alışık olmadığım için ben de yabancı siteler de olmak üzere çok araştırdım ve sizin gibi sorun olmadığını, normal bir şey olduğunu öğrendim. Mutlaka gaz pedalını da kullanmak istiyorum derseniz ayağınızla ufacık dokunmanız yetiyor.

Fakat dik yokuşlarda durma pozisyonundan kalkışa geçeceğiniz zaman sadece debriyaj pedalı ile kalkış yapmaya çalışmak balatalar açısından pek iyi değil. Kullanım kılavuzunda da yokuşlarda kavrama noktasında tutarak kalkış yapmayın diye yazıyor. Hala alışamadım dik yokuşlarda gaz pedalı ile kalkış yaparken.

Her ne kadar debriyaj pedalı ile kalkış yapmada sorun yok deseler de içim pek rahat etmiyor. Psikolojik galiba...

Benim de size sorum olacak: Geri vitese geçtiğiniz zaman, arabayla geri geri giderken döner bir cismin başka bir cisme sürtmesi gibi bir ses duyuyor musunuz? Belki ben çok paranoyak bir şekilde yaklaşıyorum arabaya ama o hep aklıma takılmıyor. Özellikle de yetkili servisten bu tip yeni nesil debriyajlı arabaların baskı balata değişiminin 2500 TL tuttuğunu öğrendikten sonra.
  • MudeKu kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam yardımcı oldunuz, ben de düz yollarda bu şekilde kullanıyorum aslında, yokuş için söyledikleri doğrudur.

Açıkçası hiç fark etmedim fakat bundan sonra dikkat edeyim. Bir de bu kadar kısa sürede debriyajla ilgili bir sorun çıkacağını pek sanmıyorum ama normal bir durumdur belki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustafa-_- kullanıcısına yanıt
    42 litrelik tank var bende genelde 35-36 litrelerde atıyordu ama shellden aldığım zaman. Opet ve BP nedense atmıyor doldurmaya devam ediyor. Hatta adamlara diyorum ötmeye başladığında attırın diye. Bazen böyle yoğun olunca istasyon gözden kaçıyor sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 859860861862863
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.