Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (858. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 2014 referans paket ibiza alarak aranıza katıldım. 1.4 atmosferik motor var 19 bin de araba. Lpg taktırmak istiyorum mantıklı olur mu sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2002 model seat ibiza 1,4 100hp signo lpg/benzin manuel vites 24000 tl ? 209.000 km.
    2000 model seat ibiza 1.6 16valf 100hb akl motor lpg benzin manuel vites 20500 tl ?233.000 km
    2005 model clio 1.4 Dynamique 16valf 98hp 130.000 km manuel 22.500 tl ?
    bunlardan hangisini önerirsiniz ? yakıt tüketimi seatlarda yüksek deniliyor en çok o düşündürüyor ? 100 km de kaç lt yakar acaba ? seat aynı fiyata daha çok konfor. tşkler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeyyan

Merhaba arkadaslar 2014 referans paket ibiza alarak aranıza katıldım. 1.4 atmosferik motor var 19 bin de araba. Lpg taktırmak istiyorum mantıklı olur mu sizce

olur hocam , bence hiç beklemeyin aynı motorlu ibiza var bende, aldığım hafta lpg taktırdım. lpg'de markadan ziyade önemli olan montajdır. atiker'in italyan yazılımlı olanı var , onu taktırabilirsiniz. ama bayiye gidince sizin araca muhtemelen daha fazla kâr bırakacağı için atiker gold takmak isterler, nedenmiş, enjektorleri daha hızlıymış. hiç gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 22 Ocak 2018; 22:19:24 >
  • ben de şunu sormak istiyorum. 2014 1.4 ibiza ST var. kasislere girince bir gıcırtı sesi geliyor (muhtemelen önden). bunun nedenini bilen veya tahmin edilecek arkadaşlardan fikirlerini öğrenmek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semsengineer

2002 model seat ibiza 1,4 100hp signo lpg/benzin manuel vites 24000 tl ? 209.000 km.
    2000 model seat ibiza 1.6 16valf 100hb akl motor lpg benzin manuel vites 20500 tl ?233.000 km
    2005 model clio 1.4 Dynamique 16valf 98hp 130.000 km manuel 22.500 tl ?
    bunlardan hangisini önerirsiniz ? yakıt tüketimi seatlarda yüksek deniliyor en çok o düşündürüyor ? 100 km de kaç lt yakar acaba ? seat aynı fiyata daha çok konfor. tşkler şimdiden.

2005 model olanda bir sıkıntı yoksa en iyisi o. benim bildigim 100hp motorların yakıtı fazla idi. benim araç şehiriçi 30-40 km/h ort. hızla 10lt. civarı yakıyor. gittiğiniz güzergah 4 veya 5. vitesle gitmeye müsaitse o zaman daha az yakar
  • eranyumm kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam seat lar cezbedici ama çok yakıyor hakkaten . dizel alamayacağımdan clio mantıklı. forumlarda çok tutarsız yazmışlar kimisi lps ile şehir dışında 6 lt leri grdüğünü söyerken bir çoğu 8-10 lt diyor şehir içi zaten söylemeye gerek yok. 1.4 ün az yaktığını söylemişler bende buraya sorim dedim tekrar.tekrar tşkler cevap için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsengineer -- 22 Ocak 2018; 9:53:48 >
    Bende önceki haftalarda taktırdım, 2015 ibiza 1.4 model. İş tamamen ustaya kalıyor usta da Atiker'i kesinlikle önermedi, zaten direkt ben Atiker takmıyorum dedi GFI taktırdım 2500 liraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Bende önceki haftalarda taktırdım, 2015 ibiza 1.4 model. İş tamamen ustaya kalıyor usta da Atiker'i kesinlikle önermedi, zaten direkt ben Atiker takmıyorum dedi GFI taktırdım 2500 liraya.

gfi'yi ilk defa duydum. hocam gerçi taktirmissiniz artık hayırlı olsun ama 2500 lirayı amorti etmeniz için yaklaşık 25bin km yol gitmeniz gerekli. ben şahsen 25bin km'yi ancak 4 yılda falan yaparım herhalde. o yüzden benim görüşüm az km yapanlar için en mantıklı seçenek en ucuzudur. çok şükür önceki aracıma da Atiker taktırdım , o arabaya 4,5 yıl bindim, yaklaşık 40bin km. yol yaptim bir istisna hariç bana sorun çıkarmamıştı. diyaframdi sanırım tek o parçada arıza çıktı, fabrika çıkışlı olarak hataliymis , onu da garanti kapsamında degistirdiler. demek istediğim LPG takılmadan önce amorti etme süresi de hesaba katilirsa maksimum fayda sağlanmış olur. mesela bizim arkadaştan 3 yıl önce 1700 liraya prins taktırmış. su ana kadar 22bin km yol yapmış hala parasını amorti etmedi diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 22 Ocak 2018; 22:25:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: semsengineer

Teşekkürler hocam seat lar cezbedici ama çok yakıyor hakkaten . dizel alamayacağımdan clio mantıklı. forumlarda çok tutarsız yazmışlar kimisi lps ile şehir dışında 6 lt leri grdüğünü söyerken bir çoğu 8-10 lt diyor şehir içi zaten söylemeye gerek yok. 1.4 ün az yaktığını söylemişler bende buraya sorim dedim tekrar.tekrar tşkler cevap için.

hocam Clio daha az yakar ama aynı şartlarda 1lt daha az yakar. farkı o olur. yoksa arasında çok fark olacağını düşünmeyin. dediğim gibi seat 1.4 10 lt şehiriçi, 6-7lt. civarı da şehir dışı 110-120'yi geçmeden yakıyor. clio için de şehiriçi 9lt, s.disi 6lt olarak dusunun

vala haklısınız hocam. heemn hemen aynı paraya daha sağlam ve donanımlı ( clionun full yazılanda 4 cam otomatik değil seat ibiza daha eski modelinde hız sabitleyici bile var ) araç almak mantıklı. aklımda bide toyota var onlarda hemen hemen aynı fiyat farkında 2004 modelleri 24000 civarı. benim için hb olsun az yaksın çok sanayiye götürmesin. içi biraz konforlu olsun hız yapan basıp giden biri değilim. ibizalar hem uygun hemde sağlam 1.4 100hb ve 1.6 100hb si için çok farkı yakıt tüketimi yazanlar olmuş. 1lt önemsiz yoksa.corolla VVT-i Sol 1.6 var 25000 artık kış çıkmadan birini almak lazım. teşekkürer hocam.
  • Arkadaşlar belki yeri değil ama birşey danışmak istiyorum. 2013 model Ibiza aracımda AUX moduna telefonla bağlandığımda teybin ekranında sadece AUX yazıyor, acaba telefonda çalan şarkının bilgilerinin yazsa böyle birşey mümkün mü acaba?
  • Aux girişi ve aux kablosu üzerinden sadece ses aktarımı yapıldığından şarkı bilgileri vb. Bilgilerin cihazdan o ekrana yansıması mümkün değildir teknik olarak. Daha doğrusu analog ses sinyali transferi yapar aux bağlantısı. İngilize auxiliary input yardımcı giriş anlamına gelir. Genelde eski teknoloji cihazlardaki sesi bir nevi amfi görevi görmesi için müzik sistemlerine bağlamaya yarar.

Hocam aynı durum benim araçta mevcut viraj demir lastiğinden geldiği söyleniyor değiştirmeniz ya da yağlamanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h4rml3ss

Hocam aynı durum benim araçta mevcut viraj demir lastiğinden geldiği söyleniyor değiştirmeniz ya da yağlamanız lazım.

öyle ufak bir şey ise çok sorun değil. gıcırtı veya tıkırtı konusunda takıntılı değilim Allah'tan.
  • http://www.mynet.com/haber/yasam/antalyada-feci-kaza-olum-ogluyla-cekildigi-fotografin-ardindan-geldi-3658726-1
    kaza yapan arkadaş forumdan mı tanıyan var mı
    geçmiş olsun adama da yazık olmuş çok hızlı çarpmış
  • Biz trafik kurallarına uymayı öğrenmediğimiz sürece böyle pisi pisine kazalar,ölümler kaçınılmaz. Sürücü en az 90 ile gidiyor. Burda her 2 side suçlu. Sürücü hızlı gittiği için suçlu. Yaya dikkatsizce geçtiği için suçlu. Yaya yaşlı reflekleri malum zayıf, geçemeyeceğini kestirmeliydi. Yazık oldu.

• Arkadaşlar dsg sorunları ile güncel bir gelişme var mı?

Aracım otomatik dizel 25.000 km’de ve çok memnunum şuan. Sorun yaşayan var mı?

• Bugun luleburgaz yolunda e5 te giderken koy yolundan cikar ustu acik kasali kamyonetten beyaz plastik kasalar yola uctu ortalama 80 90 arasi giderken mecbur uzerinden gecmek zorunda kaldim. Hic onlem almayan surucu hemen geri donus yapip kacti yoldan. Sonra baktigimda plakanin altindaki panjur izgara kirilmisti..

Fazla bir zarar yokta simdi bunun icin ne yapabilirim. Ne kadara patlar tamir olurmu parcasi yok hic yola dagilmistir. Yenisi ne kadara olur birde tirnakli bir parcadir heralde tamponu sokmeden cikip takilirmi

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

• quote:

Orijinalden alıntı: Mbiwa

Bugun luleburgaz yolunda e5 te giderken koy yolundan cikar ustu acik kasali kamyonetten beyaz plastik kasalar yola uctu ortalama 80 90 arasi giderken mecbur uzerinden gecmek zorunda kaldim. Hic onlem almayan surucu hemen geri donus yapip kacti yoldan. Sonra baktigimda plakanin altindaki panjur izgara kirilmisti..

Fazla bir zarar yokta simdi bunun icin ne yapabilirim. Ne kadara patlar tamir olurmu parcasi yok hic yola dagilmistir. Yenisi ne kadara olur birde tirnakli bir parcadir heralde tamponu sokmeden cikip takilirmi

Parçası olsaydı kolayca halledilirdi. Kırık kısmının yapılabilmesi için ön panjurun sökülüp yapılması lazım. Tamponu indirmeden halledilebilir. Özel servisimize gelirseniz bu konuyla ilgili yardımcı olmaya çalışırız.

• benim 2016 ibiza 1.0 ecotsi yı 9200 de birinci sene bakımını yaptırdım mart 2017de. Bugün 18200 kmdeyken araba yolda sarı ikaz lambasıyla yag durumunu ölç ikazı verdi. Hemen 2km ötede benzinlikte baktık nerdeyse yag cubugunun en dibinde azıcık bir yağ kalmıştı. 1 lt ekledim. Şimdi bu tsi motorlarda bu normal mi yoksa yağ eksiltme daha ciddi bir sorunun habercisi mi? Net de cogu ksi wv grubu tsi lerde turbo şarj yağ eksiltme yapıyor yazmış. Araçta herhangi bir ses veya egzosda bir gariplik vs yok.
  • 
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.