Şimdi Ara

Yeni Ryzen 5 3600 @ 4.5ghz 1.225V (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.343
Cevap
54
Favori
97.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uyum sorunu yaşamazsın hocam. Yeni bios güncellemeleri ile ram desteği de artıyor. Bende 4 Adet 16GB Tridentz RGB 3200 kullanıyorum. Önceki anakartım B450'de de şimdiki X570te de sorun yaşamadım bu ram ile.

• oc yapmayacaksak stock fanlar yeterli oluyor mu? yoğun kullanım dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orodruin

Uyum sorunu yaşamazsın hocam. Yeni bios güncellemeleri ile ram desteği de artıyor. Bende 4 Adet 16GB Tridentz RGB 3200 kullanıyorum. Önceki anakartım B450'de de şimdiki X570te de sorun yaşamadım bu ram ile.

Merhaba,Geri dönüş için teşekkürler

Garantiye almak adına testi olan ürünü aldım https://bilendenal.com/kingston-32gb-ddr4-3200mhz-cl22-masaustu-rami-kvr32n22d8-32.html sorunsuz uydu

128 GB başka bir dünyamış

Yeni Ryzen 5 3600 @ 4.5ghz 1.225V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 12 Ekim 2020; 0:24:55 >

• Arkadaslar 3600 sahibiyim, cok bilgim yok oc yaptim 3600a stabilite hakkinda yorum almak istiyorum.

4.2ghz 1.225 calistiriyordum, res vs hicbisey olmadi cok stabildi ama gorunce yorumlardan oc yapayim dedim canim cekti.

Suan icin 4.4ghz de 1.26 voltta calisiyor. C20de 3960 skor aliyor.

Ac odyssey, detroit become human ve control e girdim. Saatlerce oynadim hic bir sorun cikmadi. Cok test yapmayi sevmiyorum bi c20 yaptim. Herhalde sorun cikmaz degil mi?

Sicaklik olarakta detroit disinda sorun yasamiyorum 63 u gecmiyor. Detroit cok yukleniyor 68 69 oluyor arada.

Uzun vadede 4.4 kullanmak islemcime zarar verir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt

XMP açık halde anakart destekliyorsa güzel o zaman. Ama 128gb ile ne yapacaksınız onu merak ettim. Render mı alıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Orodruin

XMP açık halde anakart destekliyorsa güzel o zaman. Ama 128gb ile ne yapacaksınız onu merak ettim. Render mı alıyorsunuz?

XMP Kapalı sanırım desteklemiyor 4x32 de denemedim.

Veri merkezinde barındırma amaçlı kullanıyorum

• Gayet güzel değerler herhangi bir crash yemediyseniz tam gaz devam bir şey olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Gayet güzel değerler herhangi bir crash yemediyseniz tam gaz devam bir şey olmaz

peki çok teşekkür ederim

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Peki cok tesekkurler

• BF 2033 SUS hakkında bilgisi olan var mı?

• Kardeşimin bilgisayarını 1600AF'den 3600' e terfi ettirdik. 2070S'i tam verimli kullanıyor artık.

2022PGS kodlu geldi. (Kasa temizliği ve tabiki macun temizliği yapıldı. Bios Sıfırlandı)

MSI B450 Tomahawk Max

Wraith Prism Soğutucu

1.25v

4.20Ghz

LLC4

XMP Profile 2 (Gskill 3600Mhz CL18)

PBO Kapalı

CBO Kapalı

Cool N Quiet Kapalı

Windows 10 20h1 2004 x64 Ghost Spectre Superlite

1.225v'de mavi ekran aldım.

Cinebench R20 3800 Puan

Maksimum CPU sıcaklığı 70'i geçmedi.

Önerilerinizi alabilirim. Bir ara DRAM Calculator ile bellekleri biraz kurcalamayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 23 Ekim 2020; 9:28:19 >
  • Snelius kullanıcısına yanıt

Yeni serilerin hepsi iyi aslında. 4.2ghz tüm cekirdeklerde görürsünüz diye tahmin ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mavi ekran almadığınız voltajda 1.25v sanirim, kullanmaya devam edebilirsiniz.

Oyunlarda işlemci frekansından çok memory copy ve latency daha baskın gozukuyor.

O sebeple 3733mhz overclock ve cl değerini düşürmeyi deneyebilirsiniz

• Merhaba hocam, ramler 3600mhz cl18 32gvk mi yoksa 16gvk mi?

• kunGFu kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 23 Ekim 2020; 12:10:6 >

• zzonerr Z kullanıcısına yanıt

Evet memoru overclock hedefliyorum bundan sonra.

1.25v 4.2Ghz allcore şu anda mavi ekran vermedi 6-7 saat oyunda.

• o zaman ram calculator gecikmelerde daha esnek olabilir bu düzende (4x8).. dene bakalim ne kadar düsüyor merak ettim. bende de 32gvkc var 2*16.. seninki cl16 19 19 19 olursa ayni kapiya cikiyor :)) tesekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 23 Ekim 2020; 12:12:32 >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt

Karşılaştırırız. Yarın yada pazar günü biraz gıdıklar paylaşırım. :)

• zzonerr Z kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için. Benim asıl merak ettiğim tüm çekirdeklerde 4.2 GHz'i 1.2v - 1.25v ile görüp, göremeyeceğim. 1.3v ve üstü vermek istemiyorum işlemciye

• Arkadaşlar bu oc işlerinden hiç anlamayan biri olarak 1 ay önce ilk defa oc denedim ve CPB açık halde Ryzen Master ile manuel olarak 4 ghz ve 1.225,1.25 ya da 1.3 olarak voltaj girdim tam hatırlamıyorum üçünden biri. Oyunda sıcaklık 60-65 arası. Herhangi bir hata olmadı şimdiye kadar. Tekrar CPB kapalıya dönüp 3.6'da mı kullanayım yoksa şu an ki durum iyi midir?

TUF B450-Pro Gaming
    Corsair Vengeance LPX 3200 CL16
    5600 XT Pulse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.