Şimdi Ara

Yeni Ryzen 5 3600 @ 4.5ghz 1.225V (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.343
Cevap
54
Favori
97.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıcağı sıcağına tüm sürücüler güncel testimizi güncelleyelim.

Yeni Ryzen 5 3600 @ 4.5ghz 1.225V

Anakartın biosundan VRM ayarı çektikten sonra istenirse test 10 kez tekrarlansın 3999- 4005 arası bir puanlama alıyor eskiye nazaran oldukça kararlı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThE LoSt -- 26 Eylül 2020; 14:36:6 >
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    Anakart modeliniz nedir ?

Çok uğraşmadan 2020 güncel 3600 ler için 4.2 ghz 1.100v ile o.c denemelerine başlayabilirsiniz. r20 occt testlerinden sonra güncel bir kaç oyun testinden sonra kararlılıkta bir sorun yoksa bu şekil kullanabilirsiniz Cpb, pbo, cool and quiet kapatın bunları sadece smt açık kalabilir sonrasında yukarıda belirtilen voltaj ve frekans eğrisini girin testleri yapın sorun yoksa daha ilerisi için denemeler yapmaya devam edin sizin için yeterli ise frene basarak değerleri sabitleyin her işlemci bir olmaz her anakartın da o.c potansiyeli bir değildir bu hususa dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Anakart modeliniz nedir ?

Çok uğraşmadan 2020 güncel 3600 ler için 4.2 ghz 1.100v ile o.c denemelerine başlayabilirsiniz. r20 occt testlerinden sonra güncel bir kaç oyun testinden sonra kararlılıkta bir sorun yoksa bu şekil kullanabilirsiniz Cpb, pbo, cool and quiet kapatın bunları sadece smt açık kalabilir sonrasında yukarıda belirtilen voltaj ve frekans eğrisini girin testleri yapın sorun yoksa daha ilerisi için denemeler yapmaya devam edin sizin için yeterli ise frene basarak değerleri sabitleyin her işlemci bir olmaz her anakartın da o.c potansiyeli bir değildir bu hususa dikkat edin.
    B450M S2H hocam.
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    b450m s2h modeli ile bu konuda stabil değerlere ulaşan bireyler mevcut onlardan yardım isteyebilir yada yukarı da anlattığım gibi kendiniz deneyimleyebilirsiniz bahsi geçen anakartta elle voltaj giremezsiniz anakartın belirlediği değerlerde kullanmanız gerekecek vcore +100-150v artırarak ramler de o.c yoksa soc voltajı oto bırakabilirsin bahsi geçen cpb, pbo, cool and quiet değerli kapatıp 42 çarpanını girin f10 yapıp çıkın bi görelim nedir ne değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mânâlùx Râpérâ

şuan 1.1v ile 4.2ghz de stabil çalışıyor biosdanda ayarladım. şuan sistem boştayken 38 derece stres testinde 68 dereceyi geçmedi.
    biostan power boostu açmayın tavsiyem çok yüksek voltaj veriyor. değerleri elle girmenizde fayda var.
    bu arada pbo yu kapatmayı tavsiye eder misiniz? kapatınca sanırım fix 4.2ghz de çalışacak cpu. şuan 500mhzlere kadar düşürüyor boştayken sistem. iyi bişey değilmi açık olması?

unutmadan stok fan ile 1.3v değeri tabi bu, 90 dereceleri geçen işlemcim şuan arctic freezer 34 esports duo soğutucu ile üstteki değerlerde.
    kasam biraz kaliteli olsa 60lara düşerdi muhtemelen.
    aynı işlemciyi kullanıyorum. ve hava soğutmalarımız da aynı

aynı voltaj değerlerini girsem sorun olur mu? Anakartım Msi A320 M Pro Max. M.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enrique Iglesias07 -- 27 Eylül 2020; 1:11:56 >
  • Enrique Iglesias07 kullanıcısına yanıt
    Yonga farkı var kartlar arasında aynı değerleri tutturamayabilirsiniz a320 kısıtlanmış bir yongadır fazla zorlamayın
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    1.287.5 olarak voltajı sabitledim. Kasım ayında Anakart değişikliğine gidip, yine Msi B450 M Pro Max modelini alacağım. yeterli midir?
  • Enrique Iglesias07 kullanıcısına yanıt
    ryzen masterdan voltajı yüksek başlayın, ufak ufak aşağı çekip aida64 ile stres testinde deneyin 30dk falan. 1.1v 4.2ghz değerinde bi sorun cıkmazsa en son 2-3 saatlik bi test yaparsınız onda da sorun cıkmazsa biosdan girersiniz değeri hocam. tekde indirmeyin voltajı işlemcinin silikonundan, anakartın kalitesine bir sürü etken var. muhtemelen bi sorun cıkmaz ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Bu yaz sıcağında gayet tatminkar değerler

r15 r20 gibi yazılımlar ile çoklu çekirdek testlerinden geçerse günlük kullanın
    En azından OCCT Small data set yada AVX testlerinden birine sokmadan sadece cb20/cb15 ile stabilite testini önermemekteyim. Çünkü her ne kadar belirgin olmasada AVX yükler hayatımızın pek çok yerinde var. Çok minik bir yerde bile hata çıksa bsod yiyeceğimiz için en azından 1 saatlik avx test öneriyorum . Realbench encoding testi açıkçası yeterli normal birisi için. hem renderda problem yaşamadıgınıda kanıtlamış olur hemde avx yüklere dayanıklılıgı test edilmiş olur. P95 Gibi aşırı zor testleri herkese önermiyorum workstationu olupda hız aşırtanlara tavsiyem olur ama (P95 blend gibi boş bir testten bahsetmiyorum smallest ftt de full thread çalıştırmaya diyorum ) safest safe oluyor
  • Arkadaşlar merhaba :) Sonunda ben de ryzen5 3600 işlemcimi aldım. Bu seri nasıldır bilen var mı? Bir de oc yapmayı düşünmüyorum ama bi tık iyileştirme de yapsak fena olmaz sanki o yüzden şu değerler uzun yıllar götürür dediğiniz var mıdır?Yeni Ryzen 5 3600 @ 4.5ghz 1.225V
  • quote:

Orijinalden alıntı: husaamm

Arkadaşlar merhaba :) Sonunda ben de ryzen5 3600 işlemcimi aldım. Bu seri nasıldır bilen var mı? Bir de oc yapmayı düşünmüyorum ama bi tık iyileştirme de yapsak fena olmaz sanki o yüzden şu değerler uzun yıllar götürür dediğiniz var mıdır?
    Eski versiyon gelmiş sanırım.
  • husaamm H kullanıcısına yanıt
    Bende bf2022 pgs var 4.4 1.32 oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    2030 diyor yani 2020 30. haftada üretilmiş yeni üretim.
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Emin misiniz daha 2 buçuk ay önce üretilmiş. 2020 nin 30. haftası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaos_3492

Bende bf2022 pgs var 4.4 1.32 oluyor
    Hocam kusuruma bakma burayı yeni kullanıyorum diğer arkadaşa yazmak istemiştim o mesajı. Bir de seninki de mi Malezya üretimi? Ve o kullandığın değerlerden memnun musun stabil çalışıyor mu? Ben pek oc işini anlamıyorum o yüzden yapmamayı düşünüyorum ama performansa etkisi olacaksa araştırıp bir miktar yapabilirim diye düşünüyorum.
  • husaamm H kullanıcısına yanıt
    Malezya olması lazım ama china ibaresi hiç yok.

Sıvı soğutma ile ;
    4.4 GHz 1.32v Max 73 derece.
    4.3 GHz 1.22v Max 63 derece.
    Oyunlarda 50-55

Stok fan ile ;
    4.1 GHz 1.15v Max 77 derece. (Oyun 60-65 c)

Güçlü soğutucun yok , ekran kartında rx580/1660 seviyesinde ise 4.1 1.15 ayarla.

Daha güçlü ekran kartın soğutma varsa iyce kurcala

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaos_3492 kullanıcısına yanıt
    Anakartım asus tuf b450 pro gaming. Ramler 2*8 3600hz ekran kartı da sapphire pulse rx5600 xt. Stok fan kullanmayı düşünüyorum bi süre. Sonra indirimde yakaladığımda güzel bi kule tipi soğutucu alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

2030 diyor yani 2020 30. haftada üretilmiş yeni üretim.
    Şimdi gördüm.@husaamm
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.