Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (207. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
128
Favori
523.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Enteresan, aynı model araca sahibim ve bahsettiğiniz şikayetlerim olmadı.

Ben acil fren desteğin de kör nokta ikazının da çok faydasını gördüm. Elbette başka model araçlarda daha iyisi olabilir ama ben Kadjar'dan şikayetçi değilim.

Sizin için hayırlı olsun, umarım aradığınızı bulursunuz bir sonraki aracınızda.
  • airwolf26 kullanıcısına yanıt
    Doğru,katılıyorum
    Benimde aracım aynı özelliklere sahipti,
    Araçta özellik çok ama hiç biri sağlıklı çalışmıyor,çin malı gibi,
    kendi kendine park etme özelliği olan aracım garajda kolona çarptı,çarptıktan sonra sensör bağırıyor :)))

Ama Allah var,Türkiye’deki en iyi satış sonrası desteğe sahip firma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lionscoach -- 8 Haziran 2020; 15:49:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi niyet temennileri için çok teşekkür ederim, araç işleri tabiki biraz da kısmet ve beklenti işi...

Ancak dediğim güvenlik özellikleri bir uyarı değil uyarı + reaksiyon şekilde olmasını beklemiştim ama böyle iddia edildiği halde yanından bile geçmiyor....

Tüm yazdıklarımla alakalı servis raporlarında var ama çözüm yok.
    1,5 yıldır araçtan hiç veri bağlantısı sağlayamadım ( e-posta , havadurumu vs) sağlamasamda olur ancak ana ekran sağ üst köşede uyarı veriyor (kutu içinde 1 diye) bu bir hata/uyarı olduğunu gösteriyor ve silemiyoruz ( araç veri bağlantısı yok) diyorum adam bir iki sene bekleyin geçer diyor...

Kendi kendine çarpışma ikazı verince fren yapıp aracı tamamen durdurmuyor ( video ve tanıtım broşüründe öyle olduğu açıklanıyor ) diyorum , yoo kitabında öyle demiyor, freni devreye alır yazıyor diyorlar,
    Ön arka park sensörleri gecikmeli çalışıyor, örneğin dururken yaya önden geçiyor sonra ötüyor diyorum Buda park ederken sorun yaşatıyor diyorum bana manevra yaparken hız 4-6 km arası olmalı diyorlar ama araç freni bırakıp gaz hiç gaz vermeden 8-9 km hıza çıkıyor dediğimde EEE frene Bas o zaman diyorlar ( en son servisin önünde gidip daracık bir yere yani iki araç arasına park ettim, ve servis yetkilisine diğer araça ilk denemesinde sensörleri kullanarak dokunmadan çık aracı sana hediye edeceğim dedim koştura koştura gitti , ön plakalığı değiştiriyordu en son gördüğümde)
    Yani dertlerimi size de yazayım ki sizler belki farkına varır bir kazadan bir beladan sakınırsınız istedim o kadar....
    saygılarımla

• Veri bağlantısı sağlanması için aracınıza internet satın almanız gerekiyor. Renault aracı sıfır alırken 1 sene ücretsiz veriyor, 1 sene sonra satın almanız gerekiyor. Kutu içindeki 1 silmek için rlink yüklü usb içinden dosyaları silmeniz lazim ki o uyarı silinsin. Maalesef servisler bilgisiz. Kendi kendine çarpışma konusuna gelince kitapçıkta aynen dedikleri gibi. İkazı size veriyor fren yap diye. Siz yapmazsanız devreye giriyor. Park sensörüne gelincede 5 senedir ben bi problem yaşamadım. Farklı marka araç sahibiyiz, onunda çalışma prensibi aynı.
    İnş beklentilerinize uygun bi araç bulabilirsiniz 👋

• Merhabalar,
    5 yil once yurtdisina cikmistim ve 3 yas, 25 bin Km'deki Megane 3 aracimi o gun yaklasik 13 bin USD'ye satmistim.
    Simdi kesin donus yapiyorum ve 23 bin USD'ye denk gelecek sekilde (159 bin TL) 100 bin KM, 5 yasinda Kadjar aldi(rdi)m. Icon, 1.5 DCI, EDC.
    Bu kadar para arabaya verilir mi diye kara kara dusunurken borsada birkac iyi hamle ile aradaki farki kapadim, o yuzden cok koymadi.
    Ama bu fiyatlar nedir boyle arkadas???
    Arac cok sukur temiz, bir problemi yok.
    Araniza hosgeldim diyorum. Bir problem olursa artik basinizi agritirim.
  • Hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    Arkadaşlar şuan ki piyasa koşullarına göre otomatik kadjar 2015 model 180 190 arasında bulunuyor. Bu fiyat aralığında almak mantıklı olur mu?
    Tucson çok yakıyor diye vazgeçtim Tiguan ise fiyatları çok uçuk en mantıklısı bu araç ama 2. El fiyat yüksek olması sebebiyle dusunduruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yol tutuş konusunda çok iyi olduğunu bir kaç yıl önce bu forumda yazmıştım. Bazı arkadaşlar o zamanlar abarttığımı düşünmüşlerdi. Kanıtı aşağıya koyayım. Çok çok iyi bir sonuç

[DHTUBE=https://youtu.be/WRvJCUAUa1o]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 tce motor konusunda bilmem gereken bir şey var mı acaba ? Sorunlu bir motor mu

• ben de 2017 icon satmayı düşünüyorum. 78000 km de çizikleri var, ne kadar satsam iyi sizce?
  • airwolf26 kullanıcısına yanıt
    Veri bağlantısı uyarısı kapanabiliyor , aracı aldığımda ücretsiz veri bağlantısını hiç kullanmadım ,
    Acil fren destek sistemi ve kör noktanın faydalarını çok gördüm , bir keresinde normal seyir halinde giderken telefonum çaldı dalgınlıkla yoldan gözümü ayırdım önümdeki bayan sürücünün önünde hiçbir araç yokken durduk yere frene basacağını tahmin etmedim , uyarı sesi ile birlikte ramak kala durdu , frene aracın benden önce takviye yaptığından eminim fakat son müdahale sizden gelmeli aracın müdahalesi yeterli değil , fakat o uyarıyı almasaydım muhtemelen vurmuştum.
    Sensörler konusunda kesinlikle katılıyorum eş zamanlı değil geriden geliyor, daha önceki fluence aracımın ön arka sensörleri muazzamdı.

Yiğidi öldür hakkını yeme demişler yol tutuşu çok iyi , virajlardaki tutunuşu olsun sollama olsun beklentimin çok çok üstünde, crv ve tiguan kullandım ikisinide tokatlar özellikle crv de sanki virajda savuracakmış gibi hissediyorum. crv kullanan arkadaşıma denettim ben bu hızlarda kendi aracımla giremem dedi.

Trim seslerim az buçuk vites çevresinde vardı servis giderdi çift taraflı ince süngerimsi bant çekildi würth sprey sıkıldı şuan neredeyse çıt sesi yok. Yan aynalardan rüzgar sesi gelirdi
    100den sonra özellikle servis bunuda düzeltti yan aynaların içinde köpük doldurdular şimdi nispeten daha iyi. Ve bunlara ücret ödemedim sadece garanti kapsamında bakım zamanı bu şikayetlerimi dile getirmiştim kısmen halledildi rahatsızlık vermeyecek seviyelerde şuan.

Servis konusunda özellikle ne söylediysem yapıldı , hatta koltuk döşemem bile garanti bitmesine rağmen servis bakımlı olduğu için ücretsiz değişti.
    50 bide aracım beni hiç üzmedi lastikleri değiştirdim 225 55 19 pilot sport4 suv aldım nisan ayında kapmanyalı tanesi 850ye geldi kaçırmak istemedim aracın beyninde bu lastik ebatı var araca kodlandı. Şimdi üstüne birde lastik konforu eklendi 45 yanak çukurlarda ve kasislerde rahatsız ediyordu onuda halletmiş olduk.

Bu fiyata bukadar olur diyorum. tabiki ne araçlar 3008 ve tuscon ile arasındaki fiyat farkınıda dikkate alırsanız nekadar ekmek okadar köfte diyorum. Bana sorarsanız paranızın karşılığı diyebilirm.

• erdemr kullanıcısına yanıt
    otoendeks 191bin diyor, 195'ten baslayip dusebilirsiniz
  • İyi forumlar,
    2016 touch modellerde yağmur ve far sensörü standart mı, touch modelinde bulunan ekipmanları tam olarak anlayamadım.

• Lordem kullanıcısına yanıt
    iyi forumlar,
    Şimdi kısa bir araştırma yaptığımda Yağmur sensörü ve otomatik yanan farlar "Muson Paket" adı altında geçtiğini ve opsiyon olduğunu okudum.
    Şöyle bir bilgilendirme var opsiyonlara dair:

Keşif Paketi: Eller serbest park sistemi - Aktif Acil Fren Destek Sistemi- 360 park destek sistemi - Kör Nokta Uyarı Sistemi
    Kutup Paketi : Nappa deri direksiyon - Siyah Deri Döşeme - Isıtmalı ön koltuklar ve elektrikli sürücü koltuğu
    Muson Paketi : Elektronik klima - Yağmur Sensörü - Otomatik Yanan Farlar
  • bay baykuş kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• 2018 Model Icon cam tavanlı dizel otomatik bir kadjar beğendim.
    Fiyatlar uçtuğu için fiyat yazıp aklımı karıştırmayacağım fakat sorularım var.
    Bu araçların gözüme çarpan kronik bir sorunu yok. Sizce var mı?
    2018 model olmasına rağmen şu ana kadar 54 bin KM yapmış. Şehir içi muhtemelen (Antalya)
    Bana biraz çok geldi. Arabadan anladığım söylenemez.
    Onun dışında arabayı zaten Exper'e sokacağım. Başka nelere bakabilirim?
  • Merhaba ruhsatta bu icatlar kaç CC gözüküyor,1300 altı ise MTV çok farkeder.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow39

2018 Model Icon cam tavanlı dizel otomatik bir kadjar beğendim.
    Fiyatlar uçtuğu için fiyat yazıp aklımı karıştırmayacağım fakat sorularım var.
    Bu araçların gözüme çarpan kronik bir sorunu yok. Sizce var mı?
    2018 model olmasına rağmen şu ana kadar 54 bin KM yapmış. Şehir içi muhtemelen (Antalya)
    Bana biraz çok geldi. Arabadan anladığım söylenemez.
    Onun dışında arabayı zaten Exper'e sokacağım. Başka nelere bakabilirim?
    Aynı aracı 0 olarak 2019 çıkışlı aldım. Sizin km biraz çok gibi ama fiyatına göre tercihinizi yaparsınız. Bildiğim kadarıyla 80bin'de triger değişimi var, o biraz pahalı olabilir.

Ben aracımdan memnunum, öyle kronik bir sorun da göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmkara

Aynı aracı 0 olarak 2019 çıkışlı aldım. Sizin km biraz çok gibi ama fiyatına göre tercihinizi yaparsınız. Bildiğim kadarıyla 80bin'de triger değişimi var, o biraz pahalı olabilir.

Ben aracımdan memnunum, öyle kronik bir sorun da göremedim.

Alıntıları Göster
    Ford Kuga ile arasında kaldım.
    Qashqai'lere bakmıyorum bile fiyatları gereksiz uçmuş.
  • Renault fiyat sayfasında kadjar olarak sadece touch modeli var. Icon artık gelmiyor mu. Yılbaşından bu yana fiyat listesi aynı...
  • 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.