Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (257. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.429
Cevap
69
Favori
553.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baska yolu yok gercekten. En adi malzeme kullanilmis aracta. Iscilik ve malzeme kalitesi cok zayif.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantula

Baska yolu yok gercekten. En adi malzeme kullanilmis aracta. Iscilik ve malzeme kalitesi cok zayif.

ya ben arabayı gerçekten çok seviyorum, yıllarca kullanabilirim, keşke şuda olsun dediğim birşey yok araçta, ama sadece şu ses olayı ciddi anlamda sinirimi bozuyor.
  • Arkadaşlar kış lastiği tercihleriniz ne oldu paylaşırmısınız?

Şuan aracımda 205/60/r16 var 205/55/r16 da taktırabilirim. Ortalamanın üstünde kışı sağlıklı çıkarabileceğim hangi lastikleri tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sseydi

quote:

Orijinalden alıntı: cemcem0

quote:

Baska yolu yok gercekten. En adi malzeme kullanilmis aracta. Iscilik ve malzeme kalitesi cok zayif.

ya ben arabayı gerçekten çok seviyorum, yıllarca kullanabilirim, keşke şuda olsun dediğim birşey yok araçta, ama sadece şu ses olayı ciddi anlamda sinirimi bozuyor.

Bende arka taraftan gelen seslerden inanılmaz rahatsızım. müzik açmasak lambur lumbur at arabası gibi gidiyoruz. Ayrıca ön kapılara dizini dayayınca çıkan gıcırtı sesleri inanılmaz rahatsız ediyor. Sizinde ön kapılar bastırınca gıcırdıyor mu?

Benim capturda da ekranın alt tarafındaki konsoldan bastırınca çıtırtı sesi geliyor ama arka taraftan patırtı + koltuklardan da gıcırtı sesi geliyor. Seslerin her türlüsü var anlayacağınız. Koltuklar için yağlama yapacağım da ötekiler nasıl geçecek bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.M. -- 7 Aralık 2017; 22:19:19 >

• quote:

YouTube’a Captur production yazın arabanın seri üretiminin ne kadar hızlı olduğunu göreceksiniz. Araç üretiminde hız arttıkça kalite düşer e tabi fiyat da. Hele elemanın birinin bir kapı plastik contalarını takması var özenilmediği apaçık belli.

• Arkadaşlar faz 2 kullanıcısıyım, ICON 1.2 Turbo Benzinli 120 Bg EDC ilettiğiniz sıkıntıların hiç birini yaşamıyorum.

Araç gayet sessiz ve yumuşak adeta akıyor. Yıllarca kullanabilirim.

Malzeme kalitesi olarak tabii ki bir Mercedes, BMW, Wolswagen kalitesi beklenemez Renault’un arabalarından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DELLX

Arkadaşlar faz 2 kullanıcısıyım, ICON 1.2 Turbo Benzinli 120 Bg EDC ilettiğiniz sıkıntıların hiç birini yaşamıyorum.

Araç gayet sessiz ve yumuşak adeta akıyor. Yıllarca kullanabilirim.

Malzeme kalitesi olarak tabii ki bir Mercedes, BMW, Wolswagen kalitesi beklenemez Renault’un arabalarından.

Selam aynı aracı kullanıyoruz.
    Bir sorum olacaktı; Navigasyonun live hizmetleri çalışıyor mu?
    Teşekkür ederim.
  • htc xe kullanıcısına yanıt
    Aracımda MediaNAV var versiyonu 8.0.5. Ancak live açık değil. Live için belli bir ücret ödeyerek lisans alınması gerektiğini biliyorum.
  • Captur alma niyetim vardı anca gördüm ki bu araçta da yağ eksiltme sorunu var. Şu an faz 2 clio'm var, daha 5300km de 2 kere yağ sıfırlandı, komple yağ eklemsi yapıldı, çok hoşuma gidiyordu oysa bu araç...
  • mTm kullanıcısına yanıt
    Dizellerde boyle bir sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mTm

Captur alma niyetim vardı anca gördüm ki bu araçta da yağ eksiltme sorunu var. Şu an faz 2 clio'm var, daha 5300km de 2 kere yağ sıfırlandı, komple yağ eklemsi yapıldı, çok hoşuma gidiyordu oysa bu araç...

Faz 2 kullanıcısıyım. 1.2 Benzinli. Böyle bir sorunla karşılaşmadım. Eniştemde aynı aracın 2013 benzinlisini kullanıyor 4 yıldır, O'da böyle bir sorunla karşılaşmadı, Birazda şans işi sanki
  • yaşamış olduğunuz tüm problemleri yaşadım hatta artıları da var ama artık normal karşılamaya başladım klasik renault deyip geçiyorum...

yağ konusuna gelince 11000 de yağ uyarısı verdi araç ve servise gittiğimde normal bu motorlar ypar deyip 1 litre kadar yağ ilave edip aracı teslim ettiler ... açıkcası şuan takipteyim 15000 civarında tekrar yağ kontrolüne gideceğim ve eksilme çıkarsa sizin gibi yasal yollara başvuracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ati_63

yaşamış olduğunuz tüm problemleri yaşadım hatta artıları da var ama artık normal karşılamaya başladım klasik renault deyip geçiyorum...

yağ konusuna gelince 11000 de yağ uyarısı verdi araç ve servise gittiğimde normal bu motorlar ypar deyip 1 litre kadar yağ ilave edip aracı teslim ettiler ... açıkcası şuan takipteyim 15000 civarında tekrar yağ kontrolüne gideceğim ve eksilme çıkarsa sizin gibi yasal yollara başvuracağım

İnşallah eksilme olmaz. Uğraşılacak dert değil.
  • temennimizo yönde 3000 km civarı geçmesini bekliyorum...

sizin kaç km de yağ eksiltti ve ayrıca bu araçlar için servisin size kaç km bir yağ bakımı yapmamız gerektiğiyle ilgili verdiği bir bilgi var mı??
  • quote:

temennimizo yönde 3000 km civarı geçmesini bekliyorum...

sizin kaç km de yağ eksiltti ve ayrıca bu araçlar için servisin size kaç km bir yağ bakımı yapmamız gerektiğiyle ilgili verdiği bir bilgi var mı??

ilk eksiltme 1737km de oldu ikincisi 5250 civarı idi. Şimdi 3000km daha bekleyecekmişim sorunun ne olduğunu söylemeleri için ki anladığım kadarıyla normal deyip geçiyorlar, bir sebep söyleyemiyorlar. Ben bu araçtan da markadan da soğudum artık, zaten bana yetkili servis müdürünün söylediği, bu markanın benzinli hangi modelini alırsam alayım aynı sorun olacakmış bak sen şu işe. Ben en kısa sürede bu fason üretim aracı verip istediğim gibi bir araç olan crossland x almak niyetindeyim, hayırlısı bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mTm

quote:

temennimizo yönde 3000 km civarı geçmesini bekliyorum...

ilk eksiltme 1737km de oldu ikincisi 5250 civarı idi. Şimdi 3000km daha bekleyecekmişim sorunun ne olduğunu söylemeleri için ki anladığım kadarıyla normal deyip geçiyorlar, bir sebep söyleyemiyorlar. Ben bu araçtan da markadan da soğudum artık, zaten bana yetkili servis müdürünün söylediği, bu markanın benzinli hangi modelini alırsam alayım aynı sorun olacakmış bak sen şu işe. Ben en kısa sürede bu fason üretim aracı verip istediğim gibi bir araç olan crossland x almak niyetindeyim, hayırlısı bakalım...

Eksiltmeleri siz mi ölçerek tespit ettiniz yoksa araç yağ ikaz lambası mı yandı?

• Birincisi sizin araç clio ama captur sayfasında benzer motor olduğundan konuyu paylaştınız;
    İkincisi 120 beygir 1200 motorda muazzam bi güç ve malesef toleranslı olarak yanma odası açısından bu sıkıntı mevcut hatta önceki sayfalarda teknik anlatımı olacaktı.
    Hatta volkswagen bazı modellerini bu olay yüzünden durdurdu.
    Baştan söyleyeyim hiçbir renault 1000km de 500 ml geçmediği için hiçbir davayı kaybetmedi bence; yada ben bilmiyorum
    Ayrıca en agresif müşterilerinde bile tahminim güzel 2. el fiyatı verip; güzel sıfır araçlarına iskontoyla müşteri tatmini yaptılar (Benim görüşüm)
    Ve bu görüşüm bence renault ve biz müşteriler için olabilecek en iyi durum:
    Sonuçta bizler de bu arabaları satacağız ve ilerideki eksilmelerde yetkili servisin dediği gibi 1000km de 500ml resmi olarak kabul edilebilir oran diyeceğiz.
    Gelelim sizin vakaya:
    Malesef sizin araç rodajda 1 lt eksiltmiş.Sonra 0,483 e düşmüş
    Ve planlanan 3000 de 1,2 ölçecekler ve sizi 400ml ile gönderecekler gibi malesef...
    O 1,2 yi de nasıl ölçecekler o ayrı.....

• ölçümleri bilgi ekranında uyarı vermesiyle ben yaptım, yani çubuğu her iki uyarıda da sabah motor soğukken kontrol ettim ve yağ en ucuna kadar inmişti. Sorunumu Captur konusunda yazdım, kusura bakmayın ama konuya girme sebebim bu aracı beğenmem ve almak istememdi ancak aynı sorunun, servis müdürünün söylediği gibi bu araçta da olduğunu gördüm maalesef...
  • Merhaba arkadaşlar,

2017 model Captur aracımın led ön ve arka farlarının hepsinde buğulanma sorunu var. Servisi aradım gelin bakalım dendi. Sorunu fotoğrafladım elde kanıt var. Böyle sorunu olan başka arkadaşlar var mı?

• H.M. kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım.
  • 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.