Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (256. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.429
Cevap
69
Favori
553.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.5 Dizel Otomatik aracım için yakıt tüketimi. 2 aylık süreç.

• quote:

Orijinalden alıntı: sseydi

Şimdi renaulttan aradılar araştırma ve teknik analiz yapılmış aracın yağ eksiltmesi normalmiş arkadaşlar. Tce edc kombinasyonu alacak olanlara duyurulur.

4000 km de bir yağ tamamlamak istiyorsanız aracı rahatça kullanabilirsiniz.

2013 de ilk Capturlar dan aldım.1,2 TCE hiç bir zaman yağ eksiltmedi. Allaha şükür.
  • günlük kaç km gidiyorsunuz ve yolda trafik dolayısıyla dur kalk çok oluyor mu? yokuş vs var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

günlük kaç km gidiyorsunuz ve yolda trafik dolayısıyla dur kalk çok oluyor mu? yokuş vs var mı?

günde ortalama 50 km kullanıyorum. genelde şehir içi, dur kalk zaman zaman oluyor ama yokuş sürekli var.
  • Renault Mais'den kampanya:

Renault, Eylül ayında Clio HB, Clio Sport Tourer, Megane HB ve Kangoo modellerinde müşterilerine birbirinden cazip fırsatlar sunuyor. “Yarısını Şimdi, Kalanı 2018’de Öde” kampanyası kapsamında araç bedelinin yarısı satın alım sırasında nakit ya da takas araç ile ödenirken, kalan tutar* yüzde 1,19 sabit faiz oranı ile maksimum 48 aya kadar kredilendiriliyor.** Üstelik kredi taksit ödemeleri Ocak 2018’de başlıyor. Bu kampanyadan faydalanmayan müşteriler için ise 20.000 TL peşin, 12 aya kadar sıfır faiz seçenekleri sunuluyor. Daha fazla kredi** ve vade taleplerinde, 48 aya kadar yüzde 0,99 sabit faiz oranı bulunuyor.

Renault, Captur ve Megane Sedan (Joy 1.6 benzinli hariç) modellerinde 20.000 TL ve maksimum 12 aya kadar sıfır faiz fırsatı sunuyor. Daha fazla kredi ve vadelerde maksimum 48 aya kadar yüzde 1,14 sabit faiz oranı yer alıyor.**

Talisman, Kadjar ve Symbol modellerinde ise 12.000 TL ve maksimum 12 aya kadar sıfır faiz seçeneği bulunuyor. Daha fazla kredi ve vadelerde ise maksimum 48 aya kadar yüzde 1,24 sabit faiz oranı bulunuyor.**

Eylül ayında Clio HB 55.800 TL, Megane Sedan 68.750 TL, Kangoo 56.700 TL, Captur 84.600 TL, Kadjar 100.050 TL, Talisman 137.600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Renault, hafif ticari modellerinde de müşterilerine özel fırsatlar sunuyor. Master ve Trafic modellerinde 34.000 TL, 12 ay yüzde sıfır faiz avantajının yanı sıra daha yüksek taleplerde 48.000 TL 24 aya kadar yüzde 0,79 sabit faiz oranı mevcut.** Finansman kampanyasına katılmak istemeyen müşterilere ise 2.000 TL’lik ek indirim olanağı yer alıyor.

• aracımın 3. senesi periyodik bakıma getirdim %20 bakım kampanyası vardı 520 tl ye yıllık bakım yaptırdım. Garantinin devam etmesi için ve ileride büyük bir arıza çıkması ihtimaline karşı bakıma gitmeye devam edeceğim. Aracım otomatik olduğundan sorun çıkartırsa masrafı astronomik olabilir. Aksatmadan bakıma devam ettirince masraf çıktığında önemli indirim uygulanıyormuş. sadece işçilik ödeniyormuş. Serviste yalnız, eskiyen sileceklerim yerine 130 tl ye silecek satmaya kalktılar kampanyalı diye ama almadım tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

aracımın 3. senesi periyodik bakıma getirdim %20 bakım kampanyası vardı 520 tl ye yıllık bakım yaptırdım. Garantinin devam etmesi için ve ileride büyük bir arıza çıkması ihtimaline karşı bakıma gitmeye devam edeceğim. Aracım otomatik olduğundan sorun çıkartırsa masrafı astronomik olabilir. Aksatmadan bakıma devam ettirince masraf çıktığında önemli indirim uygulanıyormuş. sadece işçilik ödeniyormuş. Serviste yalnız, eskiyen sileceklerim yerine 130 tl ye silecek satmaya kalktılar kampanyalı diye ama almadım tabi.

Uygun fiyatlı silecek: (16 TL)

RBR marka uygun fiyatlı

Uzun ömürlü bilindik marka: (74 TL)

Bosch marka silecek

• selam arkadaşlar,

Malum 40k ya yaklaştım ön balatalar ciklemeye başladı :)

n11 de bu ürün uyar gibime geliyor 40 tl de taktırsam 125 e gelir

https://urun.n11.com/fren-balatasi/bosch-renaultfluencemegane-3-iiicaptur-on-fren-balata-P48747777

servis 245 istiyor

120 tl için değer mi sizce. Sonuçta balata yapan eleman da kalifiye. Siz naptınız. Esasında garanti doldu ama tüm işleri

yetkili servisten yapıyorum mutlu sadık müşteri listesindeyim :)

Sizin görüşleriniz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

selam arkadaşlar,

Malum 40k ya yaklaştım ön balatalar ciklemeye başladı :)

n11 de bu ürün uyar gibime geliyor 40 tl de taktırsam 125 e gelir

https://urun.n11.com/fren-balatasi/bosch-renaultfluencemegane-3-iiicaptur-on-fren-balata-P48747777

servis 245 istiyor

120 tl için değer mi sizce. Sonuçta balata yapan eleman da kalifiye. Siz naptınız. Esasında garanti doldu ama tüm işleri

yetkili servisten yapıyorum mutlu sadık müşteri listesindeyim :)

Sizin görüşleriniz nedir ?

https://urun.n11.com/fren-balatasi/renault-captur-09-bosch-on-balata-takimi-2013-2016-P57336541

Ben buradan aldım hocam. Sorun çıkmadı...

• darkmessenger* kullanıcısına yanıt
    Sagol dark siparis verdim. Hemen sorumu cevapladilar. 30,40 bakalim kaca degustirecek usta 😄 bu arada motul 5w40 kullanmaya basladim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birincisi halk deyimiyle bizim araclarda yag yakma yok. Yag yakma asinan motor silindir ceperlerinde olusan problem bi durum asiri bir siyah duman atar. Teknik olarak bizdeki eksiltme buharlasma vs 1200 luk motordaki 120 beygir istenmesi tabi bu durumda yanma odasinin dar olmasi yanma acisi vs arge eksikligi ve dusuk hacimden asiri guc istenmesi. 1000 km de 500 ml bunu bildiklerinden kitapciga koydular hukuki ve teknik olarak dunyadaki hicbir captur donmedi tabi bunu satarken gosterebilirler mi Hayir 😄 1000 km de 300,400 ml kaybeden araclar 250 ye dusse bile iyidir tabi bakimda once motor temizlik yapip 4,7 lt motul koyup denemek lazim senelik bakim martta ancak deneyebilirim. Bi sonraki test belki teknik arastirip 0w40 denemek olabilir. Sonucta binlerce arac var ve el degistirecekler 200,300,400 azaltanlar var buda fabrikanin normal gordugu bir durum. Fabrikanin en buyuk ayibi bunun arkasinda durmamasi. Yazilim ve ozel yaglar ile bu durumu argelerinde calisip min buharlasma icin bize destek olmalari lazim ama malesef 1000 de 500 yazdik gerisine karismam deyip cekiliyorlar hatta wolkswagen bizden once bunu yasadi deyip cekiliyorlar oda dogru

• quote:

Orijinalden alıntı: bittersangria

geçen cuma (ikinci gün) çektiğim iki tane fotoğraf vardı, onları paylaşayım.

bu arada 1.000 km'ye yaklaştım, 4.8lt ortalama ile gidiyorum (sabah akşam 2. köprü trafiğinden kartal-esenler). ağzına kadar doldurulmuş bir depo ile 1.150 km gidecek gibi görünüyor.

eksikliğini hissettiren iki şey var şu ana kadar benim için, biri ön kol dayama (renault 375 tl istiyor, küçükköy sanayi'de bir oto dekorasyoncu 140 tl'ya yapacağını söyledi ama güvenemedim), diğeri de kumandada hatırladığım kadarıyla daha eski renault'larda olan mute/sessize alma tuşunun olmaması. sesi ani kısma şansı yok, kapatmak gerekiyor komple.

4.5 yıl ve 91bin km'den sonra vedalaştık captur'la. güzel kalacak aklımızda.

• Merhaba arkadaşlar,

Ben de fildişi beyazı + siyah tavan Captur ile aranıza katıldım. Eski aracım Punto idi ve sık sık şehirde bile altını sürtmesinden dolayı hep yüksek araç almayı kafama koymuştum, nasip Captur'aymış. Araçtan genel anlamda memnunum tabi km ilerledikçe herşey değişebilir.

Konuyu genel olarak okudum, benim de aklıma takılan bir konu tavanın kaplama mı boya mı olduğu

Maisi arardım servisle konuşun dedi. Ama broşürde metalik yazıyor, metalik bir kaplama olacağını pek düşünmüyorum o yüzden tavanın ve çitaların metalik boya olma ihtimali yüksek.

• quote:

quote:

geçen cuma (ikinci gün) çektiğim iki tane fotoğraf vardı, onları paylaşayım.

bu arada 1.000 km'ye yaklaştım, 4.8lt ortalama ile gidiyorum (sabah akşam 2. köprü trafiğinden kartal-esenler). ağzına kadar doldurulmuş bir depo ile 1.150 km gidecek gibi görünüyor.

eksikliğini hissettiren iki şey var şu ana kadar benim için, biri ön kol dayama (renault 375 tl istiyor, küçükköy sanayi'de bir oto dekorasyoncu 140 tl'ya yapacağını söyledi ama güvenemedim), diğeri de kumandada hatırladığım kadarıyla daha eski renault'larda olan mute/sessize alma tuşunun olmaması. sesi ani kısma şansı yok, kapatmak gerekiyor komple.

4.5 yıl ve 91bin km'den sonra vedalaştık captur'la. güzel kalacak aklımızda.

Geç olmuş ama koldaki kumandada ses + ve - tuşlarını aynı anda çekince mute/sessiz duruma geçer.2 tuşlu kol kumandalarında böyle.clio da sinir olurdum kangooda direkt bunun için arada tuş var büyük kolaylık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: H.M.

Merhaba arkadaşlar,

Ben de fildişi beyazı + siyah tavan Captur ile aranıza katıldım. Eski aracım Punto idi ve sık sık şehirde bile altını sürtmesinden dolayı hep yüksek araç almayı kafama koymuştum, nasip Captur'aymış. Araçtan genel anlamda memnunum tabi km ilerledikçe herşey değişebilir.

Konuyu genel olarak okudum, benim de aklıma takılan bir konu tavanın kaplama mı boya mı olduğu

Maisi arardım servisle konuşun dedi. Ama broşürde metalik yazıyor, metalik bir kaplama olacağını pek düşünmüyorum o yüzden tavanın ve çitaların metalik boya olma ihtimali yüksek.

Makyajsız kasada kaplamaydı diye hatırlıyorum resimleri vardı.Yenilerde bilmiyorum.

• Selam,
    bu sene araç alanlar, rlinkte live hizmetlere bağlanabiliyor musunuz?
    tomtomda canlı durum, hava durumunda canlı durum gibi?
    Kolay gelsin
  • 2017 captur 1.5 ıcon 99700 tl olmuş :-)
  • arkadaşlar bi yardım etseniz, ön konsoldan gelen bu gıcırtı seslerini nasıl en aza indirebiliriz ? bozuk stabilize yollarda aşırı derecede sesler geliyor ön konsoldan, cam diplerinden falan.
  • Muzigin sesini acarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: barantula

Muzigin sesini acarak.

harikulade öneriniz için teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.