Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (258. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
553.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şansa beni buldu bu sorun. Cuma servise gidiyorum fotoğraflarla birlikte. Gittikçe artan bir buğulanma var. İlk başta küçük bir bölgedeydi sonra alan hem genişledi hem de stoplarda da olmaya başladı.
  • Selamlar arkadaşlar, bizim araç 2013 1.2 tce 40.000 e geldi, Allah'a şükür bir sıkıntımız yok. Herkese sıkıntısız, kazasız, belasız sürüler dilerim.

Konuya gelecek olursak; aracın 4 yılda bir kayışının değişmesi gerekiyormuş diye servisten bir bilgi aldım, ben bunlarda kayışın olmadığını biliyorum. Arkadaş karıştırdı mı yoksa başka bir kayıştan mı bahsediyor acaba? Sizce 40.000 de olmasına rağmen ağır bakım yaptırmalı mıyım?

Edit: Forumu biraz kurcalayınca gördüm, V kayşından bahsediliyormuş. Dışarıda daha ucuzsa dışarıda değiştireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NaBeg -- 26 Aralık 2017; 12:14:41 >
  • iyi günler herkese. Cevaplarsanız sevinirim . 2016 Captur 1.2 EDC İcon ile 2016 Megane Sedan arasında gidip gliyorum.

* Kalite ve ilerde elden çıkarma açısından hangisini önerirsiniz? Gönlüm Captur'dan yana onu belirteyim ama mantıklı olan hangisi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mTm

Captur alma niyetim vardı anca gördüm ki bu araçta da yağ eksiltme sorunu var. Şu an faz 2 clio'm var, daha 5300km de 2 kere yağ sıfırlandı, komple yağ eklemsi yapıldı, çok hoşuma gidiyordu oysa bu araç...

3 yıldır kullanıyoruz ilk kez bu sorun ile karşılaştım. Tekil olan sorunları genellememekte fayda var.

Captur'un tek dezavantajı, arka amortisörlerinin çok çok çok sert olması. 10 yıldır Scenic kullandığımdan Scenic ile kıyaslayabilirim. Hafif bir kasiste bile arka koltukta oturan kafayı tavana çok rahat vurabiliyor.
  • Bu lastik sensörleri çok hassas gerçekten. Lastikler milim inse ki gözle görülemiyor hemen " lastik basıncını kontrol ediniz " uyarısı veriyor. Bakıyorum bir şey yok, tekrar öğretiyorum. Havalar da soğudu iyice coşuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mTm

Captur alma niyetim vardı anca gördüm ki bu araçta da yağ eksiltme sorunu var. Şu an faz 2 clio'm var, daha 5300km de 2 kere yağ sıfırlandı, komple yağ eklemsi yapıldı, çok hoşuma gidiyordu oysa bu araç...

1,2 benzinlide bu şikayeti olanları duydum ama dizel araçlarda böyle bir sıkıntı yok.
    Bende 2015 modeli var 0 almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gassaray84

iyi günler herkese. Cevaplarsanız sevinirim . 2016 Captur 1.2 EDC İcon ile 2016 Megane Sedan arasında gidip gliyorum.

* Kalite ve ilerde elden çıkarma açısından hangisini önerirsiniz? Gönlüm Captur'dan yana onu belirteyim ama mantıklı olan hangisi ?

İkiside benzinli ise Megan derim ben. 1,2 benzinlide bir yağ yakma sıkıntısı var.
    Ama dizel alacasan Captur al. Bende 2015 dizel 1.5 edc captur var ve memnunum, hatta artık otomobil almam.
  • 2015 de sıfırını 74 bine almıştım
    1.5 dizel otomatik outdoor

3 yılda 40 bin TL zam nedir abicim ya, %50 den fazla
    El insafff

Yeni Renault Captur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaydonunAbisi -- 1 Şubat 2018; 12:47:18 >
  • Eskiden ne hareketliydi buralar.
    Şimdi hep dutluk olmuş.
  • MAIS Kampanya yapmış:

Renault ve Dacia’dan
    Güç Sende Servis Kampanyası
    Renault ve Dacia, araçlarına bakım ve onarım yaptırmak isteyen müşterilerine Güç Sende Servis Kampanyası ile cazip fırsatlar sunuyor. 24 Şubat 2018 tarihine* kadar yetkili servislerde geçerli olan kampanya kapsamında, tüm Renault ve Dacia modellerinde fren, akü, silecek, multimedia fix paketleri ve tampon onarımları yüzde 20 avantajlı fiyatlarla gerçekleştiriliyor.

Ayrıca müşteriler, Motrio lastiklerde geçerli olan 4 al 3 öde kampanyasından faydalanma hakkına sahip olacaklarmış.

Ben bu Motrio denen markayı hiç kullanmadım. Kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otomobilist

MAIS Kampanya yapmış:

Renault ve Dacia’dan
    Renault ve Dacia, araçlarına bakım ve onarım yaptırmak isteyen müşterilerine Güç Sende Servis Kampanyası ile cazip fırsatlar sunuyor. 24 Şubat 2018 tarihine* kadar yetkili servislerde geçerli olan kampanya kapsamında, tüm Renault ve Dacia modellerinde fren, akü, silecek, multimedia fix paketleri ve tampon onarımları yüzde 20 avantajlı fiyatlarla gerçekleştiriliyor.

Ayrıca müşteriler, Motrio lastiklerde geçerli olan 4 al 3 öde kampanyasından faydalanma hakkına sahip olacaklarmış.

O lastiği bende hiç kullanmadım.

Bu arada benim bu sene garanti bitiyor, servisten bakım için fiyat aldım. Yağ, hava fitresi, polen filtresi değişecek ve 675 lira dediler.
    Dışarıda yaptırsam ki zaten garanti bitiyor 300 ü geçmez.

• Arkadaşlar aşağıdakilerden birini almaya niyetliyim. Seçimde tavsiyeniz nedir acaba. Aklımdan 1.2 icon veya outdoor geçiyor.

CAPTUR Touch 1.2 TCe EDC 120 bg 78,900
    CAPTUR Icon 1.2 TCe EDC 120 bg 85,230
    CAPTUR Icon 1.5 dCi EDC 90 bg 95,980
    CAPTUR Outdoor 1.2 TCe EDC 120 bg 88,670
  • quote:

Orijinalden alıntı: sudkaldo

Arkadaşlar aşağıdakilerden birini almaya niyetliyim. Seçimde tavsiyeniz nedir acaba. Aklımdan 1.2 icon veya outdoor geçiyor.

bende şu 2 sine niyetlendim gibi.

şuanda clio 4 kullanıyorum. otomatik bir araca geçiş düşündüğümden değiştirmeye karar verdim yoksa mutluyum araçtan. clio 4 ile captur kullananlar kıyaslayabilirmi acaba genişlik kullanım ve bakım açısından clio ile aynımı fark var mı? değer mi captur a geçmeye? ne gibi farklılıklar var clio ile en başta daha yüksek sanırım.

touch la icon arasında hangisine değer bilemedim. şuanda icon var touch a geçsem pek bir eksiklik hissetmem herhalde varsın otomatik silecek dokunmatik ekran olmasın çok elzem değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

quote:

Arkadaşlar aşağıdakilerden birini almaya niyetliyim. Seçimde tavsiyeniz nedir acaba. Aklımdan 1.2 icon veya outdoor geçiyor.

şuanda clio 4 kullanıyorum. otomatik bir araca geçiş düşündüğümden değiştirmeye karar verdim yoksa mutluyum araçtan. clio 4 ile captur kullananlar kıyaslayabilirmi acaba genişlik kullanım ve bakım açısından clio ile aynımı fark var mı? değer mi captur a geçmeye? ne gibi farklılıklar var clio ile en başta daha yüksek sanırım.

touch la icon arasında hangisine değer bilemedim. şuanda icon var touch a geçsem pek bir eksiklik hissetmem herhalde varsın otomatik silecek dokunmatik ekran olmasın çok elzem değil.

Clio icon ile Captur outdooru kıyasladım hocam ben. Capturun artılarını yazayım.

-R-Link (Clioda 3500tl)
    -17 Jant (Clioda 1650tl)
    -Bagaj 377lt ve kızaklı Arka koltuklar kayınca bu hacim artabiliyor
    -Eco modu var (Ne kadar faydalı bilmiyorum)
    -Geri kamerası var (clioda sanırım 1600tl gibi bir fark vermek gerekiyor)
    -Extended grip control var (Bunun da ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum)
    -Karartılmış cam
    -Aliminyum pedal
    -Oyak outdoor da sanırım metalik renk farkı da alınmıyor (1250tl) vb.

Clio dan geçermisiniz bilemedim ama captur icon yerine captur outdoor daha mantıklı gözüküyor.
    Captur kullanıcıları daha iyi bilgilendirecektir.

• Aracım 2016 icon ve aracımda medianav var 8.0.5 sürümde.
    Bu sürüm yada başka bir sürüme bile geçiş yapıp video izleme oynatma şansım varmı?
    Yardımlarınızı rica ederim.
     Yeni Renault Captur
  • Benim Capturun bu sene garantisi bitiyor.
    Bakım zamanı da geldi.
    Serviste sordum %7 indirim ile 625 TL dediler.
    Yapılacaklar yağ değişimi, hava ve polen filtresi değişimi.

Özel servislere sormadım ama tahminim 300 lira civarıdır.

Yetkili serviste mi, özel serviste mi yaptırıyım karar veremedim. İşçilik kullanılan malzeme vs. sebeplerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

quote:

Selam
    2015 Oyak kampanyasından araçları beraber almıştık

Bence al Captur outdoor 1.5 edc yi kafan rahat olsun.
    Ben o zaman bu aracı almıştım hala memnun olarak kullanıyorum.

•  Yeni Renault Captur

2-3 gün evvel R-Linke güncellemeyi yükkediğimden beri aracı çalıştırdığımda ekrana bu geliyor. Teste tıklayınca Almanca konuşuyor. Bula tıkladığımda ise başka ses bulmuyor. Dil ayarları Türkçe. Son güncelleme yükleyip böyle bir sıkıntı yaşayan veya bunun çözümünü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: HaydonunAbisi

quote:

MAIS Kampanya yapmış:

Renault ve Dacia’dan

Bu arada benim bu sene garanti bitiyor, servisten bakım için fiyat aldım. Yağ, hava fitresi, polen filtresi değişecek ve 675 lira dediler.

Benim araç 4. Yıl bakımına 630 tl dediler. 50.000 km olduğundan ayriyeten 1400 tl de triger değişimi olacakmış. Trigeri dışarda değiştitsem nasıl olur sizce. Ana bakımı servis yapsın ama kayış dışarda mı değişse? Fikri olan ne der?

• quote:

Orijinalden alıntı: volvoxcnt

quote:

Orijinalden alıntı: HaydonunAbisi

quote:

MAIS Kampanya yapmış:

Renault ve Dacia’dan

Benim araç 4. Yıl bakımına 630 tl dediler. 50.000 km olduğundan ayriyeten 1400 tl de triger değişimi olacakmış. Trigeri dışarda değiştitsem nasıl olur sizce. Ana bakımı servis yapsın ama kayış dışarda mı değişse? Fikri olan ne der?

Triger için kaç km veya yıl dediler acaba.

Bana 4 yıl demişlerdi.

• 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.