Şimdi Ara

Yeni Projem konusunda ufak bir yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hali hazırda google spreadsheetleri kullanıyorum hem evden hem işten envanter girişi yaptığım için.

Google Form ve Spreadsheet bağlantısı ile belirli kategorilerden gelen envantere giren ürün sayısını kayıt ediyorum. (Giriş tarihi ile beraber)

Ürünler işlendikten günün tarihi ile, eksi (-) değer ile tekrar envantere işliyor ve sıfırlıyorum. Böylece kayıtta hiç birşey kalmamış oluyor.

Kısaca İlk field'im Müşteri ismi, gerisi muhtelif kategori isimleri. Genel olarak yazdığım da belli başlı field'lerde girdiğim değerler +/- rakam değerleri.

İkinci sayfamda bir pivot table'ım var. Bu table da eksiye mi düştüm yoksa artıda mıyım? bir hata var mı yok mu diye kontroller yapıyorum.

Ancak yeni bir ihtiyacım doğdu.

Kuyruğa ilk gelenin ilk çıkması için (bir nevi FİFO mantığı)

Envanter giriş tarihine göre benim ürünleri sort etmem gerekiyor.

Aynı zamanda ürünlerin hepsi kendi kategorilerine göre de ayrılması gerekiyor.

Örneğin doküman getirenlerin tümü bir ekranda önce gelen üstte gözükecek şekilde görüntülenecek.

Aynı şekilde de Pul, Kartpostal, Obje, Tablo getireni de görüntüleyebileceğim.

Aklımdaki projede benim gelen kayıtlardan birini seçip "işlendi" diye işaretlemem gerektiğini böylece bu ekrana tekrar girdiğimde söz konusu olan kayıt ile tekrar karşılaşmayacağımı düşünmekteyim.

Envanter girişleri aşağı yukarı yazılabilir, envanter çıkışı sabit rakam olduğundan eksiye düşebilir veya fazla verebileceğinden arada ufak tefek giriş düzeltmeleri de yapmam gerekecek diye düşünüyorum.

Bahsini etmiş olduğum proje bir excelde veya bir google spreadsheet içerisinde yapılabilir mi?

Yada tamamen bir access ürünü müdür?

Bana bu konuda herhangi bir yardımda bulunmanız mümkün müdür acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.