Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (791. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 789790791792793
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu işler göreceli işler. Bende 2007 model peugeot 207 aracımı ilan yayınlanır yayınlanmaz 30 bine verdim. Eniştem 2009 polosunu 31 e ilan verdi. 3 aydır duruyor araba suan 28.500 e satamıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N7K

triger sesini fark edip servise gittiğimde değiştirdiler triger ,egzantrik mili ,kayıs, gergi devirdaim o bölgede olan bütün parçalar değişiyor.

demekki belli seride bu sorun oluyor.

bu arada aynı model aynı paket araca sahibiz

garanti uzatma yerinde olur

Bendeki ses şimdi düşündürmeye başladı.

2000 d/d civarı motor kısmından gelen hır hır gibi bir ses var bende sizdeki buna benzer birşey miydi? Hangi bayi değişim yaptı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

valla bilmiyorum ki hocam, 308 hakkında da öyle şikayetçi bir arkadaş değildi ama,herkes beğenmeyebilir o ayrı saygı duyarım zaten,bende i20 baktığım için 308 den önce hoş araba derim ama i20 yi kullanmadan birşey diyemem.zaten yeni kasası benim alışıma yetişmemişti,yeni kasasının sense fiyatı 308 fiyatınaydı ki ikisi de 1.2 vti-mpi motorlar rakip motorlar dı yani

Bence o arkadaş i20 arabaysa 308 araba dışı bir şey, araba denemeyecek kadar iyi bir araç demek istemiş. Övmüş bence.
  • @kocaballi

araçta çekişimde gidişinde çekişinde sıkıntı yoktu sadece araç yavaş giderken ve rolantiide seslii çalışıyordu.

@turkeril

gergi sesi geldiğinde videoya atmıştım,

• N7K kullanıcısına yanıt
    Sizdeki farklıymış cnm. Baya baya hırıltı varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 16 Aralık 2016; 8:31:05 >
  • ruab R kullanıcısına yanıt
    cümlenizde anlam yüklemesi tersine hocam :) tam tersi bir anlam çıkıyor :) ama i20 arbaysa 308 araba değil derken olumlu düşünmedim demek ki uçakmış şeklinde açmak lazım öyle diyelim.foruma duyuralım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: karbon12

quote:

Orijinalden alıntı: berdoga

Arkadaslar gunaydin
    Bir haftadir ara ara 3. Viteste sorun yasiyorum cvt sanziman gibi calisiyo 3. Vites normalde 2000 devirde 50 km hiz olmasina ragmen sabahlari 2000 devirde araba 35 km hiza anca cikiyo gaza yuklenincede 2500 devirde anca 40 km hiza cikiyo. Bugun de yine 3. Viteste ayagimi gazdan cekince hemen devir 1000 e dustu gaza basincada 2000 devire cikti ama arac hizlanmadi 4. Viteste sorunyok. Bir dahada tekrarlamadi. Dikkat edincede vites gecislerini sanki birazdaha satsintili oldugunu fark ettim.
    Arac 26000 km de eat6 insallah dagilmaz. Sabah cok erken oldugu icin servise ugrayamadim. Benzer sorun yasayan oldumu acaba

Simurg72 rımuzlu arkadaşla yaşadığımız şanzıman deneyimi aynı. 2.vitesten 3 e geçmeden önce. tamda otopark.com da açıklandığı gibi basit birşey. Ama sizinki daha farklı bence. Eğer servise giderseniz lütfen sonucu yazın. İnşaallah büyük bir sorun değildir.

Soğuk havada EAT şanzıman, şanzıman yağını ısıtmak için LOCK moduna geçmez, SLIP modunda kalır.
    Haliyle hangi vites olursa olsun ilk 5-10 dk SLIP modunda kaldığından gazdan ayağınızı çekerseniz devir rölantiye düşer(biraz üstüne). Bunun amacı şanzıman yağı ısınmadan kavrama ve aktarma dişlilerine yük bindirmemek.

• memurpower M kullanıcısına yanıt
    Dostum ,güzel dostum,arabayı forumumda kötülemek olur mu hiç !
    Çok abartmamak için birşey yazmadım ama gerçekten uçak kalıyor yanında,
    B sınıfı ile C sınıfı karşılaştırılmaz tabiki ama ondan inip 308'e binince aman Allah'ım 308
    i20'nin yanında uçak kalır diyorsunuz.
    Arabasından yana bir tereddüdü olan varsa ortalama bir arabaya binsin sonrada 308'e binsin
    ne demek istediğimi anlar.
  • ruab R kullanıcısına yanıt
    :)))) dolu tarafından bakamadım ilk etapta, ilginç geldi önce,sizi çok iyi anlıyorum hocam.
  • necdetpek kullanıcısına yanıt
    Aynen,

Ayağımızı yerden kessin diyoruz ama belli bir kalitenin altında araç artık olmamalı !

i20'deki Sağ aynayı düzelmek için bayağı eğilip uzanmam gerekti,

Direksiyon mika gibi bir malzemeden ve tutulmuyor,........

5 liralık bir maliyet artışı çok görülmemeli bizlere,baz donanımdaki kalite biraz

arttırılmalı.
    ------------------------------------------------------------------------------------
    (308 ) Gerçekten güzel bir araca biniyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruab -- 17 Aralık 2016; 15:23:41 >
  • kuntyz kullanıcısına yanıt
    Selam dostum aynı durum bende var motor ısınınca başlıyor.Sağ ön kısımdan geliyor daha çok.Arabanın içinde cır cır böceği varmış gibi.Benim aracım 2015 16.Bluehdı. İki gün önce servise gittim.Triger'in oradan geliyor dediler.Aracı ertesi gün almaya gittim.Fabrika çıkışı triger çok gerginmiş ayarladık dediler.Servisten çıktım hiçbirşey değişmemiş aynen devam.Travers değişecek benim birde 3 hafta sonra. Ozaman gittiğimde tekrar bakacaklar.Aynı sorun Icemy nick li arkadaşta da mevcuttu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rabbitix

Selam dostum aynı durum bende var motor ısınınca başlıyor.Sağ ön kısımdan geliyor daha çok.Arabanın içinde cır cır böceği varmış gibi.Benim aracım 2015 16.Bluehdı. İki gün önce servise gittim.Triger'in oradan geliyor dediler.Aracı ertesi gün almaya gittim.Fabrika çıkışı triger çok gerginmiş ayarladık dediler.Servisten çıktım hiçbirşey değişmemiş aynen devam.Travers değişecek benim birde 3 hafta sonra. Ozaman gittiğimde tekrar bakacaklar.Aynı sorun Icemy nick li arkadaşta da mevcuttu.

Aynen hocam , motor ısındığında yapıyor. Geçen hafta gittim serviste ses geliyordu , zira evden servis 20 km mesafede motor ısınmıştı , aracı bıraktıktan sonra sesi tespit edememişler , yeteri kadar ısıtmamışsınız motoru dedim , daha sonra birkez daha gidiceğiz. Çözebilirlerse sizede bilgi veririm.

• kuntyz kullanıcısına yanıt
    Sabah Göral Servisten aradılar merkezden mail/bülten gelmiş benim aracında olduğu gruptaki araçların egzantrik kayış-kasnak (orasını tam anlayamadım) değişmesi gerekiyormuş. Servise gelmemi istediler, Daha dün oradayım,bir gün önce gelemedi şu mail...

Sonuç olarak böyle bir durum var bilginiz olsun....

Diye bir paylaşım yapmış arkadaşlar. Serivisiniz ile görüşün derim.Bende İstanbul Anadolu Yakası Aktif İriyıl ile görüşeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rabbitix

Sabah Göral Servisten aradılar merkezden mail/bülten gelmiş benim aracında olduğu gruptaki araçların egzantrik kayış-kasnak (orasını tam anlayamadım) değişmesi gerekiyormuş. Servise gelmemi istediler, Daha dün oradayım,bir gün önce gelemedi şu mail...

Diye bir paylaşım yapmış arkadaşlar. Serivisiniz ile görüşün derim.Bende İstanbul Anadolu Yakası Aktif İriyıl ile görüşeceğim.

Sorarım bende bir servise dostum , benim araç 2014 olduğundan benim için geçerli olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umdt

aktif bass anlamına gelen bir koltuk altı sistem taktım,artık daha bass sesler alıyorum, 400 tl gibi fiyata zaten minimum maliyet ve kalite bu olur diye düünüyorum,,tavsiye ederim , ama 1000 tl gibi bir masraf çıksaydı almazdım , uygun olduğu için denedim iyide oldu

Merhaba,

Bilgi rica etsek yardımcı olabilirmisin hangi marka koltuk altı bus taktırdınız?
  • tosun79 kullanıcısına yanıt
    ürün bu
    https://www.amazon.com/gp/product/B00TKGWCGA/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

takım halinde bunları almanızı tavsiye ederim
    1-Planet Audio P8UAW 8 inch 800-watt Amplified Subwoofer System $89.99

2-Boss Audio KIT2 8 Gauge Amplifier Installation Kit with High Performance RCA Interconnect and… $14.29

3-PAC SNI-35 Variable LOC Line Out Converter $9.17

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Bu arada gitmişken de garantiyi +2 yıl uzatacağım ne zaman ne olacağı belli olmuyor...

araç: 2015 allure-comfort eat6 1,6 dizel...

Ne için gittik ne değişti (aşağıda yazıyor)...

Bu servisler bir alem...

Garanti uzatmayı da yaptım...

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• izmir peugeot bayinden gelen mesajla bilgilendim; pjo 208 1.6 bluehdi 100 hp olarak piyasaya çıkmış sanırım eat 6 ile, 11bin tl indirim ve takas avantajı diyor, şaşırdım, bu araba piyasa daki en iyi c sınıfı dizel olur bence
  • fasson kullanıcısına yanıt
    Zam geldi mi 308'e
  • quote:

Orijinalden alıntı: umdt

ürün bu
    https://www.amazon.com/gp/product/B00TKGWCGA/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

takım halinde bunları almanızı tavsiye ederim
    1-Planet Audio P8UAW 8 inch 800-watt Amplified Subwoofer System $89.99

2-Boss Audio KIT2 8 Gauge Amplifier Installation Kit with High Performance RCA Interconnect and… $14.29

3-PAC SNI-35 Variable LOC Line Out Converter $9.17

Bilgi için teşekkürler .Peki performans nasıl hoparlörleri değiştirmedinizmi?Bu marka ile ilgili kötü yorumlarda var özelliklemi seçtiniz bu ürünü.

• 
Sayfa: önceki 789790791792793
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.