Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (792. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
294
Favori
1.547.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rabbitix

Selam dostum aynı durum bende var motor ısınınca başlıyor.Sağ ön kısımdan geliyor daha çok.Arabanın içinde cır cır böceği varmış gibi.Benim aracım 2015 16.Bluehdı. İki gün önce servise gittim.Triger'in oradan geliyor dediler.Aracı ertesi gün almaya gittim.Fabrika çıkışı triger çok gerginmiş ayarladık dediler.Servisten çıktım hiçbirşey değişmemiş aynen devam.Travers değişecek benim birde 3 hafta sonra. Ozaman gittiğimde tekrar bakacaklar.Aynı sorun Icemy nick li arkadaşta da mevcuttu.

Dostum senin sorun klima kompresöründe olabilir. Bu ses benim araçtan da geliyordu kompresör değişince düzeldi. Hatta ses geldiği zaman klimayı aç ses gidiyor. Ses sağ ön taraftan geliyordu ve en çok kaput kapalıyken dışardan duyuluyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cogullu kullanıcısına yanıt
    Amerikan markası herhal de bu , pek bilgim yok, aracın orjinal hopörleri duruyor hepsi , sadece aktiv bass etkisi yapsın diye aldım, zaten araçta akustik ambiyas çok iyi ama yüksek seslerde tat vermiyordu, ama şimdi yine çok yüksek değilde , yüksek diyebileceğimiz ölçülerde iyi, bass lar baya kulakta baskın , sinema sistemi gibi düşünün , bass sesler etkin,,Almaya değer niye diyecekseniz, ya 1500tl en az harcayıp birşeye benzesin , 300 500 tl lilk sistemler vasat paraya yazık çöpe gider, yada benimki gibi bass ses yoksunu araçtan kendi şartlarımızla ses almak , memnunum , ama amazon yorumlarına bende 3 yıldız verdim , çünkü çok şey bekliyorsunuz olmayaınca böyle not versiyorsunuz psikolojik olarak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rabbitix R kullanıcısına yanıt
    geçenlerde bir ses var diyordun araçta,bende gergiden olabilir demiştim bahsettiğin yer gergi ve triger bölümü

WHATSAPP GRUBUNA KATILMAK İÇİN İÇİN PM ATIN ARKADAŞLAR
  • kocaballi kullanıcısına yanıt

İyi sevindim vallahi .

dün araçta 30-40 km hız ile giderken glup glup diye ses geliyordu gittim lastikçiye mutlaka bişey batmıştır ondan yapıyordur diye lastikçi didik didik etti abi tekerlerin iyi sorun yok dedi.
    öyle diyince soluğu servite aldım adamlarla test sürüsüne çıktık ses arka tekerden bir yerden geliyor dediler servise girdik lifte kaldırdılar tekerin iç yan tarafına vida batmış öyle bir yere batmışki görünmüyor , derin bir oh çektim...

• Arkadaşlar bu kumandadan bagaj açma olayı yokmu? Araç durdugunda baskasi bagaji acabilir mi nasıl oluyor?
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    active paketi 74 bin tl hocam kaça veriyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Sabah Göral Servisten aradılar merkezden mail/bülten gelmiş benim aracında olduğu gruptaki araçların egzantrik kayış-kasnak (orasını tam anlayamadım) değişmesi gerekiyormuş. Servise gelmemi istediler, Daha dün oradayım,bir gün önce gelemedi şu mail...

Sonuç olarak böyle bir durum var bilginiz olsun....

Bu arada gitmişken de garantiyi +2 yıl uzatacağım ne zaman ne olacağı belli olmuyor...

araç: 2015 allure-comfort eat6 1,6 dizel...

Ne için gittik ne değişti (aşağıda yazıyor)...

Bu servisler bir alem...

Garanti uzatmayı da yaptım...

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

Böyle rezil bir servis olamaz....

Bugün alıntıdaki konu için izin günümde sabahın köründe Görala gittim, 11.30'da işlem bitti dendi. Aman iyi öğleden sonraya kalmadı diye sevindim.

Saat 15.00 gibi kaydımı açan Göraldan MH temsilcisi aradı ve bana: "Abi, ben sana parça değişti demiştim ama depoda parça olmadığı için değişim yapmamışlar", Ben parça talebi yaptım gelince arayacağım dedi....

O anda sigortam attı. Gerisini anlatmayayım...

Bu ne kadar saygısız ilgisiz rezil bir servismiş....

• Arkadaşlar bu kumandadan bagaj açma olayı yokmu? Araç durdugunda baskasi bagaji acabilir mi nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

quote:

Orijinalden alıntı: karbon12

quote:

Orijinalden alıntı: berdoga

Arkadaslar gunaydin
    Bir haftadir ara ara 3. Viteste sorun yasiyorum cvt sanziman gibi calisiyo 3. Vites normalde 2000 devirde 50 km hiz olmasina ragmen sabahlari 2000 devirde araba 35 km hiza anca cikiyo gaza yuklenincede 2500 devirde anca 40 km hiza cikiyo. Bugun de yine 3. Viteste ayagimi gazdan cekince hemen devir 1000 e dustu gaza basincada 2000 devire cikti ama arac hizlanmadi 4. Viteste sorunyok. Bir dahada tekrarlamadi. Dikkat edincede vites gecislerini sanki birazdaha satsintili oldugunu fark ettim.
    Arac 26000 km de eat6 insallah dagilmaz. Sabah cok erken oldugu icin servise ugrayamadim. Benzer sorun yasayan oldumu acaba

Simurg72 rımuzlu arkadaşla yaşadığımız şanzıman deneyimi aynı. 2.vitesten 3 e geçmeden önce. tamda otopark.com da açıklandığı gibi basit birşey. Ama sizinki daha farklı bence. Eğer servise giderseniz lütfen sonucu yazın. İnşaallah büyük bir sorun değildir.

Soğuk havada EAT şanzıman, şanzıman yağını ısıtmak için LOCK moduna geçmez, SLIP modunda kalır.
    Haliyle hangi vites olursa olsun ilk 5-10 dk SLIP modunda kaldığından gazdan ayağınızı çekerseniz devir rölantiye düşer(biraz üstüne). Bunun amacı şanzıman yağı ısınmadan kavrama ve aktarma dişlilerine yük bindirmemek.

Üstad biraz daha bu durumu acabilir misiniz? 2. Vitesden 3 vitese gecerken oluşan bu durum ondan mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Arkadaşlar bu kumandadan bagaj açma olayı yokmu? Araç durdugunda baskasi bagaji acabilir mi nasıl oluyor?

Anahtarsız sistemden bahsediyorsanız anahtar cebinizde aracın arkasında bulunuyorsanız açılıyor aracın içinde iseniz siz ön göğüsteki kapıları açma tuşuna basarsanız bir başkası bagajı açabiliyor araçtan uzaklaşınca bagaj açılmıyor

Geçmiş olsun..

Ben olsaydım telefondan sonra gider servisi ayağa kaldırırdım.yaptıkları saygısızlık terbiyesizlik.

Bu saatten sonra yapmanız gereken en iyi çözüm sabah peugeot tryi arayıp şikayetinizi bildirmeniz.

Aracı teslim aldıktan sonra servis tarafından arabanın işlemlerinin bittiğini, daha sonrada parça değişmediği için arandığınızı belirtin.
  • otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler
    Evet tamda dediginiz gibi oluyor. Bugun ayni durum 4. Vitestede oldu ve sabah ilk kullanimda sogukta oluyodu bir haftadir. Ve yokus cikarken fark ediliyo gecen sene biyle bi durum dikkatimi cekmemisti. Bu sene güzergahım degisti otoparktan ciktiktan 200 metre sonra 400 metrelik dik bir yokus cikiyorum. Bahsettigim olayda yokusta ve yokusun inisinde oluyor. Bu arada arabayi zorlayinca anlik tuketim 22 litreye cikiyor su an ortalama tuketimde 6.8 lt dizel bir arac icin oldukca fazla. Yazin en fazla 5.5 lt idi
    Bu vesileyle EAT6 kullanicilarina bir uyarida bulunalim araclarimiz soguk havada ilk kullanimda normal sartlardaki gibi atak degiller gaza basinca firlamiyor. Gazi koklesenizde gitmiyor gercekten. Guvenlik sorunu yaratabilir sabah trafiginde kavsaklarda, arac sollarken dikkatli olalim. Kullanim kitapciginida okudum ama boyle bir bilgi hic gozume carpmadi firmanin bu konuda kullanicilari uyarmasi bu durumun normal oldugunu hem ekonomik hem guvenlik acisindan onemli oldugunu muhakkak bildirmesi gerekir
    Servise gitsem kesin bu konuyu bilmiyolardir iyikide gitmemisim. Cozemediler diye sinir olacaktim.

• arkadaş temassız bagaj açmadan bahsediyor. maalesef bizim araçlarımızda yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor-xx

quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Arkadaşlar bu kumandadan bagaj açma olayı yokmu? Araç durdugunda baskasi bagaji acabilir mi nasıl oluyor?

Anahtarsız sistemden bahsediyorsanız anahtar cebinizde aracın arkasında bulunuyorsanız açılıyor aracın içinde iseniz siz ön göğüsteki kapıları açma tuşuna basarsanız bir başkası bagajı açabiliyor araçtan uzaklaşınca bagaj açılmıyor

Yok üstad anahtarsiz calistirma değil. Style donanım benimki. 3 tus var kumandada kilit ac isik ac kilit kapa. Bagaj açma tuşu yok kumandada. Dışarıdan acma tusu var ama başkalarının açmasını nasil engelleyecegiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 16 Aralık 2016; 22:18:22 >
  • N7K kullanıcısına yanıt
    Oraya gitsem fırtına kopardı....

Ama merkez arıyor zaten memnuniyet sormak için o zaman vereceğim ayarı,

Hem biraz sinirim geçer sinirlenince ne dediğimi bilmiyorum diyeceklerimi de unutuyorum...
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    kilitleyecen ön göğüsten veya araç hareket ettiğinde 10 kmden sonra oto kilit devreye giriyor

merkez ben aldığımdan beri (1.5yıl) beni aramadı.
  • Arkadaşlar bende Style Donanım gri renk araci Peugeot İzmir Kahyaoğulları bayinden fiyattan dusmeyince bazi hediyeler sözüyle aldım. Hediye olarak boya koruma ve koltuk koruma vereceklerini söylediler ama yapmadılar. Soyledigimde de yaptık dediler. Hic yapilmisa benzemiyor zift lekesi bile var aracta. Sonra sıkıstırdigimda hediye olarak bedavaya bu kadar olur deyip gectiler. O an fatura kesilmemiş olsa bırakıp gidebilirdim bile. Diger söz verdikleri Karter korumayı bağır cagir zor takdirdik. Paspas ve bagaj havuzunun ellerinde olmadığını gelince takacaklarini söylediler. Araca 80.500 verdim size araci zaten cok ucuza verdik deyip söz verdikleri hediyelerden bile vazgeçtiler yan çizmeye çalıştılar. Halbuki ayni araç Goral Peugeot da 78.900 a bile bırakılmış. Tüm Peugeot bayileri böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 16 Aralık 2016; 22:45:11 >
  • N7K kullanıcısına yanıt
    Alla alla, beni her servis sonunda arıyorlar...
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. aracı aldınız mı hocam? kaça almıştınız?
  • 
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.