Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (789. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: FnT45K
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.2 allure otomatik, comfort+premium

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karbon12

Herkese günaydın. 1.2 Eat6 130 bg aracımda 2. Viteste iken bir sarsıntı oluyor. Vites değiştiriyor gibi ama gaza biraz daha yükleyince 3. Vitese atıyor. Benzer durumu yaşayan varmı?

Slm. Bende allure eat6 dizel var. Aynı durum bendede mevcut. Sıkışık trafikte eğer 25-30 km aralığında giderken bir sarsıntı yapıyor. Şayet yol boşsa ve hızlı bir şekilde gaza basarsanız hiç sarsıntı olmadan vites geçişleri sağlanıyor. Servise söyledim. Bilgisayar üzerinden baktılar. Test sürüşü yaptılar ve normal dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simurg72 -- 14 Aralık 2016; 21:52:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak reis

1.2 allure otomatik, comfort+premium

Bugün bulamadığım için alamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elcas kullanıcısına yanıt
    Senelik 25bin e dayanmasam ciddi ciddi düşünürdüm.9 ayda 19000 km yapmışım 2008 ve 308 le.

• Arkadaşlar şu yağ filtresi bizim araçların orjinal filtresi midir?

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-308-DIZEL-YAG-FILTRESI-ORJINAL,PR-5937.html

Hava filtresi orj. bulamadım T9 kasa eHdi için bilen varsa link atabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruab

Bu arada bugün trafikte lastiğim patladı ve lastik basıç uyarısı vermedi,o şekilde
    servise kadar gittim ama merak ettim neden vermedi diye,değerleri de set etmiştim oysa ki !
    Araçlarımızda lastik basınç sensörü olmadığını ama başka şekilde hesaplayarak bize uyarı
    verdiğini biliyorum.Başka bir arkadaşta da böyle bir sorun olmuştu.

Pasif sistemlere çokta güvenmemek gerekiyor. Aynı sistemle kontrol yapan Cmax aracımda da lastiğin patlamasına rağmen sistem uyarı vermemişti. O sebeple yokmuş varsaymak en iyisi.

• vs-fb kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz,

şu sistem var,bu sistem var diyorlar bizde biraz daha rahat olalım diyoruz ama

olmuyor maalesef !
  • nusabem N kullanıcısına yanıt
    Vw bu konuda tek örnek herhalde,ziynet eşyası gibi mübarek

peugeot 2. el alanlar başabaş gibi satabiliyor görebildiğim,donanım zenginliği

rafine sürüş zevki v.s'de cabası.
  • quote:

Turbo benzinli motorları (küçük hacimli) (fsi-tfsi) ilk seri üreten yada tr'da pazara suren firma VW. Bu sebeple benzinli araçlarda vw'nin marka algısı oldukça iyi. O sebeple benzinli araç alacak olan kişi ilk VW 'ne bakıyor.

• vs-fb kullanıcısına yanıt
    Evet,haksız da sayılmaz.Ergonomi ve kalite olarak ta oturmuş bir çizgide,1.2 tsı motor
    1.6 atmosferik'i aratmıyor.
    Vw'ye kızıyoruz ama onlarda zorla satmıyorlar ki !

Ama Peugeot kullanmak ta başka bir keyif,ikinci el korkusu olmasa çok satar
  • Arkadaslar gunaydin
    Bir haftadir ara ara 3. Viteste sorun yasiyorum cvt sanziman gibi calisiyo 3. Vites normalde 2000 devirde 50 km hiz olmasina ragmen sabahlari 2000 devirde araba 35 km hiza anca cikiyo gaza yuklenincede 2500 devirde anca 40 km hiza cikiyo. Bugun de yine 3. Viteste ayagimi gazdan cekince hemen devir 1000 e dustu gaza basincada 2000 devire cikti ama arac hizlanmadi 4. Viteste sorunyok. Bir dahada tekrarlamadi. Dikkat edincede vites gecislerini sanki birazdaha satsintili oldugunu fark ettim.
    Arac 26000 km de eat6 insallah dagilmaz. Sabah cok erken oldugu icin servise ugrayamadim. Benzer sorun yasayan oldumu acaba

• fasson kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle oldu hocam,
    gerçi bende 2014 active vardı 40.000 km de onu sattın 55 bin e classic edition plus ı (geri görüş kameralı + siyah inci renk) 72.000 tl ye aldım buna 15.000 km bakım ve +2 yıl garanti de hediye verdiler nerdeyse bana 70k ya geldi arac 15k ya hem aracı sıfırladım hem fulledim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almeida3434 -- 15 Aralık 2016; 9:12:38 >
  • Sabah Göral Servisten aradılar merkezden mail/bülten gelmiş benim aracında olduğu gruptaki araçların egzantrik kayış-kasnak (orasını tam anlayamadım) değişmesi gerekiyormuş. Servise gelmemi istediler, Daha dün oradayım,bir gün önce gelemedi şu mail...

Sonuç olarak böyle bir durum var bilginiz olsun....

Bu arada gitmişken de garantiyi +2 yıl uzatacağım ne zaman ne olacağı belli olmuyor...

araç: 2015 allure-comfort eat6 1,6 dizel...
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Üstat +2 yıl garanti için ne fiyat verdiler.Sabah banada garanti uzatmayı söylediler ama fiyatı sormayı unuttum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 15 Aralık 2016; 11:22:43 >
  • quote:

Bulabilirsen temiz 2.el bulup onu mu alın diyorsunuz?

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    1294TL dediler...
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Sağolasın.Bugün daha iyi bir fiyat alırsam haberdar ederim

• nusabem N kullanıcısına yanıt
    Neden olmasın ?
    Vw'nin 2. el durumunu v.s biliyorsunuz zaten.
    Eğer 308 kafanıza yattıysa yukarda @yagokhan @burak reis arkadaşların arabaları var.
    com +premium oldukça dolu bir donanım.Güzel bir indirim de isteyince sizi kırmazlar diye
    düşünüyorum.Benzinli sıfır yok şu sıra.Yukarda sizde 2.eli için takipteyim demiştiniz.
    bu donanımda bir araç 100'den aşağı mümkün değil
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    2 kişi olarak görüşün hocam olmazsa belki indirim olur...
  • Bende kararsızım aslında uzatıp uzatmama konusunda.Aracı bir yıl içinde satabilirim ama dediğin şekilde ve ağırlığımı koyarak bir fiyat alalım :)
  • 
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.