Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (300. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben büyük konuşmak istemiyorum ancak ikinci el araç almam. Her yer yalancı dolandırıcı kaynıyor.

Bazı insanlarda ar, namus, şeref kalmamış. Arıza-sıkıntısını söylemeyenler, kazalı aracı kazasız diye satanlar,

satabilmek için aracın üzerinde her türlü alavere dalavereyi yapanlar olduğu sürece tanıdığım bir iki insanın aracı

dışında kimseden 2. el araç almam. Hele bahsi geçen sitede o kadar namussuz haysiyetsiz yalancıya şahit olduktan sonra

oraya ilan veren normal insanın da midesi bulanmıştır artık. 2 Arkadaşım o siteye ilan vermeden aracını sattı sırf bu pislikler yüzünden.

Allah size yardım etsin, sabır versin. Niyetinize göre insan çıkarsın karşınıza.

Bir baltaya sap olamamış, (küçümsemek için değil, dolandırıcılığı kendine meslek edinmiş kimseleri kast ediyorum)

elinde 3 kuruş parası olan insan, herhangi bir meziyet aranmadığı için araç alım-satım yapabiliyor çünkü.

Arsızı da var hırsızı da. Allah korusun.

• üstyayla kullanıcısına yanıt
    Haklısınız etrafta öyle insanlar var, ama iyi niyetli her çiziğin resmini çekip saklamış, faturaları elinde olan güzel araba sahibi güzel insanlar da var. Ben de sıfır alma taraftarıyım, da fiyatlar çok yüksek. Vergiler canımıza okuyor vallahi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weba

135i hafif yokuş yukarı yolda geçemeyen C4 picasso. 308 deki aynı motor şanzıman olduğundan bu konulara da bakıyorum.C4 picasso2 de yaşadığım şeyin aynısını burada da görünce konuya dahil oldum.Olay bundan ibaret.

Picasso'nun sorunu nedir bilemem ama TEM otoyolunda Büyükçekmece'den Hadımköy'e uzun bir rampa vardır, aşağıda 90 gibi bir hızdan bastığımda yukarıya doğru 170'e kadar hızlanabiliyor 308.

Eski aracım 110'luk 307 de 150-160 gibi tıkanırdı aynı yerde.

Tabi bunun için uygun viteste olmanız lazım.

6. viteste basarsanız ölü, çok ağır hızlanıyor çünkü manuelde 6. vites oranı çok uzun. Sadece sabit hızlarda ekonomi sağlama amaçlı koyulmuş sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rst78

quote:

Orijinalden alıntı: weba

135i hafif yokuş yukarı yolda geçemeyen C4 picasso. 308 deki aynı motor şanzıman olduğundan bu konulara da bakıyorum.C4 picasso2 de yaşadığım şeyin aynısını burada da görünce konuya dahil oldum.Olay bundan ibaret.

Picasso'nun sorunu nedir bilemem ama TEM otoyolunda Büyükçekmece'den Hadımköy'e uzun bir rampa vardır, aşağıda 90 gibi bir hızdan bastığımda yukarıya doğru 170'e kadar hızlanabiliyor 308.

Eski aracım 110'luk 307 de 150-160 gibi tıkanırdı aynı yerde.

Tabi bunun için uygun viteste olmanız lazım.

6. viteste basarsanız ölü, çok ağır hızlanıyor çünkü manuelde 6. vites oranı çok uzun. Sadece sabit hızlarda ekonomi sağlama amaçlı koyulmuş sanki.

c4 picasso ile 308 i kiyaslamak biraz yanlis. 308 bluehdi dan 159 kg daha agir , 1359 kg. 0-100 u 1.7 sn daha yavas 11.2 sn. Ayrica ruzgar direnci daha yuksek. Tabiki yuksek hizlara cikildikca daha yavas olacaktir :)

• E yani Picasso-308 kıyası elma-armut kıyası. Arkadaş Picasso'dan 308'in performansına yorum yapmış, bence de yanlış.

Bir de ben bu 115 e-HDi motoru hala tam olarak çözemedim ya gerçi

Yüksek devirlerde tıkanıyor yazmıştım iki gün önce, dün biraz zorladım aracı.

2. 3. vitesi 5000'e kadar çok güzel çeviriyormuş yahu

4. vites de gayet güzel gidiyor 160'lara kadar. Sözümü geri alıyorum

Aracın nazlanması sadece büyük viteslerde, o da o vites oranları ile normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 5 Ağustos 2015; 16:36:16 >

• Arkadaşlar yeni 308 1.6 e hdi allure arıyorum. Satan tanıdığınız varsa buraya yazarsanız çok memnun olurum. Sedefli beyaz cam tavan ve denon ses sisteminden en az iki tanesi olması lazım teşekkürler..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elcas

otomatiğin, manuele göre ciddi 6. vites oranı farkı varmış. geçi ben 110 çok geçen birisi değilim ama bazen otobanda 120 ile gitmek iyi olabilir.
    sizce otoban gibi bir yerde , hiç durmadan, trafik olmadan 110 a, manuel aracı sabitleyip gitseniz 3 litrenin altında bir ortalama çıkar mı?

110 ile 3 litre altı imkansız gibi bir şey.

3 litre veya biraz altına inebilmek için 80-90 gibi hızlarda gitmek lazım. 110'da 4'lü rakamlar yakalanır bence.

6. viteste 90 a düşersek 1750 nin altına düşeriz. o mantıklı değil bence.
    blue hdi motoru manuele koyarlarsa 3 litrenin altı gelir.

• quote:

E yani Picasso-308 kıyası elma-armut kıyası. Arkadaş Picasso'dan 308'in performansına yorum yapmış, bence de yanlış.

Bir de ben bu 115 e-HDi motoru hala tam olarak çözemedim ya gerçi

Yüksek devirlerde tıkanıyor yazmıştım iki gün önce, dün biraz zorladım aracı.

2. 3. vitesi 5000'e kadar çok güzel çeviriyormuş yahu

4. vites de gayet güzel gidiyor 160'lara kadar. Sözümü geri alıyorum

Aracın nazlanması sadece büyük viteslerde, o da o vites oranları ile normal.

hocam o 115 aldatma gibi sanki. 110 112 115 hepsi aynı benim gözümde. farklı lan 120lik. onu manuele koymaları şart.

• fasson kullanıcısına yanıt
    Bu durum tamamen kullanıcıya kalmış bişey. 3008 ile 3.4 litre yaktırdım uzun yolda, şuanda 4 litrenin altına indirebilen yok. Hızım 80-90 arasıydı. Sizin değerinix benim iş yerinde kullandığım 4 çeker 2.0 motorlu Arabayla aynı. Ortalama hızda 25 kmh hem de.

Kullanıcı faktörü çok önemli. az yaktırmamın birinci püf noktası hız sabiltşeyici kullanmamak.

• Ben aracımda en fazla 3.3 e kadar inebildim işe giderken 25-30 kmlik bir mesafede 4 tane ışıkta durdum 3.3 de çok iyi bir değer ama 90 ı geçmedim tabi çok sakin kullandım. Geçenlerde de paylaştım izmirden eskişehire 85 tl ye gitim :) 3 kişiydik full bagaj ve klima açıktı. Araba az yakınca her yere araba ile gidesim geliyor :) bir önceki aracım yeni seat leondu ledli 1.2 tsi dsg güzel arabaydı çok yakıyordu. Kalitesi 308 gibi olamaz gerçekten 308 çok daha kaliteli, ama dsg şanzumanın da hakkını yiyemem kaliteli bir şanzuman.

• feriterk F kullanıcısına yanıt
    Siz şimdi benden daha mi ekonomik araç kullaniyorsunuz yada sizin bildiğiniz bizim bilmediginiz yeni sürüş tekniklerimi var, geçin bu işleri, 2.0motor 4x4, 1.6 dizel ile ayni yakicak sizin maharetinizle, kullanılan guzergah farkli olur ona eyvallah, 30-40km hatta 100km gibi denemelerde dikkatli sürüş şekli elbette 4lt alti olur, istanbul silivri arasini 75km yi 3.8lt ile tamamladik, benden baska 4lt alti yok demeyin, facebookta 308 sayfasinda paylastim, hatta bozüyük-inegöl-bursa yönünde 40km lik çoğunluğu iniş olan bir guzergah var, orda sifirlayin veriyi yolun sonunda ekrana bakin ortalama 1.5lt yazar, şimdi bu aracin gercek değeri bu mu, zevk icinmi yaktiriyoruz biz bunu, gazida sonuna kadar basarkmi kullaniyoruz, yok, birdefa istanbulla hicbiryeri kiyaslamayin, ben gerçek tuketim degerlerini yazıyorum, vatandaşın bir çıkmış otoyola 1.4 tsi ile, verileri sifirlamis 80km/h hizla 30km gitmiş gecenin bir yarisi yol bosken, fotoğrafını cekmis ben istanbulda 4.7 lt yi tutturuyorum sizin araclarda bir problem var servise görünün diyor, millet köprü trafiginde 8lt den yakiniyor bu arada tabi, sizinkide bu tarz bir paylaşım olmuş, heryer böyle paylasimlarla doldu tasti, gerçek degerleri yazalim ve guzergahi ekleyelim, boş muhabet yapmayalim, 1milyon km yapmış biri olduğumu hatirlatmak istiyorum.

• fasson kullanıcısına yanıt
    Gene benden az yaktıramamışsınız 3.4 litre ve 3008 bu 308'den büyük ve ağır. Bagaj ful dolu 4 yetişkin iki bebek vardı. 10 gün içinde izmire gideceğim o zaman 2'li değelerde gideceğim. Evet çok haklısınız forumda böyle insanlar var amma birde bakıyor işine mi gelmiyor Yada kendisinin böyle değerleri yakalamayacağını mı biliyor yada yaktıramayacağını mı biliyor hemen gerçek değer değil bu diyor, ağrı dağından aşağıya inmiştir diyor geçeçekler bu işleri. Kendilerinden de dikkatli kullanım verisi beklediğimi buradan iletiyorum yapılan km en az 40 olmak şartıyla. Boğaz trafiği cart curt Ankara'nın da bir farkı kalmadı, felaket ki bu işte ben ortalama hıza bakarım gerisi Umrumda değil. Istanbul Silivri orada ne değerler çıkarırım ehliyetimi 90 yılında ehliyet aldım 2006 yılında aldığım aracımla 3 yıl sonunda 298.000 km pertte çıktı. Diğer araçlarıda sayarsam sizin yaptığınız dan iki katından fazla bir km yapmış biriyim bırakında araçların canına okuyayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feriterk -- 5 Ağustos 2015; 22:43:43 >

• İşe gidip gelirken eski 110 hp 1.6 HDi 307 ile yakaladığım ortalama :

İş güzergahım Halkalı-Silivri, yan yoldan Ispartakule gişelere kadar gidiş, Ispartakule-Kınalı arası otoban. Yolun otoban kısmında cc ile 90'a sabitledim hızımı. Geri kalan kısımlarda da gaza fazla abanmadan sakin kullanım. Bunun dışında akşamları İstanbul'da da sağa sola gittiğim oldu, fazla trafiğe girmedim tabi ki.

Velhasıl 20 günlük bir kullanım süresinde, toplamda 946 km parkurda 3.5'i yakaladım, ki bu eski motor (307 2006 modeldi) ve 308'den daha ağır bir araç (bendeki versiyonun ağırlığı 1340 kg idi). Bu deneme dışında 307'de depo ortalamalarım genelde 4.1-4.3 gibi oluyordu (şehiriçine girme oranıma göre artıyordu). Bu nedenle e-HDi ya da Blue HDi ile daha iyisi yapılabiliyor olmalı diye düşünüyorum.

Kısa güzergah olarak da yine aynı eski motorla 2.9 görmüşlüğüm var (otobanda, 50 km'lik bir parkurda), kısa mesafeli ölçümlerde yakalanabiliyor ancak bu değerler, uzun soluklu kullanımlarda pek mümkün değil. Ama bu motorla uzun kullanımlarda sürekli şehiriçine girmiyorsanız 4'ün altını görmek bence imkansız değil.

Aracı aldığımdan beri 307 kadar sakin kullanmadım henüz, araca biraz daha alıştığımda bu değerlere ya da daha da altına düşürürüm herhalde. İlk 2 depo ortalamam 5.1 ve 5.4 idi. Son fullememden itibaren biraz düşürdüm tempomu, şimdilik 4.2. Bu şekilde devam edersem son depoyu 4'ün altında bitireceğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 5 Ağustos 2015; 23:50:06 >

• İstanbul içi işe gidiş gelişlerde kullandığım benzinli 307'm yol bilgisayarına göre son 15000 küsür km de 7,2 ya da 7,4 lt gösteriyordu.

Ortalama hızı hatırlamıyorum. 25-30 km/sa civarı olması gerek. 3 lü rakamları görünce tiksindim sizden :)

En son alacağım benzini depoya değil aracın üzerine döküp çakıcam çakmağı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üstyayla -- 6 Ağustos 2015; 0:58:40 >
  • Daha önce sağ kapıdan trim sesi geldiğini paylaşmıtım yanılmışım ses cam tavandan geliyor özellikle perde tamamen açıkken geliyor sanırım bir arkadaß daha paylaşmıştı cam tavanın ses yapmasını

• rst78 kullanıcısına yanıt
    Evet sizin bluehdi ile daha düşük tüketim yakalama şansınız yüksek, rotaniz buna uygun

• Selam arkadaslar bende dun aldim araci ankara kayseri arasi 6.2 litre ortalamayla geldik bu ilerde dusermi arac bluehdi otomatik

• reco038 R kullanıcısına yanıt
    Önemli düşüşler beklemeyin derim. Bu haliyle 6.2 tutturduysanız ilerde 6 olur diye tahmin ediyorum. Ben ilk uzun yolumda 4.8 ortalama tutturmuştum ancak aracın doluluğu ve kullanım/seyir hızı farklılıklarımız da etkiliyor tabi.
  • doktor-xx D kullanıcısına yanıt
    Doktor Bey,

Bende cam tavan yok ve sağ kapıdan trim sesini ben de alıyorum. Sinirimi bozuyor. Bir ara boştaki emniyet kemeri mi tık tık vuruyor dedim kendi kendime ancak o değil.
  • Merhaba,
    1.2 benzinli otomatik ile nasıl değerler yakalayabiliyorsunuz İstanbul içinde?
    6 litre tutturmak mümkün mü?
  • 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.