Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (299. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.222
Cevap
294
Favori
1.547.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JusT_SmiLe

Beyler arkadaşlar konu sapıtmaya insanlar birbirlerini kırmaya başlamadan hem merakımı gidereyim hem de hava değişsin.

Dikkatimi çekti malum bir süredir arabalar ile ilgilenmeye başladım sahibinden de falan çok takılıyorum boşta kaldıkça, adam ilan koymuş plakasını kapatmış. Abi sen arabayı görücüye çıkartmışsın bırak inceleyelim sorgulayalım plakanı, geçmişine bakalım. Utanıyorlar mı anlamadım: kamil abi fakirleştin mi arabayı satıyormuşsun ilanda gördüm seni gidi senii.

Ya da kibirimden gidip arabayı bulup tekerleğini bıçaklayacak değilim. Kıskanmıyorum da çok şükür. İmrenme diyebiliriz benim olayıma, seviniyorum aksine birileri birşeylere sahip oldukça. Burada da nacizane heyecanımızı paylaşıp tebrik edip iyi dileklerde bulunuyoruz.

Vel hasılı, plaka kapatan satıcılara güvenmiyorum. Benim aklıma gelmeyen tarafından mantıklı bir açıklamasını yapabilecek olan varsa beni aydınlatsın

O konuyu bende anlqamiyorum. Neden plaka kapatirsin be adam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JusT_SmiLe

Beyler arkadaşlar konu sapıtmaya insanlar birbirlerini kırmaya başlamadan hem merakımı gidereyim hem de hava değişsin.

Dikkatimi çekti malum bir süredir arabalar ile ilgilenmeye başladım sahibinden de falan çok takılıyorum boşta kaldıkça, adam ilan koymuş plakasını kapatmış. Abi sen arabayı görücüye çıkartmışsın bırak inceleyelim sorgulayalım plakanı, geçmişine bakalım. Utanıyorlar mı anlamadım: kamil abi fakirleştin mi arabayı satıyormuşsun ilanda gördüm seni gidi senii.

Ya da kibirimden gidip arabayı bulup tekerleğini bıçaklayacak değilim. Kıskanmıyorum da çok şükür. İmrenme diyebiliriz benim olayıma, seviniyorum aksine birileri birşeylere sahip oldukça. Burada da nacizane heyecanımızı paylaşıp tebrik edip iyi dileklerde bulunuyoruz.

Vel hasılı, plaka kapatan satıcılara güvenmiyorum. Benim aklıma gelmeyen tarafından mantıklı bir açıklamasını yapabilecek olan varsa beni aydınlatsın

resimler farklı ilanlar için copy-paste yapılıyor ve bu ilanlar ile insanlar dolandırılıyor

plaka kapatmak doğru

gerçekten plaka sorgulama istiyorsanız satıcıdan istersiniz

• Zamanlamam super olmus 308 e 2000 tl zam gelmis ben duser diyordum tam tersi olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: reco038

Zamanlamam super olmus 308 e 2000 tl zam gelmis ben duser diyordum tam tersi olmus

Bende haziran sonunda aldim. Ben aldiktan sonra toplam 4bin lira zam geldi :) Acaba son fiyata ne kadar etki ediyor. O kisim ayri tabiki

• Şimdi gördüm 2000 zam var 3000 ağustos indirimi yapmışlar düzgünce 1000 indirim yapsa olmuyormu acep

• Ben alirken dizel otomatik active liste fiyati 75.990TL mayis ayı indirimi ile 73.990TL yaziyordu sitede, ben 68.000TL ye sonra zam olmasina rağmen 67.000TL ye alan iki kişi biliyorum, +2yil garantiyi bitirip 3000TL indirim var yazmışlar sadece dizel ve otomatik vitesler için, eski stok araç varsa indirim olabilir ama artik 70.000TL altinda olmaz gibi düşünüyorum, peugeot bu gerçi belli olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

130'u geçemeyen c4 mü 308 mi? Vites kulakçığı olan araç 308 mi c4 mü? Sport packli aracı bile getirmeye üşenenler bu aracı test aracımı yapmış. 308 yokuşda 130 da kalıyorsa bilemiyorum yani :))) forumun başlarında 20. Sayfa olmasını lazım 308 hafifliğinden dolayı sert rüzgarda lşerit değiştirmiş diyerek bizi güldüren biri olmuştu bizde bu Zeki espiriye fırtınalı havada uçakların radarına giren 308 ler olduğunu söylemiştik. Arada fark yok ama bu daha komik geldi

135i hafif yokuş yukarı yolda geçemeyen C4 picasso. 308 deki aynı motor şanzıman olduğundan bu konulara da bakıyorum.C4 picasso2 de yaşadığım şeyin aynısını burada da görünce konuya dahil oldum.Olay bundan ibaret.

• nasıl indirim ben anlamadım?

comfort paketli otomatik dizel allur 90bin olmuş neredeyse. temmuz'da ben aldığımda indirimsiz 87 civarıydı indirimle 84'e aldım.

bir de daha bir ay olmadı bugün güneşlikteki aynanın kapağı kendi kendine gevşemiş, açık durmuyor. böyle şeyler çıkınca soğuyor insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marido

nasıl indirim ben anlamadım?

comfort paketli otomatik dizel allur 90bin olmuş neredeyse. temmuz'da ben aldığımda indirimsiz 87 civarıydı indirimle 84'e aldım.

bir de daha bir ay olmadı bugün güneşlikteki aynanın kapağı kendi kendine gevşemiş, açık durmuyor. böyle şeyler çıkınca soğuyor insan.

Fotoğrafını koyunda bakalım
  • otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    yakıt fişini sıkıştırdım gerçi ama sabah çeker gönderirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rst78

quote:

Orijinalden alıntı: elcas

hocam 1750 devir ve 6. vites hızı nedir?
    115 var galiba... oyle ise çok iyi. uzun yolda iyi veriler çıkar.
    benzinli de aynı vites oranlarına mı sahip?

6. vites 2000 devirde 125 km/h oluyor hız :

1750 devirde ~110.

Araç manuel.

Benzinliyi bilmiyorum.

otomatiğin, manuele göre ciddi 6. vites oranı farkı varmış. geçi ben 110 çok geçen birisi değilim ama bazen otobanda 120 ile gitmek iyi olabilir.
    sizce otoban gibi bir yerde , hiç durmadan, trafik olmadan 110 a, manuel aracı sabitleyip gitseniz 3 litrenin altında bir ortalama çıkar mı?

• elcas kullanıcısına yanıt
    Hayır otobanda 110 a sabitleyip 3 litrenin altında ortalama yakalayamazsınız hocam. Denedim kesin ve net bilgi :) Ama hız sabitleme kullanmadığım zaman,gaza çok yüklenmemekle birlikte daha az yaktırabiliyorum arabaya.

• Sabah sabah gorala dustuk bekliyoruz araci aksama cikarirlar heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

otomatiğin, manuele göre ciddi 6. vites oranı farkı varmış. geçi ben 110 çok geçen birisi değilim ama bazen otobanda 120 ile gitmek iyi olabilir.
    sizce otoban gibi bir yerde , hiç durmadan, trafik olmadan 110 a, manuel aracı sabitleyip gitseniz 3 litrenin altında bir ortalama çıkar mı?

110 ile 3 litre altı imkansız gibi bir şey.

3 litre veya biraz altına inebilmek için 80-90 gibi hızlarda gitmek lazım. 110'da 4'lü rakamlar yakalanır bence.
  • rst78 kullanıcısına yanıt
    3lt altı çok zor hatta imkansız 3.5lt bile başarı olur, araçta tek olmanız lazim, fabrika verilerine inanmayın,
    3 gündür istanbul ortalamam 150km de 7.8lt ortalama hız 27km/h klima tamamen açık.

• Fabrika verileri; Pilot(artık jokey mi bilemem :)) tek şoför koltuğu bulunan araçta, dur kalksız yakıt verileri.
  • Cruise; aracı, eğimli yolda da aynı hızda tutmaya çalıştığından, tüketimi arttırabiliyor. 130'dan 90-100'e düşmesi gereken yukarı eğimli yolda, eğimi(yokuşu) de 130'la geçmek için ekstra gaz veriyor.

Eğim aşağı yönlü ise de; aynı gazla daha hızlanıp daha çok yol almak mümkünken, bu sefer de hıza müdahale ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

3lt altı çok zor hatta imkansız 3.5lt bile başarı olur, araçta tek olmanız lazim, fabrika verilerine inanmayın,
    3 gündür istanbul ortalamam 150km de 7.8lt ortalama hız 27km/h klima tamamen açık.

O kadar da imkansız değil, eski 307'mle 50 km'lik parkurda 2.9 yapmışlığım var
  • Citroen sırf kafam karışsın diye Picasso'ya EAT6 getirmiş. Kim bilir ne zaman geldi ama ben şimdi gördüm listelerde. Ulan...

Cuma günü 307 için aldığım yeni lastikler gelecek. Pimpirikli adamım, lastik diş derinlikleri önler:5 mm arkalar 6 mm olmasına rağmen,

2011 ortaları üretilmiş lastiklerimi (sadece 1-2 tanesinde vida hasarı vardı, lastikçide hallettirmiştim) Goodyear EfficientGrip Performance

lastiklerle değiştiriyorum. Serviste olmayacak bu işlem ancak çıkmışken cumartesi günü hem bu işi yaptırıp hem de 308'i test edeceğim.

Gerçi bana araç nasıl gidiyor lazım değil. Galerideki aracı "beyefendi yeter kurcaladığınız" diyene kadar mıncıklayacağım. Eldivenlerim de hazır :)
  • üstyayla kullanıcısına yanıt
    quote:

Gerçi bana araç nasıl gidiyor lazım değil. Galerideki aracı "beyefendi yeter kurcaladığınız" diyene kadar mıncıklayacağım. Eldivenlerim de hazır :)

Malum sitede yeni 308 ilânları artıyor, 1.2 turbolu 130lug puglar takibimd, gerçi ara ara bir çok düşük hacimli araçların fiyatlarına bakıyorum, sıfıra yetişemiyoruz, 2.el düşük km tercihimiz olacak bu sefer.

• 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.