Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1200. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.242
Cevap
293
Favori
1.551.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11981199120012011202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Genellikle düz yere mi yokusa mı park ediyorsunuz. Bugun dikkat ettim arabanın ön tarafı yukarda duracak şekilde park edilip ertesi gün aracı calıstrdıgımda ikaz alıyorum tersi şekilde ön tarafı yokusun negati eğim tarafında kalacak şekilde park ettiğimde herhangibir yağ ikazı almıyorum.

• trunnion T kullanıcısına yanıt
    Hocam onunla alakalı mıdır bilmiyorum. O zaman düz zeminde park halinde olan test aracı neden bu arızayı vermiş olabilir?
  • Evet aracım dizel.Aracimi alali 2 yıl oldu,triger kayışı ile ilgili aksiyon ben almadan önce yaptıranlar vardi.Benim aracım içinde bu aksiyon gelmiş.Set olarak gelmeli bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trunnion

Genellikle düz yere mi yokusa mı park ediyorsunuz. Bugun dikkat ettim arabanın ön tarafı yukarda duracak şekilde park edilip ertesi gün aracı calıstrdıgımda ikaz alıyorum tersi şekilde ön tarafı yokusun negati eğim tarafında kalacak şekilde park ettiğimde herhangibir yağ ikazı almıyorum.

Bu durum biraz endişelendirdi beni doğrusu. Ben Aralık sonuna doğru teslim alacağım araci bayiden. Başka yaşayan oldu mu? Ne yapabiliriz? Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) 

Hocam hep düz yere parkediyorum . Şimdiye kadar hata almadım
  • santakunta kullanıcısına yanıt

Dizel araç için, benim aracım yetkili servisin,ailesinden birinin aracıydi. Ben trigeri değişti diye hatırlıyordum, servis tekrar sizin aracta aksiyon var deyince şaşırdım. Çünkü almadan belli başlı aksiyonlar yapılmıştı zaten.Bende mesela guneslik,start stop tuşu, aku ve adblue garantiden değişti.

• 1.2 motorlarda da Ad Blue tanki var mi dizelemi ozgu sadece?

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Dizellerde var 1.2 motorlarda yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: kevser27

Dizellerde var 1.2 motorlarda yok

Tesekkur ederim..

ben bugun test ettim ön taraf yukarı park ettikten sonra bu uyarı alıyorum yeniden stop edip çaliştirinca gidiyor işaret aracım 1.2 allur sport

• Bende allure sport kullanıyorum. Düz yere park ediyorum böyle birşey olmadı hiç. Ancak motor soğuk iken yarım kontak yapıp biraz bekledikten sonra yağ basıncı normal vs yazdıktan sonra çalıştırıyorum. Böylesi daha sağlıklı geliyor bana.
  • androkolik kullanıcısına yanıt
    Evet aynen böyle yapılmasi lazim. Elektronik olunca bilmeyenler direk tek seferde araçları calistiriyorlar.
  • Maviderinlikderin kullanıcısına yanıt
    Aslında bu sorunu yaşayan arkadaşlar her yokuşa bıraktığın da bu sorun oluyor ise birde yarım kontak yaptıktan sonra çalıştırınca yine bu hatayı verecek mi deneyebilirler.
  • Bazi arkadaslar yarim kontak onermis. Ama arac calistiginda durdugu yerde ikaz vermiyor zaten. Harekete gectikten birkac metre sonra ikaz lambasi yanip otemeye basliyor ve arac gaz kesiyor. Yarim kontagi gectim motoru calistirip hidrolik sistem tqm kapasiteye gecsin diye birkac dk bekleyip denedim yine ayni ariza.Frene basip durunca ikaz sonuyor. Gaza basinca tekrar veriyor.

Servis ne diyor acaba bu duruma gorusebildizinmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: androkolik

Aslında bu sorunu yaşayan arkadaşlar her yokuşa bıraktığın da bu sorun oluyor ise birde yarım kontak yaptıktan sonra çalıştırınca yine bu hatayı verecek mi deneyebilirler.

Arkadaşlar denesinler bakalım ama birçok kişide var olan bir problem sanırım. Ben de araç alma arifesindeyim böyle bir şey görünce insanda ister istemez tereddüt oluşuyor. Bu problem bana daha çok yazılımsal bir şeymiş gibi geldi ama umarım en kısa sürede gerekli çözüm bulunur.

• Maviderinlikderin kullanıcısına yanıt

Servis cihaza bagladi ariza kdou yok dedi ve yazilim guncelledi. Ilk etapta prosedursel olarak yapilabilecekler bunlar zaten. Haftaici peugeout tr ile iletisime gecip kayit actiracagim. Bencede bu yazilim kaynakli fake ikaz ve gerekli bildirimleri yapip yazilim guncellemesi icin beklemek en mantiklisi.bu yuzden sorun yasayan arkadasların peugeot tr ye kayıt acması sureci hızlandırır. Mekanik parcalarda sorun varsa yapilabilecekler yag musulu ve yag filtresini yenilemek sorun devam ederse yag pompasi degisimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut Aşkın

Hocam önceki aracım 2015 allure paket 308 idi . Araçtan çok memnunum . Tabi zaman gösterecek şu an için çok iyi araç

Önceki araçta motor şanzıman ne idi? Farklar (kullanım yakıt) hakkında yazar mısınız?

• turkeril kullanıcısına yanıt
    1.2 EAT 6 hocan . Şehir içi genelde 7.5 altı değildi eski araçta bunda 7 lt civarında . Ben aşırı bir fark hissetmedim . Yalnız ses önceki araçta daha iyiydi motor sesi . Bunda bana baya boğuk geldi
  • 1.6 hdı, e-hdı motorlar çok dayanıklı sorunsuz motorlardı 1.2 motorlarda ilk çıktığı yıl yakıt ve performans ödülü almış bir motor fakat bir müddet sonra kronik sorunları çıktı ayrıca küçük hacimli olup sıkıştırılmış turboyla bir müddet sonra dayanıksız bozulmaya meyilli bir hale geldi servis bakımlı olmayan araçlara akıl almaz tamir fiyatları çıkartıyorlar 1.2 motora sahip arkadaşlara tavsiyem bakımları zamanında ve serviste yaptırın yoksa başınız ağrıya bilir.
  • 
Sayfa: önceki 11981199120012011202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.