Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1513. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.293
Cevap
292
Favori
1.554.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15111512151315141515
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu aralar aracımın konforundan hiç memnun değilim kasislerde ve çukurlarda çok bam güm yapıyor lastiklerde mi yoksa amortisörlerde mi sorun var bilmiyorum km olarak 110.000 de önerisi olan var mıdır

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sfydn S kullanıcısına yanıt

Lastikler kaç kmde değişti? Jant boyutunun nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün marşa basınca "Enerji tasarruf modu açık" şeklinde bir ikaz verdi. Ne demek istedi başına gelen var mı?

• xtx510 kullanıcısına yanıt
    205.55.16 lastikler 4. yılında

• FnT45K F kullanıcısına yanıt
    Yarı kontak telefon falan şarj etmişseniz ya da benzer bir sebeple araç elektriği kesmişse (ki motor çalışmazken uzun süre akım çekmeye izin vermiyor) ardından çalıştırırken bu uyarı çıkmış olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sfydn S kullanıcısına yanıt
    Havalar ısınınca lastik basıncı normalin üzerine çıkmış olabilir.

Akün zayıf mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cinquanta kullanıcısına yanıt

Triger setinin değişme zamanı gelmiş olabilir. Yakın zamanda ağır bakımlarını yaptırdınız mı?

Büyük ihtimal AKÜ değişecek. Kontrol amaçlı AKÜ ölçümü yaptırabilirsiniz. Ek olarak AKÜ değişim zamanı geldiğini Stop-Start yapmamaya başladığında da anlayabilirsiniz.

• setcom_2000 kullanıcısına yanıt

Ağır bakım yaptırmadım. 1,5 - 2 sene önce geri çağırma kampanyasında triger kayışı ve su pompasını değiştirtmiştim.

Yaşadığım bu sorunun ne zaman ortaya çıkacağı belli değildi (intermittent). Motor değişimine kadar gidilmesinden korkuyordum.

Serviste sorunun çözümü için adım adım ilerlendi. Yazılım güncellendi. Gecesine test sürüşüne çıkıldı. Testin sonuna doğru araba arıza ışını yakmış. Teste bilgisayar arabaya bağlı olarak çıkılıyordu. Adblue enjektörünün hata aldığı görülmüş. Ayrıca 1 ve 3 nolu enjektörlerdede sorun görülmüş.

Sonuç olarak adblue (üre) enjektörü değiştirildi. Motor enjektörleri temizlendi. Yazılımda güncellenmiş oldu. Usta ile test sürüşüne çıktıktan sonra arabayı teslim aldım.

Bir kaç günlük kullanımda bu sorun ile bir daha karşılaşmadım. Aksine arabanın gidişi çok değişti. Daha seri, daha atak ve yakıt tüketimi şehir içinde 6,5 litreye düştü. Belki şimdiye kadar almadığım bir sürüş keyfi yaşıyorum.

Arıza çıktığında arabadan soğumaya başlamıştım. Şimdi beğenim daha arttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinquanta -- 2 Haziran 2024; 12:28:37 >

• Geçmiş olsun. İyi sürüşler.

• Yıllık bakımda kontrol edilmesini istemiştim, sorun yoktu. Servise gidip bir ölçüm yaptırabilirim. Teşekkürler.

• Araba servisten geldiğinden beri, I-Cockpit denilen dokunmatik ekran ile ilgili bir sıkıntım var. CarPlay üzerinden çalıştırdığım Google Maps, Yandex Maps ve Apple'ın kendi haritalar uygulamaları sürekli gece modunda çalışıyor. Halbuki bu uygulamalar telefonumda otomatik tema olarak ayarlı.

Dokunmatik ekranda haritalar uygulamalarını eskisi gibi gündüz ve gece için nasıl otomatik çalıştırabilirim?

• cinquanta kullanıcısına yanıt
    Carplqlay in Araç ekranında da ayarlar sekmesi var. Simgesi dişli. Oradan yapmıştım diye hatırlıyorum. Hatta direksiyon solda-sağda gibi ayarlarda vardı.

• mrtsword M kullanıcısına yanıt

İlginize teşekkür ederim. Soruyu sorduktan sonra yanıtı bende burada buldum.

Stampys Random Reviewsyoutube
    Apple CarPlay Dark Mode (How to get it)
    https://www.youtube.com/watch?v=ty6Ko7uBvNk
  • Eveeet adblue sıkıntısı yaşayanlar kervanına bende katıldım. 40bin TL gibi bir masraf çıkarttılar. ( Her zamanki gibi servisle cebelleşme sıkıntılarını yaşamaktayım. Malum hep haklılar. Kıral onlar. ) Başka markanın servis müdürü olan arkadaşıma durumu anlattım. Öncelikle tüm markalarda bu problem var. Kendilerinde yaşıyormuş. Bana adblue kullanımı ile ilgili bilgiler verdi. Daha önceki gönderilerim de arabama bu sıvıyı nasıl ve ne şartlarla eklediği mi yazmıştım. TAMAMEN YANLIŞ MIŞ. Bana o depo hiç boş kalmayacak. Her zaman ağzına kadar dolu olacak. Hunharca dolduracak sın dedi. Böylece içeride ortam oluşmadığı için kristalleşme olmaz. Kristalleşme kuruyunca oluyor dedi. 2-3 depoda bir doldur. Böyle yapan müşterilerde bu sorunu hemen hemen hiç yaşamadık dedi. En kötü enjektör bozuluyor oda depo kadar maliyetli değil diye ekledi. Zaten kendiside gelen her aracı her bakımda fulletiyormuş. Sıvı kaliteli olacak. Yeni tarihli olacak. Şayet deponu doldurdun. Kaldıysa atacaksın bekletip yeniden doldurmak yok. Her seferinde yeni ürün alacaksın. Bunları söyledi. Marka olarak OPET Shell ve po önerdi. Bunlar çok iyi dedi.
    Bakalım birde bu söyledikleri gibi deneyeceğim. ( Aracımı servisten alabilirsem)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtsword -- 3 Haziran 2024; 10:17:27 >

bende bu sorunu yaşadıktan sonra daha çok dikkat etmeye başladım eskiden shell den dışarda açıkta duran bidonlardan veya servisten dolduruyordum tarih vs bilmiyordum tabi ama şimdi euro repar servisinde her bakımda tarihine kendim bakarak dolup yaptırıyorum 1-2 aylık oluyor genelde üretim tarihi o yüzden depo değişiminden sonra şimdilik sorun yok maşallah diyeyim

Geçen hafta yetkili serviste adblue enjektörü değiştirildi. Kimse adblue ilavesinden bahsetmedi. Yazdıklarınızı bilseydim depoyu doldurturdum.

Çıkarılan masraf konusunda size kolaylıklar dilerim. Gerekirse genel müdürlükle irtibata geçip ücreti düşürtmeye çalışın.

Ben Opet'ten doldurduktan yaklaşık 1000km sonra Adblue bozuldu ve kötü bir zamanlama olduğu için servis süreci takip etme şansım olmadığından iptal ettirdim. Eğer aracınız 5 yaşından ufak ve servis bakımlı ise sonuna kadar zorlayıp servisten olabildiğince indirim almaya çalışın. Eskişehir e yakınsaniz tamir ettirebilirsiniz ya da benim gibi iptal ettirme yoluna gidebilirsiniz.

• İndirim verecekler. Araç 2020 sonu. An itibari ile 38bin km de. Full servis bakımlı. Ama. Servis eksiği var dediler. Sebeb yeni servis için 2 ay veya 200km (ikiyüz) kamış olması. Adblue sorunu çıkınca önceligi ona verdim. Biraz tereddüd etmeme ve bunu daha önceki gönderilerim de de belirtme me rağmen europar da yaptırmayı planladım ve randevu aldım. Servisle mücadelede burada başladı. Adamlar henüz gelmemiş olan servise servis eksiği diyor. Sonuç önce servisi yapacak sonra indirim verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtsword -- 3 Haziran 2024; 12:28:59 >
  • 
Sayfa: önceki 15111512151315141515
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.