Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.229
Cevap
295
Favori
1.548.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10981099110011011102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: capoeirista

Merhaba gt line dışında gti paket diye bir şey var mi arkadaşlar? 1.6 benzinli manuel gti dan bahsetmiyorum. bi ilanda ilan sahibi allure yazmış ama gti paket demiş anlam veremedim çünkü araç dizel otomatik. Ne yandaki gti yazısını ne aracın jantlarini başka bi araçta görmedim. Araç sahibi kendi yapmış olabilir mi acaba?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-bayan-sahibinden-cam-tavan-gti-paket-hatasiz-boyasiz-703411069/detay
    O ilandaki kişi karıştırmış

GTI dediğiniz gibi benzinli, THP motorlu 270 beygirlik manuel bir canavar.

Bizim kullandıklarımız ise 120 HP'lik EAT6 otomatik vitesli (şimdilerde EAT8 de geldi) Active, Allure veya GTLine donanımlı araçlar.

• IronHasan kullanıcısına yanıt
    Hocam bir sorum olacak. 2015/2016 model 308 lerde opsiyon paket içerikleri tam olarak nedir acaba?

Comfort Pack, Sky Pack, Safety Pack, Sport Pack...

İlanları incelerken kafam karışıyor bazen.

Mesela adam yazmış arabamda sport pack var. Kadranlar falan kırmızı oluyor herşey güzel
    Öbür yandan sport pack olmayan allure donanımlara bakıyorum hepsinde S butonu var yani spor moda alınabiliyor sanırım. Bu noktada kafam karışıyor.

Yada smartbeam akıllı fark teknolojisi var diyor biri. Bu hangi paket içeriğinde var acaba?
    Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankut1907

Hocam bir sorum olacak. 2015/2016 model 308 lerde opsiyon paket içerikleri tam olarak nedir acaba?

Mesela adam yazmış arabamda sport pack var. Kadranlar falan kırmızı oluyor herşey güzel
    Öbür yandan sport pack olmayan allure donanımlara bakıyorum hepsinde S butonu var yani spor moda alınabiliyor sanırım. Bu noktada kafam karışıyor.

Yada smartbeam akıllı fark teknolojisi var diyor biri. Bu hangi paket içeriğinde var acaba?
    Şimdiden teşekkürler...
    Asıl olarak Peugeot araçları 3 temel kategoride sınıflıyor. İstisnalar olsa da şöyle sıralanabilir
    1- Access
    2- Active
    3- Allure

Ama sizinde bildiğiniz gibi GTI, Bussines (508 lerde var), CE veya CEP (bir ara gelen 308 lerde var) gibi farklı kategoriler de gelmişti.

Ama temel olarak 3 temel kategori var. Ancak hemen hemen her kategori içinde OPSİYON denen ekstra paketler oluyor.
    Bunlar da zamanla değişiklikler gösteriyor. Skypack, Safety Pack, Sport Pack bunların en ünlüleri.

Örneğin bizim 308'lerde Skypack olunca tavan cam oluyor. Araç active artı Skypack'li olabilir. Ama Allure olduğu halde Skypack yoksa cam tavanlı olmayabilir.

Geri görüş kamerası bile aslında standart değil. Hatta son dönemi bilemiyorum ama Allure araçta bile GG kamerası olmayabilir. Safety pack olursa ön ve arka park sensörleri de araca ekleniyor. Bir çok araç Safety Pack'li geldiği için herkes bütün Allure'larda GG var sanabiliyor.

Sport Pack ise araç göstergelerini kırmızı yapan, hoparlörlerden içeriye motor sesi efekti veren, direksiyonu sertleştiren bir özellik. Ama bütün 308'lerde S tuşu var ve araç o tuşa basılırsa gaz pedalı hassasiyetini arttırıyor, torku bariz şekilde güçleniyor. Bu Şanzımanın bir özelliği zaten. Ama diğer renk, ses ve direksiyon sertleşmesi gibi özellikler ancak Sport pack ile alınabiliyor olmuyor.

Şimdi yeni modellerde örneğin 3008'lerde deneme şansım oldu Active Cruise Control yani ACC olabiliyor. O zaman da cruise ile giderken öndeki araçla aradaki mesafeyi belirleyebiliyor ve araç hızını öndeki araca göre ayarlıyor. 30 Kmye kadar olan hızlarda öne bir metreden büyük bir insan veya cisim çıkarsa otomotik durabiliyor.

Yani kısacası teknoloji geliştikçe ek paketlerde çeşitliliğini arttırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Tarif ettiğiniz ses sanki arka travers sesine benziyor.

Kola kutusunu sıkıştırıyor gibi bir ses şeklinde tanımlanıyor. Eğer öyleyse aracınızı servise götürün ve test etmelerini isteyin. Sorun traversten kaynaklanıyorsa 1 gün serviste kalacak ve travers için köpük sıkılarak ses yok edilecek demektir.

Başka bir yerden geliyorsa o durumda servis çözüm önerisinde bulunacaktır.

Alıntıları Göster
    Muhtemelen çatır çutur travers sesidir. Aracımda bu sorun olunca önce köpük sıkıldı bir süre sonra sorun tekrar ortaya çıktı. Garantisi bitmiş olmasına rağmen travers değişimi yapıldı ancak şu an aynı sorun yine ortaya çıktı. Sene başında yetkili servise bakıma, daha önce gittiğimden farklı bir yetkili servise, götürdüğümde sorunu söyledim ancak ücretle köpük sıkacaklarını söylediler. Her ne kadar fonksiyonel bir problem olmasa da estetik bir kronik problem.

• quote:

Orijinalden alıntı: cankut1907

Şimdiden teşekkürler...
    2015/2016 Allure modellerde Comfort, premium ve sport pack seçenekleri vardı.

Comfort pakette cam tavan, 220v priz, anahtarsız giriş ve çalıştırma özellikleri geliyor.

Premium pakette adaptive cruise control, elektrikli koltuklar, kör nokta uyarı sistemi, acil fren desteği.

Sport packte 18 inç jantlar, ek spor modu (kırmızı kadran, motor sesi).

Smartbeam 2015/2016 modellerde yok.

• Merhaba, allure donanım aracımdaki full led farların kısa ayarı çok düşük geliyor bana aracın yük durumuna göre otomatik ayarlama yaptığı kitapçıkta belirtiliyor fakat araç boş ağırlıkta bile çok net fakat kısa bir aydınlatma sağlıyor gibi, aynı durumdan şikayetçi olan varmı acaba? Serviste ayarlama yapılabilirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smilodon22__

Merhaba, allure donanım aracımdaki full led farların kısa ayarı çok düşük geliyor bana aracın yük durumuna göre otomatik ayarlama yaptığı kitapçıkta belirtiliyor fakat araç boş ağırlıkta bile çok net fakat kısa bir aydınlatma sağlıyor gibi, aynı durumdan şikayetçi olan varmı acaba? Serviste ayarlama yapılabilirmi?
    Kaputu açtığınızda farların üst tarafına doğru bakınca beyaz içine yıldız tornavida girebilecek bir delik görürsünüz,onu saat yönünün tersine çevirince farlar yükseliyor, tam tersi de doğal olarak alçalıyormuş. Ben de yeni öğrendim yakında ayarlamayı düşünüyorum. Normal ayarından 270'derece sola çevirince çok güzel oluyor diye de belirtmişti bir kullanıcı.

Edit: Görsel

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dagnomels -- 26 Temmuz 2019; 0:48:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dagnomels

Kaputu açtığınızda farların üst tarafına doğru bakınca beyaz içine yıldız tornavida girebilecek bir delik görürsünüz,onu saat yönünün tersine çevirince farlar yükseliyor, tam tersi de doğal olarak alçalıyormuş. Ben de yeni öğrendim yakında ayarlamayı düşünüyorum. Normal ayarından 270'derece sola çevirince çok güzel oluyor diye de belirtmişti bir kullanıcı.

Edit: Görsel

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim, fotoğraf üzerinde göstermeniz harika olmuş.:) standart kısa far ayarı sizede düşük geliyormu acaba?

• Premium paket benim araçta var ama elektrikli koltuk olduğunu sanmıyorum.Aracim kaza yaptığında farları sökmüşlerdi,öne bakıyordu.servise getirdim ayar yaptılar ve düzeldi.

• smilodon22__ kullanıcısına yanıt
    Evet banada düşük geliyor, bu durumdan yakınanlar da çoğunlukta, deneyince bilgilendirirseniz sevinirim. 👍

• Bizim araçlarda çocuk kilidi yok muydu? Bugün sürücü kapı panelindeki kapı işareti olan tuşa bastım. Işığı yandı, yolda giderken çocuk çat diye kapıyı açıverdi. Bişey olmadan kapattık neyseki . O tuş kapıları kilitlemiyormuydu. Klavuza yarın bakabilicem size de sorıyım dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    O kapıları kilitliyor ama kapıların içinde anahtar la kitlenen yer var ordan kilitlemen lazım.Kapı işaretli olan dışardan açılmayı engeller sadece

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem2016

O kapıları kilitliyor ama kapıların içinde anahtar la kitlenen yer var ordan kilitlemen lazım.Kapı işaretli olan dışardan açılmayı engeller sadece
    Orta paneldeki tuşa basmadım hocam. O dışardan açılmayı engelliyor evet. Ben, tüm camları açıp kapadığımız panelin ordaki tuşa bastım. Üstünde cam veya kapı işareti var

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Orta paneldeki tuşa basmadım hocam. O dışardan açılmayı engelliyor evet. Ben, tüm camları açıp kapadığımız panelin ordaki tuşa bastım. Üstünde cam veya kapı işareti var

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun. Büyük tehlike atlatmışsınız.

O sözünü ettiğiniz tuş arka camların arka kolçaklardaki düğmelerden açılmasını veya açıklarsa kapanmasını engelliyor.

Çocuk kilidi kapıyı açınca kilidin hemen altında göreceğiniz plastik kilidi çevirerek çalışır hale geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Geçmiş olsun. Büyük tehlike atlatmışsınız.

O sözünü ettiğiniz tuş arka camların arka kolçaklardaki düğmelerden açılmasını veya açıklarsa kapanmasını engelliyor.

Çocuk kilidi kapıyı açınca kilidin hemen altında göreceğiniz plastik kilidi çevirerek çalışır hale geliyor.

Alıntıları Göster
    tşkler , şimdi çözüldü konu
    pejo panele neden bunun için bir tuş koymamış garip

• quote:

Orijinalden alıntı: dagnomels

Evet banada düşük geliyor, bu durumdan yakınanlar da çoğunlukta, deneyince bilgilendirirseniz sevinirim. 👍
    Sayenizde Ankara Denizli gece yolculuğum far ayarı sonrasi çok rahat geçti. Fotoğraftaki beyaz plastiklerin orjinal ayarlarına işaret koydum 6mm alyan ile saat yönünün tersine yarim turdan biraz fazla çevirerek ayarladım gayet güzel oldu. Tekrar teşekkürler.

• smilodon22__ kullanıcısına yanıt
    Hocam bende karanlık bir yerde yarım tur kadar çevirdim ancak hiç oynama olmadı gibime geldi, farkedemedim yani, Gece yolculuğu da denemedim henüz.

• selamlar herkese,

ev alma amaçlı olarak beyaz 2015 dizel otomatik allure cp aracımı müteahhite 100k tlden verdim.

aracım 58bin km da ve hatasızdı.

bundan sonra alabilirsem ileri dönemde 2.el 3008 allure ep istiyorum kısmet.

bu arada 205 55 16 orjinal 407 jantlara takılı goodyear ug8 kışlık lastik takımım duruyor.

talep eden olsa pm den yazsın...
  • Merhaba, 308 Active model arabam var geri görüş ve sensör yok. Geri görüş ve park sensörü taktırıp smeg ekranında görüntüleyebilen arkadaş var mı? Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmangdk

Merhaba, 308 Active model arabam var geri görüş ve sensör yok. Geri görüş ve park sensörü taktırıp smeg ekranında görüntüleyebilen arkadaş var mı? Teşekkürler..
    Merhaba.

Corvin taktırıp geri görüş kamera görüntüsünü de ekrana yansıtan arkadaş gördüm.

Eğer sahip olduğunuz SMEG ekranın geri görüş desteği varsa Corvin olmadan da neden olmasın diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 10981099110011011102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.