Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1102. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.241
Cevap
293
Favori
1.550.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11001101110211031104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IronHasan

180 bin km yi geçti. Hala tek bir sorun bile yaşamadan kullanıyorum.

Her zaman aklınıza en kötüsünü getirmeyin. Önce add blue ekleyin. Sorun başka bir şeyse zaten ortaya çıkar.

Ayrıca 1100 Km kaldı dediğine göre bu mesajı 1300 Km dir söylüyor olması gerekli.. İlk mesajı 2.400 Km kaldı şeklinde veriyor.

Bu kadar süre neden beklediniz ki?

Alıntıları Göster
    Hayır anlamadınız. Yaklaşık 2 ay önce adblue hatası aldım sadece urea lambası yanıyordu. Shelden katkıyı aldım ekledim lamba sondu sorun çözüldü. Bugun ilk önce motor lambası yandı sonra urea lambası yanıp sönüyor ve service lambası sabit yanıyor. Daha farklı bir durum var gibi geldi. Bu kadar kısa sürede adblue katkısı tükenir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: milyoncubaba

Hayır anlamadınız. Yaklaşık 2 ay önce adblue hatası aldım sadece urea lambası yanıyordu. Shelden katkıyı aldım ekledim lamba sondu sorun çözüldü. Bugun ilk önce motor lambası yandı sonra urea lambası yanıp sönüyor ve service lambası sabit yanıyor. Daha farklı bir durum var gibi geldi. Bu kadar kısa sürede adblue katkısı tükenir mi ?

Alıntıları Göster
    Kullanmanıza bağlı. Ben de 1 ayda da bittiği oldu.

Başka arıza olup olmadığını anlamanın ilk yolu add blue eklemek.

Ekleyin sonra arıza ışığı yanmaya devam ederse servise gidersiniz.

• quote:

Alıntıları Göster
    Açıkcası sadece haftasonları kullanıyorum ilave olarak bayram
    Tatilinde sadece 700 km yol yaptım hadi 700 de öyle yapsam maksimum 1500 km diyelim. Adblue eklediğimden beri. Araç güneş altında kaldı dengesi mi bozuldu dicem. Bilemedim. Dediğinizi yapacağım umarım sorun yaşamam ya. Nette okuduklarım pek iç açıcı değil çünkü :(

• quote:

Açıkcası sadece haftasonları kullanıyorum ilave olarak bayram
    Tatilinde sadece 700 km yol yaptım hadi 700 de öyle yapsam maksimum 1500 km diyelim. Adblue eklediğimden beri. Araç güneş altında kaldı dengesi mi bozuldu dicem. Bilemedim. Dediğinizi yapacağım umarım sorun yaşamam ya. Nette okuduklarım pek iç açıcı değil çünkü :(

Alıntıları Göster
    Araç bu. Arıza da olabilir. Ben sadece adım adım yapılması gerekeni yazmaya çalıştım.

Mazot bitse araba çalışmıyor deriz. Motor mu arızalı demeyiz. ama mazotu ekledikten sonra yine çalışmazsa bu sefer servise gideriz.

Şimdi de benzer bir durum olabilir. Add blu ekleyin. Umarım sorun yoktur. Ama varsa bu sefer onun çaresi aranır...

Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cinquanta

Yükleyebiliyoruz. Anlayamadığım bu güncelleme sanki harita için. Arabada navigasyon yok. Bakalım nasıl olacak?
    hocam app’e gelen güncelleme hata veriyor. Mail adresini zaten app’e girmek için yazıyoruz ama olmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erulu kullanıcısına yanıt
    Ben güncellemeyi ve lisans anahtarını indirdim. Güncellemeyi başlatacağım yeri bulamıyorum.
    Yönergeye göre navigasyondan başlamak lazım ama bende navigasyon yok. Bu ne demek oluyor?

• quote:

Ben güncellemeyi ve lisans anahtarını indirdim. Güncellemeyi başlatacağım yeri bulamıyorum.
    Yönergeye göre navigasyondan başlamak lazım ama bende navigasyon yok. Bu ne demek oluyor?
    Hocam güncelleme yardımını okumanızı tavsiye ederim.
    Dosyalar ubsb'ye atılıyor.

Bu arada nereden indirdiniz dosyaları?
  • Son güncelleme ile ilgili link verebilir misiniz?

• erulu kullanıcısına yanıt
    Okudum. USB ye atıldığını biliyorum. NAC ı da internete bağlıyoruz. Buna rağmen navigasyon olmadığı için benim NAC da nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

Videoyu seyredin. Oldukça faydalı. Ben ekran görüntüsünü paylaşıyorum.

• FoxHound kullanıcısına yanıt
    Uygulamaya gelmiş.

• quote:

Uygulamaya gelmiş.

Bilgi için sağol hocam. Benim app’ten inmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erulu

Bilgi için sağol hocam. Benim app’ten inmiyor.

Alıntıları Göster
    Aynen...

• Arkadaşlar merhaba tekrardan. Daha önce adblue ile ilgili hatayı paylaşmıştım. Motor lambası yanıyor service lambası yanıyor. Urea lambası yanıp sönüyor sürekli. Adblue deposunu ağzına kdr doldurdum fakat sonuç değişmedi. Depoda mi sorun var veya bakım zamanım yaklaşıyor ondan mi yapıyor bilmiyorum. Ne yapmam lazim yardımlarınızı bekliyorum.

• milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    Eğer adblue ile ilgiliyse doldurduktan hemen sonra gitmediği biraz mesafe yapmak gerektiği söyleniyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Eğer adblue ile ilgiliyse doldurduktan hemen sonra gitmediği biraz mesafe yapmak gerektiği söyleniyordu
    motor lambası ve servis ışığı yanması neye işaret olabilir acaba ?

• https://www.peugeot.fr/marque-et-technologie/services_connectes/mise-a-jour-cartographie-gps.html

Buraya aracınızın şaşi nosunu girerek güncelleme kontrolü yapabilir ve güncelleme dosyası ile lisans dosyasını indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra yönergelere göre güncellemeyi kolayca yapabilirsiniz. (Yükleme talimatını dosyayı indirdiğiniz linkte bulabilirsiniz. Yinede yazayım buraya dilim döndüğünce.
    En az 16 gb flas belleğinizi fat32 olarak biçimlendirin öncelikle. İndirdiğiniz dosyayı rardan çıkartın. "rcc_update" dosyasını flaşa atın. İndirdiğiniz lisans dosyasını "license" adlı bir klasör oluşturup içine atın ve onuda flaşınıza kopyalayın. Araç çalışır durumda ve eco kapalı iken flaşı araca takın. Gerisini kendi hallediyor zaten.

Türkçe yükleme talimatını buradan indirebilirsiniz. https://media-ct-ndp.peugeot.com/file/39/6/en-notice-use-rcc-softv3-pdf.503396.pdf

Not: güncelleme sonrası flaşı çıkarttıktan sonra sistem yeniden başlatılıyor. Menülere giremiyorsunuz ekranda. Motoru ve kapıları kapatıp aracı kilitleyip bir süre bekleyin. Düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecel -- 19 Ağustos 2019; 1:14:33 >

• Teşekkürler... İlk linkte şasi no nereye girilecek acaba?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxHound -- 19 Ağustos 2019; 7:51:10 >
  • FoxHound kullanıcısına yanıt
    "Veuillez saisir votre numéro VIN*" sayfaya girdiğinizde bu cümlenin altında bir kutucuk var. Şaşi numaranızı buraya giriyorsunuz.
  • milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    Aracınızın garanti devam ediyorsa yada servis bakımlıysa servise gidin. Ücretsiz yada uygun bir fiyata çözebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Adblue deposu bazı 308 lerde kronik sorunlu. 2016 öncesi sanırım.
    Servis bakımlı değilse bile servise bir danışın bence. Yardımcı olabilirler.
  • 
Sayfa: önceki 11001101110211031104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.