Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (939. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.484.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Carplay ile ilgili bir soru soracağım. Carplay'de telefonunuzdaki mesajları okuyabiliyor musunuz?
    Mesajlar uygulamasını açıyorum. Siri hemen kime mesaj göndermek istiyorsun diyor.
    Gelen mesajları tıklıyorum içini göremiyorum. Yine siri ne söylemek istiyorsun falan diyor.

Geçen gün bir arkadaşımız youtube linkini mesaj göndererek youtube videoları açılabiliyor gibi bir paylaşım yapmıştı.
    Onu denemek isterken bu sorunu fark ettim. Mesajları görüntüleyemiyor muyuz?
    https://www.youtube.com/watch?v=u1dHqaZbYKU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Triple-X -- 15 Ocak 2018; 9:6:57 >
  • efendicans E kullanıcısına yanıt
    Resmi olarak mümkün değil.

Jailbreak ve ekstra uygulamalar ile mümkün. Detaylari internette araştırıp bulabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Carplay'de telefonunuzdaki mesajları okuyabiliyor musunuz?
    Mesajlar uygulamasını açıyorum. Siri hemen kime mesaj göndermek istiyorsun diyor.

Evet carplay mesajları okuyor.
    Arabam active donanım, telefonum iphone 6 ve kablom orta kalite orjinal olmayan kablo.
    Siri sesiyle yani robot gibi mesajları okuyor.
  • syphonfilter kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Marşpiyel üstündeki plastik muhafaza görevini iyi yapmışa benziyor. Eğer o olmasaydı hasar çok daha ağır olurdu gibi.

Maalesef yurdum insanı trafikte dikkatsiz.

Allah büyüğünden korusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

quote:

Carplay'de telefonunuzdaki mesajları okuyabiliyor musunuz?

Evet carplay mesajları okuyor.
    Arabam active donanım, telefonum iphone 6 ve kablom orta kalite orjinal olmayan kablo.
    Siri sesiyle yani robot gibi mesajları okuyor.

Ben siri'nin okumasını değil de mesajın içeriğini ekranda görebilmek istemiştim ama sanırım bu mümkün değil...
  • Teşekkürler.

Karşı taraf %300 hatalı olduğu için tutanak ona göre tutuldu zaten. Kendileri dışarda yaptıracakmış ben vereceğim aracı sadece servise. Jant deseni üzerinde düzeltilemeyecek hasar var ve eğrilik oluştu gibi değişmesi taraftarıyım. Parmak ucu kadar bölgede boya kalkmış görünüyor, vakumla çektirip boyatmama dişüncem var bakalım öğleden sonra mepaya geçeceğim.

Değer kaybı olayına gelince saçma buluyorum ama yaşanan kazanın üstüne geçen konuşmalardan ötürü uğraşsammı diyorum.

Değer kaybı bir gerçek. Su an aracıniz ikinci el değeri en az 5-6bin düştü. Size saçma gelse de :)

Değer kaybını sigortaya dilekçe vererek yapıyorsunuz zaten.Onlara bir zararı yok,en fazla primleri biraz yükselir.Kesinlikle dilekçenizi verin,varsa kayıp alın.

• Sigortam aksigorta, kaskom liberty den. Bu dilekçeyi liberty e vercem onlar mı ilerleyecek ya da süreç nasıl ilerliyor?

Sigortacınızla konuşun yönlendirir.Yada mepanın hasar servisi bile yönlendirir..

Tahminen karşı tarafın trafik sigortasına değer kaybı ile ilgili dilekçe yazıyorsunuz

• Tamamdır, teşekkür ederim ilginiz için.

https://forum.donanimhaber.com/deger-kaybi-talebi-hk--130497254?

Bu konuyu okuyun yardımcı olur.

Geçmiş olsun

• Mepaya geldim, vakum yapmıyorlarmış direk kapı değiştiriyorlar. Adam vakum öneririm dedi, auto kimg ya da rs i önerdi. Sizinde önerebileceğiniz bir yer var mı vakum işlemi için?

maslakta bu işi yapan yerler var

Aktif iriyıl dan bir ara mesaj gelmişti dolu göçüğünü boyasız düzeltilmesiyle ilgili.Orasıyla bir görüşün.

Geçmiş olsun. Maalesef trafikte öyle kişiler var ki. Daha az önce şehir içinde kendi şeridimde giderken virajı düz geçmeye çalışan bir tır giderek aracıma doğru geldi. Ben açıyı daha da daraltmamak için durdum ama tır hiç bakmadan ilerledikçe açı daralmaya devam etti. Çok şiddetli bir şekilde kornaya basarak durmasını sağladım ve sadece yan aynaya temas ederek aynada ufak bir çizikle yırttım. Bir iki cm daha yaklaşsa ya da ben durmasam, aracım boydan boya sürtünüp çizilip çok ciddi zarar görebilirdi...

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Hocam dolu yağdığında kenarlara zarar verdi mi bilmiyorum ama bizim kaputtaki kenara doğru uzanan köşeli çizginin tam üstüne apartmanın üst katından atılan bardak isabet etmiş ve boyaya zarar vermeden hafif içe girmesine neden olmuştu.

Auto king gibi yerler boyaya zarar vermeden o noktayı çekebilir mi sizce?

• Sanırım daha önce bahsedilmişti ancak benim araç active modeli. Tavan barları yok bende. Tavan barlarını sonradan taktırabiliyoruz değil mi? Onlar olmadan nedense araç çok çıplak geliyor. Renk beyaz. Göral'ı aradım tanesine 362 tl dediler artı işçilik. Bunun montajı nasıl oluyor yaptıran var mı? Yapıştırma mı yoksa vida mı atıyorlar acaba? Bir arkadaş sağlam olmayabilir çıkıyor demişti diye hatırladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

Hocam dolu yağdığında kenarlara zarar verdi mi bilmiyorum ama bizim kaputtaki kenara doğru uzanan köşeli çizginin tam üstüne apartmanın üst katından atılan bardak isabet etmiş ve boyaya zarar vermeden hafif içe girmesine neden olmuştu.

Auto king gibi yerler boyaya zarar vermeden o noktayı çekebilir mi sizce?

Yok hocam dolu ile işim olmadı.
    Oto king e daha önce göcük için gitmiştim direk boya dediler.Farklı yerler yaparız demişlerdi ama yaptırmadım.Oto kinge pek güvenim yok o yüzden.İstanbuldaysanız maslak oto sanayiye uğrayın
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Tir ve benzeri yüksek araçlara yaklaşmayın. Olası bir kaza durumunda eğer direk arkadan gelip göz göre göre carpmadigi sürece polis veya tram erde %100 kusurlu siz oluyorsunuz. Bunu bildikleri için de böyle pervasızca hareket ediyorlar.

Kör noktam görmedim dediğinde is bitiyor. İstediğiniz kadar haklı olun..

Tek çözüm, kamera.. Birerbir başıma geldi ve video kaydım olmasa ihale bana kalacaktı. Zira kaza fotosunda aracın kör noktasındayım ama is öyle olmamıştı. Ben öndeyim tir gelip üstüme çıktı. Tabi foto ile anlamıyorsunuz bunu kaza sonrası.

Tir şoförü bişey çıkmaz sen istediğini yap, kaskonfan ödersin artık rahat rahat gitti. Video sayesinde durumu kurtardım (yinede %50 kabahatli ben sayıldım) ve üstüne değer kaybı aldım karşı taraftan..

Bu nedenle, yüksek tir, kamyon, otobüs gibi araçlara (özellikle halk otobüsü) kesinlikle yanaşmayin.birakin gitsinler, once onlar geçsin hatta durun bekleyin...

Tecrübe ile sabittir malesef kanunlarımiz bu noktada çok yetersiz.

Ayrıca kamerasız araç kullanmayın o kamerayı yeri geliyor mumla ariyorsunuz

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Yok hocam maalesef gaziantepteyim. Teşekkürler yine de.

• 
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.