Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (804. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.483.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Millet yandex i çok beğeniyor ama İstanbul'da beni saçma sapan yerlere götürdü.Iphone haritalar şehiriçi daha iyi ama oda şehirdışında sapıtıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Başka illeri bilmem, İstanbul için Yandex sıkıntılı.

Misafiri evimizin konumunu yolladık. Yandex kullanıyormuş leventten Pendik tarafına gelecek. Gebze de arıyor beni dönüp dönüp aynı yere geiliyorz diye :)

İşimiz gereği her gün sahadayız henüz maps sapitmadigi gibi en yoğun trafikte bile varış zamanımı tutturuyor

• Yoğun talep üzerine sadece 3008 içeren bir mesaj atayım :)

Hafta içi 13:00-14:00 arası yapılmış İstanbul ikitelli - maltepe arası, ikinci köprü kullanılarak yapılmış, +1 yolcu ile yapılmış seyahat tüketim bilgileri.

• hem konu dışına çıkmayım hemde anlayana anladığı dilden cevap vereyim dedim. ünlü bir fransızın sözü var.(kendisi yeni peugeot 3008 mühendislerindendir) bu arkadaş peugeot 3008 lansmanında aynen şu ifadeyi kullanmıştır''EĞİTİM CAHİLLİĞİ ALIR EŞEKLİK BAKİ KALIR'' ve yine ünlü bir fransız mühendis(kendisi aileden şekercidir)bu kardeşimizde''KATRANI KAYNATSAN OLURMU ŞEKER CİNSİNİ SEVDİĞİM CİNSİNE ÇEKER'' gibi bir özlü sözü fransız edebiyatına kazandırmıştır. forumda bu özlü sözleri hakeden çook değerli abilerimiz,büyüklerimiz var.kendilerinin, taşıdıkları saygın kişiliklerine yakışır bu özlü sözleri hayatları boyunca unutmadan bir sonraki nesillere taşımaları medeniyetimiz için çok mühimdir.
  • Bugün aracın çok enteresan bir yerinden sürekli bir titreme sesi geldi. Elimle sıkıştırıp titreyen yeri tespit edebildim. Şoför kapısının üst taraftaki yumuşak plastiğin ön cama doğru uzanan ucunda tam hoparlörün altında kalan yer titreme yapıyor. Sizin araçlarda öyle mi bilmiyorum ama o plastik uç tam olarak yerine yerleşmemiş veya ayrılmış gibi duruyor.

Silikon ile sesi kesmeye çalışacağım bakalım olacak mı

• quote:

Orijinalden alıntı: alperklz

Arkadaşlar merhaba,

2 haftalık bir 5008 GT line sahibiyim. Araç 10 numero... (Ön ve arka görüş kameraları hariç)

Bir sorum olacak, 3008 veya 5008 de mirror screen var midir? Telefon ekranini orta ekrana yansıtabiliyor muyuz? Açıkçası istanbul trafiğinde Yandex navigasyon dan iyisi yok ve Android Auto, Apple car play ve mirrorlink te yandexi kullanamıyorum.

Selamlar.

Mümkünse düz ve düzgün bir yolda deneyimlediğiniz, 110-125 km. hızlar arası özellikle 112-113-114-115 km. hızlarında direksiyonda titreşim var mı? (Ellerinizi bıraktıktan sonra gözlemleyin direksiyonu)

Aklınızda olsun; deneyip sonucu yazarsanız sevinirim :-)

Peugeot'nun kabul ettiği bir direksiyon titremesi sorunu var 2017 model 3008 ve 5008'lerde...

Sizin araçta var mı merak ettim :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 15 Ekim 2017; 20:0:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

quote:

Orijinalden alıntı: rs635

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Merhaba renk konusunda ben ve eşim çok kararsız kaldık. Ama GT Line alacağımız için Siyah tavan ile en güzel duranın Kırmızı olduğuna karar verdik. Beyaz gerçekten çok fazla var etrafta ki benim de eski aracım Beyazdı. Biraz renk katmak istedik. Kırmızı ton olarak gerçekten çok canlı ve dikkat çekici. Maviye ise ben de hiç ısınamamıştım.

Ben de bugün kırmızı allure elegance için kaporamı yatırdım haftaiçi teslim olacak , 166.500 'e aldım elektronik bagajlı , alacak arkadaşlara yardımı dokunur belki.

allure elegance elektronik bagaj metalik boya 1,6 dizel otomatik 175 bin tl..hocam siz hangi bayii den bu fiyatı aldınız..

Ankara/Göral geçen hafta 165'e bıraktı elektrikli bagaj + sedefli beyazı...

• fme06 F kullanıcısına yanıt
    Kapak güzel olmuş.bence yakışmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

quote:

quote:

quote:

Merhaba renk konusunda ben ve eşim çok kararsız kaldık. Ama GT Line alacağımız için Siyah tavan ile en güzel duranın Kırmızı olduğuna karar verdik. Beyaz gerçekten çok fazla var etrafta ki benim de eski aracım Beyazdı. Biraz renk katmak istedik. Kırmızı ton olarak gerçekten çok canlı ve dikkat çekici. Maviye ise ben de hiç ısınamamıştım.

Ben de bugün kırmızı allure elegance için kaporamı yatırdım haftaiçi teslim olacak , 166.500 'e aldım elektronik bagajlı , alacak arkadaşlara yardımı dokunur belki.

allure elegance elektronik bagaj metalik boya 1,6 dizel otomatik 175 bin tl..hocam siz hangi bayii den bu fiyatı aldınız..

biz neden 175 e aldık?? zar sor 1000 tl indirdik..yuh..yeni partiden miydi acaba..pazartesi öğreneyim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

quote:

quote:

quote:

biz neden 175 e aldık?? zar sor 1000 tl indirdik..yuh..yeni partiden miydi acaba..pazartesi öğreneyim...

Son 2-3 araç olduğundan bahsetmişlerdi; belki özel bir durum vardır...

Kırmızı ve beyaz vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 15 Ekim 2017; 20:59:19 >

• Benim araç da gt line beyaz grip kontrollu 100kmde daha yakit ortalamasi 9.5lt yenidir normaldir diye teselli ediyorum kendimi. Bakalim tüketim düşer insallah.

• tanriseven T kullanıcısına yanıt
    hocam yaklaşık 10 bin tl fark..ben en iyisi pazartesi öğreneyim..
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Hocam 175e allure+ep için biraz yüksek sanki. Gt-line fiyati çünkü

• hocam gt line 180 bin fiyat verdi..
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Bayi nerdeyse hiç indirim yapmamış hocam. Liste fiyati 181.900 zaten. %1 indirim yapmış ki düşük bir oran. Aracı almadıysanız biraz daha pazarlik yapın. %2-3 indirebilirsin fiyatı

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Agreaiften kastınız, şehir içi anı gaza basarım fren yaparım, tekrar gaza yüklenir aracın tüm torkunu hissederim, ise.

Evet bezinli 1.2 turbo bir araçta tüketiminiz 10 litre seviyesine gelecektir.

Aynı kullanımda dizel deki tüketiminiz 7. 5 seviyesinde olacaktır. Buna göre hesap edebilirsiniz.

Tork olarak aynı hacimdeki dizel ile beinzlinnin aynı tork ta olması zaten beklenemez. 1.2 turbo hacime göre iyi bir tork değeri sunuyor. Ama 1. 6 d dediğiniz manada bana daha çok keyif veriyor.. Tabi sene de 25-30 min yaptığım için zaten benzin gelmez bana :)

Diğer taraftan, ne kadar yalıtım yaparsanız yapın dizelin traktör sesini hissetmek yerine, çalıştığını anlamak için radyoyu kapatmak zorunda kaldığınız Benzinli motoru konfor olarak tercih ederim. Hem performans hem konfor için ise ideal çözüm 1.6 THP olacaktır...

Tabi %300 vergilerin olduğu ülkemizde bu yaktı fiyatları ile hesap kitap bitmez tabi..

Dizel candir

Evet aynen dediğiniz gibi, tabii sürekli olarak bu şekilde değil...

ancak son bir yıllık uzun dönem ortalamam 6 lt/100km.

sonuç olarak ben yine dizel üzerine yoğunlaşayım...

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_2122

Bayi nerdeyse hiç indirim yapmamış hocam. Liste fiyati 181.900 zaten. %1 indirim yapmış ki düşük bir oran. Aracı almadıysanız biraz daha pazarlik yapın. %2-3 indirebilirsin fiyatı

hocam yok ne yaptık ettik indiremedik..pazartesi bi sorayım yeni parti mi?
  • quote:

quote:

0.99 faizle 75bin tl kredi kampanyasını kullandınız mı? Çünkü ben o krediden yararlanmak istediğimde ancak liste fiyatından yardımcı olabileceklerini söylediler , yani araç stokta yoksa yeni getirtmeleri lazım , bence bu yüzden sizin fiyat yüksek , en kötü ihtimal 170e almanız lazımdı
  • quote:

quote:

quote:

0.99 faizle 75bin tl kredi kampanyasını kullandınız mı? Çünkü ben o krediden yararlanmak istediğimde ancak liste fiyatından yardımcı olabileceklerini söylediler , yani araç stokta yoksa yeni getirtmeleri lazım , bence bu yüzden sizin fiyat yüksek , en kötü ihtimal 170e almanız lazımdı

olabilir hocam..kredi kullananlara özel ..

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

15 bin için 1.2 oldukça yeterli ve ekonomik bir tercih olacaktır.

İlginize teşekkürler...

Aslında bende şu son durumda böyle düşünüyorum ancak dizeldeki torku benzinli araçta bulamayacağım diye bir düşünce aklımı kurcalıyor.

Uzun yolda 110-140 arası hızlarda araç sürerim genelde, ş.içinde de yer yer agresif araç sürme alışkanlığım var. Dizel bu konuda yakıt anlamında beni üzmüyor ama benzinli üzer mi diye düşünüyorum açıkçası...

Pug dizel alınır her türlü. Benim gibi şehir içi 8.4 lerde dolanmak isterseniz eğer

• 
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.