Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (803. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
62.396
Cevap
640
Favori
2.477.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
48. Sırada  bugün en iyi #17
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 haftalık bir 5008 GT line sahibiyim. Araç 10 numero... (Ön ve arka görüş kameraları hariç)

Bir sorum olacak, 3008 veya 5008 de mirror screen var midir? Telefon ekranini orta ekrana yansıtabiliyor muyuz? Açıkçası istanbul trafiğinde Yandex navigasyon dan iyisi yok ve Android Auto, Apple car play ve mirrorlink te yandexi kullanamıyorum.

Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Öncelikle forum yöneticisi olarak ufak bir uyarı yapayım,

MTV ile ilgili genel yorumlar için forumdaki bu konuda açılan genel konuları kullanalım lütfen...

3008 genelinde mtv zammının teknik-matematiksel değerlendirme ve yorumlarınızı bu forumda yapabilirsiniz tabii ki..

Mesela şimdi forum yöneticisi olarak değilde potansiyel bir 3008 alıcısı olarak size sormak istiyorum...

yılda ortalama 15bin veya biraz fazla km yapan biri ( ben.. ), 2.el, alure+ep dizel otomatik bakarken, bu mtv zammı sonrası, 1,2 benzinli baksam daha mı mantıklı olur?

yoksa mtv ve satış fiyat farkını dikkate almadan dizele mi yönlensem..?

ekleme:

sitede
    1,2 allure+ep 2017 model 4900km de 140bin tl,
    1,6 allure+ep 2016 model 15000km civarı 150bin tl civarı,

Ne karlı araç bu.Haziran ortası 1,2 allure ep kırmızı yada sedefli beyazı 134 e bırakmıştı bayi bana.

1,2 ep lerde ep nin Bazı donanımları eksik üstat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

1. Halihazırda otomatik sanziman kullanıyorsunuz zaten 3008 e geçtiğinizde bir fark olmayacak bu anlamda e açıdan , zorlanirim endişeniz var?

2. Senelik 15k için neden dizel düşünüyorsunuz? 1.2 ben ki tavsiye ederim.

Selamlar,
    Aracın yerden yüksekliği ve ağırlığı kullandığım araca göre daha hantal olmasına neden olabilir mi?Benzinli düşünmüyor değilim.Ama dizel psikolojik rahatlık sağlıyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rs635

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Merhaba renk konusunda ben ve eşim çok kararsız kaldık. Ama GT Line alacağımız için Siyah tavan ile en güzel duranın Kırmızı olduğuna karar verdik. Beyaz gerçekten çok fazla var etrafta ki benim de eski aracım Beyazdı. Biraz renk katmak istedik. Kırmızı ton olarak gerçekten çok canlı ve dikkat çekici. Maviye ise ben de hiç ısınamamıştım.

Ben de bugün kırmızı allure elegance için kaporamı yatırdım haftaiçi teslim olacak , 166.500 'e aldım elektronik bagajlı , alacak arkadaşlara yardımı dokunur belki.

allure elegance elektronik bagaj metalik boya 1,6 dizel otomatik 175 bin tl..hocam siz hangi bayii den bu fiyatı aldınız..

• ahmtıl kullanıcısına yanıt
    İzmir Kayhaoğulları , aslında fiyat bayinin aldığı zamana yani fatura değerine göre değişiyor , alacak olursanız Onur bey'i isteyin aynı fiyattan verir , beyaz, mavi ve kiremit turuncu renkler var hazırda
  • quote:

Orijinalden alıntı: rs635

İzmir Kayhaoğulları , aslında fiyat bayinin aldığı zamana yani fatura değerine göre değişiyor , alacak olursanız Onur bey'i isteyin aynı fiyattan verir , beyaz, mavi ve kiremit turuncu renkler var hazırda

ben de aldım hocam teslim almadım daha..
  • 1.2'ler çok yakmıyor arkadaşlar. Sürüşünüze göre 6 litre maksimum 7 olacak tüketimi var. Son düzenlemeye göre de vergide yılda 2500 km fazla yaptıracak mtv farkı da var. Ortalamaya kattığında dizele yaklaşan bir sarfiyatı oluyor. Benzinli fiyat ile dizel arasındaki ciddi fiyat farkı da cabası.

Dizel'in 2. eli iyidir, satışı pazarlaması iyidir evet de fazla km yapmayacak kişiler için bence gereksiz olabilir. Tabi herkes kendi ihtiyacını en iyi bilir.

• beyaztebeşir kullanıcısına yanıt
    O zaman daha mutlu olacağınızı soylebil8rim ve sedan araca binince garip hissedeceksiniz ki 3008 sürüş pozisyonu yüksek ama. Kabin tasarımı nedeniyle size binek araç hissiyatı veriyor.

Eğer hem 3008 hemde qq testi yaparsanız anlarsınız, qq da sanki daha yuksekteymissiniz gibi hissedersiniz.

3008 daha konforlu tabi.

Dizel evet tork yüksek ve tüketim olarak kafa rahat okuyor ama 15 bin az bir rakam. 1.2 de. Tüketim İstanbul için konuşursak 7-8 arasinolacaktir. Aynı sürüş şartlarında dizel version is e 5.7-6.2 aralığında olacak. Yeni Mtv ve baştan verilecek parayı da hesap ederseniz hesabı yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperklz

Arkadaşlar merhaba,

2 haftalık bir 5008 GT line sahibiyim. Araç 10 numero... (Ön ve arka görüş kameraları hariç)

Bir sorum olacak, 3008 veya 5008 de mirror screen var midir? Telefon ekranini orta ekrana yansıtabiliyor muyuz? Açıkçası istanbul trafiğinde Yandex navigasyon dan iyisi yok ve Android Auto, Apple car play ve mirrorlink te yandexi kullanamıyorum.

Selamlar.

Mirrorscreen yok maleaef.

Yandex kullanamazsınız.

Ek bilgi

Kişisel olarak Yandex in navigasyonda çok sapittigini gördüm İstanbul da, trafik bilgileri de tutarlı değil geçen bizi duran trafiğe burası boş diye soktu

Google da ise verilen varış süresi hep tutuyor ve navigasyon da daha başarılı kesinlikle. Tercih sizin tabi..

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    15 bin için 1.2 oldukça yeterli ve ekonomik bir tercih olacaktır.

• Navigasyon 1 kere. Kullandım, faydasını göremedim bıraktım :)

O nedenle eskiden nasıldı şimdi nasıl kiyaslamasini malesef yapamıyorum..

Ama Mayısta ki yazılıma göre menu geçişlerinde hızlanma mevcut. Başka görsel bir. Fark yok

• Arkadaslar merhaba,

2017 bitmeden GT-Line 1.6 THP almayi planliyorum ve liste fiyati 174.500 gozukuyor. Istedigim ilave olarak Nappa+Metalik boya+Adv. Grip Control opsiyonlari ile sizce ne kdr bayi indirimi alabilirim ?

Guzel alisversinizin oldugu, indirim ve ilgi olarak memnun kaldiginiz Istanbul bayileri hangileri acaba? (ozelden de yazabilirsiniz) araci pesin alacagim.

Araca hakkindaki yogun paylasimlari sebebiyle @acquiles arkadasimizi direkt ekledim ama diger uylerin de tavsiyelerini memnuniyetle beklerim.

Simdiden cok tskler.

Onceki sayfada son msj olarak kalmis, herkes gorebilsin diye tekrar buraya yaziyorum.
  • bravoecho kullanıcısına yanıt
    Düşündüğünüz donanım ve opsiyonlar elde stokta bulması kolay bir araç değil. 1.6 Benzinli olması ve grip control eklentisi ve tabi nappa, hazır araç bulmanızı oldukça zorlaştırır. 1.6 benzin için daha da zorlaştırır.

Bu nedenle bayiden sipariş etmeniz gerekir ki sipariş ile gelecek bir araç için (1-2 ay diyelim) TL bazında sabit fiyat almanız pek olası değil zira araç geldiğinde Eur kuru fiyatı etkileyecektir. Bu nedenle kur dan gelecek farkları kabul ve on görerek sipariş vermenizi tavsiye ederim.

Hele yıl sonu sipariş edeyim derseniz 2018 e kalması durumunda durum daha da şenlikli hale gelebilir..

Aracın alımını yıl sonu yapmış olacak iseniz, şimdiden sipariş verin zaten ancak gelir. Ama dediğim gibi kur riskini iyi hesap edin.

Özel bir donanım vs motor seçeneği istememiş olsaydınız bayiler daha esnek davranabilir, yolda geleni satmak, opsiyonlamak vs gibi. Fakat sizin araç her türlü ozel siparişe girecektir %99.

Grip control olsun illa diye takılmaz iseniz (ki bence pazarlama stratejisi bir düğmeden ibaret) 1.6 THP Gtline +nappa bir araç bulmanız daha olası. Renk için de özel bir tercih iz yok ise..

Fiyat konusunda yorum yapmayacağımi daha önce belirtmiştim zira manasız tartışma oluyor.
    Diğer üyeler fikir verebilir tabi.
    Benim fikrim farklı bayilerden kendiniz pazarlık yapın derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 15 Ekim 2017; 10:36:31 >

• Her araçta problem olabilir tezine bir ornek

http://uzmanparam.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/honda-turkiyeden-gocuk-aciklamasi/74000/74720/

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

15 bin için 1.2 oldukça yeterli ve ekonomik bir tercih olacaktır.

İlginize teşekkürler...

Aslında bende şu son durumda böyle düşünüyorum ancak dizeldeki torku benzinli araçta bulamayacağım diye bir düşünce aklımı kurcalıyor.

Uzun yolda 110-140 arası hızlarda araç sürerim genelde, ş.içinde de yer yer agresif araç sürme alışkanlığım var. Dizel bu konuda yakıt anlamında beni üzmüyor ama benzinli üzer mi diye düşünüyorum açıkçası...

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

Öncelikle forum yöneticisi olarak ufak bir uyarı yapayım,

MTV ile ilgili genel yorumlar için forumdaki bu konuda açılan genel konuları kullanalım lütfen...

3008 genelinde mtv zammının teknik-matematiksel değerlendirme ve yorumlarınızı bu forumda yapabilirsiniz tabii ki..

Mesela şimdi forum yöneticisi olarak değilde potansiyel bir 3008 alıcısı olarak size sormak istiyorum...

yılda ortalama 15bin veya biraz fazla km yapan biri ( ben.. ), 2.el, alure+ep dizel otomatik bakarken, bu mtv zammı sonrası, 1,2 benzinli baksam daha mı mantıklı olur?

yoksa mtv ve satış fiyat farkını dikkate almadan dizele mi yönlensem..?

ekleme:

sitede
    1,2 allure+ep 2017 model 4900km de 140bin tl,
    1,6 allure+ep 2016 model 15000km civarı 150bin tl civarı,

Ne karlı araç bu.Haziran ortası 1,2 allure ep kırmızı yada sedefli beyazı 134 e bırakmıştı bayi bana.

1,2 ep lerde ep nin Bazı donanımları eksik üstat

Orada verdiğim fiyat direk ilanda yazan fiyat, hatta 139900 yazmış eleman..
    o fiyatta biraz pazarlık ile dediğin fiyatlara yaklaşır sanırım....

yalnız donanım eksikliği konusu kafamı karıştırdı, hangi donanımların eksşk olduğu belli mi yoksa klasik pejonun her araçtaki donanım piyangosuna mı tabii bu durum...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• adaptif cc ve otomatik fren sistemi

Güvenli takip uyarısı

Aktif tam durdurma

Bunlar 1,2 deki ep de yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 15 Ekim 2017; 12:31:52 >
  • quote:

adaptif cc ve otomatik fren sistemi

Güvenli takip uyarısı

Aktif tam durdurma

oooo, ne kaldı ki geriye zaten...

adaptif cc mutlaka istediğim birşeydi, o yoksa zaten olmaz, uzun yolda çok faydasını göreceğim bir özellik,

kaldı ki aktif durdurma da önemli bir özellik,

bunlar kesin yok mu yaa?
  • quote:

quote:

adaptif cc ve otomatik fren sistemi

Güvenli takip uyarısı

Aktif tam durdurma

oooo, ne kaldı ki geriye zaten...

adaptif cc mutlaka istediğim birşeydi, o yoksa zaten olmaz, uzun yolda çok faydasını göreceğim bir özellik,

kaldı ki aktif durdurma da önemli bir özellik,

bunlar kesin yok mu yaa?

1,2 alınacaksa yine ep li almaya değer.

Led far,360 derece park görüntü,şerit takip gibi fazlalıklar var ama Peugeot Türkiye 1,2 lere kasaplık yapmış.

Eksik özellikler lazımsa direk dizellere yoğunlaş yada uygun yakalayabilirseniz 1,6 thp

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    Agreaiften kastınız, şehir içi anı gaza basarım fren yaparım, tekrar gaza yüklenir aracın tüm torkunu hissederim, ise.

Evet bezinli 1.2 turbo bir araçta tüketiminiz 10 litre seviyesine gelecektir.

Aynı kullanımda dizel deki tüketiminiz 7. 5 seviyesinde olacaktır. Buna göre hesap edebilirsiniz.

Tork olarak aynı hacimdeki dizel ile beinzlinnin aynı tork ta olması zaten beklenemez. 1.2 turbo hacime göre iyi bir tork değeri sunuyor. Ama 1. 6 d dediğiniz manada bana daha çok keyif veriyor.. Tabi sene de 25-30 min yaptığım için zaten benzin gelmez bana :)

Diğer taraftan, ne kadar yalıtım yaparsanız yapın dizelin traktör sesini hissetmek yerine, çalıştığını anlamak için radyoyu kapatmak zorunda kaldığınız Benzinli motoru konfor olarak tercih ederim. Hem performans hem konfor için ise ideal çözüm 1.6 THP olacaktır...

Tabi %300 vergilerin olduğu ülkemizde bu yaktı fiyatları ile hesap kitap bitmez tabi..

Dizel candir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 15 Ekim 2017; 13:6:31 >

• 
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.