Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (806. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.449
Cevap
636
Favori
2.484.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 804805806807808
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alperklz

quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

quote:

Arkadaşlar merhaba,

2 haftalık bir 5008 GT line sahibiyim. Araç 10 numero... (Ön ve arka görüş kameraları hariç)

Bir sorum olacak, 3008 veya 5008 de mirror screen var midir? Telefon ekranini orta ekrana yansıtabiliyor muyuz? Açıkçası istanbul trafiğinde Yandex navigasyon dan iyisi yok ve Android Auto, Apple car play ve mirrorlink te yandexi kullanamıyorum.

Selamlar.

Mümkünse düz ve düzgün bir yolda deneyimlediğiniz, 110-125 km. hızlar arası özellikle 112-113-114-115 km. hızlarında direksiyonda titreşim var mı? (Ellerinizi bıraktıktan sonra gözlemleyin direksiyonu)

Aklınızda olsun; deneyip sonucu yazarsanız sevinirim :-)

Peugeot'nun kabul ettiği bir direksiyon titremesi sorunu var 2017 model 3008 ve 5008'lerde...

Sizin araçta var mı merak ettim :-)

Aksam deneyip bilgi verecegim. Ama araci kayseri den istanbul a getirdim ve 120 130 arasi cok kullandim.

Dediginiz gibi bir sey hissetmedim. Eski 3008 imin balansi bozuktu ve bariz o belirttiginiz titreme oluyordu. O sekilde bir sey yok gibi simdilik.

120'dan sonra kesiliyor.

Özellikle çok pürüzsüz asfalttta ve 110-120 aralığında direksiyonda eller bırakıldığında titreşim görülebiliyor..

• Arkadaşlar çok severek aldığım ve kullandığım Peugeot 3008'imi sattım umarım sizlere yararlı bilgiler paylaşabilmişimdir, yine her zaman seve seve yardıma hazır olacağım, an itibariyle 2-3 beden daha küçük bir araç satın almış bulunuyorum, araçlarınızın kıymetini biliniz gerçekten sürüş ve konfor anlamında keyifli araçlara sahipsiniz
  • hassey kullanıcısına yanıt
    Ben de daha önce yazmıştım. MAyısta aldığım aracımda titreşim hissetmiş ve ilk bakımda bildirmiştim. Balansa baktık, titreşim de yok demişlerdi. Ama hafif bir titreşim hala daha vardı... bakalım problemin kaynağını bulsunlar da ona göre götürürüz servise. Ayrıca gaz pedalındaki titreşimi de kabul etmemişlerdi. o konuyla ilgili pejo sorun olduğunu kabul etti mi peki? Biliyor musunuz arkadaşlar?
  • Merhabalar

Bir sorum var cevaplarsanız sevinirm,

mypeugeot uygulamasını (iphone 6s) IOS 11 çalıtırabilenniz var mı?

şimdiden teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

Arkadaşlar çok severek aldığım ve kullandığım Peugeot 3008'imi sattım umarım sizlere yararlı bilgiler paylaşabilmişimdir, yine her zaman seve seve yardıma hazır olacağım, an itibariyle 2-3 beden daha küçük bir araç satın almış bulunuyorum, araçlarınızın kıymetini biliniz gerçekten sürüş ve konfor anlamında keyifli araçlara sahipsiniz

Hayırlı olsun.

Herhalde aldığınız fiyatın 40-50 bin altına sattınız yoksa 3008 ikinci elde kim hemen 3 günde satabilir :)!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lbttben L kullanıcısına yanıt
    iphone 6 ios 11 ile sürekli kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Orijinalden alıntı: tyt06

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

2 haftalık bir 5008 GT line sahibiyim. Araç 10 numero... (Ön ve arka görüş kameraları hariç)

Bir sorum olacak, 3008 veya 5008 de mirror screen var midir? Telefon ekranini orta ekrana yansıtabiliyor muyuz? Açıkçası istanbul trafiğinde Yandex navigasyon dan iyisi yok ve Android Auto, Apple car play ve mirrorlink te yandexi kullanamıyorum.

Selamlar.

Mümkünse düz ve düzgün bir yolda deneyimlediğiniz, 110-125 km. hızlar arası özellikle 112-113-114-115 km. hızlarında direksiyonda titreşim var mı? (Ellerinizi bıraktıktan sonra gözlemleyin direksiyonu)

Peugeot'nun kabul ettiği bir direksiyon titremesi sorunu var 2017 model 3008 ve 5008'lerde...

Bnim aracda daha obce yoktu uzun yol yaptim geldim gelurken olduhunu farkettim 120 lerde oluyor servise guttim bakti balans kursunu dusmus ondandir dedi kisliklari takinca balans yapinca bak dedi eger gecmezse tekrar gidicem beklemedeyim su an.

Aracınız kaç model?

Çünkü benimle beraber aynı sorunu yaşayan @Tanrıseven'le araçlarımız 2017 model

Bence aynı sorunu siz de yaşıyorsunuz ve maalesef balansla gidecek bir durumda sözkonusu değil.

Ben aracım henüz 8000 km.de olmasına rağmen 3 kez balans yaptım ve sonuç maalesef değişmedi.

Özellikle 103-123 hız aralığında pürüzsüz asfaltta eller direksiyondan çekildiğinde çok net bir şekilde titreme mevcut.

2016 model 16 bindeyim sinkintiyi 14 binde farkettim izlefigim videofaki gibi bnmde aynubtitresim oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyt06 -- 16 Ekim 2017; 17:48:39 >

• Titreşim konusunda Peugeot'a şikayet maili atın.

sizin.sesiniz@peugeot.com

Süreci inceliyoruz diyorlar ama umarım kısa sürede sorunun kaynağını tespit ederler.

Nasıl böyle basit bir sorun olur ve çözümü bulunamaz anlamak mümkün değil...
  • DAM numarasından aracımın iniş tarihini buldum 7.6.2017 olarak gözüküyor,

8.8.2017 de de ben teslim almışım.

Titreme problemim yok çok denedim, koltuklarda ufak bir problem yaşadım servis halletti, bakalım güncellemeler içinde ricacı oldum dönüş bekliyorum

+2 yıl garanti peşindeyim zam gelmeden alsam iyi olacak

• Esk-3008 E kullanıcısına yanıt
    DAM numarasi ile nereden sorguladiniz hocam? Ben de merak ettim benim araci bugün defalarca denedim kaput ve direksiyonda oynama yoktu. Henuz 250km tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_2122

DAM numarasi ile nereden sorguladiniz hocam? Ben de merak ettim benim araci bugün defalarca denedim kaput ve direksiyonda oynama yoktu. Henuz 250km tabi

Kaput titreşimi için güçlü rüzgar şart. Kesinlikle her 3008'de mevcut :-)

Titreşim sorunu içinse gerçekten düzgün bir yol gerekiyor; hafif yokuş varsa eğer daha net belli olacaktır.

Ama bende de başta az sayılırdı. Kullandıkça, yol yaptıkça artmaya başladı.

Bir süre sonra tekrar gözlemleyin. Umarım sorunsuzdur...
  • Lastik basınçlarını yazan etiketin yanında sonu 88 ile biten bir numara var

88 sochaux fabrikası

Onun önündeki numara araç dam numarası, google dam peugeot fln yazınca sorgulama linkini bulursunuz

Belki daha kolay yolu vardır ben bulamadım aracın ne zaman üretildiğini bilmek bence önemli

Buldum hocam benim 89 ile bitiyor turkiyede üretilmis olmasin 25.8.2017 cikti. Valla hocam 150 ve üzerine çıktım farketmedim kaputu. Direksiyon da 100-120 arasi özellikle baktım bişey yoktu. Benim arac grip kontrollu 18lik jant. Ben artık kontrol etmiyim illa bi kusur bulmalıyım gibi hissettim

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla 89 farklı lokasyondu o da fransa galiba :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Esk-3008

Lastik basınçlarını yazan etiketin yanında sonu 88 ile biten bir numara var

88 sochaux fabrikası

Onun önündeki numara araç dam numarası, google dam peugeot fln yazınca sorgulama linkini bulursunuz

Belki daha kolay yolu vardır ben bulamadım aracın ne zaman üretildiğini bilmek bence önemli

Peugeot'ların doğum tarihlerini öğrenmek için işinize yarar diye düşündüğüm link ve fabrika kodları şöyle.

Kapıdan okuyacağınız DAMnumarasının ilk 5 rakam doğum tarihini son 2 rakam veya harfte olabilir onlarda doğum yerini simgeliyor. (Verdiğim linkte ORGA NUMBER deniyor)

https://bartebben.com/map/citroen-peugeot-rp-dam-orga-number.html

Doğum yerini merak edenler şu listede son 2 karakteri arasın. Bu arada 88 Mulhouse 89 Sochaux.

CA Aulnay sous bois
    76 Trnava
    77 Buenos Aires Argentina
    78 Porto Real Brazil
    81 Poissy
    82 Villaverde
    83 Ryton England
    85 Vesoul
    88 Mulhouse
    89 Sochaux
    U5 Pininfarina
    U8 Sevel Nord Sud Val di sangro
    U9 Sevel Nord Valenciennes
    FV Vigo

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_2122

Buldum hocam benim 89 ile bitiyor turkiyede üretilmis olmasin 25.8.2017 cikti. Valla hocam 150 ve üzerine çıktım farketmedim kaputu. Direksiyon da 100-120 arasi özellikle baktım bişey yoktu. Benim arac grip kontrollu 18lik jant. Ben artık kontrol etmiyim illa bi kusur bulmalıyım gibi hissettim

Kaput titremede ortam rüzgarının çok büyük payi var. 170 180 km hızda hiç titremedi ama baska bir yerde 110 120 de baya baya titredi benim mesela.

Bilgi için teşekkürler,

Clean installation sonrasında çalıtırdım.
  • Herkese gunaydin.. Bende 16 ekim itibariyle araniza katildim :) a+e ile.. arac 30 mayis uretim.. biraz kalmis mi bayi de anlamadim.. sorun olurmu ki acep :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Selamlar.

Aksam deneyip bilgi verecegim. Ama araci kayseri den istanbul a getirdim ve 120 130 arasi cok kullandim.

Dediginiz gibi bir sey hissetmedim. Eski 3008 imin balansi bozuktu ve bariz o belirttiginiz titreme oluyordu. O sekilde bir sey yok gibi simdilik.

120'dan sonra kesiliyor.

Özellikle çok pürüzsüz asfalttta ve 110-120 aralığında direksiyonda eller bırakıldığında titreşim görülebiliyor..

Dun aksam denedim bende boyle bir sorun yok. Aracim 2017 model 5008 gt line. 1500 km de.

Ilerleyen suruslerde yasarsam mutlaka yazarim buraya...

Selamlar.

• 
Sayfa: önceki 804805806807808
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.