Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (724. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.483.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sene başında sayın maliye bakanı bu sene vergi artışı olmayacak hiç bir üründe demişti,

Bugün yayınlanan haber ile '

"Radyo ve tv tuner içeren cep telefonlar" ibaresi "cep telefonları" olarak değişip aynı zamanda %6-7 olan TRT payı oranı %10 olarak GÜNCELLENDİ (zam değil).

Bunun 3008 ile ne ilgisi var diyeceksiniz.soyle ilgisi var,

Araçlarda ki radyo cihazlarından (radyonun bedeli değil araç bedeli üzerinden)

"kara taşıtlarındaki radyo ve TV’ler için taşıtın ÖTV’li satış bedeli üzerinden binde 4
    " trt payı alınıyor.

Bu oradan cep telefonun başına gdigi şekilde, minik bir GÜNCELLEME ile bin 10 olabilir mesela:)
    Böyle bir düzenleme olursa yaklaşık +500 TL daha ilave gelir araca, bence güzel fikir kaynak yaratmak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Ağustos 2017; 20:19:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• faj08 F kullanıcısına yanıt
    nasıl yüklediniz
    ayrıntılı anlatabilir misiniz?
  • Junior33 kullanıcısına yanıt
    Benim sahsi gorusum 18 inc jant kombinasyonu bu arac icin en mantikli secim cunku 19 un tabani bu arac icin cok ince bundan dolayi bu secenek griple beraber baya satar diye dusunuyorum...

• ecosan E kullanıcısına yanıt
    My peugeot.fr sitesine üye olup açılan sayfada aracım menüsü içinde güncellemeler seçilip map güncellemesi mi bilgisayara indiriyoruz(7.6gb) zip dosyasını açıp SLV dosyasını USB belleğe atıp araç USB ye takıp yönergeleri izlediğinizde yaklaşık 30 dk içinde güncelleme tamamlanıyor.Şunu unutmayın normalde bu işlemin yetkili serviste yapılması gerekiyor aksi taktirde sıkıntı olursa araç garanti dışı kalabilir.bilginiz olsun riski göze alıyorsanız yapın. Sorumluluk sizin.Benim servis henüz map güncellemesi hakkında bilgi sahibi olmadığı için güncellemeyi ben yaptım.

• Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Moraller bozuk maalesef benim.

Hata gitti yarısı gün. 2-3 gun daha kullandiktan sinra tekrar yapti. Bende Pazartesi aracı ABC Ankara servisine getirdim.2 gündür orada testte. Bilgisayara bağladılar aracı. Fransa ile haberleşmişler. Yazilim guncellemesi atılmış motora diger şeylere vs. Tekrardan vermiş uyarıyı. Fransa devir sensörünün değişmesi gerektiğini söylemiş. Bir havuz varmış tüm ülkelerin görüp bildirdiği hata dokümanlarının yayınladığı.

Devir sensorude koskaca Türkiyede yok. Fransadan istediler. 15 gün sürermiş. Ben aracı 15 gün sürmedim zaten. 300 kmde verdi bu hatayı. Ne yapsam bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hgtucel

Moraller bozuk maalesef benim.

Hata gitti yarısı gün. 2-3 gun daha kullandiktan sinra tekrar yapti. Bende Pazartesi aracı ABC Ankara servisine getirdim.2 gündür orada testte. Bilgisayara bağladılar aracı. Fransa ile haberleşmişler. Yazilim guncellemesi atılmış motora diger şeylere vs. Tekrardan vermiş uyarıyı. Fransa devir sensörünün değişmesi gerektiğini söylemiş. Bir havuz varmış tüm ülkelerin görüp bildirdiği hata dokümanlarının yayınladığı.

Devir sensorude koskaca Türkiyede yok. Fransadan istediler. 15 gün sürermiş. Ben aracı 15 gün sürmedim zaten. 300 kmde verdi bu hatayı. Ne yapsam bilemedim.

Bu araba benim hayalim evet ama malesef ortada Peugeot un düşük kalite yüksek gösteriş algısı hala var. Hem bu kadar pahalı sat hemde bir sürü sorun...

Fransızlar güzel araba yapıyor ama sağlam araba yapmıyor...

Kimse yanlış anlamasın dediğim gibi bu araç hayalim ama gerçek te ortada...

İnşaallah sorununuz tez zamanda çözülür.

Daha alalı 300 km olmamış bi arabaya 15 gün parça beklemek ben kafayı yerdim...

İkinci el vs olsa neyse diyecem amma şifir araba

• kantay kullanıcısına yanıt
    Benimde hayalimdi. Bende bekledim, zamanı geldi Allah yardım etti aldık.

Tam tatil zamanı planlarımı ona göre yapmışken sinirler alt üst oldu tabi.

2 günlük stresim soğumaya yetti zaten araçtan. Genel merkez oluşturdum bir arasalar bir kac bişiy söyleneceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgtucel -- 9 Ağustos 2017; 7:19:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgtucel

Benimde hayalimdi. Bende bekledim, zamanı geldi Allah yardım etti aldık.

Tam tatil zamanı planlarımı ona göre yapmışken sinirler alt üst oldu tabi.

2 günlük stresim soğumaya yetti zaten araçtan. Genel merkez oluşturdum bir arasalar bir kac bişiy söyleneceğim.

İkame araç talep edin. Yüne 3008 isteyin bayiden. Tatil programınız aksamasın. Bunu yapmaları gerekir sonuçta araç henüz çok yeni.

Parça konusunda da , siz yine nadir arızalanan bir parça bekleyecek olabilirsiniz ama bir arkadaşım 2016 Model 2008 sol amortisör bekledi 10 gün. Bakın Türkiye genelinde sol ön amortisör yok diyorum.

Peugeot, özellikle 3008 iç ve dış tasarım konusunda rakiplerinin çok ötesinde şu an. Gaza gelip fiyatları çok yükseltmeseydi ekmeğini de çok yerdi bu arabanın ona Eminim. Tabii ki elindeki kotası da etken olabilir. Zaten satabileceği araç az ise fiyatını en yüksekte tutmuşlardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hgtucel H kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

15 gün biraz fazla geldi bana zira uyduruk pacalik bile 1 haftada geldi. Japon araçlarda o sürelerle okuyor Avrupa araçta 15 gün bir hatalı yada garanti olsun diye söylenmesi süre olabilir.

Mağduriyetin en hızlı şekilde çözülmesi gerekir, DHL ile yarın sabah o sensör burda. Neyin 15 günü?

Bu süreyi kabul etmeyin eğer aracın aynısından ikame olarak vermedikçe..

Zaten bu araci baltalayacak bence tek etken Türkiye'de o servisin böyle anlamsız hareketler yapması olacak eğer bir düzene girmezler ise.. 15 günde araba sökülür baştan toplanir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 9 Ağustos 2017; 7:51:24 >
  • ecza77 E kullanıcısına yanıt
    Sorunun kaynağı umarım aynıdır; çözülür.

Mesela bende, koltuk en alt kademede iken bir sorun yoktu. Daha yüksek kademelerde sorun başlıyordu.

Sizde de durum böyle midir?

• ronaldonun 562 bin e aldığı lamborghini de yolda kaldı...

birbirine yüzlerce ince kablolarla,hortumlarla bağlanan bir araba....arıza riski hep var..

riski azaltmak için toyota gibi az özellik az sorun yoluda tercih edilebilir..
  • hgtucel H kullanıcısına yanıt
    Bu kadar elektronik aksamın tek araçta toplanması arıza riskini de artırır.Ancak üretici ve tedarikçi tüm sarf malzemelerini stokta bulundurma zorunluluğundadır.Türkiye pejo çok lakayıt satış sonrası hizmette.Bunu acaba bir avrupalıya söyleyebilirlermi?
    Araç isteme hakkınız baki,veya geçen süreyi tazmin etmeliler.Hakkınızı arayın.
  • tanriseven T kullanıcısına yanıt
    en alt kademede denemedim ama arabanın içinde geziyorum dönüşlerde alt kademeyi bir deneyim.
  • rangerix R kullanıcısına yanıt
    stok konusunda çok haklısınız ama bu peugeot'a has bir özellik değil bence genel olarak servis konusunda sıkıntı var.istisnalar mutlaka vardır ama benim honda civic aracıma 2 kere silecek lastiği sordum ikisindede elimizde yok 3 güne gelir dediler. altı üstü silecek lastiği ayıp dedim artık kapatıp gidin buda elinizde yoksa ve civic gibi piyasada çok olan bir aracın
  • Arkadaşlar peugeotta yükleniyorsunuz fakat işler sizin bildiğiniz gibi yürümez, yürümüyor.

vw olsun, opel olsun ford olsun renult olsun durum farklı degil.

Hatta size şunuda belirteyim araç fabrikasında bile tedarikçi firmanın parça geçiktirmesiyle bile üretim durduruluyor.

Kos kocaman fabrika milyon dolarların aktıgı yerde bile sıkıntı çıkarken .

Şuanki yaşanan olayın böyle olması normal.

Arkadaş talihsizlik yaşamış bismillah demeden araç arıza yapmış.

Bilenler okuyanlar vardır birisi sıfır audi a3 sedan alıyor istanbuldan memleketine dönerken araç dsg şanzıman arızası veriyor araç oldugu gibi yerde kalıyor...

Dogal olarak hakkını aramış yeni araç istiyor hb model verelim vs vs adam sedanda direnince mahkeme yoluna basvuruyor...

Biraz sakin olup dogru kararlar almak varken olayları büyütmenin bir anlamı yok. Tüm firmalar aynı...

Arkadaş hakkını mahkemede arıyabilir.

İlerleyen zamanda araç aynı arıza verirse yine mahkemede hakkını arayabilir.

Araç arıza verdi diye arabadan soğuma gibi durumları kafanızdan silin. Bundada vardır bir hayır.

Araç bozulmasaydı belki yolda büyük kaza olcaktı.

Her hayırın önüne şer, her şerin önüne hayır gecermiş.

Bu yüzden kendinizi motive edecek rahatlayacak durum söz konusuyken, kendinizi doldurup sinirlenmenin bir anlamı yok.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    "Hatta size şunuda belirteyim araç fabrikasında bile tedarikçi firmanın parça geçiktirmesiyle bile üretim durduruluyor."
    demişsiniz, bu durumda araç fabrikasının 1 saatlük duruş için tedarikçiy firmaya ne akdar ceza ödettiğini biliyor musunuz ?

bu hergün sürekli olan ve doğal birşeymiş gibi algılanmasın. ana sanayide üretim kolay kolay durmaz, durduğunda da ceza ları çok yüksektir.
  • Önümüzdeki hafta nasipse aracı teslim alacağız. Hediye olarak neler talep edebiliriz?

• Arkadaşlar merhaba

Aracımın İç dikiz aynasında hafif titremeden dolayı bulanıklaşma oluyor.

Servise gittim izole ettik dediler ama değişen birşey yok.

Bugun ayna çerçevesini sıkıca iki yandan tutarak seyrettim. Bulanıklaşma duruyor.

Ayna çerçeve ve kasası arasına sıvı bir yapıştırıcı sürmek istiyorum.

Nasıl birşey kullanmam gerekiyor?

Yardımcı olur musunuz?

• faj08 F kullanıcısına yanıt
    Cıt cıt diye bir sesmi bendede kısın koloriferi ilk actıgımda yapardı bir 2 dakika sonra gidiyor sizdede öylemi servis bulamadı bisey sesi duydugu halde

• ecza77 E kullanıcısına yanıt
    Serviste olamayabilir her parçayı bulunduramaz.genel merkez bulundurmak zorunda.servise bir iki günde ulaşabilmeli.
  • 
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.