Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (726. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: kaansa
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
62.424
Cevap
638
Favori
2.481.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acquiles

Dert edecek kadar büyük bir sıkıntı değil. Titreyen kaput görecem diye yüksek hız ve rüzgar aramayın :)

Hız ve rüzgar hariçinde ben birde boyumu uzatmam gerekiyor normal sürüş pozisyonunda kaputun o titreyen kısmı ben yok desen yeri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faj08

Aynen katılıyorum size.Ben sistem güncellemesini de indirip güncellemeyi denedim fakat dosya hatası verdi sistem. yurtdışında müşteri kendi güncellemesini yapabiliyor bu yüzden my peugeot yüklüyolar dosyaları.bizde servisle muhatap olmak zorunda kalıyoruz

Ben mypeugeot.fr ye girmeye çalışınca mypeugeot app yükleme sayfasına yönlendiriyor. Login yapacak bir yer bulamadım login sayfasının linkini yazabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: faj08

Aynen katılıyorum size.Ben sistem güncellemesini de indirip güncellemeyi denedim fakat dosya hatası verdi sistem. yurtdışında müşteri kendi güncellemesini yapabiliyor bu yüzden my peugeot yüklüyolar dosyaları.bizde servisle muhatap olmak zorunda kalıyoruz

Lisans dosyasını falan indirip, yönergelerde belirttiği gibi yaptınız mı dosya hiyerarşisini?
  • xcellance X kullanıcısına yanıt
    Masaüstü modunu kullanmanız gerekor mobil modda öyle oluyor.

• tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Hepsini denedim sanırım zip dosyası açarken hata oluşuyor onuda 3 ayrı zip açma programı kullandım ama bazı dosyalar zipli kalıyor sanırım sıkıntı ordan çıkıyor

• 2017 model, 1 hafta önce aldığımız aracın harita versiyonu: 3.0.1 , sistem versiyonu: 21.05.68.24

Güncel versiyonlar ise:

Cartographie : V.5.0.1-r0 du 27/06/2017 (Navigasyon)

Logiciel : V.21.05.90.42_NAC-r1 du 04/08/2017 (Sistem)

Araçtaki harita tam 1 sene eski.

Güncellemeleri yarın yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 9 Ağustos 2017; 23:20:35 >
  • güncel yazılım ve haritayı yükledim.

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemardr -- 10 Ağustos 2017; 0:46:25 >

• faj08 F kullanıcısına yanıt
    Windows kullanıyorsanız ziple ilgili olacağını sanmıyorum. Lisans dosyası ile ilgili bir sorun da olabilir belki

• quote:

Orijinalden alıntı: nemardr

güncel yazılım ve haritayı yükledim.

Önceki sürümler neydi acaba? Ve fark ettiğiniz yenilik/hız değişimi var mıdır?
  • nemardr N kullanıcısına yanıt
    Tebrikler ilk oldunuz sanırım trde

Menülerde göze çarpan bir farklılık var mı. Bir de MyPeugeot-fr daki key dosyasını da ekleyerek mi yüklediniz.

• 8 gb navigasyon dosyasını çok hızlı indirdim fakat sistem dosyası çok yavaş iniyor nedense...

Güncelleme: LTE üzerinden bağlanınca hızlı indirmeye başladı. Diğeride sözde 100 mb/s fiber...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 9 Ağustos 2017; 23:52:20 >
  • Blueye kullanıcısına yanıt
    tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Evet menü geçişlerinde hızlanma var. Piyano tuşlarından menüler arası geçiş yaptığınız andaki menü geçişleri hızlanmış. Usb'den müzik dinlerken direksiyon kumandalarından sonraki parçaya geçiş işleminde sanki daha bi hızlı geçiş oluyor, önceki sürümlerde az da olsa bekliyordunuz. Bir de daha önce aktive edilmiş miydi bilmiyorum ama şuanki versiyonda radyo ayarları da aktif durumda. Güncellemeleri kendim yükledim. Mypeugeot.fr sitesinden indirdiğim dosyaları kullandım. İsteyen olursa detaylı bir klavuz yayınlayabilirim :) Yurtdışı forumlarda güncellemeler sıklıkla kullanıcılar tarafından yapılmakta (tabi sürümleri takip edip buna ilgili kişilerden bahsediyorum). Her güncellemede servise gitmek mümkün olmayabiliyor.
  • faj08 F kullanıcısına yanıt
    mypeugeot.fr haliyle fransızca açılıyor
    ingilizce veya türkçe imkanı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemardr

Evet menü geçişlerinde hızlanma var. Piyano tuşlarından menüler arası geçiş yaptığınız andaki menü geçişleri hızlanmış. Usb'den müzik dinlerken direksiyon kumandalarından sonraki parçaya geçiş işleminde sanki daha bi hızlı geçiş oluyor, önceki sürümlerde az da olsa bekliyordunuz. Bir de daha önce aktive edilmiş miydi bilmiyorum ama şuanki versiyonda radyo ayarları da aktif durumda. Güncellemeleri kendim yükledim. Mypeugeot.fr sitesinden indirdiğim dosyaları kullandım. İsteyen olursa detaylı bir klavuz yayınlayabilirim :) Yurtdışı forumlarda güncellemeler sıklıkla kullanıcılar tarafından yapılmakta (tabi sürümleri takip edip buna ilgili kişilerden bahsediyorum). Her güncellemede servise gitmek mümkün olmayabiliyor.

Aynı anda mı yaptınız güncellemeleri?

Sırayla yazılım ve navigasyon yapıyor okuduğum kadarıyla; deneme fırsatım henüz olmadı...

USB'ye yükleme, klasörlerin yerleşimi vb. hakkında genel bir bilgi verirseniz, herkes için en azından yol gösterici olacaktır...

• tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Harita güncellemesini ayrı, sistem güncellemesini ayrı yaptım. Klavuz hazırlamaktayım şuanda, bitince yayınlarım

• Bu Klavuz , güncelleme işlemini yapmak isteyenler içindir…

SORUMLULUK SİZE AİTTİR, bilesiniz

My Peugeot Fransa, araç sahipleri için mypeugeot.fr üzerinden güncelleme dosyalarını ve bunu yapabilmek için klavuz yayınlamaktadır. Yani söz konusu dosyalar orijinal kaynağından indirilmektedir.
    Güncelleme uyarı ve yönergeleri Türkçe olarak çıkmaktadır. Sadece sistem güncellemesi başladıktan sonra çıkan yüklenme durumu ekranı İngilizcedir.

ÖNCELİKLE aracın start/stop özelliğini pasife alın, devre dışı bırakın!!! Bu kısım KESKİNLİKLE çok önemli, unutmayalım LÜTFEN.

Harita, sistem güncelleme ve lisans anahtarı dosyalarını indirmek için Mypeugeot.fr sitesine VIN yani şase no kullanıp üye oluyoruz. Site dili Fransızca olduğundan Türkçe diline çevirmek (ingilizce çevirisi daha düzgün) isteyenler olabilir.

Üyelik işlemini bitirdikten sonra aşağıdaki gibi ilgili kısımlara tıklayarak dosyaların sunulduğu sayfaya ulaşıyoruz. Aracınız için kullanılabilir en güncel versiyonlar görünür. Bu sayfada ayrıca her bir sistem yazılımı için değişen ve sadece sizin aracınıza uyumlu olan lisans dosyası da mevcuttur.

Bu site için açılır pencerelere izin verdikten sonra sitedeki aşağıda açıklamalarını yazdığım kısımlara tıklayıp dosyaları indiriyorsunuz. (ANLATIMDA GEÇEN SÜRÜM NUMARALARI ÖRNEKTİR en güncel sürüm ne ise o görünür)

-Harita güncelleme dosyası (TELECHARGER LA MISE A JOUR DE VOTRE CARTOGRAPHIE)
    PSA_map-eur_5.0.1-NAC_EUR_WAVE2.tar

-Sistem güncelleme dosyası (TELECHARGER LA MISE A JOUR VOTRE LOGICIEL)
    PSA_ovip-int-firmware-version_21-05-90-42_NAC-r1_NAC_EUR_WAVE2.tar

-Araca özel lisans anahtarı dosyası (TELECHARGER LA LICENCE DU LOGICIEL)
    license_aracaözelkısım_001315031501521229.key

Harita güncellemesi için lisans anahtarına gerek yoktur, yani aynı USB ile farklı 3008’leri güncelleyebilirsiniz. Fakat sistem güncellemesi için lisans dosyası şarttır ve sadece şase nosuyla kayıt yaptığınız araca uyumludur.

Harita ve sistem güncelleme doyalarını suvspeugeot.com sitesinden de indirebilirsiniz, dosyaları mypeugeot sitesiyle birebir aynı yerden indirmektedir(indirme linkleri tamamen aynı, zaten mypeugeot sitesinden kopyalanmakta). Lisans dosyasına ise sadece mypeugeot.fr adresinden ulaşabilirsiniz, çünkü bu dosya aracınıza özeldir.

Güncelleme işlemleri için USB bellek ( 8GB veya 16GB kapasiteli) ve winrar (yada 7zip) programı gerekmekte. USB belleği aşağıda görüldüğü gibi fat32 olacak şekilde ve varsayılan diğer ayarlarla biçimlendiriyoruz (içeriği silinmiş olacak, dikkat !!)

Harita güncelleme işlemi:

İndirmiş olduğumuz harita dosyasından (PSA_map-eur_5.0.1-NAC_EUR_WAVE2.tar) winrar veya 7zip uygulamalarından birini kullanarak SWL ve UpdateInfo.xml isimli dosyaları yeni bir klasöre çıkaralım.

Yukarıdaki gibi biçimlendirmiş olduğumuz USB belleğine bu iki dosyayı seçip kopyalıyoruz. USB son hali aşağıda görülen şekilde olmalı.

Daha sonra aracımızı çalıştırıyoruz. START/STOP sistemini KAPATALIM!!! Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için aracı güncelleme işlemi sırasında kullanmayalım. Güncelleme sırasında araç kontağını KAPATMAYALIM, USB belleği ÇIKARMAYALIM, velhasıl işlemler devam ederken kesintiye uğratmayalım. İşlem yaklaşık olarak 30-40 dk civarında sürmektedir.

USB belleği aracın usb girişine takıyoruz. Aşağıdaki gibi bir uyarı alacaksınız.

Yukarıda resimde görüldüğü üzere işaretli kısma tıklayarak uyarıyı kapatalım. Sonra en geç 1 dk içinde harita güncellemesinin başlayacağı ve onaylanması adına başka uyarı ekranları çıkacaktır, EVET seçiyoruz her seferinde, güncelleme sekmesi geldiğinde map-eur yazan yeri tıklıyoruz ve onaylayıp devam ettiriyoruz. Güncelleme işlemi başladıktan sonra bitene kadar bekliyoruz, bittiğinde USB belleği araçtan ayırıyoruz. Sistem kapanıp açılabilir. Sonrasında dokunmatik ekran ayarlar kısmından sürüm numarasını kontrol ediniz. Sürüm numaranız aşağıdaki gibi değişmiş olmalı. (yada yüklemeye çalıştığınız sürüm neyse ona güncellenmiş olmalı)

Sistem güncelleme işlemi:

İndirmiş olduğumuz sistem dosyasından (PSA_ovip-int-firmware-version_21-05-90-42_NAC-r1_NAC_EUR_WAVE2.tar) winrar veya 7zip uygulamalarından birini kullanarak SWL ve UpdateInfo.xml isimli dosyaları yeni bir klasöre çıkaralım.

Yukarıdaki gibi biçimlendirmiş olduğumuz USB belleğine bu iki dosyayı seçip kopyalıyoruz. Bu işlem bittikten sonra AYRICA yine USB içinde “license” isimli ayrı bir klasör oluşturuyoruz, lisans anahtarı dosyamızı (license_aracaözelkısım_001315031501521229.key) bu klasörün içine kopyalıyoruz. USB son hali aşağıda görülen şekilde olmalı.

Daha sonra aracımızı çalıştırıyoruz. START/STOP sistemini KAPATALIM!!! Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için aracı güncelleme işlemi sırasında kullanmayalım. Güncelleme sırasında araç kontağını KAPATMAYALIM, USB belleği ÇIKARMAYALIM, velhasıl işlemler devam ederken kesintiye uğratmayalım. Güncelleme sırasında "park yardım sistemi devre dışı" uyarısı çıkacaktır, normal bir durum, güncelleme bitince tekrar devreye giriyor. İşlem yaklaşık olarak 30-40 dk civarında sürmektedir.

USB belleği aracın usb girişine takıyoruz. Aşağıdaki gibi bir uyarı alacaksınız.

Yukarıda resimde görüldüğü üzere işaretli kısma tıklayarak uyarıyı kapatalım. Sonra en geç 1 dk içinde sistem güncellemesinin başlayacağı ve onaylanması adına AŞAĞIDAKİLER GİBİ başka uyarı ekranları çıkacaktır, EVET seçiyoruz her seferinde, daha sonra güncelleme işlemi başlamış olacaktır.Güncelleme esnasında dokunmatik ekran birkaç kez kapanıp açılabilir. İşlemin ilerleme ekranı aşağıdaki gibi olacak. Güncelleme ara ara yavaş ilerlese de (donma olduğunu düşündürebilir size, ama değil) KESİNLİKLE usb çıkarmayın, yüklemenin tamamen bittiğini gösteren ekran çıkana kadar bekleyin.

İşlem bittikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacak, güncellemenin başarılı olduğunu ve USB belleğin çıkarılmasını isteyecek. USB belleği araçtan çekin. Sistem birkaç kez kapanıp açılacak.

Tüm modüller yüklendikten sonra dokunmatik ekran ayarlar menüsünden sistem sürümünü kontrol ediniz. Aşağıdaki gibi sistem sürümü güncellenmiş olmalı. (yada yüklemeye çalıştığınız sürüm neyse ona güncellenmiş olmalı)

**Kurulumlar tamamen bittikten sonra ufak tefek takılmalar veya sıkıntılar yaşamamak için aracınızı tamamen kapatın (kontağı kapatın) ve tüm fonksiyonların kapanmasını bekleyin (yani önümüzdeki her iki ekran da kapansın, kararsın). Daha sonra aracınızı (moturu) tekrar çalıştırın. Artık yeni sürümü kullanmaya başlayabilirsiniz.

*** Bazı kullanıcılarda şu olabiliyor; sistem yazılımını güncelleme işlemini “donanım ile uyumsuz versiyon” şeklinde bir uyarı alıp hiç başlatamayabilirsiniz (defalarca başarısız olduğum bir kısımdı ama sonunda olası sebeplerini buldum ve güncelleme işlemini başlattım, sorunsuz bir şekilde de yüklendi). Bu uyarı yukarıda resmini paylaştığım ilk uyarı olan “medya hatası” uyarısından sonra çıkmakta yani güncellemenin başlamasını beklediğimiz o anda ve dolayısı ile güncellemenin başlamasına engel olmaktaydı.

Güncellemeyi başlatamama sorunu her kullanıcıda meydana gelmiyor. Yabancı forumlardan sentezlediğim veriler sonucunda olası sebepleri ve çözümleri şöyle;
    1- Güncelleme dosyanız bozuk(eksik) inmiş olabilir, evetse tekrar indirin.
    2- Dosyaları USB belleğine eksik aktarmış olabilirsiniz, kontrol edin.
    3- USB belleği doğru şekilde biçimlendirilmemiş olabilir.
    4- Dokunmatik ekran navigasyon ekranındayken USB takıp deneyin
    5- Aracı wifi veya telefonunuz internetine bağladıktan sonra USB takıp deneyin
    6- USB içerisindeki 3 dosyamız vardı. Bunlar; “SWL” klasörü, “license” klasörü ve “UpdateInfo.xml” dosyası. Bunlardan sadece “UpdateInfo.xml” dosyasını USB bellekten silin, diğer iki klasör kalsın. Bir de bu şekilde USB'yi araca tekrar takın.

Benim de yaşadığım bu sorunu 5. ve 6. Maddeleri birlikte uygulayıp öylece aştım ve yükleme sorunsuz başladı ve bitti

Bu klavuzu doğru uygulamasına rağmen başarısız olan varsa, çıkan hatayı söyleyin, yardımcı olmaya çalışayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemardr -- 4 Aralık 2017; 3:43:37 >

• ecosan E kullanıcısına yanıt
    Chrome ile gelen otomatik Google translate gayet başarılı. Türkçe için daha çok yol katetmesi lazım ama İngilizce için başarılı deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blueye -- 10 Ağustos 2017; 7:33:18 >

• @nemardr, emeğiniz ve ilginiz için çok teşekkürler...
  • nemardr N kullanıcısına yanıt
    Elinize emeğinize sağlık, bayağı ugrasmsissijiz

Fakat sizin de belirttiğiniz gibi sorumluluk kullanıcıda olan bir işlem ve aracın garanti dışında kalma ihtimali var. Diğer taraftan indirdiğiniz dosyalara ve üye olduğunuz sitr resmi Peugeot sitesi olduğuna göre garantiyi etkilememsi gerekir.

Tabi burada, TR özelindeki garanti şartları farklılık gösterebilir. Bu noktada, şahsi görüşüm servislerin bilgisinden ziyade(malum birinin dediğini diğer bilmiyor :)

Peugeot tr genel merkezden yazılı olarak bir teyit alıp, sıkıntı yok ise dileyen herkesin bu güncellemeleri servise gitmeden yapabilmesidir.

O nedenle, güncelleme yapmadan önce, bu teyidi alınız.

Neticede elektronik dünyası sıkıntı çıkabilir.

Bir Örnek, sıfır notebook aldım, açtım. Update yapacak dedi.

Yap dedim mavi ekran ve çöktü :) windows hala bu update işini çözemedi. O nedenle bu tip update işlerine (Android dışında) hep mesafeliyimdir özellikle urun garanti kapsamında ise.

TR merkezden bu konuda bir teyit alan olur ise paylaşmasını rica ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 10 Ağustos 2017; 8:8:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Elinize emeğinize sağlık, bayağı ugrasmsissijiz

Fakat sizin de belirttiğiniz gibi sorumluluk kullanıcıda olan bir işlem ve aracın garanti dışında kalma ihtimali var. Diğer taraftan indirdiğiniz dosyalara ve üye olduğunuz sitr resmi Peugeot sitesi olduğuna göre garantiyi etkilememsi gerekir.

Tabi burada, TR özelindeki garanti şartları farklılık gösterebilir. Bu noktada, şahsi görüşüm servislerin bilgisinden ziyade(malum birinin dediğini diğer bilmiyor :)

Peugeot tr genel merkezden yazılı olarak bir teyit alıp, sıkıntı yok ise dileyen herkesin bu güncellemeleri servise gitmeden yapabilmesidir.

O nedenle, güncelleme yapmadan önce, bu teyidi alınız.

Neticede elektronik dünyası sıkıntı çıkabilir.

Bir Örnek, sıfır notebook aldım, açtım. Update yapacak dedi.

Yap dedim mavi ekran ve çöktü :) windows hala bu update işini çözemedi. O nedenle bu tip update işlerine (Android dışında) hep mesafeliyimdir özellikle urun garanti kapsamında ise.

TR merkezden bu konuda bir teyit alan olur ise paylaşmasını rica ederiz.

Herhangi bir muhattap bulabileceğimizi zannetmiyorum ama müsait bir zamanda arayacağım :-)

Kaldıki 2017 model aracın sürüm bilgilerini paylaştım yukarıda; teslim alırken sorduğumda "güncelleme yok, zaten son ne ise?! o ile gelir" gibi bir cevap almıştım.

Harita 1 sene eski, sistem sürümüde epey bir eski tarihli çıktı.

Klasik bir yetkili servis :-)

Bu arada ayrı bir konuda veya bu konunun ilk sayfasına sabitlense güzel olur ilgili kılavuz. Arada kaybolup gitmemesi açısından...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 10 Ağustos 2017; 8:46:35 >

• 
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.