Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (725. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.224
Cevap
636
Favori
2.462.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bendeki tıkırtı biraz şiddetli gaza dokununca kayboluyor. Devir düşükken yapıyor sesi motor soğukken rolantı devri çok az yüksek olunca ses yok fakat motor ısınıp devir biraz düşünce ses başlıyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecza77 E kullanıcısına yanıt
    Hmm, bende o kadar değildi. Hatta sizin mesajınızı görmeseydim belki, özellikle dikkat edip fark edemezdim bile...

• quote:

Orijinalden alıntı: faj08

My peugeot.fr sitesine üye olup açılan sayfada aracım menüsü içinde güncellemeler seçilip map güncellemesi mi bilgisayara indiriyoruz(7.6gb) zip dosyasını açıp SLV dosyasını USB belleğe atıp araç USB ye takıp yönergeleri izlediğinizde yaklaşık 30 dk içinde güncelleme tamamlanıyor.Şunu unutmayın normalde bu işlemin yetkili serviste yapılması gerekiyor aksi taktirde sıkıntı olursa araç garanti dışı kalabilir.bilginiz olsun riski göze alıyorsanız yapın. Sorumluluk sizin.Benim servis henüz map güncellemesi hakkında bilgi sahibi olmadığı için güncellemeyi ben yaptım.

Güncelleme işlemi sırasında araç ekranındaki yönlendirmeler türkçe mi acaba...
  • Merhaba arkadaşlar daha evvelden de yazmıştım neredeyse ilk çıktığından beri aracı takip etmekteyim araçla ilgili ogrenmedigim şey kalmadı ötv muafiyetli alacağım ve mecburen 5 yılım kasım da dolacak aracı gerçekten çok beğendim fiyat artışları bir yana bazı kullanıcı arkadaşlarımızın bahsettiği koltuk alt takım sesi oynaması bazı arkadaşlarda ortaya çıkan ufak tefek citirdama sesleri vs olsun kafamı bulandirmiyor değil hani şu çevrenin klasik fransız dan uzak dur repliği acaba diye kafamı kurcalıyor ne yapmalıyım bilemedim nihayetinde 5 yıl satamıyorum tavsiyelerinizi bekliyorumherkese iyi forumlar ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatihan88

Merhaba arkadaşlar daha evvelden de yazmıştım neredeyse ilk çıktığından beri aracı takip etmekteyim araçla ilgili ogrenmedigim şey kalmadı ötv muafiyetli alacağım ve mecburen 5 yılım kasım da dolacak aracı gerçekten çok beğendim fiyat artışları bir yana bazı kullanıcı arkadaşlarımızın bahsettiği koltuk alt takım sesi oynaması bazı arkadaşlarda ortaya çıkan ufak tefek citirdama sesleri vs olsun kafamı bulandirmiyor değil hani şu çevrenin klasik fransız dan uzak dur repliği acaba diye kafamı kurcalıyor ne yapmalıyım bilemedim nihayetinde 5 yıl satamıyorum tavsiyelerinizi bekliyorumherkese iyi forumlar ...

Hocam

Bende ÖTV muafiyeti ile 2011 yılında 5008 aldım, bakım haricinde servise gitmedim. Burada bekletinizi önceki aracınız belirler. Geriye kalan detay olur.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben birkaç ay önce yepyeni sayılabilecek A6 aracım ile yolda kaldım, Gğnlerce Almanya'dan parça gelmesini bekledim. Bu işin marka ülke modeli yok, araçlar sıkıntı çıkarırlar.

• sakura71 kullanıcısına yanıt
    Map yüklemesinde türkçe çıkıyor.sistem güncellemesini yapamadım. Sürekli bir dosyada hata mesajı verdi onu serviste güncellettim

• Önceki aracım honda civic 2012 fb7 benzin lpg sanzimandan motor dan yana hiçbir sıkıntım olmadı ama yalıtım izolasyon verim düşük idi 3008 o konuda çok tatmin etti beni bazı arkadaşların yüksek rüzgarda kaput oynaması koltuk yeri oynaması ufak tefek sesler vs aklımı kurcalayan şeyler oldu sadece

• Bütün bayiler aynı. Hep yolma peşinde. Bu yüzden diyorum ki yapabildiğiniz en iyi pazarlığı yapın araç alırken. Kesinlikle iyi niyetli değiller.

• Bir ara gaz pedalı titremesi vardı şimdide kaput oynaması koltuk oynaması çıktı 2016 model araç alanlar olarak hiç önceden bu konunun konuşulduğunu hatırlamıyorum kendi aracımda da yaşamadım 180-190 gördüm kaputta bir oynama yok koltuk oynaması da hafızalı koltuk falan takılınca ondan kaynaklı olabilir belki. Acaba bu sıkıntılar 2017 modellerde mi?
  • Bendeki 2016 , active+spor, oto, dizel...

Sayılan sorunların hiçbiri yok..

• underdog kullanıcısına yanıt
    Kaput titremesine yılın başında yazmıştım yeni değil. Aracım 2016. Çok takılmadım servise girmedim özel.

Ay sonu gibi bakım geliyor o zaman baktoracagim.

Ama ayarlık bir durum göremedim belki pabuclar değişir

• Fatihan88 F kullanıcısına yanıt
    15bine yaklaştım araçtan şüphe edecek bir sorunum olmadı çok şükür ki kaputu titreyen benim :) tabi bu titremeyo 10 kişiden 9 u farketmez muhtmelen. 140-150 lere çıkmak gerekiyor ve karşıdan kuvvetli rüzgar olması lazım. Bu şartlarda her gün oluşmadığı icin cok sık gündeme gelen bir konu değil.

Koltukta sıkıntım yok (nappa)

Başla titresen kiprasan ses yapan bölüm yok gayet sessiz ve konforlu hala..

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Kaput titremesine yılın başında yazmıştım yeni değil. Aracım 2016. Çok takılmadım servise girmedim özel.

Ay sonu gibi bakım geliyor o zaman baktoracagim.

Ama ayarlık bir durum göremedim belki pabuclar değişir

Bir ara pedal titremesini hissetmek için baya bir kasmıştım bişey hissedemedim şimdi işin yoksa kaputu izle girmicem bu foruma daha
  • underdog kullanıcısına yanıt

Dert edecek kadar büyük bir sıkıntı değil. Titreyen kaput görecem diye yüksek hız ve rüzgar aramayın :)

• Arkadaşlar merhaba temmuz ayinda gtline modeli aldim radyoda rds ve dab (dijital radyoyu) nasıl calistirabilirim.bu konuda yardıma ihtiyacım var.ayrica Bursada iki resmi servis var.hangisini tercih etmeliyiz.tesekkurler

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Merhaba sayın katılımcılar,

İlk 10.000 km sarfiyat durumu görüldüğü gibidir. %70 şehir dışı, hız limitileri dahilinde.
    Herkese kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU@melodramm
  • VAİOMAN kullanıcısına yanıt
    dab her aracta yok hatta cogubaracta yok. donanım seviyesi ileöilgili bir durum degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: faj08

My peugeot.fr sitesine üye olup açılan sayfada aracım menüsü içinde güncellemeler seçilip map güncellemesi mi bilgisayara indiriyoruz(7.6gb) zip dosyasını açıp SLV dosyasını USB belleğe atıp araç USB ye takıp yönergeleri izlediğinizde yaklaşık 30 dk içinde güncelleme tamamlanıyor.Şunu unutmayın normalde bu işlemin yetkili serviste yapılması gerekiyor aksi taktirde sıkıntı olursa araç garanti dışı kalabilir.bilginiz olsun riski göze alıyorsanız yapın. Sorumluluk sizin.Benim servis henüz map güncellemesi hakkında bilgi sahibi olmadığı için güncellemeyi ben yaptım.

Navigasyon harici bir dosya daha var; sistem güncellemesi sanırım.

Peugeot kendi talimatları bile veriyor ilgili sitesinde. Servisten ziyade kullanıcının kendisinin yapabilmesi lazım aslında.

Çoğu zaman servis, güncellemeler kadar güncel olmuyor
  • tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum size.Ben sistem güncellemesini de indirip güncellemeyi denedim fakat dosya hatası verdi sistem. yurtdışında müşteri kendi güncellemesini yapabiliyor bu yüzden my peugeot yüklüyolar dosyaları.bizde servisle muhatap olmak zorunda kalıyoruz

• 
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.