Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (162. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: digiman22003
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.484.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gt line daki en büyük sıkıntı açık renk olmadığı için içerisi çok basık duruyor kapanınca perde ...zaten tavan azcık basık. Alabilsem zaten bu nedenle ve fiyat farki nin fazlalığı allure +elegance a yönlendiriyor. Belki ilerde gt lerde seçme şansı olur açık renk tavan perdesi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gtline ile Allure arası farklar

Arka krom çerçeveli egzos uçları
    Gtline yazılı marşpiyeller
    Gtline yazılı direksiyon
    Arka havalandırma kısmının altında 220V luk priz
    Koltuk döşeme rengi farklı
    Diamond Black parlak siyah tavan, siyah A sütunu ve aynalar
    Krom cam alt çerçevesi
    i-Cockpit Amplify ( Driver Sport Pack) - Sürüş modu seçimi, 3 farklı koku ayarı, ışık ambiyans ayarı, ses ambiyansı ???? Parfüm değiştirme seçenekli
    Onyx tipi full dijital gösterge paneli ??? ne farkı var bilmiyorum
    PEUGEOT Logosu yansıtan aynalar

Bana göre en önemli fark Focal 515w 10 hoparlörlü müzik sis.

aralarında 7bin tl fark var. Bu fark gerçekten fazla ve sadece kayda değer bi ses sistemi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyline334 -- 5 Kasım 2016; 23:22:45 >
  • Seçenek olacağını sanmıyorum çünkü çoğu üretici spor modellerinde (bmw m paket) koyu renk tavan kullanıyor bu da daha sportif, pahası yüksek hava katıyormus.
  • die_barmen D kullanıcısına yanıt
    Maşallah, güle güle binin. Allah kaza bela vermesin.
  • die_barmen D kullanıcısına yanıt
    İnanıyor musunuz bilmiyorum ama mutlaka bi sadaka falan verin yada adak falan. Bizim insanımızın gözü kalır bu kadar ilgi gösterdiği şeyde. Aracınızı kazasız nazarsız kullanmanız dileğiyle

• doktor-xx D kullanıcısına yanıt
    110 ile 170 km arası yolculuk yaptım. Ortalama 130 gibi düşünebiliriz. @doktor-xx

• quote:

Orijinalden alıntı: die_barmen

Salı günü aracımı teslim aldım. Allure + Ep 1.6 dizel EAT6 sedefli beyaz. Şuanda %80'i uzun yol olmakla birlikte 1400 km yol yapmış durumdayım. Öncelikle aracın sürüş zevki mükemmel diyebilirim. Aktif hız sabitleyici mükemmel derecede çalışıyor. Kırmızı ışıkta durulduğunda, start stop devreye girdiği için ACC devreden çıkıyor ve gaza basıp tekrar ACCyi kurmanız gerekiyor. Ayarlardan start stopu kapatırsanız siz müdahale etmeden hareket ediyor. Şerit takip sistemi iyi çalışıyor.
    Şanzuman gerçekten çok başarılı. (Daha önce otomatik 308, 208,508 kullandım.)
    Araçta çok güzel detaylar var. Mesela anahtarsız giriş çıkışlar. Aracın yanına geldiğinizde kapı kulubuna dokunduğunuzda araç açılıyor, araçtan indiniz tekrar kapı kulubuna dokunduğunuzda araç tamamen kilitleniyor.
    Kör nokta tespit iyi çalışıyor.
    Otomatik park sistemi çok kullanacağım bir özellik olmamasına rağmen nasıl çalıştığını görmek için denedim. Parkı başarılı şekilde gerçekleştirdi. Fakat fren ve gaz kontrolünü size bırakıyor. İlk deneyecek arkadaşlar dikkatli olmasını tavsiye ederim ki sıkıntı yaşamayın.
    Yakıt tüketimi ortalama şuanda 6.3 hesaplarıma göre 25-28 kuruş arası bir değer de olacak. Bir depo ile yaklaşık 760 km yol gittim. Bu değerler radaj dan sonra biraz daha düşeceği kanaatindeyim.

Yol tutuşu çok iyi. 170 km hızla viraja girdim araç kendini salmadı. Araç çok sessiz. 120 den sonra motor sesi azda olsa geliyor fakat bu normal sanırım.
    Süspansiyon iyi. Tak tuk sesler duymuyorsunuz. (Bu arada bu 5. Peugeot arabam oldu). 19'' jant yerine 18 olsaydı belki daha iyi olabilirdi sanırım.
    Bir çok kişinin fark etmediği bir özellik söylemek istiyorum. Bütün tanıtım videolarını izledim ve kimse söylemedi bagaj iki kademe. Bagaj iç kapağını kaldırıp alt kademeye alabiliyorsunuz ve bagaj biraz daha genişliyor.
    Ses sistemi çok üst düzey değil ama çok vasat ta değil.
    Yakıt mesafesi 50 km. Altına düştüğünde navigasyon açık olmamasına rağmen navigasyon açıldı ve en yakın benzin istasyonları ekrana geldi. Bu ayrıntı çok hoş bence. En azından şu var ince ayrıntılar bu araç için düşünüldüğünü gösteriyor.
    Gece aracın iç ambiyansı muhteşem.
    Benim için eksi diyebileceğim şunlar var; Gtline ve Allure donanımında aracın koltukları kesinlikle elektrikli ve hafızalı olması gerekiyordu. Ön kaputun altı kesinlikle hiç özenilmeden dizayn edilmiş. Bagajı otomatik pistonlu olan bir araçta ön kaputunda pistonlu olması gerektiği düşüncesindeyim.
    Onun haricinde şuanda gayet memnunum.
    Bu arada şunu eklemek istiyorum. Forumdaki bütün konuyu okudum. Yok efendim A3 alırdım da kapımı vale açar gibi yazılar oldu. Bugün yaşadığı bir olayı anlatayım; mazot almak için benzin istasyonuna girdim. Adamın biri indi arabasından geldi aracı inceledi. Ne marka bu araç nezaman satışa çıktı gibi sorular sordu yarım saat aracı inceledi verdiği tepkiler uzay mekiği görmüş gibiydi :) Aracı aldığımdan beri tanıdığım tanımadığım en az 10 kişi geldi aracı inceledi. Geçen akşam bir genç Market girişinde yakaladı beni abi 10 dk seni takip ediyorum anca durdun araca bakabilirmiyim dedi.
    İşin özeti şu Peugeot bu sefer gerçekten standart üstü bir iş çıkardı ve çıtayı yükseltti. Bundan sonra yeni çıkacak araçlar 3008 deki değişimi yakalamak zorunda kalacaklar.
    Şimdilik bu kadar.
    İyi forumlar.

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

Hocam anahtarsız çalıştırma sisteminde siz araçtan çıkıp uzaklaşırsanız araç otomatik kapanmıyor mu? Eğer kulba dokunmadan kapanmıyor ise bu sistem olmamış.

Bu arada benzinli ve dizel arasındaki fark neden bu kadar az ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

Hangi marka olursa olsun ilk parti araçlar alınmaz, büyük risk taşır. En az üzerinden 1 sene geçmeli ve kronik sorunlar ortaya çıktıktan/çözüldükten sonra ve hatta mümkünse facelift yani makyajlanmış kasanın araçları alınmalıdır. Mercedes'de bile mesela w205 c serisinde 2014 kasa değişiminden sonra çok fazla sorunlar ortaya çıktı, şu anda 2016 da bu problemlerin hemen hepsi çözüldü. Araç alan arkadaşlar bu durumu göz önünde bulundurmalı, heleki 3008 gibi önceki kasaya göre araç baştan aşağı yenilendiğinde..

İyi ama hepimiz bu tavsiyene uyarsak kimse 1 sene araba almaz dimi :) En iyisi kimi önce alıp hem daha ucuza hem ilk kullanmanın hazzını yaşasın, kimi de sonra alıp kronik arıza varsa kurtuldum diye sevinsin.

• neden olmamış? vw nin senelerdir kullandığı sistem

@sarpuli
  • quote:

Orijinalden alıntı: die_barmen

110 ile 170 km arası yolculuk yaptım. Ortalama 130 gibi düşünebiliriz. @doktor-xx

bunu 110 170 gibi agresif degilde 110-120 gibi sabil kullanıp uzun yol denermisiniz.
    kadjar kullanıcılari 4.5 litrelerle rahat çıkariyolar forma yol bilgisayarı resimleri atiyorlar
  • Peugeot servislerinde GTline araçlardaki kapı üstü krom çıta, krom egzoz vs. uygulaması yapılıyor mu? Opel'de görüntü daha şık olsun isteyenler için ücreti karşılığında yapılabiliyor bu uygulamalar. O yüzden sordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: underdog

neden olmamış? vw nin senelerdir kullandığı sistem

@sarpuli

Vw kullanınca oluyor mu? Kimin kullandığı pek önemli değil bu anahtarsız çalıştırma ve giriş çıkış işini bir çok marka beceremiyor. Ben opel kullanıyorum onda eksik olan kapı kolundaki tuşa basmadan açılmıyor araç ama çıkışta sıkıntı yok arabadan 3 metre kadar uzaklaşınca kapanıyor. Kapı kulbuna açarken el atmak iyi ama kapatmak için atmak çok saçma olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

quote:

@sarpuli

Vw kullanınca oluyor mu? Kimin kullandığı pek önemli değil bu anahtarsız çalıştırma ve giriş çıkış işini bir çok marka beceremiyor. Ben opel kullanıyorum onda eksik olan kapı kolundaki tuşa basmadan açılmıyor araç ama çıkışta sıkıntı yok arabadan 3 metre kadar uzaklaşınca kapanıyor. Kapı kulbuna açarken el atmak iyi ama kapatmak için atmak çok saçma olmuş...

vw yapınca oluyor anlamında demedim, arkadaşın golfte var eliyle dokunup kapatıyo falan baya hoşuna gidiyodu pejoda da aynı sanırım, bunda saçma olan ne onu anlamadım sadece

• Bugün aracı kullanırken trafik polisi üç ayrı yerde beni durdurdu, sebep sadece yeni 3008 hakkında bilgi almakti epey muhabbet ettik,inanın aracı kullandıkça daha çok sevdim.

Size küçük bir tavsiye verecem eğer bayide istediğiniz renk ve paket mevcutsa bir de yeni araç arayışındaysanız hiç düşünmeden alın, iananın 2 ay sonra bu araç en az 10 bin zam görür.

Bir de bu aracı alıp pişman olan varsa lütfen burda yazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim anlamadığım şu; 2008 full'a yakın dizel manuel'i 58800 TL'ye sattı Pejo. Peki sorarım size; 3008 sizce, 2008'e göre 70 bin lira fiyat farkı edecek bir araç mı? Arada 70 bin fark var arkadaş. Tamam otomatik farkı, boyut farkı ve bir kaç oyuncak farkını eklersek 70 bin fark ödemek mantıklı mı? Hemde 2008'de Grip kontrol vardı. Parası çok olan arkadaşlar için önemli olmayabilir söylediklerim ancak şahsen bu aracın olması gereken fiyatı 70-90 bin aralığıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loutrec_ -- 6 Kasım 2016; 1:51:19 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

quote:

@sarpuli

vw yapınca oluyor anlamında demedim, arkadaşın golfte var eliyle dokunup kapatıyo falan baya hoşuna gidiyodu pejoda da aynı sanırım, bunda saçma olan ne onu anlamadım sadece

hocam bu işi en iyi renault yapıyor premiumlarda durum ne bilmiyorum anahtarla araca yaklaştığınızda otomatik kapıları açıyor uzaklaşınca direk kilitliyor yani kapı koluna anahtara dokunmanıza gerek kalmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

Benim anlamadığım şu; 2008 full'a yakın dizel manuel'i 58800 TL'ye sattı Pejo. Peki sorarım size; 3008 sizce, 2008'e göre 70 bin lira fiyat farkı edecek bir araç mı? Arada 70 bin fark var arkadaş. Tamam otomatik farkı, boyut farkı ve bir kaç oyuncak farkını eklersek 70 bin fark ödemek mantıklı mı? Hemde 2008'de Grip kontrol vardı. Parası çok olan arkadaşlar için önemli olmayabilir söylediklerim ancak şahsen bu aracın olması gereken fiyatı 70-90 bin aralığıydı.

o kadar baktım 70 bin farkı göremedim, 2. si 70-90 bine bu dolulukta hangi c suv var örnek verebilirmisiniz?
  • Yeni ötv düzenlemesinden sonra sizce 3008 in fiyatı artar mı
  • quote:

quote:

Benim anlamadığım şu; 2008 full'a yakın dizel manuel'i 58800 TL'ye sattı Pejo. Peki sorarım size; 3008 sizce, 2008'e göre 70 bin lira fiyat farkı edecek bir araç mı? Arada 70 bin fark var arkadaş. Tamam otomatik farkı, boyut farkı ve bir kaç oyuncak farkını eklersek 70 bin fark ödemek mantıklı mı? Hemde 2008'de Grip kontrol vardı. Parası çok olan arkadaşlar için önemli olmayabilir söylediklerim ancak şahsen bu aracın olması gereken fiyatı 70-90 bin aralığıydı.

o kadar baktım 70 bin farkı göremedim, 2. si 70-90 bine bu dolulukta hangi c suv var örnek verebilirmisiniz?

Ben 3008 Gt ile classic edition 2008'i kıyasladım. Hadi Allure 3008 ile kıyaslayasak bile 60 bine yakın fiyat farkı çıkıyor. Soruna gelince; hangi Suv piyasaya girer girmez bu abartı fiyatlarla giriş yaptı ? Reno Kadjar dizeli 75 bin-95 bin aralığındaydı. 95 bin dediğim icon 130 hp 4x4 modeliydi. Üstelik çok güzel indirim yapıyorlardı. Pejo burnundan kıl aldırmıyor.

Touch 1.2 Turbo 130 bg 69.500 TL
    Touch 1.5 dCi 110 bg 75.500 TL
    Touch 1.5 dCi EDC 110 85.500 TL
    Icon 1.5 dCi 110 bg 83.550 TL
    Icon 1.5 dCi EDC 110 bg 93.550 TL
    Icon 1.6 dCi 130 bg 4×4 95.550 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loutrec_ -- 6 Kasım 2016; 2:44:37 >

• quote:

quote:

quote:

Ben 3008 Gt ile classic edition 2008'i kıyasladım. Hadi Allure 3008 ile kıyaslayasak bile 60 bine yakın fiyat farkı çıkıyor. Soruna gelince; hangi Suv piyasaya girer girmez bu abartı fiyatlarla giriş yaptı ? Reno Kadjar dizeli 75 bin-95 bin aralığındaydı. 95 bin dediğim icon 130 hp 4x4 modeliydi. Üstelik çok güzel indirim yapıyorlardı. Pejo burnundan kıl aldırmıyor.

Touch 1.2 Turbo 130 bg 69.500 TL
    Touch 1.5 dCi 110 bg 75.500 TL
    Touch 1.5 dCi EDC 110 85.500 TL
    Icon 1.5 dCi 110 bg 83.550 TL
    Icon 1.5 dCi EDC 110 bg 93.550 TL
    Icon 1.6 dCi 130 bg 4×4 95.550 TL

ya gelmişsin geçen seneki fiyatları yazıyosun çözemedim ben seni hepimizin ortak görüşü zaten piyasaya en az 5 bin fazladan giriş yaptı, ama rakiplerine baktığında fiyatlar aşağı yukarı aynı, en uygunu kadjar opsiyonlarla 120 bine geliyor onuda beğenen alsın tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi underdog -- 6 Kasım 2016; 3:4:53 >

• 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.