Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
62.444
Cevap
638
Favori
2.482.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu araçta aux kablosu girişi var mı ben göremedim yoksa eğer büyük eksiklik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataberk3612 -- 5 Kasım 2016; 18:13:33 >
  • ataberk3612 A kullanıcısına yanıt
    Bluetooth var usb var, apple car play var. Ben de baktım göremedim ama büyük bir eksiklik gelmedi bana. Zaten şuanki aracımda otomatik olarak bluetooth ile bağlanıp spotify üzerinden çalıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataberk3612

Bu araçta aux kablosu girişi var mı ben göremedim yoksa eğer büyük eksiklik

soketleri/baĝlantı noktalarını özetlemek gerekirse aux, cd player, kaset çalar yok. usb, bluetooth, wi-fi baĝlantı/paylaşım var, mirrorlink, apple car play var, 3 adet 12v şarj prizi var. (biri usb soketinin yanında, biri arka havalandırma çıkışında, biri bagajda) (araç allure + elegance pack)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 5 Kasım 2016; 18:50:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataberk3612

Bu araçta aux kablosu girişi var mı ben göremedim yoksa eğer büyük eksiklik

aux girişinin nesi büyük eksiklik? şimdiki aracımda var 6 senedir 1-2 kere kullandım oda usb olmadığından telefon bağlamak için ortada kablo olduğundan vazgeçtim sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

arkadaşlar forumun konusunu çok fazla dağıtmayalım.
    sadece şunu belirteylim, bir ülkede kriz varmıdır yokmudur anlamak istiyorsanız,
    Konut ve araç satışlarına bakarsınız zira bunlar lükstür.
    TR özelinde inşaat durursa, ekonomi çöker bu net. Bu nedenle banka faizleri aşağı şekildi. şu an satışlar o nedele arttı. faiz düşmese şu ortamda 10 yıl vade ile 300.000 TL ye istanbulda, (ucuz bir bdel bu istanbul için) ev alırmısınzın ?
    aynı şey araç için geçerli, kredi imkanı olmasa, pejo değil dacia alırlken bile 40 kere düşünürsün , heleki aracı almakla bitmiyor bir de yıllık masrafaları var.

"mis gibi yaşıyorum" diyemeyiz malesef, herkes borçlu, cari açık almış başını gidiyor.
    fakat şuna katılabiirim, kriz falan yok. 500.000 TL ye BMW MERCEDES satılıyor, ön sipariş alıyorsa, OTV artacak diye, fırsatı değerlendirmek isteyen bir çok kişi kasım-aralıkta bu markalarda araç almaya başladıysa,
    ülkedeki araç üretimi arttıysa, o ülkede felaket tellallığı, ölldük bittik demenin lüzüum yoktur.

een süper değiliz, ama ölmedik batmadık.

şu foruma girip, 3008 mi alsam, vitaramı alsam, qq yamı baksam diyorsanız, ortalaa 120.000 TL lik bir araçtan bahsediyoruz. max. kredi tutarını bile kullansanız, cebinizde 42.500 TL nakit para var demektir. ve bu parayı araca yatırmayı düşünüyorsanız, demekki acil durumlar için kenarda yine bir miktar paranız daha var demektir. :)

o zaman öldük bittik demeye gerek yok..

unutmayın TR nüfusunun %12 sinin banka hesabında 1milyondan fazla nakiti var, gayrminekul vs leri haric.

bu tartışma uzar gider, biz konumuza dönelim :) herkesin bütçesi kendine neticede..

nüfusun %12'sinin 1 milyon lirasımı varmış? Bu haber geçen sene ama bence dediğinde bir yanlışlık var.

http://t24.com.tr/haber/bankada-1-milyon-liranin-uzerinde-mevduati-olan-mudi-sayisi-86-bin-177ye-yukseldi,304841

• Ülkede kriz var mı yok mu yorum yapmak istemiyorum ancak paramızın değerinin düştüğü yadsınamaz bir gerçek.
  • Arkadaşlar herhangi bir bayide hazır araç varmıdır. Bu konuda bilgisi olan varmı? Öyle bi noktaya geldi ki iş sanki sipariş vermesen bu aracı alamayacaksın gibi bi algı oluşturuldu. Yada gerçekten iş bu halde.
  • Salı günü aracımı teslim aldım. Allure + Ep 1.6 dizel EAT6 sedefli beyaz. Şuanda %80'i uzun yol olmakla birlikte 1400 km yol yapmış durumdayım. Öncelikle aracın sürüş zevki mükemmel diyebilirim. Aktif hız sabitleyici mükemmel derecede çalışıyor. Kırmızı ışıkta durulduğunda, start stop devreye girdiği için ACC devreden çıkıyor ve gaza basıp tekrar ACCyi kurmanız gerekiyor. Ayarlardan start stopu kapatırsanız siz müdahale etmeden hareket ediyor. Şerit takip sistemi iyi çalışıyor.
    Şanzuman gerçekten çok başarılı. (Daha önce otomatik 308, 208,508 kullandım.)
    Araçta çok güzel detaylar var. Mesela anahtarsız giriş çıkışlar. Aracın yanına geldiğinizde kapı kulubuna dokunduğunuzda araç açılıyor, araçtan indiniz tekrar kapı kulubuna dokunduğunuzda araç tamamen kilitleniyor.
    Kör nokta tespit iyi çalışıyor.
    Otomatik park sistemi çok kullanacağım bir özellik olmamasına rağmen nasıl çalıştığını görmek için denedim. Parkı başarılı şekilde gerçekleştirdi. Fakat fren ve gaz kontrolünü size bırakıyor. İlk deneyecek arkadaşlar dikkatli olmasını tavsiye ederim ki sıkıntı yaşamayın.
    Yakıt tüketimi ortalama şuanda 6.3 hesaplarıma göre 25-28 kuruş arası bir değer de olacak. Bir depo ile yaklaşık 760 km yol gittim. Bu değerler radaj dan sonra biraz daha düşeceği kanaatindeyim.

Yol tutuşu çok iyi. 170 km hızla viraja girdim araç kendini salmadı. Araç çok sessiz. 120 den sonra motor sesi azda olsa geliyor fakat bu normal sanırım.
    Süspansiyon iyi. Tak tuk sesler duymuyorsunuz. (Bu arada bu 5. Peugeot arabam oldu). 19'' jant yerine 18 olsaydı belki daha iyi olabilirdi sanırım.
    Bir çok kişinin fark etmediği bir özellik söylemek istiyorum. Bütün tanıtım videolarını izledim ve kimse söylemedi bagaj iki kademe. Bagaj iç kapağını kaldırıp alt kademeye alabiliyorsunuz ve bagaj biraz daha genişliyor.
    Ses sistemi çok üst düzey değil ama çok vasat ta değil.
    Yakıt mesafesi 50 km. Altına düştüğünde navigasyon açık olmamasına rağmen navigasyon açıldı ve en yakın benzin istasyonları ekrana geldi. Bu ayrıntı çok hoş bence. En azından şu var ince ayrıntılar bu araç için düşünüldüğünü gösteriyor.
    Gece aracın iç ambiyansı muhteşem.
    Benim için eksi diyebileceğim şunlar var; Gtline ve Allure donanımında aracın koltukları kesinlikle elektrikli ve hafızalı olması gerekiyordu. Ön kaputun altı kesinlikle hiç özenilmeden dizayn edilmiş. Bagajı otomatik pistonlu olan bir araçta ön kaputunda pistonlu olması gerektiği düşüncesindeyim.
    Onun haricinde şuanda gayet memnunum.
    Bu arada şunu eklemek istiyorum. Forumdaki bütün konuyu okudum. Yok efendim A3 alırdım da kapımı vale açar gibi yazılar oldu. Bugün yaşadığı bir olayı anlatayım; mazot almak için benzin istasyonuna girdim. Adamın biri indi arabasından geldi aracı inceledi. Ne marka bu araç nezaman satışa çıktı gibi sorular sordu yarım saat aracı inceledi verdiği tepkiler uzay mekiği görmüş gibiydi :) Aracı aldığımdan beri tanıdığım tanımadığım en az 10 kişi geldi aracı inceledi. Geçen akşam bir genç Market girişinde yakaladı beni abi 10 dk seni takip ediyorum anca durdun araca bakabilirmiyim dedi.
    İşin özeti şu Peugeot bu sefer gerçekten standart üstü bir iş çıkardı ve çıtayı yükseltti. Bundan sonra yeni çıkacak araçlar 3008 deki değişimi yakalamak zorunda kalacaklar.
    Şimdilik bu kadar.
    İyi forumlar.

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi die_barmen -- 5 Kasım 2016; 23:49:34 >

• Bende bugün öğleden sonra test ettim, araçta yok yok. Ne ararsan var. Otomatik vites cok güzel calisiyor geçişlerde hiç hissettirmiyor. Direksiyon küçük geldi emsalllerine göre. Satıcı ellerinde araç kalmadığını aralık ayında gelecek araçlara sıra verdiklerini ve sabit fiyat veremediklerini söyledi. Gerçekten araç bulunmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: die_barmen

Salı günü aracımı teslim aldım. Allure + Ep 1.6 dizel EAT6 sedefli beyaz. Şuanda %80'i uzun yol olmakla birlikte 1400 km yol yapmış durumdayım. Öncelikle aracın sürüş zevki mükemmel diyebilirim. Aktif hız sabitleyici mükemmel derecede çalışıyor. Kırmızı ışıkta durulduğunda, start stop devreye girdiği için ACC devreden çıkıyor ve gaza basıp tekrar ACCyi kurmanız gerekiyor. Ayarlardan start stopu kapatırsanız siz müdahale etmeden hareket ediyor. Şerit takip sistemi iyi çalışıyor.
    Şanzuman gerçekten çok başarılı. (Daha önce otomatik 308, 208,508 kullandım.)
    Araçta çok güzel detaylar var. Mesela anahtarsız giriş çıkışlar. Aracın yanına geldiğinizde kapı kulubuna dokunduğunuzda araç açılıyor, araçtan indiniz tekrar kapı kulubuna dokunduğunuzda araç tamamen kilitleniyor.
    Kör nokta tespit iyi çalışıyor.
    Otomatik park sistemi çok kullanacağım bir özellik olmamasına rağmen nasıl çalıştığını görmek için denedim. Parkı başarılı şekilde gerçekleştirdi. Fakat fren ve gaz kontrolünü size bırakıyor. İlk deneyecek arkadaşlar dikkatli olmasını tavsiye ederim ki sıkıntı yaşamayın.
    Yakıt tüketimi ortalama şuanda 6.3 hesaplarıma göre 25-28 kuruş arası bir değer de olacak. Bir depo ile yaklaşık 760 km yol gittim. Bu değerler radaj dan sonra biraz daha düşeceği kanaatindeyim.

Yol tutuşu çok iyi. 170 km hızla viraja girdim araç kendini salmadı. Araç çok sessiz. 120 den sonra motor sesi azda olsa geliyor fakat bu normal sanırım.
    Süspansiyon iyi. Tak tuk sesler duymuyorsunuz. (Bu arada bu 5. Peugeot arabam oldu). 19'' jant yerine 18 olsaydı belki daha iyi olabilirdi sanırım.
    Bir çok kişinin fark etmediği bir özellik söylemek istiyorum. Bütün tanıtım videolarını izledim ve kimse söylemedi bagaj iki kademe. Bagaj iç kapağını kaldırıp alt kademeye alabiliyorsunuz ve bagaj biraz daha genişliyor.
    Ses sistemi çok üst düzey değil ama çok vasat ta değil.
    Yakıt mesafesi 50 km. Altına düştüğünde navigasyon açık olmamasına rağmen navigasyon açıldı ve en yakın benzin istasyonları ekrana geldi. Bu ayrıntı çok hoş bence. En azından şu var ince ayrıntılar bu araç için düşünüldüğünü gösteriyor.
    Gece aracın iç ambiyansı muhteşem.
    Benim için eksi diyebileceğim şunlar var; Gtline ve Allure donanımında aracın koltukları kesinlikle elektrikli ve hafızalı olması gerekiyordu. Ön kaputun altı kesinlikle hiç özenilmeden dizayn edilmiş. Bagajı otomatik pistonlu olan bir araçta ön kaputunda pistonlu olması gerektiği düşüncesindeyim.
    Onun haricinde şuanda gayet memnunum.
    Bu arada şunu eklemek istiyorum. Forumdaki bütün konuyu okudum. Yok efendim A3 alırdım da kapımı vale açar gibi yazılar oldu. Bugün yaşadığı bir olayı anlatayım; mazot almak için benzin istasyonuna girdim. Adamın biri indi arabasından geldi aracı inceledi. Ne marka bu araç nezaman satışa çıktı gibi sorular sordu yarım saat aracı inceledi verdiği tepkiler uzay mekiği görmüş gibiydi :) Aracı aldığımdan beri tanıdığım tanımadığım en az 10 kişi geldi aracı inceledi. Geçen akşam bir genç Market girişinde yakaladı beni abi 10 dk seni takip ediyorum anca durdun araca bakabilirmiyim dedi.
    İşin özeti şu Peugeot bu sefer gerçekten standart üstü bir iş çıkardı ve çıtayı yükseltti. Bundan sonra yeni çıkacak araçlar 3008 deki değişimi yakalamak zorunda kalacaklar.
    Şimdilik bu kadar.
    İyi forumlar.

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONUYENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

6.3lt için ortalama hızınız ne oldu yazabilirmisiniz

• sahin181 kullanıcısına yanıt
    Stokta araç yok. Sipariş verenler Kasım sonu, Aralık gibi teslim almaya devam edecek. Şu andaki siparişler için Şubat öngörülüyor zira Fransa aralıkta neredeyse yarım ay kapalı Christmas /yıl sonu sayımı vs.
    Tahminim ilk partide az sayıda araç geldiği zira tutup tumtayacagini görmek istemişlerdir.
    Şubat ile birlikte eğer hedeflediklerini yakalamis iseler adetler artacaktır stok olarak.
    Bazı küçük bayilere hiç araç gelmemiş mesela.
  • Kasımda gelecek araçlar aralığamı kaldı yoksa aralıkta başka partisi geliyor
  • die_barmen D kullanıcısına yanıt
    Hocam memleket neresi?
  • Hayırlı uğurlu olsun bende aynı aracı pazartesi teslim alacağım inşallah :)

@die_barmen
  • hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Aracını hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Aklıma takılan iki husus var. Bunları cevaplarsanız sevinirim. İlki gtline ile allure ep arasında cam tavanda bi fark varmı. Donanım opsiyonlarında gtline için karartılmış cam tavan tarzı bi özellik yazıyordu. Tavanı gösteren bir foto koyarsanız sevinirim. İkinci sorum ise şuan kırmızı ve beyaz arasında gidip geliyorum. Beyaz renk sadece sedefli geliyor. Boyacı arkadaşıma danıştım sedefli renkler lokal Boya işleminde sıkıntı çıkarıyor.
    Aracınızda LED sis farı mı mevcut ? Katalogta sasece gt line da olduğu yazıyordu.
  • Hangi marka olursa olsun ilk parti araçlar alınmaz, büyük risk taşır. En az üzerinden 1 sene geçmeli ve kronik sorunlar ortaya çıktıktan/çözüldükten sonra ve hatta mümkünse facelift yani makyajlanmış kasanın araçları alınmalıdır. Mercedes'de bile mesela w205 c serisinde 2014 kasa değişiminden sonra çok fazla sorunlar ortaya çıktı, şu anda 2016 da bu problemlerin hemen hepsi çözüldü. Araç alan arkadaşlar bu durumu göz önünde bulundurmalı, heleki 3008 gibi önceki kasaya göre araç baştan aşağı yenilendiğinde..
  • Çok faydalı, bilgi dolu ve objektif yorumlar. Tebrik ederim. Güle güle ve kazasız belasız kullanmanız dilerim.
  • CKcelalkarakurt kullanıcısına yanıt
    Allure gtline arasında tavan döşemesi rengi farkı bulunuyor. Gtline da siyah tavan kaplaması var, allurda acık renk
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.