Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
33.146
Cevap
396
Favori
1.970.617
Tıklama
Giriş
    651 Mesaj
    Aynı segmentte aynı grubun rekabeti yoğunlaştırmak, pazarı hareketlendirmek için ürettiği iki model. Kıyaslanması normal sanırım.
    Teknik föylere bakınca şunu fark ettim. Dizel C5, dizel 3008'den 75 kilo daha ağır. Ama aynı motor şanzıman ikilisiyle bir şekilde 0.9 saniye daha hızlı.
    3008'in 11.5, C5'in 10.6.
    Katalog verileri ne kadar doğruysa artık.
    |
    |

Kadınlar avmde dar olan 2 araç arasina yüksek manevrayla girmek isterken sağ kapıları sürtebiliyor. Bu tip büyük arabalarda on ve arka sensör kurtarmıyor. ben citroene sordum ama tr ye bu donanımlı arac gelmemiş. Gelse fiyatı 2bin TL aslında cok değil. siyah 19inc 4500TL getirene kadar bunu getirsene mübarek diyom. Eyy PSA!.. 🤨 biri Fransızlara ufurmus herhalde Türkler büyük jant hastası daya gitsin diye. Siyah ta koy parlak parlak ne tatlı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6520 Mesaj
    Son günlerde sıkça karşılaştırması yapılan 3008 ACTIVE PRIME EDITION ve C5 AIRCROSS FEEL ADVETURE

araçların, (CSUV segmente her araçta olan donanımları yazmadım) donanım ve performans/ölçü kıyaslamasını aşağıdaki tabloda görebilrisiniz.

Tek tek soru sormayalım artık :)

3008 veya C5 alacak herkese hayırlı olmasını temenni edelim.

Not: 3008 Active SP fiyatını konuda en son EYLÜL AYI bayiden alınan fiyat olarak paylaşılan fiyatı girdim. bayiden direk fiyat almadım, güncel fiyat alan var ise onu da yazabiliriz (fiyat için hangi bayi olduğunu belirtiniz lütfen, kullanıcıları yanlış yönlendirmeyelim).
    C5 fiyatı direk bayide bir abimiz için bugün itibariyle anlaştığımız fiyattır. (hurda desteği 7000 TL indirim dahil)

• Yüzbaşı
    534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mesutist

Kadınlar avmde dar olan 2 araç arasina yüksek manevrayla girmek isterken sağ kapıları sürtebiliyor. Bu tip büyük arabalarda on ve arka sensör kurtarmıyor. ben citroene sordum ama tr ye bu donanımlı arac gelmemiş. Gelse fiyatı 2bin TL aslında cok değil. siyah 19inc 4500TL getirene kadar bunu getirsene mübarek diyom. Eyy PSA!.. 🤨 biri Fransızlara ufurmus herhalde Türkler büyük jant hastası daya gitsin diye. Siyah ta koy parlak parlak ne tatlı
    Vardır ellerinde zamlanmayı ve satışa bakıyorlar yaslayacaklar işte mantık aynı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: acquiles

Son günlerde sıkça karşılaştırması yapılan 3008 ACTIVE PRIME EDITION ve C5 AIRCROSS FEEL ADVETURE

araçların, (CSUV segmente her araçta olan donanımları yazmadım) donanım ve performans/ölçü kıyaslamasını aşağıdaki tabloda görebilrisiniz.

Tek tek soru sormayalım artık :)

3008 veya C5 alacak herkese hayırlı olmasını temenni edelim.

Not: 3008 Active SP fiyatını konuda en son EYLÜL AYI bayiden alınan fiyat olarak paylaşılan fiyatı girdim. bayiden direk fiyat almadım, güncel fiyat alan var ise onu da yazabiliriz (fiyat için hangi bayi olduğunu belirtiniz lütfen, kullanıcıları yanlış yönlendirmeyelim).
    C5 fiyatı direk bayide bir abimiz için bugün itibariyle anlaştığımız fiyattır. (hurda desteği 7000 TL indirim dahil)

Bu 210 veren kim fiyata?

|
    |

• Binbaşı
    1255 Mesaj
    Birileri veriyordur muhakkak

|
    |

Merhabalar,

Daha önce tüketim hakkında birkaç serzenişte bulunmuştum ve iphone kullanıcısı olarak MyPeugeot kullanamamaktan. Çok ilginçtir güncelleme yapmadan program kendi kendine aktif oldu ve bu sevincim sadece 4 gün sürdü. Sonra kendi kendine program eski haline dönüp veri vermemeye devam etti. Tek bir değişiklik yaptım o da telefon navigasyonunu ekrana bağlamak istediğimde Siri' nin kapalı olduğu uyarısı geldi. Siri' yi açtığımda evet haritayı ekrana yansıtabildim ama veriler artık MyPeugeot' a gelmemeye başladı. Siri' yi kapatıp tekrar denedim ancak maalesef artık veri alamıyorum.

Şimdi 2 seçenek kaldı;
    1- MyPeugeot güncellemesini yapıp tekrar denemek.
    2- Telefondaki tüm ayarları sıfırlayıp tekrar denemek.

Bu ikisi dışında her türlü öneriye açığım.

4 günlük kullanım verilerimde (fotoğrafa hepsi sığmadı maalesef) ortalama tüketimim 6.0 l/100 km olarak görünüyor. En düşük tüketimimde 91 km lik nispeten çok hafif trafikli şehirler arası sayılabilecek bir seyehatti (5.5 l/100 km) yine yüksek geldi ve dün aracı yıkarken lastik basınçlarını kontrol ettiğimde 4 lastik birden 29 psi çıktı. Hepsini 34 psi a tamamladım belki tüketim değerim biraz azalır diye düşünüyorum ancak veri alamamak şu aracı aldığımdan beri en büyük sıkıntı kaynağı benim açımdan.

• Yüzbaşı
    534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: r2mert

Merhabalar,

Daha önce tüketim hakkında birkaç serzenişte bulunmuştum ve iphone kullanıcısı olarak MyPeugeot kullanamamaktan. Çok ilginçtir güncelleme yapmadan program kendi kendine aktif oldu ve bu sevincim sadece 4 gün sürdü. Sonra kendi kendine program eski haline dönüp veri vermemeye devam etti. Tek bir değişiklik yaptım o da telefon navigasyonunu ekrana bağlamak istediğimde Siri' nin kapalı olduğu uyarısı geldi. Siri' yi açtığımda evet haritayı ekrana yansıtabildim ama veriler artık MyPeugeot' a gelmemeye başladı. Siri' yi kapatıp tekrar denedim ancak maalesef artık veri alamıyorum.

Şimdi 2 seçenek kaldı;
    1- MyPeugeot güncellemesini yapıp tekrar denemek.
    2- Telefondaki tüm ayarları sıfırlayıp tekrar denemek.

Bu ikisi dışında her türlü öneriye açığım.

4 günlük kullanım verilerimde (fotoğrafa hepsi sığmadı maalesef) ortalama tüketimim 6.0 l/100 km olarak görünüyor. En düşük tüketimimde 91 km lik nispeten çok hafif trafikli şehirler arası sayılabilecek bir seyehatti (5.5 l/100 km) yine yüksek geldi ve dün aracı yıkarken lastik basınçlarını kontrol ettiğimde 4 lastik birden 29 psi çıktı. Hepsini 34 psi a tamamladım belki tüketim değerim biraz azalır diye düşünüyorum ancak veri alamamak şu aracı aldığımdan beri en büyük sıkıntı kaynağı benim açımdan.
    Dizelmi benzinlimi kullanıyorsun?

• Teğmen
    133 Mesaj

1.5 dizel 2019
    |
    |
    gemstoneblue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tüketim değerlerinde pek gariplik yok.

Sizin beklentiniz nedir?

Örneğin 6.0 litre tüketim olan seyahat ortalama hızını nedir?
    Güzergah trafik durumu nasıl.

Dip toplamda 2.5 yıl ortalamam 6.2 idi 1.6 eat6 da.

|
    |
    r2mert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

6 litre karma tüketim aslında 91 km lik en uzun menzildeki tüketim 5.5 toplamda 1 saat 40 dk sürmüş 54km/saat ortalama hız. Uzun yolda belki makul görebilirsiniz ama forumdaki arkadaşlar 5008 ile 4.5 lar falan görünce bende katalog değerlerine yaklaşmayı bekliyordum.
    |
    |
    quote:

6 litre karma tüketim aslında 91 km lik en uzun menzildeki tüketim 5.5 toplamda 1 saat 40 dk sürmüş 54km/saat ortalama hız. Uzun yolda belki makul görebilirsiniz ama forumdaki arkadaşlar 5008 ile 4.5 lar falan görünce bende katalog değerlerine yaklaşmayı bekliyordum.
    Siz sıfırmı aldınız hangi donanım?

Tüketiminiz gayet normal.
    4.5 lari düşük hızlarda yakalayamazsiniz. Özellikle dur kalk ve iniş çıkış fazla bir ortada.

3.5 te yakalamak mümkün ama sürdürülebilir değil.
    Konya ovası gibi düz yerde herşey mümkün :)

Fabrika verisini yakalamaya çalışmayın zaten şehir içinde.

Aracınızda bir problem yok düşük değerler sizi yanıltmasın.

Diğer a tarafta aynı araç ile 8in altını görmedim wallah diyen de var

|
    |

Düşük lastik basıncı tüketimi büyük ölçüde etkileyecektir.
    |
    |
    180 Mesaj
    Yakın zamanda 1,6 dizel için 45 000 km bakımı yaptıran arkadaş oldu mu? Ne kadar ücreti oluyor?
    |
    |
    133 Mesaj

Evet Sıfır aldım PE donanım
    |
    |
    gemstoneblue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MyPeugeot uygulamasını düzeltebilirsem haftasonu İstanbul-Ankara arası gerçek tüketim verisini paylaşmak isterim. 5.5' a kadar makul diyeceğim.
    |
    |

Bence de değerleriniz çok sayılmaz. Otomatik vites SUV araç ile HB araç gibi 5 lt seviyelerinde yakması pek mümkün değil.

Ayrıca otomatik vites araç ile yakıt tüketim hem daha yüksektir hem de düşürmek daha zor olur.

Araca alıştıkça ve rodaj dönemi geçtikçe sabrınız mertebesinde düşüşler olacaktır. Güzergah da çok önemli. Düz ve sabit hız kullanımında 4,5 lt seviyesini kolayca görürsünüz sanıyorum. Eğer aracınızda varsa anlık tüketim ekranını açmanızı öneririm. O zaman aracın ne yaktığını ve gaza tepkisini görmeniz mümkün olur.

Yukarıda yazdığınız değer ortalama hız 54 km/s bence düşük bir değer. Dur kalk veya yavaşlama hızlanma çok olmuş gibi görünüyor. Ekonomik tüketim ne kadar az hızlanma yavaşlama olması ile de ilişkili.
    |
    |

1 sene bitmek üzere bu nedenle tam net rakamı hatırlayamadım. Çünkü bakımla beraber almıştım. Ama sanırım 1 yıllık uzatma 720-750 TL arasıydı. İki uzatma da 1450-1500 TL civarıydı sanırım yanlış hatırlamıyorsam.
    |
    |
    Mesutist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Evet Sıfır aldım PE donanım
    360 derece kamera bi xenon far varmı o donanımda?

üniversite
son dakika
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.