Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1151. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
18 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü3 Mobil
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.484.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11491150115111521153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vites kutusu problemini ilk kez duyuyoruz.

Problemin detayları belli midir?

Ne olmuş nasıl olmuş ne işlemler yapılmış serviste.

Ariza mekanik değil diye anlıyorum verdiğiniz bilgilerden ama tekrar etmesi de esas sorunun bulunmadigini gösteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Hikaye şöyle: araçta öncesinde hiçbir belirti yok. Şehirlerarası yolda mola veriliyor. Yola devam edecekken araç kontak açmıyor. Servise çekiciyle götürülüyor. Servis 3-4 gün içinde sorunu hallettik gelip alın aracı diyorlar. Bizimkiler plazaya gidince araç yine arıza verdi teslim edemiyoruz diyorlar. İzleyen hafta beyni değiştirdik problem yok diyorlar. Bu sefer eve dönerken arıza veriyor. Fransa’dan şanzıman beyni sipariş geçiliyor. 15 gün sonra parça takılıyor, tecrübeye çıkılıyor sorun yok. Aracı teslim ediyorlar bu kez 10 gün sonra otoparktan çıkarken aynı sorunu verip kontak açmıyor araç. Toplamda 3 kez park halindeyken 1 kez hareket halindeyken arıza oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk defa duyuyorum böyle bir sıkıntıyı. Geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede çözerler.

• wicked66 W kullanıcısına yanıt
    Ariza veriyor derken hangi arıza lambası yanıyor biliyor musunuz?

• Lamba yanmıyor hocam. Ekranda vites kutusu arızası yazıyor. Vitesin ışıkları sönüyor sadece ekranın ışıkları normal teyp falan çalışıyor. Aracın motoru çalışmıyor. 208’lerde yaşanıyor diye biliyordum. 3008’de çıkması şaşırttı beni. Görünen forumda da kimse duymamış.

• wicked66 W kullanıcısına yanıt
    Sadece forum değil farklı kaynaklarim a göre de şu ana kadar ilk kez Duydum.. Araca özel bir durum olduğunu söylemek çok yanlış olmaz.

Yabancı kaynaklarda da sanziman ile ilgili bir. Sorun görmedim çünkü.

Genelde problemler ortak ki şu ana kadar kullanıcıya en sıkıntı yaratanı (herkes için sıkıntı derecesi farklı olabilir) direksiyon titremesi.. Buna bir çözüm yok gördüğüm kadarıyla.

Bunun dışında sorunlar bir şekilde çözüldü veya çözülüyor.

Bakalım bu sorun ne olacak..

Fakat işin. İlginci Peugeot merkez bu arızayı ne kadar ciddi. İnceledi ve ne kadar hızlı aksiyon alıyor zira konu önemli.

Mekanik olduğunu sanmıyorum zira bu sanziman Peugeot üretimi ya da yeni kullanılan bir sanziman değil.

• Aktif iriyıldan %25 servis indirimi kampanyası mesajı geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Aktif iriyıldan %25 servis indirimi kampanyası mesajı geldi.
    Hocam hangi il ve fiyat ne kadar acaba 10 15 gün içinde 30.000 bakımına gircem.

• quote:

Orijinalden alıntı: arslanadige

Hocam hangi il ve fiyat ne kadar acaba 10 15 gün içinde 30.000 bakımına gircem.

Alıntıları Göster
    Hocam pug genelde ekim ayında %10-15 yapar ama şimdi 25 yapmış

İstanbul aktif iriyıl

• Tekrar merhabalar dostlar,

3008 Gtline'ımın 1.yılı dolalı 2 ay oldu ve 20bini gördük çok şükür. Lakin bugün bir istanbul adapazarı seyehati esnasında 2 saatlik bir mola sonrası aracıma binip çalıştırdığımda ekranda "Elektrik devresi arızası. Aracı tamir ettiriniz" uyarısı çıktı. Bir kaç kez daha kapayıp açtım lakin sorun tekrarlamaya devam etti. En son espri olarak kullanılan "araçtan in yeniden bin" methodunu kullandım ve bu defa sorun yoktu . Peugeo servisteki elektrikçi arkadaşımı aradım "abi görmeden bişi diyemem" dedi. Ben her ihtimale karşı akü + başını çıkarıp taktım. Şu an sorun yok lakin servise götürene kadar da meraktan ölmeyeyim diye buraya sorayım istedim. Var mı daha önce bunu yaşayan?

Saygılarımla.

• Tşk. Sn. Tilmikosin

• arslanadige A kullanıcısına yanıt
    Birşey değil.Çok büyük ihtimal diğer bayilerde yapar.Sitesindede çıkabilir kampanya yakında.Merkezi birşeydir diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, araştırdım ancak bulamadım. Stop&start özelliğini tekrar manuel olarak devreye almadan önce sürekli devre dışı bırakmanın yolu var mıdır?
    Trafiğin sıkışık olmadığı sadece trafik ışıklarındaki dur kalklarda süper bir özellik ancak yoğun trafikte can sıkıcı olabiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simültane S kullanıcısına yanıt
    Araç kapat aç yaptığınızda stop start ayari devreye girer otomatik.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Araç kapat aç yaptığınızda stop start ayari devreye girer otomatik.
    Evet biliyorum. Otomatik devreye girmesini iptal edebileceğimiz bir yöntem var mıdır? Bunu öğrenmek istiyorum.
    Teşekkürler.
  • Simültane S kullanıcısına yanıt
    Malesef

• Yazılıma müdahale imkanım olsa adaptifin bekleme süresini uzatırdım
    Sanıyorum durduktan sonra 3sn bekliyor sonra devreden çıkıyor
    5-10 arası bir değer olsa yoğun trafikte faydası olmazmı?
    Neden bu kadar kısa anlamadım

• Merhba ,
    Yarın 2018 model sıfır Allure Elegance ile aranıza katılıyorum :).. Android Auto için biraz araştırma yaptım; En son 2018 Eylül ayında çıkan Android 3.5 versyonu var. WebviewAuto, Youtube Launcher, carStream gibi uygulamalar yeni versiyon üzerinde çalışıyor mu acaba? Google'ın 2018 in başlarında bir kısıtlama getirdiği söylenmiş. Doğru versiyon ile android Auto kurulumlarına başlamak için forum içinde kaybolmadan hangi sayfayı okumak faydalı olacaktır?

Bunun dışında ilk sayfada sistem güncellemeleri ile ilgili dosyaları anlatan bir mesaj bulunuyor. Mypeugeot.fr sitesine bağlanılması ve şase numarasının verilmesiyle başlayan bir mesaj. Fakat bu mesaj 2016 ya ait. İlgili sayfaya girince Google App uygulamasına yönlendiriyor ve bu uygulama üzerinde bu şekilde seçenekler yok. Sistemsel güncellemeler için en güncel dosyalara vs. nereden ulaşabilirim?

NOT: Telefonum root'lu değil fakat, USB debugging i açarak; windowstan ilgili kurulumları komut satırını kullanarak kolayca yapabilirim.

• compy C kullanıcısına yanıt
    Root yapmadan bu uygulamalei kullanmanız artık mümkün değil malesef. Uzun süre do böyle ve rootsuz version için bir çözüm uretilemedi. Gelecekmiş gibi de durmuyor açıkçası.

• Root yapınca, bazı bankacılık uygulamaları ve şirket maillerine ve uygulamalarına uzaktan erişim için kullanılan MobilIron gibi uygulamaları kullanmak mümkün olmayabiliyor. Ayrı bir rootlu android kullanarak mı bu sorunları çözüyorsunuz?

Bu arada en son sistem güncellemelerinihttps://www.peugeotforums.com/forums/3008-2017-138/quick-links-reading-apps-269794/ adresinde buldum. Yeni harita ve sistem güncellemeleri gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi compy -- 7 Ekim 2018; 15:56:51 >
  • 
Sayfa: önceki 11491150115111521153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.