Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1149. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.397
Cevap
639
Favori
2.477.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2015 yılından beri cf100 kullanıyorum çift kamera.

3008de çakmak girişi voltajı kontak kapanınca kestiği için (qq da kesmiyor) park halinde kayıt yapması için sigorta kutusundan enerji aldım. Akü yu korumak için de yine aynı markanın voltaj kesici devresini aldım. 12v ye ayarli.

Ha gi kamera alırsanız alın bu devre olmadan direk bağlamayin zira sabah geldiğinizde araç calismayabilir (qq da böyle kalmıştım bir sabah jump start yapmak durumunda kalmıştım)

Çift kamera da olmaz ise olmaz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki aracımda balataları 65 binde değiştirmiştim. Normalde çok sert kullanmam ve fren kullanımından çok öngörülü sürmeye çalışırım.

Şuan 3008'de 19 bin km'deyim ve balatalardan çok az da olsa yokuş aşağı frenlemede tiz bir ses gelmeye başladı. Bu ömrünü tüketmeye başladığına işaret midir?

• Arkadaşlar bu sağ ön kapı civarından gelen belli-belirsiz bazen gelen bazen gelmeyen trim sesinin kaynağını bulan gideren oldumu? Bir ara bahsi geçmişti bu ses bende de başladı
  • Arkadaşlar merhaba 225.55.18 active sportpack aracıma lastik basıncı kaç basmalıyım. Birde gerçekten sağlıklı hava basabileceğim benzin istasyonu neresidir. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

2015 yılından beri cf100 kullanıyorum çift kamera.

3008de çakmak girişi voltajı kontak kapanınca kestiği için (qq da kesmiyor) park halinde kayıt yapması için sigorta kutusundan enerji aldım. Akü yu korumak için de yine aynı markanın voltaj kesici devresini aldım. 12v ye ayarli.

Ha gi kamera alırsanız alın bu devre olmadan direk bağlamayin zira sabah geldiğinizde araç calismayabilir (qq da böyle kalmıştım bir sabah jump start yapmak durumunda kalmıştım)

Çift kamera da olmaz ise olmaz..
    Hocam rica etsem kamerayı camın neresine koydunuz, kablosunuz nereden geçirdiniz ve hangi sigortadan enerji aldınız gibi birkaç fotoğraf çeker misiniz? Bende mini aldım bir süredir nereden çeksem nasıl yapsam diye düşünüyorum.

• Dartanyan kullanıcısına yanıt
    Paylaşmıştım detaylı forumda bayağı geri gitmek lazım.

Bulabilirsem tekrar paylaşırım

• Rubella_Rubella R kullanıcısına yanıt
    Sürücü tarafı b sutunundako etikette yazan değerleri uygulamalisiniz. Bar cinsinden yazar.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Paylaşmıştım detaylı forumda bayağı geri gitmek lazım.

Bulabilirsem tekrar paylaşırım
    Ben de hatırlıyorum, ama bulamadım bir türlü.. ilk mesaja da ekleyebilirsiniz aslında benim gibi dvr montajını kendi yapmak isteyenlere yardımcı olmuş olur.
  • Elektrikeb kullanıcısına yanıt
    Benim arabada da sağ ön kapının üst kısmındaki karbon görünümlü plastik ile yumuşak malzemenin birleştiği kısımdan ses geliyordu.yumuşak malzemenin üzerine elim ile hafif bastırınca ses kesiliyordu.Ses gelen yeri serviste test sürüşü ile tespit ettirdim ilk önce ses yalıtım için malzeme koydular çare olmadı sonra incelediler böyle şikayetler olmuş aynı yer ile ilgli.kapı içine parça istediler kapının içi kısmı komple değişti şu an ses yok.
  • Bu arada odd eylül verileri gelmiş.. Satışlar düşmüş, Eylül bazında 5. sırada

Bu da sene başından beri en çok satan listesi.

• şimdi bazı arkadaşlar yazdığım için alınacaklar ama ne enflasyonu hocam ? enflasyon 15/16.sen hesabı kitabı pinpon topundan,sönmemiş toz kireçten,gemi halatından falan hesaplarsan sonuç böyle.isterse araç kiralama 10 bine çıksin.
    sen kağıt üzerinde bize zam zamanlarında konuşulan devletin resmi oranına bak!

ya onu bunu bırakın bugün nalburda şoke oldum.geçen sene 5/6 liraya aldığım markasız basit bir şeffaf silikon 15 tl deyince.ee arkadaş en iyisi siesta marka kaç para dedim 25 tl dedi,bir şok daha yaşadım.
    hani stokçulukla mücadele yapılacaktı,hani fahiş fiyat arttıranlara cezalar kesilecekti...?nasıl bir enflasyon oranı bu?
    valla bu pahalılıkla araba ,malzeme vs. alırken kimse ''ya boşver geçer gider,psikolojik bu işler'' demiyor.paraya bakıyor.
    işin en kötüsü de bana hiç düzelecek gibi de gelmiyor bu işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha_81 -- 2 Ekim 2018; 17:29:2 >
  • Küçük çocuğu olanlar son zamanlarda bez fiyatlarını iyi bilir
    Benim için enflasyon budur
    Başka yorum yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: david17

Benim arabada da sağ ön kapının üst kısmındaki karbon görünümlü plastik ile yumuşak malzemenin birleştiği kısımdan ses geliyordu.yumuşak malzemenin üzerine elim ile hafif bastırınca ses kesiliyordu.Ses gelen yeri serviste test sürüşü ile tespit ettirdim ilk önce ses yalıtım için malzeme koydular çare olmadı sonra incelediler böyle şikayetler olmuş aynı yer ile ilgli.kapı içine parça istediler kapının içi kısmı komple değişti şu an ses yok.
    %100 aynı durumu yaşıyorum. Aralıksız bir titreme sesi geliyor tam tarif ettiğiniz yerden. Sanki içinde bir şey kopmuş da sürekli o ses çıkarıyor gibi. Hangi serviste işleminizi yaptınız acaba? O sorunu tespit edip çözebilmek maharet istiyor çünkü.

• Maşallah 3008 konusu bebek bezi ve araç dışı ne varsa ona döndü.

Tabii imam bilmem ne yaparsa cemaat bilmem ne yapar!!!

Konu sahibi olarak yaptığınız maalesef hiç hoş değil.

Artık uyarmayayım diyorum ama ...!

• quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

%100 aynı durumu yaşıyorum. Aralıksız bir titreme sesi geliyor tam tarif ettiğiniz yerden. Sanki içinde bir şey kopmuş da sürekli o ses çıkarıyor gibi. Hangi serviste işleminizi yaptınız acaba? O sorunu tespit edip çözebilmek maharet istiyor çünkü.

Alıntıları Göster
    Sivas peugeot servisine yaptırdım bende o sesi bulana kadar bayağı dinledim arabayı ses yapan kısıma basınca oynamada vardı. Sanki altında boşluk var gibi şoför kapısında bu durum yoktu yumuşak malzemeye basınca oynamıyordu seste yoktu zaten. 2 kapi arasındaki farkıda gösterdim.Durumu ilgili yerlere ilettiler garanti kapsamında parca değişimi yapıldı.saolsunlar iyide ilgilendiler bu problemi yasayanlar varmis.

• quote:

Sivas peugeot servisine yaptırdım bende o sesi bulana kadar bayağı dinledim arabayı ses yapan kısıma basınca oynamada vardı. Sanki altında boşluk var gibi şoför kapısında bu durum yoktu yumuşak malzemeye basınca oynamıyordu seste yoktu zaten. 2 kapi arasındaki farkıda gösterdim.Durumu ilgili yerlere ilettiler garanti kapsamında parca değişimi yapıldı.saolsunlar iyide ilgilendiler bu problemi yasayanlar varmis.

Alıntıları Göster
    Bende de bu durum şoför kapısında var diğerlerinde yok. Malatya servisine gittim en son bakın dedim ama umurlarında bile olmamış. Sonra bir bayan aradı servisten memnun kaldınız mı diye, hayır dediğimde bir daha aramadı bile. Gaziantep'te çözüm bulamazsam kar düşmeden Sivas'a getirim aracı çünkü ses canımı çok sıkıyor.

• hassey kullanıcısına yanıt
    Araç kirası otomotiv ile ilgili bir durum, 3008 de. Bir. Otomobil değil mi. Verdiğim örnekler de 3008 in kiralama fiyatı ki zaman zaman kira fiyatları da konuda soruluyor.

Neresinden ve neden rahatsız oldunuz anlayamadım..

O zaman forumda ötv artışı konusukdugunda, ne alakası var denildi mi? Yada mtv zammı?

Lütfen artık her seferinde anlamsız savunma moduna geçip, manasız mesajlar yazmayın. İlginç bir. Şekilde bunu sadece siz yapıyorsunuz. Fikrinizle saygım var ama sizinde paylaşılanlara saygınız olsun. Hakaret ve aşağılama olmadığı sürece, 3008 ve otomotiv ile direk veya endirek bilgi paylaşımı /eleştiri konuda yapılabilir. Bundan doğal bir durumda olamaz

. Çok rahatsız oluyor iseniz konuyu takip etmeyebilirsiniz. Alternatif forumlar ve 3008 konuları var. Facebook sayfaları var. Onlara yonlenebilirisiniz mesela..

Bebek bezi vs konusunu ben açmadım ayrıca.. Mesajımı dikkatli okuyunuz.

Not : benzetmeniz de son derece yakışıksiz. Burada kimse imam değil kimse de cemaat değil!!!
    Malesef bu üslup ile yazdığınız mesajınız Nedeniyle Blok listeme almak zorundayım sizi.. Zira yersiz tartışma yaratarak konuyu saptırmak istemiyorum. Keyifli surusler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 2 Ekim 2018; 21:56:17 >

• Yaptığım benzetme gerçek anlamında kullanılmayan ve tamamıyla teşbih amaçlıdır.

Üslup konusu en dikkatli olduğum mevzudur.

Kaldı ki bu deyimdir.

Bloklama kararı takdirinizdir.

Yapılan yanlışı dile getirmek bu kadar da sizi üzmemeli bence.

Burda art niyet veya kasıt aramayınız

NOT: Konu sahibi olarak çok değerli katkıları olan birisiniz ama son zamanlarda maalesef konuyu siyasete evrilme noktasına getirdiğiniz için uyarıda bulundum ve uyarmaya devam edecem. Bana yapılan pozitif ayrımcılığın da farkındayım (!). Sorduğum sorular görülmezsen gelindiğini de biliyorum ama bunlar sıkıntı değil. Sıkıntı 3008 konusunun bebek bezinin konuşulduğu bir mecraya dönüşmesi

Burda naçizane hepimizin ortak paydası olan 3008 ile ilgili hasbıhal ediyoruz.

Konu nerelere geldi diye üzüldüm ve uyarımı yaptım

Bu daha önce de yapıldı

2.not: üzülerek bana takip etmeyin deme kabalığını göstermişsiniz. Sizi esefle kınıyorum. Bu ne hakkınız ne de yetkiniz Lütfen haddinizi aşmayın. Burası herkese açık bir forum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassey -- 3 Ekim 2018; 12:5:28 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Iki kapi arasındaki farktan kasıt, sağ kapı iç döşeme ve ön konsol arasındaki yükseklik farkı mıdır.

Yükseklik farkı bende de var.

İyi forumlar....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    ses yapan kapıda yumuşak malzemenin üzerine basınca biraz içeri geçiyordu oynama vardı.şöfor kapısında bu durum yoktu onu anlattım servise.
  • 
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.