Şimdi Ara

Yeni pejo 308 1.6 dizel otomatik test ve izlenimim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
16.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pejo 308 beni fazlasıyla şaşırtan bir araç oldu
    Arabanın içi o kadar sıradaşıki sanki konsept araba yapmışlar gibi bir hava var
    Oldukça sıra dışı bir araç olmuş özellikle gostergeler ve kuçük direksiyon simidi ve ekrandan ayarlanan klima

Araba inanılmaz sessiz olmuş söyleki bayide kapıları kapattım içini inceliyorum satış temsilcisi test aracı hazır dedi onu bile duymadım
    Kapıyı açtım ve inanilmaz kaliteli bir ic mekan var

Darbe emişi oldukça başaralı yol tutuş başarılı ses izalasyonu oldukça başarılı ben baya baya beğendim
    Adamlar motorun altına alimunyum ses yalıtımı yapmış

Arka diz mesafesi bu arbaya hiç yakışmamış oldukça dar skoda rapid speaback cok daha genis ve basarili bagaj baya büyük

Motor oldukça başarılı hele şanzimana ayri bir yer ayirmak istiyorum resmen 6 ileri ZF OLMUŞ vites geçişleri kesinlikle belli olmuyor dsg'den sonra baya baya hoşuma gitti ve kararsizlık hic yok
    Tuketim baya baya iyiydi istanbul mahbutbey yan yolda kullandim bastigimda oldu trafikte kaldigimda 6.00 litre yakti araba test arabasi daha 75 km'deydi

Eksik yonleri
    Orta konsol ekranin alti cok bos kalmis
    Diz mesafesi kotu hemde baya baya
    Gostergeler keske daha büyük olsaydı
    Kaput acilirken cubukla karsilasmam kotu oldu amortisor olsa super olurdu

Golf ayarında araba yapmis adamlar taktir ettim

Son olarak test ettigim arac 1.6 dizel otomatik en full donanim olana aracti ekstra olarak cam tavan geri gorus anahtarsiz calistirma vardi fiyati 83.500 tl
     Yeni pejo 308 1.6 dizel otomatik test ve izlenimim Yeni pejo 308 1.6 dizel otomatik test ve izlenimim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 20 Mart 2015; 20:06:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mobilden 3 tane fotograf eklenmiyor pc'ye gecince ekleme yapicam
     Yeni pejo 308 1.6 dizel otomatik test ve izlenimim Yeni pejo 308 1.6 dizel otomatik test ve izlenimim

• İnceleme için teşekkürler.

• Tüketim durumu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saol müdür

• quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

Tüketim durumu?

Ekledim

Tuketim baya baya iyiydi istanbul mahbutbey yan yolda kullandim bastigimda oldu trafikte kaldigimda 6.00 litre yakti araba test arabasi daha 75 km'deydi

• Araç güzel birde o gri kısmı en azından yumuşak plastik yapsalarda daha albenili bişey olucaktı yada tam düz gelseydi.
  • Tespitler tamamen doğru.308 bence gerçekten şu anda piyasadaki en iyi C segmenti otomobil.Çünkü dizel otomatik ve ciddi bir donanım ile birlikte bu fiyatlara alınabiliyor.Sınıfının lideri dediğimiz Golften bariz bir şekilde uygun fiyatı.Üstelik Dsg gibi riskli olmayan ve hemen hemen aynı hissiyatta kaliteli bir şanzıman, kaliteli bir iç mekan, oldukça iyi bir yalıtım ve konfor vaad ediyor.

Cam tavan, geri görüş, anahtarsız çalıştırma, kırmızı renk ve 18 jant dahil bende daha yeni hemen hemen aynı fiyatı aldım.Ama aynı donanım ve daha iyi bir performans 73 bin tl gibi bir rakama 1.2 otomatiğinde alınabiliyor.Aradaki net 10 bin tl lik fark, yüksek km yapanların vermesi gereken bir fark.Eğer yılda maksimum 15 bin gibi bir km yapılıyorsa kesinlikle 1.2 benzinli otomatiği almak daha mantıklı.Çünkü onunda tüketimi gayet iyi ve akıcılığı çok başarılı.Ayrıca çok eleştirilen dokunmatik ekranın kullanımı son derece rahat zira ekran kocaman.

Özetle 308 bu otomatik şanzıman ile birlikte, C sınıfında otomatik araç bakanların kesinlikle en başta incelemesi gereken model.İki eksi sayabilirim, birincisi diz mesafesi.Keşke biraz daha fazla olabilseydi.İkinci olarakta arka tasarımı nötr etki yaratıyor insanda.Arka tasarımda biraz daha dinamik olsaydı neredeyse eksi yön bulamayacaktım araçta.

EKLEME: 2 eksi yön bulabildim dedim, bir tane daha bulmuştum onu da ekleyeyim.Arka bölümde, havalandırma kanalı veya priz, küllük tarzı birşey yok.Orası da biraz boş duruyor.Yani totalde 3 eksi yönü var ki bir tanesi öznel ( arka tasarım ).Başka ciddi anlamda rahatsız edebilecek hiçbir eksi yanı yok aracın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LanciaDeltacı -- 20 Mart 2015; 20:18:50 >

• Buda diz mesafesi

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

Tüketim durumu?

Ekledim

Öyleyse çok iyi

• Diz ve baş mesafesi sanki uzakdoğulular için dizayn edilmiş. Bugün aracı arkadaşımla inceledik iç hacim haricinde harika bir araç bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Diz ve baş mesafesi sanki uzakdoğulular için dizayn edilmiş. Bugün aracı arkadaşımla inceledik iç hacim haricinde harika bir araç bence.

Bagaj biraz daha kucuk olsa onun yerine diz mesafesi genis olsa mukemmel olurmus

• Ekranın dokunmatiği nasıldı, yoksa basmatik miydi?
    Allure da yarı deri koltuk var mı?
    İnceleme için teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aman Pug fanboyu olayım deme

Vallahi kaldıramam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Aman Pug fanboyu olayım deme

Vallahi kaldıramam

Bu süperdi!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dsg-tam otomatik karşılaştırması?

• Fiyatı 10000 TL pahalı olmasa pazarda şansı olurdu ama kazık olduğundan kimse almıyor.

• gösterge konumu dışında güzel araç

• quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

Ekranın dokunmatiği nasıldı, yoksa basmatik miydi?
    Allure da yarı deri koltuk var mı?
    İnceleme için teşekkürler

Deri koltun yok

Dokunmatik oldukca basarili

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Aman Pug fanboyu olayım deme

Vallahi kaldıramam

75.000 liraya test ettigim araci satlasalar dusunurdum

Diz mesafesi falan umrumda olmazdi acikcasi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.