Şimdi Ara

Yeni pahalı otoyolları kullanmadan navigasyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 3 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 18
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
 • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 25 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • mehmetyilmaz77 (10 mesaj) Cadmium (4 mesaj) BigCLawRex (3 mesaj) carantinas (2 mesaj) kırmızımercimek (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (10 mesaj) Mobil (6 mesaj) Mini (11 mesaj) Uygulama (7 mesaj)
 • @
5 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • 3 gün önce İstanbul Bayrampaşa dan Kırklareli babaeskiye yolculuk yaptım. 185 km yol. Otoyollara 60 TL ye yakın ücret odedim. kuzey marmara otoyoluna yönlendirdi navigasyon. Önceki Özal otoyolundan gelseydim 10 TL odeyecektim.
  Navigasyonda bu ayarı nasıl yapabilirim? Yandex veya Google farketmez ikisini de kullaniyorum. Ara rota belirlemeden en hızlı rotayı seçmesini istiyorum.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı > • Bu konudan ben de çok müzdaribim. Yandex'te ısrarla Osmangazi köprüsüne sokma gayreti var. Bir ara paralı yolları kullanma dedim, gene Osmangazi'ye sokmaya kalktı. Kendim ara nokta belirliyorum, ara noktayı çok iyi belirlemezsem, o ara noktaya götürüp, U döndürüp, tekrar köprü yoluna sokmaya kalkıyor. Eğer ki o ara rotayı iyi belirlemişsem de yolda ikide bir "Daha hızlı bir rota bulundu" deyip duruyor. İptal demekten ciğerim soluyor. Yahu Osmaneli'ne kadar gelmişim, neden beni eski yollara sokup da Bursa tarafına çıkarıp köprüden geçirmeye çalışıyorsun? Ya da neden Osmangazi köprüsü artık "5 dakika" kazandırabilecekken beni ileriden geldiğim yola U döndürüp köprü yoluna sokmaya çalışıyorsun?
  ücretli yolları kaldırırsan haliyle 10 tl lik yolu da seçmez.

  ben google maps kullanıyorum, onda ilk hedefi yazıp rota oluştururken genelde iki seçenek sunar, bazen biri ücretli yol olur diğeri olmaz ama geçen gün ikisi de ücretli yol olan iki seçenek çıktı. yolu bilirseniz kendiniz seçebilirsiniz oradan.

  seçenek çıkmıyorsa 10 tl lik yola yakın bir yerden durak ekleyip oradan geçmesini sağlayamayı deneyebilirsiniz.
 • Konum barının yanınıda "..." şeklinde ayar butonu var oradan ücretli geçişleri kullanma derseniz ücreli geçişleri kullanmaz. Ayrıca rota oluşturduktan sonra ufak rotada ufak daire şeklinde şeyler beliriyor onu sürükleyerek yolu kendiniz belirleyebilrsiniz. İlk seçenek Özal otoyolunu da yok sayar 2. seçenek sizin için daha mantıklı. Başka bir ihtimal mevcut ve varış konumu arasına 60 TL olan yoldan önce 3. bir durak ekleyin konum-X-varış konumu olacak şekilde yine aynı mantığa geliyor. Çok basit yöntemi de olabilir sabah sabah ilk bunlar geldi aklıma.
 • Ayarlar sekmesine gelin ücretli otoyollar diye bölüm var ordaki tiki kaldırın tamamdır. İstanbul'a ilk geldiğimde bu ayarı bilmiyordum baya bi ücret ödedikten sonra kendim keşfettim.

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • 10 TL lik İstanbul Edirne eski otoyolu kullanıp yeni 60 TL lik otoyolu kullanmamak istiyorum. Ara nokta belirlemeden kendisi trafiğe göre en iyi rotadan götürsün. Çünkü Tekstilkent ara yollardan, yan yollardan çok kısa rotalar cizebiliyordu bu yeni yollar açılmadan önce.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • ücretli yolları kaldırırsan haliyle 10 tl lik yolu da seçmez.

  ben google maps kullanıyorum, onda ilk hedefi yazıp rota oluştururken genelde iki seçenek sunar, bazen biri ücretli yol olur diğeri olmaz ama geçen gün ikisi de ücretli yol olan iki seçenek çıktı. yolu bilirseniz kendiniz seçebilirsiniz oradan.

  seçenek çıkmıyorsa 10 tl lik yola yakın bir yerden durak ekleyip oradan geçmesini sağlayamayı deneyebilirsiniz.
 • Rotalar çıktığında üzerinde tl işareti olmayanları seçin. Yandex için konuşuyorum. Haricen açık kalsın ki bazen çok saçma sapan yerlere gidiyor.

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Bu konudan ben de çok müzdaribim. Yandex'te ısrarla Osmangazi köprüsüne sokma gayreti var. Bir ara paralı yolları kullanma dedim, gene Osmangazi'ye sokmaya kalktı. Kendim ara nokta belirliyorum, ara noktayı çok iyi belirlemezsem, o ara noktaya götürüp, U döndürüp, tekrar köprü yoluna sokmaya kalkıyor. Eğer ki o ara rotayı iyi belirlemişsem de yolda ikide bir "Daha hızlı bir rota bulundu" deyip duruyor. İptal demekten ciğerim soluyor. Yahu Osmaneli'ne kadar gelmişim, neden beni eski yollara sokup da Bursa tarafına çıkarıp köprüden geçirmeye çalışıyorsun? Ya da neden Osmangazi köprüsü artık "5 dakika" kazandırabilecekken beni ileriden geldiğim yola U döndürüp köprü yoluna sokmaya çalışıyorsun?
 • ücretli yollar seçeneği google maps ve yandex için yeterli seçenek değil bence. mesela ben devlet otoyollarına 2-3 tl vs vermekte sıkıntı görmüyorum. ama aynı mesafeyi özel otoyollardan gidince 20-30 tl veriyorsunuz. bu da deymiyor haliyle. yandexe öneri maili attım bu konuyla ilgili. özel otoyollar diye seçenek konması güzel olur yazdım. ama herhangi bir geliştirme yapmadılar. belki bu konudan muzdarip çok kişi mail atarsa geliştirme yaparlar.
 • Teşekkürler, tek yol ara rota görünüyor fakat bu durumda da en trafiksiz rota yerine rotayı biz seçmiş oluyoruz.

  Mail ben de attım fakat bir gelişme yok hala.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bazen parasız yol daha açık olabiliyor ucuz otoyol yerine.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • istanbul edirne 14.45 tl değil miydi hocam, 60 tl lik hangi yol acaba
 • Google Turkiye’ye sesleniyoruz. Google mapse “sadece devlet otoyollarini kullan” secenegi istiyoruz.

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • aslında cevabı kendiniz vermişsiniz. İşi navigasyona bırakırsanız tabi ki en hızlı gideceğiniz yola yönlendiriyor. Ben de İstanbul'dan İzmir'e gittiğimde benzer sıkıntıyı yaşamıştım. Sürekli yeni otoyola atıyordu. Seçeneklerden paralı yol seçme deyince de Sakarya'dan dolaştırıyordu. Benim planım da Osmangazi Köprüsünden geçmek ama sonra otoyoldan çıkmaktı. Çözüm araya "ara duraklar" koymak aslında; o zaman mecbur belli bir istikametten gidiyor. Ben Osmangazi köprü sonrasında Ara durak olarak Karacaoba, Mustafakemalpaşa ve Susurluk duraklarını ekledim mecbur beni eski yoldan götürdü hep :D [Gerçi yol işaretlemeleri iyi yapılmış. Ben Mavi renkli İzmir tabelası koymazlar hep yeşil renkli otoyol tabelası ile yönlendirme yaparlar sanmıştım öyle değilmiş. :D]

  Siz de Babaeskiye gitmek için eski yol güzergahı üzerinden bir iki ara durak ekleyin sıkıntı olmaz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carantinas -- 9 Temmuz 2020; 16:25:20 >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Fell on Black Days

  istanbul edirne 14.45 tl değil miydi hocam, 60 tl lik hangi yol acaba
  Kuzey Marmara otoyolu. Catalcanin sonunda öteki otoyola bağlanıyor. Girmeyin kesinlikle. Kol böreği.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

  Google Turkiye’ye sesleniyoruz. Google mapse “sadece devlet otoyollarini kullan” secenegi istiyoruz.
  Kesinlikle gerekli.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: carantinas

  aslında cevabı kendiniz vermişsiniz. İşi navigasyona bırakırsanız tabi ki en hızlı gideceğiniz yola yönlendiriyor. Ben de İstanbul'dan İzmir'e gittiğimde benzer sıkıntıyı yaşamıştım. Sürekli yeni otoyola atıyordu. Seçeneklerden paralı yol seçme deyince de Sakarya'dan dolaştırıyordu. Benim planım da Osmangazi Köprüsünden geçmek ama sonra otoyoldan çıkmaktı. Çözüm araya "ara duraklar" koymak aslında; o zaman mecbur belli bir istikametten gidiyor. Ben Osmangazi köprü sonrasında Ara durak olarak Karacaoba, Mustafakemalpaşa ve Susurluk duraklarını ekledim mecbur beni eski yoldan götürdü hep :D [Gerçi yol işaretlemeleri iyi yapılmış. Ben Mavi renkli İzmir tabelası koymazlar hep yeşil renkli otoyol tabelası ile yönlendirme yaparlar sanmıştım öyle değilmiş. :D]

  Siz de Babaeskiye gitmek için eski yol güzergahı üzerinden bir iki ara durak ekleyin sıkıntı olmaz.
  Nav kullanmanın ne avantajı kalıyor?

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • ücretli yolları kullanma deyince gişe olmayan çevre yolunu da kullanmadan rota çiziyor. şehir içi kötü oluyor. ülkede yol var kullanamıyoruz  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gramatik -- 9 Temmuz 2020; 20:54:9 >
 • mehmetyilmaz77 m kullanıcısına yanıt
  Hocam navigasyon her türlü en hızlı rotayı hesaplar ve ona alternatif diğer hızlı rotaları seçenek sunar. Sizin eski yolu başlangıç ve varış olarak belirleyip km ve süreyi hesaplatın muhtemelen daha uzun süreli o yüzden önermiyor olabilir. Yandex bazen çok iyi oluyor ama bazen aşırı can sıkıcı çalışıyor.

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Hocam ben istanbul çağlayanda Şile ye gitmek istediğimde eğer paralı otoyolu kullan seçeceğini açmazsam kuzey Marmara otoyolunu kullandırıyor. Ama paralı yolları kullanma seçeceğini işaretlersem 1. Köprü ve 2. Köprüyü hesaba katarak rota oluşturuyor. Belki parasız geçiş seçeceği olmadığı için 2 köprüyü seçenek olarak sunuyor olabilir ama rotalarda paralı yol uyarısı yapıyor yandex

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yandex navide ücretli yolları kullanma seçeneğini aktif ederseniz sizi paralı yola sokmamak için yolu daha da uzatıyor hatta bazen rotayı oluşturamıyor bile.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssemih24 -- 9 Temmuz 2020; 22:54:35 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.