Şimdi Ara

yeni ötv tasarısı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
2
Favori
4.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu uygulamaa iyi olabilir zira artik hap kadar motorlu arac satilmayacak demekdir bu gelis fiyatina bakarsak m3 60 bin dolar e 350 58 bin dolar e 250 55 bin dolar e simdi ne guzel az bir farka ayni vergi diliminde cok yuksek hpli araclar alabilecegiz artik e 250 den 5 bin euro ucuz diye e 180 almak yok direk minimum e 250 olacak gayet guzel gelis fiyati olarakda firmalar iyi fiyatlara araba getirecek demekdir bu tipki mercedesin e 250 cdi da yaptigi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet c ve altindaki segmentin vergisi artmasin mumkunse dussun,ama 0km d e segmenti araç satin alan biri de bunun vergisini daha cok odesin.

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Iste o sizin alacaginiz 2. El d segmenti aracinda fiyatini etkileyecek malesef bir anlamadiniz gitti.

• Valla fiyatı 100bin TL üzeri olan 1.6 araçlar yandı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle bir durum da var. Premium markaların şark kurnazı distribütörleri 1.6 motorlu bir aracın vergisiz ham fiyatını, 2.0 veya üstü bir motorlu aracın vergisiz fiyatından daha yüksek göstererek vergi kanunun açığından güzel güzel yararlanmasını bildiler.

Bakalım uygulama nasıl olacak. E segmentinde bir daha 1.6 motorlar görülecek mi ? Distribütörlerin lobi faaliyetleri Toyota'daki gibi işe yarayacak mı ?
  • 0 fiyatini etkileyecek,ve ikinci eldeki galerici esnaf arabalarinin,ozetle passatin fiyatını etkileyecek.ben ne passat alacagim,nede 0

• Aracın ulkeye giris fiyatı üzerinden alacaksın arkadaş...50 liralik arabayla 100 liralik araba ayni olamaz, motor hacmi, emisyon hikaye. ülkeye giriş üzerinden ötv, kasko değeri üzerinden mtv alırsın tamam.

Yav bir aracın 0 fiyatı artıp nasıl olur da 2. eli artmaz, bu nasıl bir argüman? Ne passatın fiyatını etkilesin sizin alacağınız volvonun da alfa romeo'nunda fiyatını etkileyecek, sonuçta D segmenti bahsettiğimiz araçlar.
    Gerçekten 0 fiyatı artan araçların 2. el fiyatının artmayacağını düşünüyorsanız, sizi dünyanın düz olduğuna inanan dayıyla tartıştıralım. Mantık dışı açıklamaları bırakın yeter.
    2014 ÖTV zammından sonra tüm 2. eli piyasası arttı mı artmadı mı? Arttı bu kadar basit ya, bu kadar basit bir şeyi uzatmaktaki amacınız nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 29 Ekim 2016; 19:50:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

Yav bir aracın 0 fiyatı artıp nasıl olur da 2. eli artmaz, bu nasıl bir argüman? Ne passatın fiyatını etkilesin sizin alacağınız volvonun da alfa romeo'nunda fiyatını etkileyecek, sonuçta D segmenti bahsettiğimiz araçlar.
    Gerçekten 0 fiyatı artan araçların 2. el fiyatının artmayacağını düşünüyorsanız, sizi dünyanın düz olduğuna inanan dayıyla tartıştıralım. Mantık dışı açıklamaları bırakın yeter.
    2014 ÖTV zammından sonra tüm 2. eli piyasası arttı mı artmadı mı? Arttı bu kadar basit ya, bu kadar basit bir şeyi uzatmaktaki amacınız nedir?

Şöyle bir argüman.
    Volvo s60ın eski kasasının fiyatı yükselmez,güncel kasanınki yükselir
    alfa 159 üretimden kalktı,yerine giulia gelecek 2. eli yükselmez
    hyundai i40 üretimden kalktı,yerine sonata geldi 2. eli yükselmez
    avensis kasa değişti,yeni kasa almak varken kimse eskisini pahalıya almaz
    mondeo önce makyaj yedi,sonra kasa değişti,2. eli yükselmez
    Mazda 6 senede 2 tane falan satiliyor,zam yese bile 2. eli yükselmez.
    Subaru alfa mazda gibi firmalar mimlidir bizim piyasamızda,her yerde servisi yok 2. eli ölü mölü der kimse almaz,haliyle alan adam da fazlasıyla karlı çıkar.
    Artı bu araçlar D segmenti,satışları yavaş seyreder 2. elde,passat haricinde.
    Aynı şekilde ford opel vw honda toyota gibi esnaf markası C segment arabaların performansına ulaşamazlar.
    Aslında olay çok basit,fakat algılayamıyorsun.bunun sebebi de esnaf markası ve 0 düşkünü olman.Bunu çözebilsen meseleyi de halledeceksin ya,neyse.

2009'da Leon aldım, 2013'de kasası değişmişti ve NASIL OLDUYSA 2014 ÖTV zammı sonrası ARACIN 2. EL FİYATI ARTTI, bak şu işe. Ama yok sen en iyisini bilirsin Seat'ta kesin esnaf markasıdır. Esnaf markası olmayan araçları say sen ona göre alalım biz, bilinçli tüketici olalım.
    Geçmiş mesajlarına bakınca sadece insanların açıklarını yakalayıp sayfalarına yapıştıran, baya boş zamanı olan biri olduğunu anladım.
    Kısacası sana cevap vermekten yoruldum. İnsanları saçma sapan sınıflandırmandan da yoruldum. Kendi uydurduğun terim olan esnaf markası, 0 araç düşkünü falan değilim hayatımda ilk defa 0 araç alacağım. Senin için 2-3 marka dışında hepsi esnaf markası zaten, esnaf markası neyse artık:)
    Sana laf anlatılamayacağı geçmişteki mesajlarından belli zaten, at gözlüğünü takmış 4 nala gidiyorsun.
    İnsanlara boş şeyler yaftalamayı bırak artık, sana tavsiyem.
    Bir daha beni alıntılama lütfen, sana bir daha asla bir şey yazmam bende.

• quote:

2009'da Leon aldım, 2013'de kasası değişmişti ve NASIL OLDUYSA 2014 ÖTV zammı sonrası ARACIN 2. EL FİYATI ARTTI, bak şu işe.

bak atlamışım esnaf araçlarına leonu da ekle,çünkü aynı civicci ve corollacı tayfası gibi leoncular da kafayı sıyırmış durumda.seni sınıflandırmama gerek yok,ağzınla düşüyorsun zaten
  • Bir ülkede kraldan çok kıralcı olursa bazı tipler çıkar vergiyi savunur.

Aslınsa bu millete az bile.

• o değil de merak ediyorum hacime göre vergi tamamen kalkarsa 2.0 hot hatchler ne olur?

type-r, leon cupra, golf R falan?

şimdi bu araçlar 140 150 lira civarı, %90 ötv alınmazsa 100 civarına falan düşecekler mi?
    Ya sen kimsin insanlari siniflandiriyorsun zaten?
    2-3 marka disinda hepsi esnaf markasiymis, bilmem neymis. Uydurmussun bir seyler burada sacmaliyorsun. Ben leonu aldigimda piyasadaki en uygun c hblerdendi bos yapma artik.
    Uzatma diyoruz hala capsiz capsiz yorumlar yapip, hakaret ediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 29 Ekim 2016; 20:53:29 >
  • hysteria_ kullanıcısına yanıt
    Hocam hacime gore vergi devam eder, sadece uzerine baska vergiler gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Malafat Rosto

Tamam senin dediğin gibi olsun ama o zaman

Corolla ve benzeri arabalar düşük ötv ödesin. Ama gözle görünür bir düşüş olması lazım.

Madem birinin hakkı savunulacak bu gariban kesim olsun.

Zenginden tonla vergi alsın devlet. Gariban vatandaşının da yüzüne baksın

Devlet bunu yapsa keşke ama ben pek inanmıyorum. İnşallah olur diyelim.

Çok haklısınız.Ben size şu kadarını söyleyim emin olun bmw mercedese binen yine binecek ama hükümetin bu kafa yapısıyla corollaya binen adam gün gelecek aracını sıfır corollayla değiştiremeyecek.Burda millet kalkmış premium araç düşmanlığı yapıyorlar,sanıyorlarki bu işin ucu sadece premium segmente olacak.Ben daha bu ülkede orta kesimin lehine karar alındığını görmedim.En basitinden eskiden orta halli bi aile babası passata,talismana,508 e binebilirdi,şimdi fluence e,jettaya biniyorlar.Bir Allahın kuluda yahu %45 ötv bile çok uçuk bir rakam kıçı kırık golfler meganlar passatlar 1+1 daire parası oldu,biraz az yolsuzluk yapın,icabında s kasa mercedese binmeyin,ülkenin öz kaynaklarını satıp savmayında insanlar saçma sapan ötv lerden kurtulsun dememişte,takmışlar premium araçların ötv sine.Yahu mercedese binen yine binecek olan sana oluyor haberin yok.Günden güne segment düşeceksiniz şu kafa yapısıyla.

• quote:

Arabamın arkasında imza falan yok, garip yaftalamaları bırak, senin için Türkiye sosyalist, ama lüks düşkünü insanlarla dolu. Adam gibi hitap et, eleman falan ne? Sizli konuşuyorum seninle, azıcık saygılı ol karşındakine önce bi.
    KONU ÖTV, haklı çıkmak için konuyu MTV'ye çekmeye çalışma. Başlıkta KOCAMAN YAZIYOR ÖTV DİYE.
    Oranlı vergi alınsın madem, ama sadece yukarıya doğru değil, aşağıda da vergiler düşsün. Sadece segmente göre yükseltmek yine soygundan başka bir şey değil.
    Neyse forumda içinde insanlara nefretten başka bir duygu olmayan bir insanla böyle bir konuyu tartışmak mantıksızlık zaten.
    Ek olarak vergi motor büyüklüğüne göre değil, emisyon değerlerine göre alınmalıdır her şeyden önce.

Burda premium araç düşmanlığı yapanları gün gelipte emisyona göre vergi alınacağı zaman göreceğim.Bindikleri eski teknoloji motorlu arabalar yüzünden yüksek vergi ödeyince anlarlar başkaları için art niyetli düşünmenin ne demek olduğunu.

• Bu ülkeyi yönetenler bir yolunu bulur ikisininde vergisini yükseltir burda böbürlenenler mevcut araçlarını bile yenileyemez,ama zengin yine mercedesini yeniler.Ülkeyi yöneten adamların zihniyeti bizzat bakanın ağzından"yeni yapılan köprülerin geçiş ücreti pahalı değil eskileri ucuz"Bilmem anlatabildimmi.

Araca az binen adamdan az vergi olayı güzel birşey az kullananlar için ama takibini ancak muayneden muayneye yaparlar. Onda da az vergi vermek için km düşüren insan sayısı artar gibime geliyor.

• Km meselesi cozulur,once bu burjuva sosyalistlerini cozmemiz lazim
    Yapilacak çok is var,fakat yapmayi öneren yok.
    Bak zoruna gidince nasilda atarlaniyor kardesimiz.
    Beni sınıflandırma deyor,alam c 180imi deyor,mtv otv kiyak gecsinler 200binden bi karis yukarsini veremem deyor
    Oteki deyor ki emisyona vergi geleyor sizi gidi diyor devrimci kapitalist etiler solcusu dusmanlari deyor,yahu skandala kurban olmus arabaya 150 200bin tl para saymissin,benim 40 50 binlik arabayi dusunme sen
    Biz 50binden alinan vergiyle 200binden alinan farketsin diyoruz
    Bunlar sende odeme kardes baaney diyor.
    Yahu odememe imkani olsa zaten dusunuruz,madem ki imkan yok,biraz adalet dimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 29 Ekim 2016; 22:39:31 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.