Şimdi Ara

Yeni otoyolun hız sınırı 150 olmalı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
16.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu yeni otoban sayesinde Bandırma İzmir yolu boşaldı artık 120 ile sol şeritten 2.5 saatte giriyorum arkadan gelen yok trafik kalmadi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Hocam aynanıza baksanız selektör yemezsiniz. Baktınız araç 170-180le geliyor niye önüne geçip hızını kesiyorsunuz ? Bu açıdan pek düşünmediniz sanırım. 140la giderken 120 ile giden birisi sollanır mı tabi ki sollanır fakat arkadan 180le gelen birisi varsa sollanmaz. Selektör üstüne selektör yiyorsanız ya adamı görüp sola çıkıyorsunuz ya da erkenden sola çıkıp solu işgal ediyorsunuz. Başka açıklaması yok bunun. Akraba olacağınıza ben niye selektör yiyorum diye sorun kendinize bence

Alıntıları Göster
    Zaten şöyle yapılır sollanacak araca gelemden bakılır arkaya gelen yoksa sollanir asla sağ seritte solluyacaginiz aracin arkasina girmeyin araryi kapatmadan sollayin

• delımısınız arkadaşlar 50 cc lik mtor dolu heryer bunlar otoyolada cıkar yolda uyuya kalıp yada sert esen bir yan ruzgarda serit değiştirirlerse ezer gecersınız o hızlar felakaettir boyle bir ulkede istersen ucak pisti olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrisanam -- 3 Eylül 2019; 10:12:56 >
  • arkadaşlar ben trafik magandası mıyım bilmiyorum da ; haftada bir bursa-ısparta arası gidip geliyorum ; mezitlerde 140, kütahya-dinar arası 180'den aşağı gidersem garibime gidiyor. Sollayacağım zaman ya da sol şeritte araç varsa genelde %99'u yol veriyor, tabi bazı tipler var onları ayrı tutuyorum.

Şahsi görüşüm mevzu sürat değil, mevzu bilinçlenme.. Millet uzayda binlerce km hızla giden 2 aracı birbirine kenetliyor, biz sağdan sola nasıl geçileceğini bilmiyoruz.
  • trafik magandası diye kuralları hiçe sayanlara denildiğine göre sen karar ver
    mazeret üretmene gerek yok

tek yanılgın yeterli denetim olmaması ,yoksa şöylemiyim demene bile gerek kalmazdı ,bir yığın trafik cezası ödeyince öğrenirdin

bu arada bazı tipler dediklerin normal insanlar oluyor (hız limitlerine uyan)
    bilinçlenme derken de ironi yapıyor olmalısın ,bilinçli insan kurallara uyan insandır ,kendi kafasından kurallar uyduran değil
    sol şerit sollama şerididir istediğim hızda giderim demek ,bilinçlenmek değil ego söndürmektir ,sollama şeridi diye hız limitleri üzerinde araç kullanılamaz (bilinç budur)
  • quote:

Orijinalden alıntı: İplenmemekten Bıkan Adam

150 değil 250 de olur.
    Ama buna kültür denir trafik kültürü. Bizde varmı malesef.
    Almanyada heryer hız sınırsız otoban değil doğru ama sınırı olmayan yerde Ferrari ile 270 le giden adam arkasından 280 le biri geldiğini dikiz aynasında görürse uygun gördüğü saniye sinyali yakıp uygun vakitte ortaya geçiyor. Bunada kültür denir. He tüm almanlar tüm onlar bunlar böylemi elbet değil. Herkeste böyle bir bilinç olan bir millet olmalıyızki hastanelerde değil buyrun siz geçin lütfen siz geçin olur mu kavgası edelim. Olurmu lan benim altımda 90 bg var neyine yetmiyor diyip frene basmadan solu kapatmayı değil. Bu arada kural dışı olsada arkadaşlar nolursa olsun arkanızdan sizden 5 km hızlı bir araç bile gelse ona sol şeridi açmak zorundasınız. O da sizi geçip orta şeride geçmeli. Sol şeridi kapatamazsınız ülkemizde sol şeritin ne olduğundan herkes bir haber. Bir kahvehaneye girip sol şerit nasıl kullanılır derseniz gaz pedalına yapış çık sola der çoğu kişi. Bu kimin hatası ? Yok aptal saptal o araba bu araba demeyin senin benim bizim hatamız. Arabayı ehliyet değil ruhsat değil bizler sürüyoruz. Nasıl çakalarlı a8 L gelince arkadan aman hangi yüksek mevki adam var içinde hemen yol veriyim diye çırpınıyorsa insanlar aslında şahin bile geliyorsa arkandan 200 le sen 180 leysen gaza basmayacaksın sinyal yakıp uygun zamanda orta şeride geçiceksin.
    hızlı araç kullanmak ve savunmak için uydurup duruyorsunuz
    bilinç kurallara uyarak olur

almanya gibi hız sınırı olmayan bir yolumuz var mı ? yok
    hız sınırı varsa uyacaksın ,uymuyorsan hatalısın demektir

birde millete akıl veriyor ,trafik kültürü nedir ya ?
    uy kurallara al sana trafik kültürü ama sen sınırları aşmayı kafana koymuşsun bir defa

haksızlık yapan ,hak isteyemez

sol şerit nedir herkes biliyor ama asıl sen bilmiyorsun ,sol şeritte azami hız limiti ile sollama yapabilirsin
    üstelik hiç kimse senin egon için sol şeridi açmak zorunda falan değil ,kendiniz kural uydurup ,kendiniz inanmışsınız

sol şerit ralli yapma şeridi değildir ,hız limiti üst sınırında sollama yapmak herkesin hakkıdır (üst limiti kimse geçemeyeceğine göre ,sollama hatası diye bir şeyde olmaz)

artık şu sürücü kurslarına söyleme vakti geldi ,sadece sol şerit sollama şerididir deyip bırakmasınlar ,hız limitlerini de öğretsinler
    diğer türlü ehliyeti kapan ralliye hevesleniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Çok bilmiş gibi konuşmanın bir anlamı yok dediğin gibi olsa otobanda yaşayan insan kalmaz en yüksek 180-200 km/h bile 50-60 metre benim için yeterli ki bu tür durumlarda sağa kaçarım baktım olmadı yarım el freni spin, bu arasa sol ayak freni olan kendim için profesyonel bir sürücü olarak kısaca bana hikaye anlatma...

Alıntıları Göster
    180-200 km. ile giderken el freni çekmenden belli ne kadar profesyonel olduğun
    bir dene bakalım ne oluyor ?

otobandan herkes 180-200 ile mi gidiyor ,öyle olsa kan gölüne döner o yollar ,büyük çoğunluk hız limitlerinde gittiği ve deli gibi gidenlere de Allah'ından bul diye mümkün olduğunca yol verdikleri için fazla sorun olmuyor

ayrıca profesyonellik sadece ilgili alanda ve yerde yapmayı gerektirir ,boksörsen ringlerde ,ralli pilotuysan trafiğe kapalı alanlarda vs.

matematiği bile çöpe attın ya sana ne dense boş

• Bence de olmalı 120 km/h ile bir yere kadar gitmez bu iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: sytbstrn741499

Bence de olmalı 120 km/h ile bir yere kadar gitmez bu iş
    Bandırma İzmir arası o hızla gidiyorum zaten otobana niye gireyimki

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

hızlı araç kullanmak ve savunmak için uydurup duruyorsunuz
    bilinç kurallara uyarak olur

almanya gibi hız sınırı olmayan bir yolumuz var mı ? yok
    hız sınırı varsa uyacaksın ,uymuyorsan hatalısın demektir

birde millete akıl veriyor ,trafik kültürü nedir ya ?
    uy kurallara al sana trafik kültürü ama sen sınırları aşmayı kafana koymuşsun bir defa

haksızlık yapan ,hak isteyemez

sol şerit nedir herkes biliyor ama asıl sen bilmiyorsun ,sol şeritte azami hız limiti ile sollama yapabilirsin
    üstelik hiç kimse senin egon için sol şeridi açmak zorunda falan değil ,kendiniz kural uydurup ,kendiniz inanmışsınız

sol şerit ralli yapma şeridi değildir ,hız limiti üst sınırında sollama yapmak herkesin hakkıdır (üst limiti kimse geçemeyeceğine göre ,sollama hatası diye bir şeyde olmaz)

artık şu sürücü kurslarına söyleme vakti geldi ,sadece sol şerit sollama şerididir deyip bırakmasınlar ,hız limitlerini de öğretsinler
    diğer türlü ehliyeti kapan ralliye hevesleniyor

Alıntıları Göster
    Kuralları siz öğrenin asıl. Hız yapmanın cezası olduğu gibi sol şerit işgalinin de cezası vardır. Ve bana kanunu gösterin hız sınırları içerisinde diye bir şey yoktur. 250 yle de gelsem o yolu açıcaksın. 250yle gitmek benim hatamdır. Ben 132 yle gidiyorum diyerek zaten sol şeridi meşgul edemezsin kanunen de. Ayrıca egodur yok millete akıl veriyor falan düzgün konuşmayı fikrini yazmayı öğren. Ben o yol için istenirse trafik kültürü oluşursa o Almanya gibi hız limitimiz olmayacak bir yol bile olabilir orası uygun diye fikirlerimi yazdım. Saygı duyacaksın sende istesen de istemesende. Zorundasın anladın mı ? Saldırırcasına yorum yapamazsın. Egolu ve kaprisli yorum yapan sensin. He sen soldan 132yle giderken de birisi öğretir burda öğrenmezsen. Reel tecrübeyle anlarsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiyede insanlar trafige cikmadan egitilmiyor, bundan dolayi 130 bile fazla aslinda. Egitmisiz soförler degil 130, 20 ile bile birbirini bulup kazaya sebep olurlar. Kisacasi Ben karsiyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • parasını ödediğim otoyolun sol şeridi limitsiz olmalı basabilen bastığı kadar bassın parasını ödediysem mal benimdir
  • İplenmemekten Bıkan Adam kullanıcısına yanıt
    uydurmada sınır tanımıyorsun ,hız sınırı neyse sol şeridi en fazla o hızla kullanabilirsin
    üstelik siz daha sollama ile şerit işgali nedir onu dahi öğrenemediniz

bana diyeceğine kendin göster o kanunu (istediğim hızda giderim dediğin) ,yasal hız limiti belirtildikten sonra ayrıca cahile anlatır gibi birde sol şeridi şu hızla kullanın diye madde mi getirecekler ,yok artık daha neler

almanya deyip duruyorsunuz ama bir öğrenmişsiniz otobanın belli bir kesiminde hız limiti olmaması konusunu ,o almanya da başka bir yerde hız limitini 1 km. dahi kimse geçmez ,asıl kültür budur
    gerçi isterse uymasınlar adamı anında hapse tıkarlar

asıl sana bir gün sol şeritte hız limitinde giden birisi öğretir ,o öğretmese dahi polis bir gün öğretir ve sonra gelip buraya ceza verdiler diye ağlar durursun (34 yıldır araba kullanırım daha senin gibi cesur birisine rastlamadım ,gel sen öğret bari)

git egonu trafiğe kapalı alanlarda gider ,ülkenin yollarını sen ego gideresin diye yapmıyorlar

hız limiti 120 olan bir yolda 132 ile sollama yapmak doğru olandır ,inanmıyorsan kurs gördüğün hocana bir daha sor
    görev verilenler görevini hakkıyla yapsa ,zaten bizim bunları söylememize bile gerek olmazdı ya neyse , o zaman birkaç tane ceza yeyince anlardın kimin haklı olduğunu

sen bu kafayla hırsızlık yapıp ,ne yapayım param yoktu deyip üste çıkmaya da çalışırsın ,her konuda canın ne istiyorsa onu yapmak sana göre normal olduğuna göre ,zaten yasaları falan boşuna yazmışlar ,nasılsa uymuyorsun ve kendince yasalar uyduruyorsun

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    o yola sadece sen mi para veriyorsun ?
    parasını verdiğin her şey senin mi oluyor ,üstelik sen sadece o yolu ,o şartlarda kullanmayı kabul edip para veriyorsun
    binlerce insanın para verip kullandığı yol seninmiş demek

üstelik limitsiz olsa dahi bu defa yine birbirinizle kavga edersiniz ,hatta orta şeritte gidenlere sataşırsınız (gerçi şimdi bile sataşanlar var ,çünkü 180 km. ile giderken orta şeride geçip 120-130 km. düşmek hanginizin işine geliyor)

130 km. ile gitmekle 180-200 km. ile gitmenin ne farkı oluyor , 130 km. ile kullanırsan varacağın yere ulaşamıyor musun ?
    1-2 saat önce gidince ne oluyor ,madalya falan mı veriyorlar ?

ha sen şimdi diyeceksin acil işimiz oluyor
    o zaman 1-2 saat önceden yola çıkarsan sorun kalmaz ,şehir içinde işe giderken 180-200 km. mi yapıyorsun ,yoksa gideceğin yere göre erken çıkarak mı işine zamanında varıyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

o yola sadece sen mi para veriyorsun ?
    parasını verdiğin her şey senin mi oluyor ,üstelik sen sadece o yolu ,o şartlarda kullanmayı kabul edip para veriyorsun
    binlerce insanın para verip kullandığı yol seninmiş demek

üstelik limitsiz olsa dahi bu defa yine birbirinizle kavga edersiniz ,hatta orta şeritte gidenlere sataşırsınız (gerçi şimdi bile sataşanlar var ,çünkü 180 km. ile giderken orta şeride geçip 120-130 km. düşmek hanginizin işine geliyor)

130 km. ile gitmekle 180-200 km. ile gitmenin ne farkı oluyor , 130 km. ile kullanırsan varacağın yere ulaşamıyor musun ?
    1-2 saat önce gidince ne oluyor ,madalya falan mı veriyorlar ?

ha sen şimdi diyeceksin acil işimiz oluyor
    o zaman 1-2 saat önceden yola çıkarsan sorun kalmaz ,şehir içinde işe giderken 180-200 km. mi yapıyorsun ,yoksa gideceğin yere göre erken çıkarak mı işine zamanında varıyorsun ?
    birşey olmaz birbirimize sataşırsakta gelir ayırırsın maşallah avukat gibisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 9 Eylül 2019; 1:54:24 >

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    birbirinizi yiyin bence hiç sorun olmaz ama doğru yolunda gideni de rahat bırakmıyorsunuz :)

hepsini geçtik 180-200 km. hızla araba kullanan birinin sollama yaptıktan sonra orta şeride geçeceğine inanıyor musunuz ?
    yolu boş bulduğu bir yerde geçse bile kaç saniye orta şeritte gidebilir ?

ben burada olması gerekeni yazıyorum ,yoksa ülkenin hali ortada ,yol vermedi diye adam vuran mı ararsın ,selektör yaptı diye yakalayıp adam döven mi ararsın ,neler neler

hak hukuk herkese bir gün lazım olur ,otoyollarda hukuk falan tanımam dersen ,bir gün başka yerde sana büyük haksızlık yapılır (etme bulma dünyası)
    otoyolda yapılan hukuksuzluğun ,başka yerde ve şekilde yapılmasından hiçbir farkı yok

birinin parasını gasp etme mi ,limit tanımayıp başkalarının hayatını riske atmak mı daha kötü sizce ?
    yavaş kullanırken de kaza oluyor demeyin ,her fazladan km. o kadar fazla risk demektir

misal bir araçtan civata gibi bir şey yola düşse ve sen onun üzerinden 180-200 km. ile geçsen ne olur acaba ?
    ön lastik parçalansa o hızda arabaya hakim olabilir misin ?
    yada aniden önüne köpek çıksa durabilir misin yada yavaşlayabilir misin ?

• Maşallah gitmem gelmem enayi miyim diyenlerin alayı kullanmış yolu ahahahahahah

• 3 gün önce İzmir'den İstanbul'a geldim.

Maşallah sol şeritte lüks araçlar markaları fark edilmeyecek hızlarda gidiyorlardı.

Ben de hız sınırı vardır. Yola para veriyoruz. Bir de ceza ödemeyelim diye 130 km sabitleyip gittim.

Osmangazi köprüsüne girerken gişelerde polis çevirdi. Alkol ve evrak kontrolü yaptılar. Hız kontrolü de yapıyor musunuz dediğimde hayır dediler.

Yaşadıklarımdan hareketle otoyolda hız kontrolü yapmadıklarını düşünüyorum.

1 hafta önce de eski izmir yolunu kullanarak Muğla'ya gitmiştim. Bursa,Balıkesir,İzmir arası 4 kez çevirmeye şahit oldum. 4 vites 80-90 gittiğim için ceza yemedim ama bir çok aracı peş peşe dizip ceza yazdıklarını gördüm.

Gördüğüm kadarıyla eski İzmir yolunda denetimleri ciddi derecede arttırmışlar.

Ama dönüşte osmangazi köprüsü girişinde polis ehliyet, ruhsat, yolcuların kimliklerine kadar baktı ama radar kontrolü yapmadıklarını söyledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: atade28

3 gün önce İzmir'den İstanbul'a geldim.

Maşallah sol şeritte lüks araçlar markaları fark edilmeyecek hızlarda gidiyorlardı.

Ben de hız sınırı vardır. Yola para veriyoruz. Bir de ceza ödemeyelim diye 130 km sabitleyip gittim.

Osmangazi köprüsüne girerken gişelerde polis çevirdi. Alkol ve evrak kontrolü yaptılar. Hız kontrolü de yapıyor musunuz dediğimde hayır dediler.

Yaşadıklarımdan hareketle otoyolda hız kontrolü yapmadıklarını düşünüyorum.

1 hafta önce de eski izmir yolunu kullanarak Muğla'ya gitmiştim. Bursa,Balıkesir,İzmir arası 4 kez çevirmeye şahit oldum. 4 vites 80-90 gittiğim için ceza yemedim ama bir çok aracı peş peşe dizip ceza yazdıklarını gördüm.

Gördüğüm kadarıyla eski İzmir yolunda denetimleri ciddi derecede arttırmışlar.

Ama dönüşte osmangazi köprüsü girişinde polis ehliyet, ruhsat, yolcuların kimliklerine kadar baktı ama radar kontrolü yapmadıklarını söyledi.
    o kadar para verdikten sonra öylesi bir yolda 120 ile gidilecekse otobanın ne gereği var . Almanya daki gibi hız sınırını kaldırabilirler belirli bölgelerde ben dün kuzey marmara otoylunu kullandım 4 şerit bomboş 130 sınır var galiba ben daha yüksek hızda geçtim eğerki ceza varsa asla girmem zaten girdiğimdede bomboştu böyle olduktan sonra kimse kullanmaz o zamanda otobanın anlamı kalmaz

• cnv_58 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum.

Talep düşük olduğu için hız kontrolü yapmıyorlar. Polise direkt sordum. Biz hız kontrolü yapmıyoruz dedi.

Ne zaman talep artar. İnsanlar daha yoğun kullanmaya başlar. O zaman denetim de artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 9 Eylül 2019; 13:26:22 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.