Şimdi Ara

YENİ OPEL CORSA 2015 - ANA KONU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.167
Cevap
37
Favori
201.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Çok fazla insan biliyorum darısı başınıza :)
    Üzülerek yıllarca eşeğe binmişim diyorum bugün
    Hele ki benim corsayı bilenler bilir yok yoktu

Güzel dilekleriniz için teşekkürler. İnşallah bir gün diyelim...
  • Bugün 1.3 dizel color edition + xenon far için 61500 fiyat aldım. Bu araci alsam, arkadaslarim delimisin 2014 tdi golf alırdın bu parayla diyip dalga geçerlermi diye düşünüyorum.

Test sürüşüde yaptım. Motor sesi aynen içerde. Punto evo 1.3 arabam daha sessiz diyebilirim. Kırmızı renk yol bilgisayarı ve klima-ısıtma düğmeleri yıllar öncesinden kalmış gibi.
  • omercatal kullanıcısına yanıt
    Delimisin ? Tek söyleceğım birşey var git dizel leon al bu araçtan kat be kat daha iyidir. Eğer bütçeni biraz daha arttırabiliyorsan kesinlikle Golf tavsiyemdir.
    Yeni Corsa'yı test ettikten sonra aracıma bindim, iyiki Golf almışım diyorum. Arada dağlar kadar fark var.
  • TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk sen açtın kapıyı, senden sonra ben de dahil birçok kişi Golf'çü oldu valla :)
    Bir sonraki aracın ne olacak , şimdiden kenara para ayırmaya başlayım bare

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skysoblue85 -- 9 Mart 2015; 11:28:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skysoblue85

Hocam ilk sen açtın kapıyı, senden sonra ben de dahil birçok kişi Golf'çü oldu valla :)
    Bir sonraki aracın ne olacak , şimdiden kenara para ayırmaya başlayım bare

valla çok yakın zamanda belki bugün belki yarın bir fluenceim olabilir:)

şaka bir yana bir iş görüşmem var sonucunda bir şirket arabam olması ihtimali çok yüksek. ama golf duracak pek ayrılmayı düşünmüyorum hafta sonları binerim, dağa fala giderim. şirket arabalarına karşı soğuğum biraz. sadece servis niyetine kullanma taraftarıyım. hem gps le takip edilmemek hem de gebe kalmamak adına.

bir sonraki arabam ne olur, geçtiğimiz 5 yıldaki yükselme performansını gösterirsem golf 8 r neden olmasın veya audi s3.
    c sınıfı hbden kolay kolay vazgeçeceğimi sanmıyorum. tek c sınıfı hb aldatma nedenim 2 kapılı bir bmw olur şu anki araçlarda veya 10 yaşını bulmuş bir mustang

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    oo iyimiş hocam, şirket arabaları konusunda haklısın, bende altımda şirket arabam olsa şahsi kullanımlarım için asla kullanmam. Şirket araçlarını kişisel amaçları için kullanan kişiler hırsızlık yapıyor gibi geliyor bana.

Bende senin düşündüğün gibi spor araç istiyorum ama hanım direk aile aracı olacak diye tutturuyor her seferinde , neymiş efendim kayın valide arka koltuğa nasıl oturacakmış

Bundan sonra ki aracım D sınıfı olabilir ama İstanbul'da 1 ay babamın D sınıfı arabasını kullandım araç neredeyse 5 metre olunca, İstanbul trafiğinde çileye dönüşüyor.

Edit: önümüzdeki seneye klasik araç alma planlarım var :) Eski amerikan araçlarından yada temiz bir Alman üretimi olan Ford Granada olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skysoblue85 -- 9 Mart 2015; 20:34:34 >
  • skysoblue85 S kullanıcısına yanıt
    benim d sınıfı araca ihtiyacım olacağını sanmıyorum. olursa da d sınıfı sedan yerine wagon olabilir. hem kayağa falan giderken rahat ederim, hem de stil sahibi bir araba olur.
    aslında d sınıfı gibi 1.6 litre üstü araçları maaşlı çalışanlar için fazla buluyorum. ancak üst düzey performans verecek bahsettiğim araçlar için o vergi yüküne girmeyi düşünebilirim. her ne kadar mevcut aracımda babamın şirkete kayıtlı olsa da benim cebimden çıkan para şirkette bir şekilde masraf gösterilip bir kısmı kurtarılsa da 2.0 motor hacimli bir araca verilecek vergi beni kara kara düşündürüyor
  • quote:

benim d sınıfı araca ihtiyacım olacağını sanmıyorum. olursa da d sınıfı sedan yerine wagon olabilir. hem kayağa falan giderken rahat ederim, hem de stil sahibi bir araba olur.
    aslında d sınıfı gibi 1.6 litre üstü araçları maaşlı çalışanlar için fazla buluyorum. ancak üst düzey performans verecek bahsettiğim araçlar için o vergi yüküne girmeyi düşünebilirim. her ne kadar mevcut aracımda babamın şirkete kayıtlı olsa da benim cebimden çıkan para şirkette bir şekilde masraf gösterilip bir kısmı kurtarılsa da 2.0 motor hacimli bir araca verilecek vergi beni kara kara düşündürüyor
    opel sayesinde fiesta golf pop clio punto i20 i30 un satışları artacak

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

opel sayesinde fiesta golf pop clio punto i20 i30 un satışları artacak

Alıntıları Göster
    Okadar çok şey yazılmışki (haklılarda) aracı alan adam bu başlığın altına yazmaya korkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

quote:

150 hp dsg polo fiyatına 1.0 manuel corsa satmaya çqlışmak.

Demek ki opele revizyon yaramıyor. Polo ile yüzeysel bir karşılaştırma yaptım. 1-2bin tl daha pahalı aynı sayılabilecek modelleri. Tabi opel donanım olarak aşırı üstünse bilemeyeceğim. Ama bu fiyata peynir ekmek gibi satılmayacağı kesin. Polonun aynı modellerinden 2-2.5 aşağı satsaydı çok daha iyi olurdu. Bana göre Opelin öncelikle üstündeki olumsuz imajı yok etmesi lazım.

Heralde böyle bir imajdan haberdar değil opel yöneticileri. Ben corsa kullanıcısıyım. Şahsen bu parayı corsaya vermem.

Eğer dsg gibi yakıt ve performansta üstün fakat, zırt pırt bozulmayan otomatik şanzıman getirirse opel ozaman satışları arttırabilir.

Alıntıları Göster
    dün opel servisinde aracımı bakıma verdim. orda biriyle konuşurken yeni corsa ların çok pahallı olduğunu belirttim. adamda aynı tepkiyi verdi ama millet alıyor dedi. o paraya daha iyi arabalar var dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

dün opel servisinde aracımı bakıma verdim. orda biriyle konuşurken yeni corsa ların çok pahallı olduğunu belirttim. adamda aynı tepkiyi verdi ama millet alıyor dedi. o paraya daha iyi arabalar var dedi

Alıntıları Göster
    Bu fiyatlara alanın aklına şaşarım. Bence Opel'in elinde patlayacak ve indirime gidecek. Clio, i20, Polo, Fiesta varken Corsa almak çok mantıksız... Ve tasarımı da bu saydığım arabalar arasında en kötüsü bence. 1.0 benzinli Corsa Color Edition 56bin lira?? Onun yerine 1.2 Golf Comfortline alınabiliyor. Golf Corsa sayesinde daha da çok satacağa benziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: chedjou1

Bu fiyatlara alanın aklına şaşarım. Bence Opel'in elinde patlayacak ve indirime gidecek. Clio, i20, Polo, Fiesta varken Corsa almak çok mantıksız... Ve tasarımı da bu saydığım arabalar arasında en kötüsü bence. 1.0 benzinli Corsa Color Edition 56bin lira?? Onun yerine 1.2 Golf Comfortline alınabiliyor. Golf Corsa sayesinde daha da çok satacağa benziyor

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-otomatik%2Ccam-tavan-colour-edition-204566505/detay

İkinci el'e düşmüş.

• 58000 e yaris hybrit varken bu fiyat nedir böyle opel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXPOXL

58000 e yaris hybrit varken bu fiyat nedir böyle opel.
    Selam millet

Belki beni tanıyanlar olabilir,yaz başından itibaren 20/25 kağıda 2.el Corsa/207/208 bakınıyordum ama 2.el de absürt rakamları görünce,ülen ben o fiyatları vereceğime gider
    biraz da zorlanarak "sıfır" araba alırım dedim ve Ağustos sonun da Corsa 1.4 Active Enjoy(Benzinli)Kasko dahil,ıvır-zıvır masrafları+boya koruma filan dahil 40,5 kağıda kontağı çevirip
    gazladım gittim çok da memnunum;zaten çok az KM yaparım,yakıt fiyatına da hiç takılmam(ortalama bir depo ile 620-640 KM gidiyorum)

Bir ara kızım başladı baba satalım da şu yeni 2015 den alalım dedi,hesap da arabayı "sıfırlıyacaktık" iyi de benim araba daha 2bin KM de yaw sonra fiyatlara baktım gülüp geçtim
    tabiki,kısaca hiç sevmedim ben Corsa fiyatlarını,bazı arkadaşlar anlatmışlar yukarı da o yok bu yok şöyle olsaydı filan diye,yaw bunlar saçma rakamlar beyler,ama daha senin başın da sayılırız
    herifler sezonu henüz açmadılar az sonra belli olur bu rakamların ciddiyeti ve yaz dan sonra da iyice belli olur,ancak şunu da unutmamak gerekiyor,Corsa pahalı da diğerleri
    beleşmi acep?? ya da ne kadar mantıklı;bana göre hepsi aşırı pahalı(vergileri zaten konuşmuyorum ama KAR Marjları ne alem de bunu bilmiyorum,yani buradan bir "geçirmece" tarife
    uygulanıyormu orasını bilemem gari)

Bence kimse gaza-yeme filan haybeye gelmesin,arabasını da bunlara bakarak satıp da sıfır filan almasın,uzun yıllar kullansın,saçma bir 2.el piyasası var TR de dünyanın hiç bir yerinde olmayan

Hadi kazasız sürüşler herkese

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Selam millet

Belki beni tanıyanlar olabilir,yaz başından itibaren 20/25 kağıda 2.el Corsa/207/208 bakınıyordum ama 2.el de absürt rakamları görünce,ülen ben o fiyatları vereceğime gider
    biraz da zorlanarak "sıfır" araba alırım dedim ve Ağustos sonun da Corsa 1.4 Active Enjoy(Benzinli)Kasko dahil,ıvır-zıvır masrafları+boya koruma filan dahil 40,5 kağıda kontağı çevirip
    gazladım gittim çok da memnunum;zaten çok az KM yaparım,yakıt fiyatına da hiç takılmam(ortalama bir depo ile 620-640 KM gidiyorum)

Bir ara kızım başladı baba satalım da şu yeni 2015 den alalım dedi,hesap da arabayı "sıfırlıyacaktık" iyi de benim araba daha 2bin KM de yaw sonra fiyatlara baktım gülüp geçtim
    tabiki,kısaca hiç sevmedim ben Corsa fiyatlarını,bazı arkadaşlar anlatmışlar yukarı da o yok bu yok şöyle olsaydı filan diye,yaw bunlar saçma rakamlar beyler,ama daha senin başın da sayılırız
    herifler sezonu henüz açmadılar az sonra belli olur bu rakamların ciddiyeti ve yaz dan sonra da iyice belli olur,ancak şunu da unutmamak gerekiyor,Corsa pahalı da diğerleri
    beleşmi acep?? ya da ne kadar mantıklı;bana göre hepsi aşırı pahalı(vergileri zaten konuşmuyorum ama KAR Marjları ne alem de bunu bilmiyorum,yani buradan bir "geçirmece" tarife
    uygulanıyormu orasını bilemem gari)

Bence kimse gaza-yeme filan haybeye gelmesin,arabasını da bunlara bakarak satıp da sıfır filan almasın,uzun yıllar kullansın,saçma bir 2.el piyasası var TR de dünyanın hiç bir yerinde olmayan

Hadi kazasız sürüşler herkese

++

Alıntıları Göster
    O zaman şöyle devam edelim

• quote:

Orijinalden alıntı: SeRcCaN

O zaman şöyle devam edelim

Alıntıları Göster
    Beyler anneme kullanması için bu sınıfta bir araç almak istiyorum.

opel çorsa baz donanım otomatik 43500 tl fiyat aldım.nasıl yorumlarsınız..

birde 2014 fiesta otomatik baz donanım 43800 fiyat verdiler..hangisini tercih etmek mantıklı..

• Hocam hangi şehirden ve bayiden aldınız bu fiyatı ? Bende corsa alıyorum ondan dolayı sordum.
  • sekohuso33 kullanıcısına yanıt
    İstanbul opak.sizin aldığınız fiyat nedir
  • Hocam burda baz modelinin otomatiğine 45000 istiyorlar.

Yeni kasa değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekohuso33

Hocam burda baz modelinin otomatiğine 45000 istiyorlar.

Yeni kasa değil mi ?
    yeni kasa hocam..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.