Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1846. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18441845184618471848
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neredeyse 3.5 sene 30bin km 2016 1.4t otomatik dinamik kullanicisiyim. Ilk fabrika yağı hariç paket gm dx1g2 yağı kullanıyorum. Motor yazılımını yayınlandıktan hemen sonra yaptırdım.

Sakin kullanırım kickdown fazla yapmam, hatta sport tusuna 3 veya 4 kez başmışımdir. 7bin km uzunyol geri kalanı sadece istanbul içi kullanım olmuştur. Şehiriçinde yüklü araç düşük devir yüksek vites çok kullandim. vay motor hep yüksek devir çevirsin motora bisey olmasın diyerek önündeki aracın içinden mi geçeyim. Istanbul zaten milyonluk arabalarla beraber akiyorsun yolda. Bu kadar detay neden verdim açıklayayım.

Bu sekman kırması olayını tarif edenlerin çizdiği senaryoyu çok kez yaptim. Ne bir çıtırtı duydum veya bir anormallik.

Bu da uzun dönem kullanım deneyimi olarak dursun burda. Artık arabayı aklama yazısı mı derler ne derse desinler : )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aykutoz kullanıcısına yanıt
    “” Bu sekman kırması olayını tarif edenlerin çizdiği senaryoyu çok kez yaptim. Ne bir çıtırtı duydum veya bir anormallik. “”

Ben 26.000 KM’deyim 20.000 KM’si Kickdown. Piston neden kırılmadı. Aykut Kickdown yapmıyordu, yapmadığı için kırılmadı belkide denecek. Ben tam tersiyim. Canlı örnek yada kobay benim. 3 seneyi devirdim. Hani niye bende bir şey yok. Hadi böyle bir şey var diyelim. Forumlarda söylenenlerimi dikkate alalım. Kanıtlayın bize 1 Milyon araç satılmış şu kadar piston kırılmış, aha da belgesi şu diyin. Söyleme değil belgeye bakarım ben. Artık gülüp geçiyorum şu piston kırılma muhabbetine. Servisteki uzmanlarda soruyor, niye bize bu sorundan araç gelmiyor. Nerden duyuyorsunuz bu asparagaz haberleri diye soruyor adam bana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun öncelikle

Ben de dün itibarıyle 2016 model Astra 1.4 150hp Enjoy Plus S&S aracımla aranıza katıldım.

Araçla ilgili ilk izlenimlerimi aktarmak isterim.

Donanım olarak gayet yeterli, yol tutuşu gerçekten çok iyi. Hızlanması iyi aracımdan tek şikayetim biraz sert süspansiyona sahip olması ona alışamadım henüz.

1800 küsür sayfayı biraz göz gezdirdim ama hepsini okuyabilmeyi çok isterdim. Çok kısa sorularım olacak bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Aracımda halojen farlar vardı, kısalar için Photon Milestone H7, uzunlar için de inwells H1 siparişi verdim az önce. Memnun kalır mıyım?

2- Kışlık lastik taktırdım michelin 255/45/17. Bu sert süspansiyon astra'nın bir özelliği mi yoksa lastik havalarımı kontrol etmekte fayda var mı? Birazcık abartacak olsaydım Nissan Micra ile aynı verimi alıyorum diyebilirim bozuk yollarda. (Önceki aracım 2014 Golf)

3- Klima kumandalarıyla INTELLINK butonlarının arasındaki ölü/kullanılamaz bölgeyi kullanışlı hale getirebilmek için parlak fikirleriniz var mıdır ? Eşya gözü sıkıntısı var gibi geldi.

4- Sürücü koltuğunda yükseklik ayarı var mıdır yoksa ben mi bulamadım?

5- Aracın hızlanması iyi fakat turbo kaç devirde devreye giriyor? Yani araba güzel hızlanıyor fakat turbolu bi 150hp gibi gelmedi bana. TSI motorlardaki gibi bir hızlanma beklediğim için mi böyle düşünüyorum?

6- Aracı geri vitese taktığımda aynanın aşağıya inmesi özelliği var mı? 2009 corsamda silecek kollarıyla bir kaç özelliği aktif edebiliyorduk. Astra'da gizli özellik diye bir olay var mı? Varsa silecek kollarından falan yapılabiliyor mu yoksa kablo ile mi yapılıyor vw grubundaki gibi?

7- Üşenmezseniz yeni bir kullanıcı olarak arabaya bindiğimde anlayamayacağım ya da farkedemeyeceğim ve yapmam/bilmem gereken detayları benimle kısaca paylaşabilir misiniz?

8- Kışlık lastik için ve biraz konforlu sürüş için lastik basınçları ne olmalı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raymond Donovan -- 29 Ekim 2019; 11:58:9 >

• Hocam hem Astra hem golf kullanmış biri olarak söyleyeyim, Astra nın sert süspansiyonu na alışın, aracın karakteri bu, araç sürüş odaklı bir araç, yolda giderken insana sürüş zevkini veriyor, nitekim eski kasa astarlara göre K kasada konfor bir nebze daha iyi, ancak hala bir golf değil.

• ice_burkay İ kullanıcısına yanıt
    Hocam gözünü seveyim K nın konforu nasıl daha iyi. Bizde j kasa ve k kasa dizel astra var. J nin konforu bariz daha iyi. K çok daha sert.

• teknologi kullanıcısına yanıt
    Piston kirma arastirdigim bir konuydu.Ancak yetkili servisin mayis 2018 de yaptigi guncelleme ve dogru motor yagi kullanan kullanicilardan, yaklasik 15 aydir duymadim

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Hocam j kasa çok daha hantaldı, ve yol sesini daha çok içine alıyordu, j kasayı 1 ay kullandım, bana K kasa daha iyi geldi, sertlik yönünden birşey diyemeyeceğim, K da 225-45-17 Lastik var, J de? Birde bu yönden karşılaştırmak lazım. K bana her yönünden daha konforlu geldi.

• Arkadaşlar yakın zamanda Astra K ve 308 arasında bir seçim yapacağım. Bir sorum olacak. Şu anda 2012 model mk3 Focus Sedan kullanıyorum. Sizce Astra, Focus'a göre daha sert bir araç mıdır? Bizzat ikisini de kullanmış olan arkadaşlar varsa, fikirlerini çok merak ediyorum.

Saygılar..

• ice_burkay İ kullanıcısına yanıt
    Rüzgar ve yol sesi konusunda K 1 tık daha iyi ama konfor ve trim sesleri konusunda memnun değiliz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raymond Donovan

Arkadaşlar Merhaba. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun öncelikle

Ben de dün itibarıyle 2016 model Astra 1.4 150hp Enjoy Plus S&S aracımla aranıza katıldım.

Araçla ilgili ilk izlenimlerimi aktarmak isterim.

Donanım olarak gayet yeterli, yol tutuşu gerçekten çok iyi. Hızlanması iyi aracımdan tek şikayetim biraz sert süspansiyona sahip olması ona alışamadım henüz.

1800 küsür sayfayı biraz göz gezdirdim ama hepsini okuyabilmeyi çok isterdim. Çok kısa sorularım olacak bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Aracımda halojen farlar vardı, kısalar için Photon Milestone H7, uzunlar için de inwells H1 siparişi verdim az önce. Memnun kalır mıyım?

2- Kışlık lastik taktırdım michelin 255/45/17. Bu sert süspansiyon astra'nın bir özelliği mi yoksa lastik havalarımı kontrol etmekte fayda var mı? Birazcık abartacak olsaydım Nissan Micra ile aynı verimi alıyorum diyebilirim bozuk yollarda. (Önceki aracım 2014 Golf)

3- Klima kumandalarıyla INTELLINK butonlarının arasındaki ölü/kullanılamaz bölgeyi kullanışlı hale getirebilmek için parlak fikirleriniz var mıdır ? Eşya gözü sıkıntısı var gibi geldi.

4- Sürücü koltuğunda yükseklik ayarı var mıdır yoksa ben mi bulamadım?

5- Aracın hızlanması iyi fakat turbo kaç devirde devreye giriyor? Yani araba güzel hızlanıyor fakat turbolu bi 150hp gibi gelmedi bana. TSI motorlardaki gibi bir hızlanma beklediğim için mi böyle düşünüyorum?

6- Aracı geri vitese taktığımda aynanın aşağıya inmesi özelliği var mı? 2009 corsamda silecek kollarıyla bir kaç özelliği aktif edebiliyorduk. Astra'da gizli özellik diye bir olay var mı? Varsa silecek kollarından falan yapılabiliyor mu yoksa kablo ile mi yapılıyor vw grubundaki gibi?

7- Üşenmezseniz yeni bir kullanıcı olarak arabaya bindiğimde anlayamayacağım ya da farkedemeyeceğim ve yapmam/bilmem gereken detayları benimle kısaca paylaşabilir misiniz?

8- Kışlık lastik için ve biraz konforlu sürüş için lastik basınçları ne olmalı ?
    Sorulara cevap verebilecek bir yardımsever Astracı arıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Raymond Donovan

Sorulara cevap verebilecek bir yardımsever Astracı arıyorum

Alıntıları Göster
    2-Araç sert.Lastik havasıyla pek ilgisi yok.

3-o dediğiniz yere aksesuar takılıyor. onun dışında pek kullanışlı değil.

5-otomatikse şanzıman biraz törpülüyor performansı.

6-ayna aşağı inmiyor.jetta da iniyordu aradığım bir özellik.
  • arkadaşlar,

kapı içleri ve torpido için linkteki malzemeleri aldım. kullananların yorumlarını olumlu buldum.
    ses konusunda cins ve manyak biri olarak sağdan soldan gelen ufak tefek zırıltı tıkırtıları keseceğini düşünüyorum. malum ceplerde vs. illaki bir şeyler oluyor yani.
    https://www.graficar.com.tr/product/opel-astra-k-konfor-seti/

bir de koltukları deri kaplatmak istiyorum. istanbulda önerisi olan var mıdır? ya da yaptıran var mıdır?

dynamic koltukları güzel ama toz oluyor çok. bir de deri koltuk hep cezbediyor beni başka bir hava katıyor arabaya.
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    Deri koltuk önermem hocam sıcakta soğukta konforsuz oluyor. Hali paspas kullanıyorsanız içerinin çabuk tozlanmasinda sebep olur bir nebze rahat edersiniz kurtularak

• 1.6 dizel 136hp ike 1.4 benzin 150hp hb astra yi çekiş gücü olarak, serilik olarak kıyaslayabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Deri koltuk önermem hocam sıcakta soğukta konforsuz oluyor. Hali paspas kullanıyorsanız içerinin çabuk tozlanmasinda sebep olur bir nebze rahat edersiniz kurtularak
    halı yok hocam. orjinal bayiden aldığım 3d paspaslar var astranın. bütün bu d segment araçların koltukları deri ama bu adamlar sıkıntı mı yaşıyor ki?
  • 2016 K kasa opel astra 1.6 dizel otomatik dynamic model aracım var. aracımın garantisi yok izmirde güvenebileceğim, tavsiye edebileceğiniz özel servis varmıdır? çünkü herkez bu işin ehli olmuyor. ya kazıkçı ya fırsatçı oluyor ya da arabayı daha çok bozuyor. bakım, arıza vs için. şimdiden teşekkürler.
    Deri ısıtmalı koltuk soğutmalı koltuk olduğu için d segmentinde yer buluyor yoksa konforlu değil.

Ayrıca kalitesi de önemli dosemcilerdeki suni deri ile premiumlardaki deri bir olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Deri ısıtmalı koltuk soğutmalı koltuk olduğu için d segmentinde yer buluyor yoksa konforlu değil.

Ayrıca kalitesi de önemli dosemcilerdeki suni deri ile premiumlardaki deri bir olmaz.
    anladım hocam vazgeçiyorum madem öyle bu sevdadan. gerçek deri yapan yerler de 4-5 bin civarı para istiyor.
    Hocam bir ara bende niyetlenmiştim bu deri koltuk sevdasına. Ancak arkadaşların dediği gibi sıcakta ve soğukta ciddi sıkıntılar yaşanabiliyormuş. Derinin yazın çok ısınması ve kışın buz gibi olması vb...

Ama nette araştırırken tesadüfen bir yere denk geldim.Linki aşağıya bırakıyorum. Oturma ve sırtlık kısımları alcantara, geri kalan kısımlar deri yapılabiliyor. Firmayla gidip görüşmedim yada herhangi bir işlem yaptırmadım. Bir bakmanda fayda var. Bu arada firmayla ilgili herhangi bir bağlantım yok yanlış anlaşılmasın.

https://www.altinuc.com.tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: cankut1907

Hocam bir ara bende niyetlenmiştim bu deri koltuk sevdasına. Ancak arkadaşların dediği gibi sıcakta ve soğukta ciddi sıkıntılar yaşanabiliyormuş. Derinin yazın çok ısınması ve kışın buz gibi olması vb...

Ama nette araştırırken tesadüfen bir yere denk geldim.Linki aşağıya bırakıyorum. Oturma ve sırtlık kısımları alcantara, geri kalan kısımlar deri yapılabiliyor. Firmayla gidip görüşmedim yada herhangi bir işlem yaptırmadım. Bir bakmanda fayda var. Bu arada firmayla ilgili herhangi bir bağlantım yok yanlış anlaşılmasın.

https://www.altinuc.com.tr/
    adamlar bana acayip yakın bir de yav, içerenköy. benim iş yeri de barbarosta. 10 dk lık mesafe.

bi öğle arası uğrarım buraya ama görünüşe göre elitler, çok para isteyeceklerine eminim. 1000-1500 tl ye kadar gözden çıkarttım.

edit: fiyat listesine girip baktım, uçuk ötesi

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 31 Ekim 2019; 19:52:37 >

• 
Sayfa: önceki 18441845184618471848
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.