Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1844. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.351.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18421843184418451846
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gosünüs

Aynı kusurlar bende de çıkmıştı. Camlar tamam ama motor no okunamıyor nedir yani ?

Alıntıları Göster
    motor temizliği hiç yapmadım belki ondandır full toz olabilir. Veya yeri alışılagelmişin dışında bir yerde yazıyordur o numara bilemiyorum.
    Bu aracın ruhsatına işli değil mi camların kararmış fabrika çıkışı olduğu. İlerde filmler tekrardan yasaklanırsa sistem üzerinden kayıtlara bakıp ceza yazmazlar umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 5 Ekim 2019; 2:58:13 >
  • guida kullanıcısına yanıt
    Şanzuman karakteristik gereği böyle bir durumu vardır bu bir kusur değildir türünden cevap gelirse ne gibi planın var? Benim pek aklıma yatmadı hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Şanzuman karakteristik gereği böyle bir durumu vardır bu bir kusur değildir türünden cevap gelirse ne gibi planın var? Benim pek aklıma yatmadı hocam
    Dostum naber. Şanzuman söküldü. 10 gün içinde belli olur. Servis sorunlu olduğunu söyledi zaten. Araç garantili, garanti olmasaydı arabayı sattıydım, 30bin tl verecek değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 6 Ekim 2019; 0:5:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sattim kurtuldum

• quote:

Orijinalden alıntı: bestgr

2017 trafiğe çıkışlı dynamic 1.4t muayeneye soktum bugün. Film taktırmamıştım bagaj havuzu ve paspas hariç tamamen stock araba

Hafif kusur: camlar:sonradan film yapıştırılmış.
    Hafif kusur: motor no okunamıyor
    Hafif kusur: kısa hüzmeli far ayarı hatalı

Ceza yemeyiz inşallah çevirmede, böyle yazıyor diye. Şaka gibi.
    camlarım 2 numara film, yani en koyunun bir açığı, hiçbir şekilde içerisi gözükmüyor simsiyah resmen. o şekilde bile kusurlu vs. yazılmadı muayenemde.

adamına göre değişiyor herhalde anlamadım.
  • Arkadaşlar 2016 astra k dynamic turbo otomatik modelde araçtan inip uzaklaşınca kendini otomatik kilitleme özelliği var mı?Bulamadım da

• Selamlar,
    Bende yaklaşık 1 hafta önce 2016 Dynamic turbo aldım 21500 km, daha önce Pug 2008 vti vardı, araç şu an için çok iyi, bazen vites P'de olmasına rağmen "vitesi park konumuna getiriniz" ibaresi çıkıyor, acaba bu önemli bir uyarımıdır forumda daha önce okumuştum switch ile ilgili olabilr deniyordu, aracı park ederken ;
    FRENE BASILI
    N
    ELK. EL FRENİNİ ÇEK (FREN PEDALININ AŞAĞIYA GİTTİĞİNİ HİSSEDİYORSUN)
    P
    Aracı tekrar çalıştırdığında el frenini indirince fren pedalının yukarı geldiğini hissediyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: worxy

Arkadaşlar 2016 astra k dynamic turbo otomatik modelde araçtan inip uzaklaşınca kendini otomatik kilitleme özelliği var mı?Bulamadım da
    Var. Benim aracım otomatik kilitleme yapıyor. İntelliLink ekranında ayarlar kısmında. Tarif ederdim fakat Araç serviste şu an aklımda değil. Benim aracımda 2016 Dynamic Turbo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 9 Ekim 2019; 11:5:6 >
  • worxy W kullanıcısına yanıt
    Var. Ayrıca araçtan uzaklaşma ile ilgili değil, tüm kapılar kapandıktan 10sn kadar sonra kilitler.
    Ayarlar>Araç>Uzaktan Kilitleme, Açma, Başlatma>Pasif Kapı Kilidi> Kapalı - Korna sesi ile AÇIK - Açık
    şeklinde 3 seçenek var

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)
    NOT:Araç ayarlarına girmek için araç çalışır durumda veya kontak açık olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunkerops -- 9 Ekim 2019; 13:25:54 >

• Merhaba arkadaşlar 2016 dynamic paket var bendede araç 3 yıl daha uzatılmış garantide. Fakat araça şimsek far taktırmak istiyorum. Serviste sordum orjinal neyse onu takabiliriz dediler. Ama bu aracın bir üst paketinde şimşek far var diye biliyorum. Sarı ampul olması gerçekten sinirimi bozuyor. Araca böyle olupta ampul değiştirebilen var mı acaba ya da bilgisi olan

• Astra K Turbo aracıma ön fren disk takımı alayım dedim, %10 indirimli haliyle 1.860 TL dediler. Benim disklerde aşınma mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: dubbah

Merhaba arkadaşlar 2016 dynamic paket var bendede araç 3 yıl daha uzatılmış garantide. Fakat araça şimsek far taktırmak istiyorum. Serviste sordum orjinal neyse onu takabiliriz dediler. Ama bu aracın bir üst paketinde şimşek far var diye biliyorum. Sarı ampul olması gerçekten sinirimi bozuyor. Araca böyle olupta ampul değiştirebilen var mı acaba ya da bilgisi olan
    kısalar beyaz yansın ve kaliteli olsun diyorsanız photon milestone h7 takıyorsunuz

uzunlar için inwells h1

ikisini de kullanıyorum çok memnunum
  • Ön disk takımı 25.000’de bitermi, yani aşınırmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Ön disk takımı 25.000’de bitermi, yani aşınırmı.
    benim araç 31.000 de 30k da servise soktum bahsi bile geçmedi

fren balatalarım bile değişmedi

disklerde bir şey varsa durum tuhaf bence
  • 58cemo kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım aldı aracına montajını ben yaptim, malzemesi gayet sert deforme olmaz gibime geliyor. Turboya denk gelen yerde ısıyı yansıtan metal plaka var. Bir ara bende alayım dedim, sonra saldım gitti

Fren balataları kullanıma bağlı olarak 60000 km kadar gider. Fren diskleri ise 120000 km gider. Yani 25 binde ne balata ne disk biter.

• 2016 1.4T manuel Astra'nın akü amperi kaç bilen var mı? (start stop yok araçta)
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu_han2010

Fren balataları kullanıma bağlı olarak 60000 km kadar gider. Fren diskleri ise 120000 km gider. Yani 25 binde ne balata ne disk biter.
    İşte bende bu yüzden Opel Türkiye’yi devreye soktum. Arabam 3 yaşında şu an. İlk balata değişimi 20.000’de 4 teker için. Her ne kadar servis değişim için erken desede, bütün balataları GM marka ile değiştirdim. Şu an araç 26.000 Km’de. 4 Ay olmuş balataları değiştireli. Gelen sesi duysanız dersiniz balatalar bitik diye. Paslı kapı menteşelerinden gelen gıcırtısı sesi olur ya bu sese en yakın ses işte bu ses. Servisten çağırdılar, gideceğim en yakın zamanda. Garantili araç. Her ne kadar garantiden değişmez, sarf malzemedir dense de, sonuçta yapılan km ve çıkan ses ortada. Disklerde de aşınma var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 22 Ekim 2019; 0:35:2 >
    İlginç. Ben yüzbin kilometreye yaklaştım. 65 bin falandı balataları değiştim. Önler gm arkalara başka bir marka taktırdım. Şimdi yüzbine yaklaştım hiç bir sıkıntı yok ne diskte ne balatada. Nede ses oldu şimdiye kadar

• 
Sayfa: önceki 18421843184418451846
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.