Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1848. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.245
Cevap
305
Favori
2.346.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18461847184818491850
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yorumunuz için teşekkür ederim.

İkinci el piyasası konusunda çok haklısınız. Uzun zamandır 308 Allure ilanlarını kovalıyorum. Gel gelelim nerdeyse aradığım kriterlere uygun 2 3 araç zor denk getirmişimdir. Olanlar da zaten saçma sapan rakamlar istiyor. Mesela şu anda sahibinden'de tüm Türkiye geneli toplam 49 adet Allure donanıma sahip 308 var. Hal böyle olunca insan aradığını bulmakta zorlanıyor.

Astra için hafta sonu eşimle showrooma gittik. Dedim gel bakalım sende beğenecek misin diye.
    Bebek arabasını da aldık yanımıza bagajı test etmek için :D Eşim de çok beğendi. Arkası gerçekten geniş. Bebek arabası bagaja sığdı, dedim daha ne olsun her türlü ihtiyacımızı karşılıyor :D Beni tek düşündüren Astra'nın sertliği. Ona da zamanla alışırım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankut1907

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim.

İkinci el piyasası konusunda çok haklısınız. Uzun zamandır 308 Allure ilanlarını kovalıyorum. Gel gelelim nerdeyse aradığım kriterlere uygun 2 3 araç zor denk getirmişimdir. Olanlar da zaten saçma sapan rakamlar istiyor. Mesela şu anda sahibinden'de tüm Türkiye geneli toplam 49 adet Allure donanıma sahip 308 var. Hal böyle olunca insan aradığını bulmakta zorlanıyor.

Astra için hafta sonu eşimle showrooma gittik. Dedim gel bakalım sende beğenecek misin diye.
    Bebek arabasını da aldık yanımıza bagajı test etmek için :D Eşim de çok beğendi. Arkası gerçekten geniş. Bebek arabası bagaja sığdı, dedim daha ne olsun her türlü ihtiyacımızı karşılıyor :D Beni tek düşündüren Astra'nın sertliği. Ona da zamanla alışırım diye düşünüyorum.
    hocam görüntü aman aman önemli olmaz ben konfora bakarım diyorsan çek 16 güzel görünümlü bir jant, yumuşak hamurlu bir lastik al lassa, michelin gibi. al sana D sınıfı konforunda yumuşacık araç.

16 inç jant asla sırıtmaz araçta güzel bir jant olursa. hem de lastikler 17 ye göre çok daha ucuz
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz aklıma geldi ama ben şimdi Dynamic yada Excellence almayı planlıyorum. Malum bunlar da 17 ınc jant ebadı mevcut. Aynı anda bir takım 16 ınc jant/lastik kombinasyonu yapmak istersem benim bütçeyi aşar. Hadi diyelim daha konforlu olsun diye 16 ınc le gelen enjoy yada desıgn donanım Astra alayım desem, bu seferde Dynamic teki doluluğu bulamam. Yani aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık misali :D
  • cankut1907 C kullanıcısına yanıt
    17 canta 50 yanak lastik takarsanı, 1 tık daha iyi oluyor. Fark hissedilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sıfır assimetrik 5 aldım ama fazla kayıyor. Tavsiye etmiyorum. Continental ya da Michelin tavsiye ederim

• 50 yanak lastik işini ben de düşündüm ama yol tutuşa olumsuz etki eder dediler araba biraz yükseleceği için.

yoksa bir tık konfora asla hayır demem. kış lastiklerini taktıktan sonra bir sonraki yaz sezonuna yaz lastiklerini ben de değiştiricem 4 lastik birden.

lassa ya da continental alırım diye düşünüyorum. aracın kendi fabrika çıkış lastiklerini sevmiyorum.
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    Astra J fabrika çıkışı 50 yanak lastiklerle geliyor. Yol tutuşu çok iyi. 45 ile 50 yanak arasında yol tutuşu bakımından pek bir fark olmaz. Gerçi K kasada Watts süspansiyonları kaldırdıkları için yol tutuşunda düşüş olduğunu söylüyorlar. Tabi tercih sizin.
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    yabancı bir forumda watts bağlantısının yüksek hızlarda (180-240 arası) viraj alışa etkisinin olumlu yönde olduğu ile ilgili bir bilgi paylaşılmıştı.(şöyle diyordu: eğer bir ralli pilotu değilseniz astra'daki watts bağlantısı olup olmadığını anlamanız mümkün değildir!)

ama gene de keşke olsaydı:(

konfor için 50 yanak lastiği bende değerlendirmeyi düşünüyorum bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi call me -- 6 Kasım 2019; 11:49:10 >
  • call me kullanıcısına yanıt
    Onlarda abartmışlarda ani dönüşlerde faydası oluyordur mutlaka. 180 240 nedir. Hangi babayiğit bu hızlarda viraja girsin
  • Arkadaşlar daha önceki aracım Astra 1.4 turbo otomatik dynamic paket yaklaşık yedi ay kullandım onu sattım 1.6 cdti exalance Astra k otomatik aldım exalance nin süspansiyonları çok yumuşak geldi acaba Opel bu iki araca farklı süspansiyon mu kullanıyor

• nbdrkc1215 kullanıcısına yanıt
    Aynı hocam. Lastik markası ve havası farkı olabilir. Birde 2015 modellerinde watts suspansiyon var. Onunda ne kadar etkisi olacağını bilmiyorum yumuşaklık konusunda.
  • yalnız 50 yanak lastik pek tutulan bir model değil sanırım, fiyatlara ve modellere bir baktım hepsi tuzlu ve ana model dediğimiz modellerin çoğu yok gibi
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Yani diyorsun süspansiyon aynı lastik havası farklı

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Onlarda abartmışlarda ani dönüşlerde faydası oluyordur mutlaka. 180 240 nedir. Hangi babayiğit bu hızlarda viraja girsin
    pek tabi ki kimse o hızlarda viraja girmiyor.
    sanırım anlatılmak istenen günlük kullanımda bu watts bağlantısının eksikliğinin pek de hissedilmeyeceği...
  • nbdrkc1215 kullanıcısına yanıt
    Süspansiyonlar aynı. Sadece 2015 modellerde ilave watts bağlantısı var. Fark lastik markası yada lastik havasındadır. Başka seçenek yok.

• Merhaba,
    Benim sesli komut ingilizce konuşuyor, Türkçeye nasıl çeviriyoruz..
  • Son zamanlarda periyodik bakım yaptıran varmı? Fiyatlar ne durumda. Bu arada aracım 1.6 cdti astra k excellence 2016

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wiperagain

Son zamanlarda periyodik bakım yaptıran varmı? Fiyatlar ne durumda. Bu arada aracım 1.6 cdti astra k excellence 2016
    3 yai üzeri opellere %50 indirim kampanyası var diyorlardı. Periyodik bakım 650 TL sanırım. Ama emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wiperagain

Son zamanlarda periyodik bakım yaptıran varmı? Fiyatlar ne durumda. Bu arada aracım 1.6 cdti astra k excellence 2016
    istanbulda 640 tl ye yaptırmıştım 4 ay önce. 3 yaş kampanyası var gidin
  • 2015 model Astra K kasa 1.6 cdti dizel otomatik 16 ınc jant aracım var.
    Yetkili servise çok para vermek istemiyorum. Fren balata için hangi markayı önerirsiniz?
    Bosch bizim araçlar için üretmemiş sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 18461847184818491850
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.