Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1843. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18411842184318441845
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu işi İstanbul Opel Mar’da çözerim diye düşünüyorum. Artık servis değiştirmenin vakti geldi. Oranın eski koordinatörü babamın arkadaşı. Dedi Mar’a götürür orda çaresine bakarız dedi. Bide Mar’a götürüp çözüm arayacağım. Diyeceksiniz Odak’ta ne işin var o zaman, aracı ordan aldım bu servisle devam ettim. Ama bazen değişiklik yapmak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 27 Eylül 2019; 12:41:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • guida kullanıcısına yanıt
    Bunlar hep ayak hocam siz de biliyorsunuz.
    Anlamadığım sanki kendi ceplerinden verecekler aks parasını, araç garantili ise parça bedava işçiliği de fabrikaya fatura ediyorlar.
    Ha garantisi bitmiş olsa acaba aynı şeyi söylermiydi orası da başka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunkerops kullanıcısına yanıt
    Benim Astra j de klima yönlendirme tuşlarına basınca jıjjjjj diye sıyırmak gibi ses geliyordu. İnternette okuduğum yorumlarda bir süre sonra klimanın yönlendirme hiç yönlendirme yapmadığını okudum ve servise gittim. Hepsinde var dediler yolladılar.
    2. Kere gittim komple kalorifer tesisatını değiştirdiler kavga dövüş. Gene olacak diye parça değişmeme ne demek.

• Araç kamerasına ihtiyacım var.Kullandığınız kapasitörlü model var mı,tavsiye eder misiniz?
  • Avrupa'da satılan Astra makyajlanmış, 1.5 dizel 9 vites otomatik şanzıman var. Bayiyi aradığımda satışcı 2020 model olarak geleceğini söyledi, ama pek ümitli değilim. Ellerindeki 1.6 AT6 arabaları 2 sene daha satmaya çalışırlar, yenisini getirmezler. Grandland 1.5 AT8 de aynı durumda..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar direksiyonu tam sol yaparken, sona yaklaşırken tak tak tak diye sesler geliyor sol ön taraftan. Sağa çevirirken olmuyor. Ses gittikçe arttı artık rahatsız etmeye başladı. U dönerken vs. Tak tak tak ediyor direksiyonu sola çevirdikçe.
    Sıkıntının kaynağı nedir başına gelen var mı?

Babam direksiyon tam çevriliyken gaza basmak aks başını çok yorar odur dedi. Otoparkımın yapısı sebebiyle hergün 2 3 kat bu şekilde çıkıp iniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 28 Eylül 2019; 1:4:14 >
  • GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    babaniz cok dogru soylemis,tarif ettigniz akstaki asinmadan yada aks körüğündeki yirtilmadan olabilir,ön düzeni bir kontrol ettirmeniz gerekiyor,ihmal etmeyin.

• Merhabalar ,

Araç hakkınd beni rahatsız eden iki şikayetim var. Dynamic kullanıyorum 1.6 dizel otomatik.

Birincisi son bir haftadır aracı ilk çalıştırdığımda daha önce olmayan yüksek bir ses geliyor ve rahatsız edici bir şekilde titreme yapıyor. Araç 35 binde ve bakımı daha yeni yapıldı diyebilirim bir ay kadar önce. Acaba kullanılan yağ ile alakalı olabilir mi ?

İkincisi ön tekerleklerden sanırım ya da her ne deniyorsa teknik olarak bilmiyorum. Hafif çukur kasis ne olursa sanki bozuk para sesi geliyor bunları yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar var ise yardımcı olup bir yol gösterebilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gosünüs

Merhabalar ,

Araç hakkınd beni rahatsız eden iki şikayetim var. Dynamic kullanıyorum 1.6 dizel otomatik.

Birincisi son bir haftadır aracı ilk çalıştırdığımda daha önce olmayan yüksek bir ses geliyor ve rahatsız edici bir şekilde titreme yapıyor. Araç 35 binde ve bakımı daha yeni yapıldı diyebilirim bir ay kadar önce. Acaba kullanılan yağ ile alakalı olabilir mi ?

İkincisi ön tekerleklerden sanırım ya da her ne deniyorsa teknik olarak bilmiyorum. Hafif çukur kasis ne olursa sanki bozuk para sesi geliyor bunları yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar var ise yardımcı olup bir yol gösterebilir misiniz ?
    ikisini de yaşıyorum.

çalıştırdığınızda gelen ses klasik opel sesi, astra j de de var aynısı. ön taraftan geliyor değil mi gar gar gar gar şeklinde? boşta bi gaza yüklenip bırakınca geçiyor. ilk çalıştırmada ekseriyet çok fazla.

ve kasislerden geçerken gelen vik vik sesi de aynı şekilde var. sadece kasis değil hatta, hafif bozuk yollarda da çukurlara girip çıkarken vik vik ötüyor.

servise söyledim bir şey yok deyip yolladılar ciddi sinir oldum.

• Dostlar merhaba,
    İstanbul Maltepe-Kartal gibi semtlere yakın ve ciddi olarak gerek mekanik gerekse işçilik olarak önerebileceğiniz usta veya servis var mı. 10000 bakımı yaptıracağım ancak bir kaç ekstra isteğim için derdimi dinleyecek ve cidden işini hakkıyla yapacak bir servise ihtiyacım var.
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    evet o cukur kasis gecerkenki cikan ses on fren balata kapagindan veya uyari telinden araci aldigim ilk gunden beridir geliyor,arac suan 43 bin de. o ses normal ,kisin camlar kapali iken duymuyorsunuz ;)

• Sol ön takımdan vida gevşemiş gibi bir ses geliyor bendende. Özellikle çukura girince.
  • 2017 trafiğe çıkışlı dynamic 1.4t muayeneye soktum bugün. Film taktırmamıştım bagaj havuzu ve paspas hariç tamamen stock araba

Hafif kusur: camlar:sonradan film yapıştırılmış.
    Hafif kusur: motor no okunamıyor
    Hafif kusur: kısa hüzmeli far ayarı hatalı

Ceza yemeyiz inşallah çevirmede, böyle yazıyor diye. Şaka gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 3 Ekim 2019; 17:6:30 >
  • Otomatik vitesten gelen luk sesi ile ilgili Motoru komple söktürüp, şanzıman, aks, kulaklar hepsine baktıracağım. Sinir hastası olmadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 3 Ekim 2019; 17:41:53 >
  • Sorun yaşayıp çözüm bulduğum bir ASTRA K deneyimimi anlatmak istiyorum. 1.6 Dizel otomatik Astra K aracım var, özellikle parke taşlı yolda 20km/h civarı hızlarda ilerlerken bozuk, titreşim yaratan kısımlarında tıkırtı, lokurtu karışımı bir ses ve bu sesin benzeri motoru kapatırken de geliyordu. OPEL servisine gidip usta ile test yaptığımızda bu sesin motor kulağından geldiğini, daha önce 4-5 araçta değiştirdiğini söyledi. Dediği gibi bu parçayı değiştirince ses kesildi. Böyle bir sorun ile karşılaşanlara referans olabilir.

Şunu da söylemeden geçemiyecem, trim sesleri, gösterge panelinden gelen ses, sağ kapıdan gelen ses iyice bıktırdı. Bir daha asla OPEL arabasını evimin kapısına uğratmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestgr

2017 trafiğe çıkışlı dynamic 1.4t muayeneye soktum bugün. Film taktırmamıştım bagaj havuzu ve paspas hariç tamamen stock araba

Hafif kusur: camlar:sonradan film yapıştırılmış.
    Hafif kusur: motor no okunamıyor
    Hafif kusur: kısa hüzmeli far ayarı hatalı

Ceza yemeyiz inşallah çevirmede, böyle yazıyor diye. Şaka gibi.
    Aynı kusurlar bende de çıkmıştı. Camlar tamam ama motor no okunamıyor nedir yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zapatist

Sorun yaşayıp çözüm bulduğum bir ASTRA K deneyimimi anlatmak istiyorum. 1.6 Dizel otomatik Astra K aracım var, özellikle parke taşlı yolda 20km/h civarı hızlarda ilerlerken bozuk, titreşim yaratan kısımlarında tıkırtı, lokurtu karışımı bir ses ve bu sesin benzeri motoru kapatırken de geliyordu. OPEL servisine gidip usta ile test yaptığımızda bu sesin motor kulağından geldiğini, daha önce 4-5 araçta değiştirdiğini söyledi. Dediği gibi bu parçayı değiştirince ses kesildi. Böyle bir sorun ile karşılaşanlara referans olabilir.

Şunu da söylemeden geçemiyecem, trim sesleri, gösterge panelinden gelen ses, sağ kapıdan gelen ses iyice bıktırdı. Bir daha asla OPEL arabasını evimin kapısına uğratmam.
    hocam 8 sene astra H kasa kullandım tık sesi çıkmadı araçtan.

k kasa trim olarak çok problemli gerçekten. hatta aracın tek kusuru trim sesleri diyebilirim. çok ciddi şikayetler aldı insanları canından bezdirdi bu sesler ben de dahil.

kötü komşu adamı mal sahibi yaparlar derler ya, kötü mal da adamı usta yapıyor gerçekten.
    trim sökme setleri aldım, kapıları söktüm, göstergeleri söktüm, neler neler yaptım sesleri kesmek için.

hepsini kestim şimdi ön konsolun içinden yani ekranın vs. olduğu yerin arkasından yine hafif titreşimde böyle pul demirde titrermiş gibi sesler geliyor.
    aracı bu kadar sevmesem çoktan satmıştım. performansından vazgeçemiyorum 136lık cdti'ın.

• falterubbix kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunu nasıl çözeceğiz yani çözümü olan yok mu. Bir arkadaş motor kulakçığını değiştirerek çözmüş motor sesini. Beni motor sesinden ziyade aslında ön taraftan kasislerde gelen ses rahatsız ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gosünüs

Hocam sorunu nasıl çözeceğiz yani çözümü olan yok mu. Bir arkadaş motor kulakçığını değiştirerek çözmüş motor sesini. Beni motor sesinden ziyade aslında ön taraftan kasislerde gelen ses rahatsız ediyor
    abi ben o kadar çok yeri söküp taktım ki artık salmaya başladım gerçekten. bir tarafı yapıyorsun mesela öteki taraftan geliyor çünkü.

kapı içlerini hallettim, km saatini komple söküp hallettim, vites kutusunu söktüm oralara yapabildiğim kadar izolasyon yaptım, emniyet kemeri sol taraftaki plastiği komple söktüm içini izole ettim

şimdi hiçbir şey yokken bozuk yola giriyorum, ön konsoldan bu radyo tuşlarının havalandırmaların olduğu yerin iç tarafından bozuk para gibi, sanki bir pul bollaşmış da tirr tirr ötüyor gibi ses geliyor hafif mıcırda, beyaz kabarık yol çizgilerinde vs.
    konsolu sökmek de çok zor elim gitmiyor bir tarafı kırar zedelerim diye.

motor kulakçığı olayını ilk defa duydum ben. herhangi mekanik bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum hocam servisin bakması lazım, usta işi o.

bir önceki arabamda bu ses vardı ama, onda kulakçıkları değiştirmiştim. 112.000 kmdeydi ama araç. bu kadar erken böyle bir sorun olabilmesi tuhaf.

• Vitesteki vuruntu sesi ile ilgili şanzımanı söküp kontrole gönderiyorum. Sonucu yazarım 10 gün sonra.
    Şanzımanın sıfırı 30.000 TL imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 5 Ekim 2019; 11:9:13 >
  • 
Sayfa: önceki 18411842184318441845
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.