Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1837. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18351836183718381839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son olarak biliyorum segmentleri farklı ama sizce Astra k ex. Paket mi insignia Cosmo mu alırdınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu arabanın led matrix olmayan normal farları nasıl? Bazıları çok kötü demiş. Almaya çekiniyorum arabayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kızılbıyık

Arkadaşlar bu arabanın led matrix olmayan normal farları nasıl? Bazıları çok kötü demiş. Almaya çekiniyorum arabayı.
    Evet kötü. Ben hem uzunları hem kısaları Led xenonla değiştirdim. Şu an gayet iyi oldu. Muayeneden de geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 16 Ağustos 2019; 7:40:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Herkeze merhaba arkadaşlar
    7 sene fb 7 civic kullandım aracımı bakım harici servise sokmadım öyleki silecekleri bile değiştirmedim astra k bu konuda üzermi birde trim sesi konusunda hassasım
    Konfor ve yalıtım nasıl civicte bu konuda cok rahatsızım
    1.4 t dinamik bakıyorum 2017 15000 geçmemiş memnun edermi civicten sonra
    Honda kullanmadım ama hondaının daha sert süspansiyonu olduğunu bir iki yerde okumuştum konfor odaklı bir kullanıcı iseniz sizi tatmin etmeyebilir trim sesi de biraz şans işi kimi tık yok diyor diğeri trim sesleri için servis servis geziyor alacağınız aracı deneyip alırsanız size bir fikir verebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: kızılbıyık

Arkadaşlar bu arabanın led matrix olmayan normal farları nasıl? Bazıları çok kötü demiş. Almaya çekiniyorum arabayı.
    Olayı biraz abartmışsınız ne kadar kötü olursa olsun çözümsüz değil beğenmediğiniz taktirde daha iyi ışık veren bir halojen ampul yada Led ampul l ile değiştirebilirsiniz şahsen ben Led ampul kullanıyorum ve memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: adnn41

Honda kullanmadım ama hondaının daha sert süspansiyonu olduğunu bir iki yerde okumuştum konfor odaklı bir kullanıcı iseniz sizi tatmin etmeyebilir trim sesi de biraz şans işi kimi tık yok diyor diğeri trim sesleri için servis servis geziyor alacağınız aracı deneyip alırsanız size bir fikir verebilir

Alıntıları Göster
    Hondanın süspansiyonun dan memnundum açıkçası yalıtım hoşuma gitmiyordu
    Kafam baya bi karıştı şu anda honda civic ile kıyaslayabilecek arkadaşlar varmı

• Mehmet.Sakar M kullanıcısına yanıt
    Yani çok farklı arabalar. Kalabalık şehiriçinde kullanılacağından ve tasarım olarak yaklaşık 7 yıl daha modern olduğundan HB Astra aldık biz, Insignia'ya hiç bakmamıştık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Hondanın süspansiyonun dan memnundum açıkçası yalıtım hoşuma gitmiyordu
    Kafam baya bi karıştı şu anda honda civic ile kıyaslayabilecek arkadaşlar varmı

Alıntıları Göster
    Honda Civic ile Astra K arasında tek bir karşılaştırma yapayım size. Herkezin zevki başkadır tabii ama Honda Civic bana göre abartı bir kasası var. Çok ayrıntılı ve köşeli. Çok göz yoruyor. Çok itici bir kasası var. Astrada köşeli hatlata sahip fakat abartıya kaçılmamış.

• Arkadaşlar bugün 2016 1.4t dynamic astra alarak aranıza katıldım. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Honda Civic ile Astra K arasında tek bir karşılaştırma yapayım size. Herkezin zevki başkadır tabii ama Honda Civic bana göre abartı bir kasası var. Çok ayrıntılı ve köşeli. Çok göz yoruyor. Çok itici bir kasası var. Astrada köşeli hatlata sahip fakat abartıya kaçılmamış.

Alıntıları Göster
    Tasarım konusunda size katılıyorum bende arabada sade ama keskin hatları beğeniyorum golf ün tasarımınıda beğenenlerdenim asında dsg belası olmasa 1.0 golf alırım ama korkutuyor arıza yapmasada hep aklımda olacak

BU ARADA TEKRAR YAZAYIM 1.4 ASTRA K DÜŞÜNÜYORUM 2017 MODEL VE ÜSTÜ MAX 15K KM YILDA 7 8 BİN KM YAPIYORUM
    FB7 CİVİĞE 7 SENE BİNDİM

1 CİCİC TEN SONRA DAHA ÜSTÜN Bİ ARABAYA BİNMİŞ HİSEDERMİYİM KONFOR YALITIM ÖNEMLİ ÖZELİKLE BU KONUDA YORUM LAZIM

2 CİVİCİ BAKIM HARİCİNDE SERVİSE GÖTÜRMEDİM ASTRA K ÜZERMİ

3 KONU İLE ALAKALI DEĞİL AMA AKLIMIN Bİ KÖŞESİNDE DİZEL OTM YENİ İ30 VAR ÇİFT KAVRAMA DAN KORKMASAM DİREK İ 30 ALIRIM İ30 U BİLEN SÜREN VARMI ASTRA K İLE KIYASLAYABİLECEK VARMI

NEKADAR ÇOK KİŞİ CEVAPLARSA O KADAR KAFAMDA TAŞLAR YERİNDE OTURACAK ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Güncel olmayan bir önceki kasa i30 da arkada yolculuk yaptım yol sesi ciddi kulakları tırmalayacak cinstendi. Arabamı gidip öpesim geldi. Hondaya binmedim ama japon ve kore araçları yol sesi ve yalıtım olarak bir nebze daha eksideler diye düşünüyorum. Dct şanzımanda arkadaş 2 kere trafikte yolun ortasında uyarı verip stop eder gibi oldu demişti. Isınma sebepliymis. En iyisi araç kiralayıp denemek. Bir miktar paran gider ama kafan rahat olur.

• Herkese tekrar merhaba
    Parkedince vitesin p de olmasına rağmen algılamayıp stop etmemesi, kadrankar başta olmak üzere trim sesi çok fazla, calıştırınca motorun garip sesi kapatıp çalıştırınca düzelmesi araca girince anahtarsız girişinnbazen uyarı vermesi kapıyı bikaçkere aç kapa yapınca düzelmesi piston kırma gibi bissürü sorun okudum biraz korktum açıkçası astra k istememdeki en önemli neden çift kavramadan uzak durmak asında kafam baya karıştı okudukça
    Yukarıdaki sorunlara kronik sorun diyebilirmiyiz garip olan bu sorunları yaşayan insanların araçlarını hala çok sevmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Güncel olmayan bir önceki kasa i30 da arkada yolculuk yaptım yol sesi ciddi kulakları tırmalayacak cinstendi. Arabamı gidip öpesim geldi. Hondaya binmedim ama japon ve kore araçları yol sesi ve yalıtım olarak bir nebze daha eksideler diye düşünüyorum. Dct şanzımanda arkadaş 2 kere trafikte yolun ortasında uyarı verip stop eder gibi oldu demişti. Isınma sebepliymis. En iyisi araç kiralayıp denemek. Bir miktar paran gider ama kafan rahat olur.
    Yeni kasalar yalıtım yönünden baya iyi yeni dct dede o sıkıntılar yok diyor lar hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 17 Ağustos 2019; 17:12:25 >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Soğuk havada göstergeden gelen ufak tıkırtı hariç dediklerinize karşılaşmadım. Seviyoruz çünkü çoğunun frenle girdiği virajlarda biz pek fren kullanmayız

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Soğuk havada göstergeden gelen ufak tıkırtı hariç dediklerinize karşılaşmadım. Seviyoruz çünkü çoğunun frenle girdiği virajlarda biz pek fren kullanmayız
    Sana katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 18 Ağustos 2019; 20:11:2 >
  • Arkadaşlar, 1.4T otomatik, sedan ya da HB almak istiyorum ama internette okuduğum piston kırma şikayeti beni çok korkuttu.
    2015ten sonra bu sorunun düzeltildiğini söyledi forumdan bir arkadaşımız. Buna inanmak istiyorum. Arkadaşa güvenmediğimden değil, paranoyak olduğumdan bu konuyu açtım. Arkadaş kırılmasın. Neredeyse bir ev parası verip pişman olmak istemiyorum. Tüm stresin ve paranoyanın kaynağı bu, hak verirsiniz.

Kendisi ya da tanıdığı, böyle bir sorun yaşayan var mı?
    Sıkıntı sonrasında Opel bu duruma nasıl müdahil oldu?

Aracı çok beğendim, yıl sonuna kadar düşündüğüm gibi bir aralıkta denk gelirse alacağım.
    Ama ne kadar çekiniyorum anlatamam...

Aydınlatırsanız sevinirim.
    Özellikle teknik bilgiler ve kaynak verirseniz dibine kadar araştıracağım.
    Teşekkür ederim, emniyet kemerlerinizi takmayı ihmal etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdoganb -- 20 Ağustos 2019; 23:41:35 >
  • erdoganb E kullanıcısına yanıt
    Almayın hocam. Bi yazılım geldi bide yağ değişti. Bunlar biraz daha geciktiriyor piston olayını.

1.6 cdti alın rahatınıza bakın. 1.4t kullanlara göre sorun geçmiş. Aslında öyle değil. Yazılım ve yeni yağ kullanıp piston kıranlar var. Risk alınmaya değecek bişey değil.

• merhabalar,

2017 exc cdti aracım var. afl afl arızası için servise götürdüm, yazılımla çözdük dediler.
    yazılım dedikleri arıza ışığını kapatmak mı yoksa gerçekten yazılımsal bir sorun muydu? bilgisi olan daha önce benzer bi durumla karşılaşan var mı?

intellux farla çok sorun yaşayan oldu mu forumda?
  • alp.35 A kullanıcısına yanıt
    Kasise falan vurunca bizde de bazen arıza veriyor daha sonra kendiliğinden düzeliyor.

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Bence önce biraz bilgi sonra fikir sahibi olmak gerekiyor.

LSPİ, yapılacak uygulamalar geciktirilecek bir olay değildir. Tamamen engellenemez, şiddeti azaltılabilir. Düşük hacimli aşırı beslemeli benzinli motorlarda düşük devir/yüksek vites durumunda ani gaz tepkileri sonucunda oluşma ihtimali yüksektir. Eğer aracınızı bu bilgiye göre kullanabilirseniz, problem yaşama ihtimaliniz minimumda olur.

Beyfendi, araç sahiplerine göre bu durumun geçmesi ne demek? Şirket PSA'ya geçtiğine göre aracın üretimden kaldırılması gerekmez mi?

Yazılım ve yeni yağ kullanıpta piston kıranlar var diyorsunuz. Aracına yeni yağı bile koymayıp piston kırmadan kullananlar da var. Bu, ilaç kullanıp hala hasta olanlar var demek gibi bir şey. Dolayısıyla araçları kimin nasıl kullandığını bilmeden bu tarz yorumlar yapmak insanları yanlış yönlendirebilir.

Merak edip, bu araçların fiyatlarına baktım. Dizeli ile benzinlisi arasında (dynamic-at6)yaklaşık 17.000 TL fark var. Mevcut yakıt fiyatları düşünüldüğünde zaten dizel-benzinli farkı nerdeyse kalmadı. Herhalde ben olsaydım, benzinli araç alıp aradaki fiyat farkı ile de 2 yıllık yakıt parasını çıkarmış olurdum. Dizelin sesi ve bakımları da cabası.

İyi günler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 18351836183718381839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.