Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: emrreeeeee Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
36.790
Cevap
294
Favori
1.756.801
Tıklama
Giriş
    12964 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: techstat

Arkadaşın bahsettiği çevre görüş paketi sanırım. Bu paket sadece Enjoy donanımda vardı ve yağmur sensörü, otomatik yanan farlar vb. dynamic ve excellence'ta standart olan özellikleri içeriyordu.

Normal şartlarda full en üst(excellence) donanım, full+full'de en üst donanım+tüm opsiyonlar demek. Ama bilmiyorum Türkiye'de o kadar dolu astra var mı.

Not: Resme koyduğunuz direksiyon tuşları Navi 900 opsiyonuyla geliyor. Ama o opsiyonun olmadığı direksiyonlarda da o tuş var. Sadece şekli ve yeri değişik.
    Full+ full kavramını özetleyen ilan.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2016-astra-exc-1.6-dizel-otm-agr%2Csunroof%2Cnavi900%2Caauto%2Ccarplay-715179240/detay

• Yüzbaşı
    435 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

Full+ full kavramını özetleyen ilan.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2016-astra-exc-1.6-dizel-otm-agr%2Csunroof%2Cnavi900%2Caauto%2Ccarplay-715179240/detay

Alıntıları Göster
    Aynen, tek eksiği 18 jant. Flexdock bile almış.
    |
    |

• Yüzbaşı
    736 Mesaj
    ASTRA K düşünen birine 1.4T mi önerirsiniz yoksa 1.6 CDTI mı?

Yıllık taş çatlasa 7-8bin KM yaparım.

Hangi modelin kronik sorunları daha yüksek? İlk arabam olacağı için sorunsuz birşey bakıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: The BlackMamba 24

ASTRA K düşünen birine 1.4T mi önerirsiniz yoksa 1.6 CDTI mı?

Yıllık taş çatlasa 7-8bin KM yaparım.

Hangi modelin kronik sorunları daha yüksek? İlk arabam olacağı için sorunsuz birşey bakıyorum.
    10.000 Km’ye kadar tabikide Turbo. Dizel için yıllık 20.000 ve üzeri daha avantajlı. Aslına bakılırsa şunu diyebilirim yıllık 7.000 km yapacaksan bir arabaya para bağlama derim. Tabii işin esprisi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 13 Ağustos 2019; 22:4:23 >
    |
    |
    Bahsedilenler: The BlackMamba 24
  • Yüzbaşı
    736 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: guida

10.000 Km’ye kadar tabikide Turbo. Dizel için yıllık 20.000 ve üzeri daha avantajlı. Aslına bakılırsa şunu diyebilirim yıllık 7.000 km yapacaksan bir arabaya para bağlama derim. Tabii işin esprisi bu.

Alıntıları Göster
    dizel benzinli farkından çok arabanın sorun yapıp yapmamasından ötürü soru sormuştum hocam nerede okudum hatırlamıyorum 1.4T astraların kronik sorunlu olduğu yazıyordu o yüzden kullanan arkadaşlardan bilgi istedim.

quote:

Orijinalden alıntı: The BlackMamba 24

dizel benzinli farkından çok arabanın sorun yapıp yapmamasından ötürü soru sormuştum hocam nerede okudum hatırlamıyorum 1.4T astraların kronik sorunlu olduğu yazıyordu o yüzden kullanan arkadaşlardan bilgi istedim.

Alıntıları Göster
    Tamam şöyle cevap vereyim. Kendi adıma konuşuyorum kronik sorun falan yok. Kullanıcı hatası diyelim, yada denmiyor. İstatikleri kim verebilir ? Odak Opel’e şimdiye dek 2 araç gelmiş 3 yılda. Satış rakamını bilen varmı. Ben kickdownu seven birisiyim. Niye bende piston kırmadı. Ben aracı Dyno testinede soktum 4 ay önce 3 yaşında arabam. İlk aldığım gibi sonuçlar. Motorda en ufak bir güç kaybı yok çıkan rapora baktığında. Kronik sorun falan yok, bakmayın siz orda burda söylenen şeylere. Opel mühendisleri sorunlu bir aracı piyasaya sürerlermi. Milyon Euro harcanmış olan bu modele. Size mantıklı geliyormu. Şehir efsanesi bunlar. Gönlünüzde varsa dizel yada Turbo alın derim. Bakmayın insanların kronik sorun var dediğine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 14 Ağustos 2019; 11:5:24 >
    |
    |
    Bahsedilenler: The BlackMamba 24

• Yarbay
    2080 Mesaj
    Herkeze merhaba arkadaşlar

7 sene fb 7 civic kullandım aracımı bakım harici servise sokmadım öyleki silecekleri bile değiştirmedim astra k bu konuda üzermi birde trim sesi konusunda hassasım

Konfor ve yalıtım nasıl civicte bu konuda cok rahatsızım

1.4 t dinamik bakıyorum 2017 15000 geçmemiş memnun edermi civicten sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 14 Ağustos 2019; 13:51:2 >

Navi 900 'ün diğerlerinden farkı nedir hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    techstat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    SarpBalaban

Merhabalar, 2015 1.6Cdti Astra K aracım var. Aracımda bazı ses sorunları var ve servis henüz bulamadı. Sizlere danışmak istedim. İki ayrı ses var birisi 70 - 90 kmh arasında cik cik şeklinde sağ ön teker civarından geliyor. Diğeri 100 kmh üzerinde sağ ön alt taraftan tık tık tık diye sanki rüzgarla birlikte bir şey çarpıyor gibi (Örn. Paspas veya bir plastik aksam) ses geliyor. Sesleri kaydettim ve yüklüyorum. Teşekkür ederim.

Seslerin linki
    https://onedrive.live.com/redir?resid=39F24DB355214EA8!3001&authkey=!ADazS0a0qBhpB4o&ithint=folder%2c

|
    |

• Binbaşı
    1542 Mesaj
    Istanbul anadolu yakasında boya işçiliği iyi olan yetkili servis bakıyorum arkadaşlar aracın sağına soluna boya tozu yapmayacak tampon boyayacağım derken egzozu boyamayacak :)))

|
    |
    Arkadaşlar yarın 2.el astra ya bakmaya gideceğim. Nelere dikkat etmeliyim?

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı:

Zorunlu trafik sigortası yaptıran, fiyat alan oldu mu?

Geldi yine ağustos vergi, sigorta, kasko, bakım...
    Anadolu Sigorta 710 TL

Sompo Japan 630 TL ( Sompo’ya yaptırdım )
    Trafik sigortasının İçeriği çokta önemli değil benim için, 200 TL veren olsa gider ona yaptırırım. Benim için Kasko önemli. Poliçeyi satır satır okurum, istediğim rakamlarıda o poliçeye yazdırır opsiyonlarıda ekletirim. ( Araç değeri hariç ) Benim kaskoda Seramik kaplama bile yazıyor. Bu bana biraz pahalıya patlıyor tabii kasko ödemesi. Çokta umursamıyorum. Kasko benim için önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 15 Ağustos 2019; 14:48:16 >
    |
    |
    Bahsedilenler: bulamadımbirşey
  • Yüzbaşı
    435 Mesaj

Daha büyük dokunmatik ekran, daha büyük yol bilgisayarı ekranı, dahili navigasyon, cd çalar, köpekbalığı anten.
    |
    |
    Mehmet.Sakar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: techstat

Daha büyük dokunmatik ekran, daha büyük yol bilgisayarı ekranı, dahili navigasyon, cd çalar, köpekbalığı anten.

Alıntıları Göster
    + Direksiyon tuşları değişiyor.
    |
    |
    Son olarak biliyorum segmentleri farklı ama sizce Astra k ex. Paket mi insignia Cosmo mu alırdınız?

quote:

Orijinalden alıntı: kızılbıyık

Arkadaşlar bu arabanın led matrix olmayan normal farları nasıl? Bazıları çok kötü demiş. Almaya çekiniyorum arabayı.
    Evet kötü. Ben hem uzunları hem kısaları Led xenonla değiştirdim. Şu an gayet iyi oldu. Muayeneden de geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 16 Ağustos 2019; 7:40:46 >
    |
    |
    Bahsedilenler: kızılbıyık
  • Teğmen
    196 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Herkeze merhaba arkadaşlar

7 sene fb 7 civic kullandım aracımı bakım harici servise sokmadım öyleki silecekleri bile değiştirmedim astra k bu konuda üzermi birde trim sesi konusunda hassasım

Konfor ve yalıtım nasıl civicte bu konuda cok rahatsızım

1.4 t dinamik bakıyorum 2017 15000 geçmemiş memnun edermi civicten sonra
    Honda kullanmadım ama hondaının daha sert süspansiyonu olduğunu bir iki yerde okumuştum konfor odaklı bir kullanıcı iseniz sizi tatmin etmeyebilir trim sesi de biraz şans işi kimi tık yok diyor diğeri trim sesleri için servis servis geziyor alacağınız aracı deneyip alırsanız size bir fikir verebilir

quote:

Orijinalden alıntı: kızılbıyık

Arkadaşlar bu arabanın led matrix olmayan normal farları nasıl? Bazıları çok kötü demiş. Almaya çekiniyorum arabayı.
    Olayı biraz abartmışsınız ne kadar kötü olursa olsun çözümsüz değil beğenmediğiniz taktirde daha iyi ışık veren bir halojen ampul yada Led ampul l ile değiştirebilirsiniz şahsen ben Led ampul kullanıyorum ve memnunum

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: adnn41

Honda kullanmadım ama hondaının daha sert süspansiyonu olduğunu bir iki yerde okumuştum konfor odaklı bir kullanıcı iseniz sizi tatmin etmeyebilir trim sesi de biraz şans işi kimi tık yok diyor diğeri trim sesleri için servis servis geziyor alacağınız aracı deneyip alırsanız size bir fikir verebilir

Alıntıları Göster
    Hondanın süspansiyonun dan memnundum açıkçası yalıtım hoşuma gitmiyordu

Kafam baya bi karıştı şu anda honda civic ile kıyaslayabilecek arkadaşlar varmı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
HızlıCevap
Reklamlar
e-ticaret
Lastik Fiyatları
haberler
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.