Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1774. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17721773177417751776
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim uzunlar canbus sistemine dahil değil yanlış hatırlamıyorsam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

bizim uzunlar canbus sistemine dahil değil yanlış hatırlamıyorsam ?
    Pek anlamadım. Farlar olması gibi değilmi yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gsemre kullanıcısına yanıt
    bence de sonradan montaj için o kadar maliyete gerek yok ama yine de siz bilirsiniz.
  • guida kullanıcısına yanıt
    uzunlara led takıldığı zaman ariza vermiyor diye biliyorum

• arkadaşlar bu usb den mp3 dinlerken klasördeki şarkıların eksik çıkmasıyla ilgili olarak net bir çözüm bulan var mı acaba. bana kalırsa bit sıkıştırma oranlarıyla alakalı sanırım 320 olanları desteklemiyor gigi geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

uzunlara led takıldığı zaman ariza vermiyor diye biliyorum
    Uzunlara ve Kısalara LED taktırdım aylar önce. Opel Servisinden ledleri aldığım ve takdırdığım için indirim almıştım. Tek bir kez bile arıza ışığı yakmadı. Opel dediydi arıza ışığı yakmaz, yakarsa garantisi muhatabı biziz. Nede olsa Opel Faturası var elimde. Ledler ve işçilik herşey faturada, ispat..Şimşek etkili ledler. Araç muayene istasyonundan geçiyor demişti servis fakat ben yinede garanti olsun diye araştırıp geçtiğini öğrendim.
    Ama o çizgi varya Aykut halen beni sinir ediyor. Mercekten kaynaklanıyor dimi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Ekim 2018; 22:0:47 >
    halojen olan her aracta bu veya benzeri yansıma var. en son bindigim mercekli yeni.megane sedan da aynısı var. halojen olan hz.golf de de aynısı : ))

• Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay kadar önce 2015 model Excellance donanımlı Astra k alarak aranıza katıldım. Sizlere bir sorum olacak aranızda daha önce başına gelen veya bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

Bu akşam eve gelirken aracın gösterge panelindeki tüm ışıklar birden söndü ve sanki aracı ilk defa çalıştırırkenki gibi bütün ışıklar yandı. Ardından gösterge panelinin ortasındaki bilgi ekranında yine aracı ilk çalıştırdığımdaki gibi yağmur sensörü aktif yazısı çıktı. Daha sonra eve gidene kadar çok kısa bir yolum kalmıştı ve bu sürede bir daha bunu tekrarlamadı. Gösterge paneli gittiğinde aracın farlarında herhangi bir kapanma olmadı veya motor gücünde herhangi bir düşüş yaşamadım. Aranızda daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chorjavonn -- 28 Ekim 2018; 2:16:28 >
  • Arkadaşlar bugün arabada seyir halindeyken (ortalama 60km/h) arka camlardan birini açınca arabanın içinde anormal bir uğultu ve gümbürtü şeklinde bir ses oluştu yavaşlayınca ses kesiliyor ama hızlanınca ses ve bahsettiğim şekilde basınç da oluşuyor içeride. Dikizi aynasından baktığımda bagaj pandizotunun bu gelen sesle senkron bir şekilde pırpır ettiğini gördüm muhtemelen bundan ama nasıl düzeltilecek bu sorun ya da başına gelen oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrupoll

Arkadaşlar bugün arabada seyir halindeyken (ortalama 60km/h) arka camlardan birini açınca arabanın içinde anormal bir uğultu ve gümbürtü şeklinde bir ses oluştu yavaşlayınca ses kesiliyor ama hızlanınca ses ve bahsettiğim şekilde basınç da oluşuyor içeride. Dikizi aynasından baktığımda bagaj pandizotunun bu gelen sesle senkron bir şekilde pırpır ettiğini gördüm muhtemelen bundan ama nasıl düzeltilecek bu sorun ya da başına gelen oldu mu acaba?
    Dediğiniz bu olay her araçta olur. Rezonans etkisi deniyor. Arka iki camı açınca bu sesi duymazsınız, yada bir ön bir arka ( çapraz yönde )

bu sanki anormal bir durum gibi geldi bana pek bahsettiğiniz gibi değil sanki yarın gün içinde bide o pandizotun üstüne ağırlık koyup deniyeceğim.
  • Quadrupoll kullanıcısına yanıt
    Arkadaş ın dediği doğru. Arka camı açınca tek çoğu arabada bunu yapar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu sanki anormal bir durum gibi geldi bana pek bahsettiğiniz gibi değil sanki yarın gün içinde bide o pandizotun üstüne ağırlık koyup deniyeceğim.
    Bilimsel bir açıklaması olsada basit tabirle açılklayayım. Hava içeri doluyor, dolan havanın çıkış yeri havanın girdiği yer. Pandizot hava sirkülasyonun tamda olduğu camın yakınında. Pandizotun tırnakları yuvaya tam oturmadıysa içeriye dolan hava herşeyi yerinden oynatır.

• Quadrupoll kullanıcısına yanıt
    Tasarım hatası

tamamdır hocam pek hoş bi durum değil açıkçası pandizotu daha iyi sabitleyebilirlerdi ya da servise bi soralım bakalım bi çözümleri vardır belki
  • 2017 model 14.500 km 1.6 CDTI Excellence otomatik alarak an itibariyle aranıza katılmış bulunuyorum. Bayağı araştırıp aldım, umarım yanıltmaz beni.
  • Hayırlı olsun hocam. Kaça aldınız?

• Aranızda film yada seramik kaplatan oldumu ? Benim aracım kırmızı renk aracı alalı 1 yıl olmadı fakat en ufak bir taş çarpması veya temasta boya direk dökülüyor bu kadar basit olmamalı bu iş.Önceki aracım gri renk megane dı ufak sürtmelerde dokunmalarda araçtan bile inip bakmazdım astra da durum tam tersi tabi rengin dolayı muhtemelen. Mutlaka bir koruma yaptırmak şart.
    Öneriniz varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harbour

Aranızda film yada seramik kaplatan oldumu ? Benim aracım kırmızı renk aracı alalı 1 yıl olmadı fakat en ufak bir taş çarpması veya temasta boya direk dökülüyor bu kadar basit olmamalı bu iş.Önceki aracım gri renk megane dı ufak sürtmelerde dokunmalarda araçtan bile inip bakmazdım astra da durum tam tersi tabi rengin dolayı muhtemelen. Mutlaka bir koruma yaptırmak şart.
    Öneriniz varmı ?
    benim aracımda kırmızı renk ama ben alırken seramik kaplamalı olarak almıştım.
    daha doğrusu o şekilde bir kampanya vardı o kampanyadan faydalanmıştım.
  • quote:

Arkadaşlar bugün arabada seyir halindeyken (ortalama 60km/h) arka camlardan birini açınca arabanın içinde anormal bir uğultu ve gümbürtü şeklinde bir ses oluştu yavaşlayınca ses kesiliyor ama hızlanınca ses ve bahsettiğim şekilde basınç da oluşuyor içeride. Dikizi aynasından baktığımda bagaj pandizotunun bu gelen sesle senkron bir şekilde pırpır ettiğini gördüm muhtemelen bundan ama nasıl düzeltilecek bu sorun ya da başına gelen oldu mu acaba?
    bence hiç bir sorun yok bu bahsettiğiniz kısaca türbülans oluyor ve oluşan hava akımı bagaj pandizotunu biraz titretiyor.
  • 
Sayfa: önceki 17721773177417751776
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.