Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Engineer87, Xan'ela Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
35.953
Cevap
289
Favori
1.632.029
Tıklama
Giriş
      65 Mesaj
      21 Mart 2018 15:17:24

hocam çok teşekkür ederim baya bilgilendirici oldu.
      |
      |
      schumici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      68 Mesaj
      21 Mart 2018 22:18:26
      Yakit tasarrufu tavsiyesi bekliyorum arkadaslar su an 9.3 litre gosteriyor bu cok fazla yoran birsey oluyor.Yeni servisten geldi arac hala 1 depoyu bitirip normale doner diye bekliyorum.

Seramik durumunu bilen arkadaslar cevaplayabilirmi yagmur sonrasi boyle oluyor 6 yil garantisi var seramik kaplamanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      926 Mesaj
      22 Mart 2018 10:23:34

Hocam Türkiye şartlarında 3 yıl bile çok iddialı seramik boya koruma katmanı ömrü için. 5-6 yıl imkan dahilinde değil.

Seramik boya koruma katmanı yaptırdıysanız aracın yıkanmasına çok dikkat etmeniz lazım.

Yün yıkama eldiveni, ph nötr şampuan, çizmeyen kurulama bezi vs vs çok fazla şeye dikkat etmeniz lazım.

Benzinliklerdeki veya ucuz oto yıkamacılardaki kostik dolu köpüklerden, bütün gözenekleri çamurlanmış süngerlerden, her silmede arkasında su izi bırakan kurulama bezlerinden tamamen uzak durmanız lazım.

Uygulamacılar seramik kaplamayı öyle bir pazarlıyor ki, uyguladıktan sonra sanki hiç bir şey olmayacakmış gibi, yağmura çamura girse de tertemiz çıkıp her daim ışıl ışıl parlayacakmış gibi, arabaya kamyon dalsa yine de kaportada gram çizik oluşmayacakmış gibi lanse ediyorlar. Tam aksine seramik kaplama yüzeyi de en az normal kaporta yüzeyi gibi dikkatli bakım isteyen bir yüzey.
      |
      |
      milagrofzb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

-2016 Fiat Fullback 2.4 AT Hardrock-
      -Samsung S9+-

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Mart 2018 11:58:34

Ozaman bu su damlalari normal diyorsunuz zaten istanbuldaki bu pis hava biraz yagmura yakalanayim araba les oluyor toz camur oyle bir yapisiyorki sanki koye gittim geldim toprak yollardan gectim.beyaz renk almadigima pisman olmuyor degilim

|
      |
      schumici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      926 Mesaj
      22 Mart 2018 12:11:12

Fotoğraflarda görülen hidrofobi oluşumu güzel. Ama dediğim gibi, seramik kaplamayı korumak için özen göstermeniz lazım.

Çok sevdiğim bir abim bu konularda çok titizdir. Yıkama hususunda herşeye dikkat eder. O bile yaptırdıktan 2-3 yıl sonra yavaş yavaş kaplamanın etkisini kaybettiğini gözlemleyip yeniden yaptırdı
      |
      |

-2016 Fiat Fullback 2.4 AT Hardrock-
      -Samsung S9+-
    • Çavuş
      68 Mesaj
      22 Mart 2018 13:18:55
      Aslinda bana sampuan ismi filan vericek eldiven vs. soyle bir takim toplasam ona gore yikamaciya goturup kullanmasini saglarim

|
      |

• Çavuş
      82 Mesaj
      22 Mart 2018 14:32:18
      Opel Astra sever arkadaşlarımızı aramıza bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/astrateamtr/

• Yarbay
      2151 Mesaj
      23 Mart 2018 14:00:32

Detail tam hastalık işi :) Bende araştırırken buldum DetailTurkey'i. Bulur bulmaz da üye oldum. Zamanla işi biraz öğrenince doğruyu yanlışı daha iyi anlayabiliyorsunuz. Forum tam anlamıyla uygulama merkezlerinin veya sponsorlarının ürün reklamı yapma, satış artırma, satılmayan ürünlerin pohpohlanması üzerine dönüyor. Kötü ürüne kötü diyemiyorsunuz veya her seferinde yanlış uygulamışsınız diyen dist. ler mevcut. Hemen ürünleri ve sponsorları savunmaya geçen yönetim var. Mesela sizin de gördüğünüz üzere şu an koch pastalarının reklamı yapılıyor Ancak detailforum.com da koch un bazı pastalarında dolgu olduğu ve ipa ile silince geri geldiği söyleniyor.
      |
      |
      Pike Fighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8325 Mesaj
      24 Mart 2018 03:53:41
      Merhabalar,

Astra k 1.4t otomatik dynamic 15.000 km'de hatasız araç 80 bine alınır mı? Bu motor da kronik sorun mu var acaba uzak mı durmak lazım.

Selamlar herkese kazasız belasız sürüşler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

...BMW...
    • Çavuş
      68 Mesaj
      24 Mart 2018 13:07:41

Valla dolarin 4 tlye ulasmasiyla 85000 den asagi satan yok.bugün artik lokal boyali araclarda cok rahat satiliyor dersenizki degisen parcali bulabilirmiyim onlara bile 83000 filan istiyorlarki degisen parcali tramer kayitli bir araca 80000den fazla para vermeye degermi bilemem.

Motor sorunu icinse ben daha 8200 kmdeyim motordan hic ses gelmiyor kaputta kece yok ama 15000 bakimi gecirmis bir aracta motorda aorun olurmu onu bilemem

|
      |
      Marmaratic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8325 Mesaj
      24 Mart 2018 13:32:00
      quote:

Orijinalden alıntı: milagrofzb

Valla dolarin 4 tlye ulasmasiyla 85000 den asagi satan yok.bugün artik lokal boyali araclarda cok rahat satiliyor dersenizki degisen parcali bulabilirmiyim onlara bile 83000 filan istiyorlarki degisen parcali tramer kayitli bir araca 80000den fazla para vermeye degermi bilemem.

Motor sorunu icinse ben daha 8200 kmdeyim motordan hic ses gelmiyor kaputta kece yok ama 15000 bakimi gecirmis bir aracta motorda aorun olurmu onu bilemem

Hatasız 80 e buldum hocam. Hatta 81 ve 82 yede buldum ama renkleri istediğim gibi değil. 2017 buldum birde 85 civarına biter pazarlık. Kararsızım.

...BMW...
    • Çavuş
      68 Mesaj
      24 Mart 2018 15:21:26

Valla super fiyat siz yinede ustaya gosterip lifte kaldirin lokal boya bile olsa 80000 cok iyi fiyat bence rengine cok takilmayin ama yuruyen aksanina iyi baktirin motor sanzuman en onemli kismi zaten 15000 cok km degildir bence kacirmayin

|
      |

• Yarbay
      8325 Mesaj
      24 Mart 2018 15:25:37

Çok teşekkürler bilgilerden dolayı hocam.
      |
      |

...BMW...
    • Teğmen
      105 Mesaj
      24 Mart 2018 15:50:51
      quote:

Orijinalden alıntı: azzazelll

Merhabalar dostlar aracımın 2. yıl bakımını kilometreden değil 1 sene dolduğu için yaptıracağım aracım 13.000 km de bu sebepten servisin arayıp söylediği buji ve balata değişimini istemeyeceğim,hatta garanti bittiği için servisin verdiği 700 tl fiyat yüksek görünüyor gerek varmı servise gitmeye sizce ? Ankaradan tavsiye edeceğiniz usta/servis varsa memmun olurum.

Birde daha önceleri yağ ile ilgili bir tartışma dönmüştü rica etsem son dönemde araca uygunluğu tespit edilen yağ tavsiyeside paylaşabilirmisiniz.

Arkadaşlar yardımcı olan olabilirse sevinirim,özellikle yağ ve tavsiye özel servis paylaşımına ihtiyacım var,teşekkürler.

• Çavuş
      68 Mesaj
      24 Mart 2018 16:10:52

Yag olarak tavsiyem budur ben 1. Yil bakiminda mobil 1 yag kullandim ama yetkili servis koydu yoksa bu yagi satin alirdim.

|
      |
      azzazelll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      176 Mesaj
      25 Mart 2018 14:27:24

3,e 5'e bakmayın, 2017 model alın. Bu araçlar fabrikadan yeni yağ ile geldi. 2016 model araç bir de eski yağ ile bakıma girdiyse az da olsa risk taşıyor.

|
      |

Astra HB 1.4 AT6 Dynamic Neptün Mavisi
    • Teğmen
      176 Mesaj
      25 Mart 2018 14:29:36

Selamlar

Aracınız benzinli ise dexos 1 gen2 standardını karşılayan bir yağı mutlaka tercih etmelisiniz. Benim bildiğim gm, mobil ve liquimoly markalarında bu yağ mevcut.

|
      |
      azzazelll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Astra HB 1.4 AT6 Dynamic Neptün Mavisi
    • Binbaşı
      1783 Mesaj
      25 Mart 2018 19:52:08

Facebook’un artık albenisi yok, çıtayı yükseltip Twitter’a sayfa açsanız daha iyi olur.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      ZIRTAKOZ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      24 Mesaj
      25 Mart 2018 19:54:42
      Arkadaşlar aracım 2017 dynamic dizel , şu Işık’larda durunca start stop olmuyor nasıl aktif hale getirebilirim ?

• Yarbay
      8325 Mesaj
      25 Mart 2018 21:44:05
      quote:

Orijinalden alıntı: regodulaz

3,e 5'e bakmayın, 2017 model alın. Bu araçlar fabrikadan yeni yağ ile geldi. 2016 model araç bir de eski yağ ile bakıma girdiyse az da olsa risk taşıyor.

İşte bu çok güzel bilgi oldu bana hocam. Çok teşekkürler

|
      |

...BMW...
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.