Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1705. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: g_almar Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: milagrofzb

Benim araba 8000 kmde servise girdi tam 1 yili dolmustu buji demismedi yag filtresi hava filtresi degisti o yuzden gereksiz para aliyorlar cok kar sagliyorlar ben 2. Yil bitince artik yetkili servise gitmem.

AYNEN ÖYLE YAPAYIM BENCE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathus44

Arkadaşlar merhaba geçen hafta astra k 1,6 cdti dynamic aldım araçta hiç bi opsiyon yok.
    Merak ettiğim bazı konular var...
    Bu opsiyonlar dışarda daha ucuz maliyete yaptırılabilir mi. Mesela gelişmiş park pilotu, bu özellik için bence araçta tüm donanımlar mevcut(sensörler, direksiyon motoru vs) yazılımla aktif edilebilirmi yada herhangi bir kit takarak.
    Sadece geri vites kamerası alıp araç ekranına enteğre edebilirmiyiz.
    Yada aynanıniçine takacağımız motor vb aparatlarla elektrikli katlanır yapabilirmiyiz.
    Bunlar ve bunlara benzeyen opsiyonları aranızda yapan yada yaptığını bilidiğiniz biri varsa yardımcı olabilir mi.

Merhaba

Maalesef dışarıda yaptırırsanız opsiyon fiyatından daha maliyetli olur ki ilk önce bu işleri yapacak düzgün usta bulmanız gerek.

Kamerayı servis dışında yaptırmanız zor olabilir yazılım vs işleri.

Çoğu dynamic sahibi serviste orjinal geri görüş kamerası taktırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 20 Mart 2018; 19:23:43 >

• Dynamic pakette park yardimcisi sensorler varken ben geri gorus kamerasi taktirma geregi duymadim.geri gorus kamerasi dediginiz sey plakanin oraya ufak bir kameradir sanayilerin hepsinde 300 400 arasi fiyata taktirabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    Hocam mesela fokusta körnokta uyarı sitemini küçük bir kit yardımı ile aktif edilebiliyor. Bazı araçlarda (örnek astra h) hız sabitleme yok ama soket yerleri falan hazır sonradan bi kol takarak aktif edilebiliyor. Ben bazı opsiyonlar için arabaların fabrikada özel üretildiğini düşünmüyorum. Bence bütün dynamicler fabrikadan aynı şekilde çıkıyor opsiyonlar için bütün bağlantı yerleri hazır veya gerekli donanımlar hazır sadece bir düğme ve yazılım eklenerek halledileceğini düşünüyorum. Örnek vermek grekirse gelişmiş park pilotu için araçta ön arka ve yan sensörlerin, ayrıca direksiyon hareket verebilmek için direksiyon motorunun olması lazım. Geri kalan ise sadece yazılım ve otomatikpark etme düğmesi. Bu yazdıklarımdan dynamic modellerinde düğme harici hepsi var. Düğme takılırsa geriye sadece yazılımla aktif etmek kalıyor... nacizane fikrim bu. Tabi bunu yapacak bi usta şart. Yetkili servisten tanıdık birilerini bulabilirsem soracam bi ara.

• quote:

Orijinalden alıntı: mathus44

Hocam mesela fokusta körnokta uyarı sitemini küçük bir kit yardımı ile aktif edilebiliyor. Bazı araçlarda (örnek astra h) hız sabitleme yok ama soket yerleri falan hazır sonradan bi kol takarak aktif edilebiliyor. Ben bazı opsiyonlar için arabaların fabrikada özel üretildiğini düşünmüyorum. Bence bütün dynamicler fabrikadan aynı şekilde çıkıyor opsiyonlar için bütün bağlantı yerleri hazır veya gerekli donanımlar hazır sadece bir düğme ve yazılım eklenerek halledileceğini düşünüyorum. Örnek vermek grekirse gelişmiş park pilotu için araçta ön arka ve yan sensörlerin, ayrıca direksiyon hareket verebilmek için direksiyon motorunun olması lazım. Geri kalan ise sadece yazılım ve otomatikpark etme düğmesi. Bu yazdıklarımdan dynamic modellerinde düğme harici hepsi var. Düğme takılırsa geriye sadece yazılımla aktif etmek kalıyor... nacizane fikrim bu. Tabi bunu yapacak bi usta şart. Yetkili servisten tanıdık birilerini bulabilirsem soracam bi ara.

Aynı donanıma sahip olan iki corsada farklı kablo demetleri vardı. Bu bütün opsiyonlar için değil ama bazı opsiyonlar için geçerli. Özellikle birlikte alınan opsiyonlar belirlenip üretim optimizasyonu yapıyolardır.

• mathus44 M kullanıcısına yanıt
    Gelişmiş Park Pilotu Paketini istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Öncelikle pakette hangi donanımlar var bir bakalım;

-Otomatik Park Pilotu
    -Geri Görüş Kamerası
    -Kör Nokta Uyarı Sistemi
    -Otomatik Katlanır Dikiz Aynaları

Şimdi de bu donanımları aktifleştirmek için nelerin eklenmesi gerektiğine bakalım;

-Otomatik Park Pilotu: Ön ve arka tamponların sağ ve sol köşelerine sensör eklenmesi gerek. Aktifleştirme butonlu vites arkası panel ve yazılım ile araç sistemine tanıtıp aktifleştirme. (Daha önce yaptıranı duymadım, fiyatını bilmiyorum)

-Geri Görüş Kamerası: Parça kodu ile birlikte kamera siparişi verilip, tesisatı ile birlikte arka tampona montajı yapılıp yazılımsal olarak aktifleştirilecek. Yaklaşık 1 gün sürüyor. (Tahmini fiyat 600-700 TL)

-Kör Nokta Uyarı Sistemi: Dikiz aynaları uyarı lambalı versiyon ile değişip elektrik bağlantısı yapılmalı. Ayrıca sistemin çalışması için otomatik park pilotunu çalıştıran tamponların yan taraflarındaki sensörlerin de olması lazım. Uygulama sonrası yazılım aktivasyonu yapılacak. (Bunu yaptıranı da duymadım.)

-Otomatik Katlanır Dikiz Aynaları: Bunun için de dikiz aynaları motorlu olanlarla değişecek, sürücü tarafındaki dikiz aynası butonu değişip aktive edilecek. (Geçen yıl 1.600 TL civarına yaptıranlar vardı)

• schumici kullanıcısına yanıt
    hocam çok teşekkür ederim baya bilgilendirici oldu.
  • Yakit tasarrufu tavsiyesi bekliyorum arkadaslar su an 9.3 litre gosteriyor bu cok fazla yoran birsey oluyor.Yeni servisten geldi arac hala 1 depoyu bitirip normale doner diye bekliyorum.

Seramik durumunu bilen arkadaslar cevaplayabilirmi yagmur sonrasi boyle oluyor 6 yil garantisi var seramik kaplamanin

• milagrofzb M kullanıcısına yanıt
    Hocam Türkiye şartlarında 3 yıl bile çok iddialı seramik boya koruma katmanı ömrü için. 5-6 yıl imkan dahilinde değil.

Seramik boya koruma katmanı yaptırdıysanız aracın yıkanmasına çok dikkat etmeniz lazım.

Yün yıkama eldiveni, ph nötr şampuan, çizmeyen kurulama bezi vs vs çok fazla şeye dikkat etmeniz lazım.

Benzinliklerdeki veya ucuz oto yıkamacılardaki kostik dolu köpüklerden, bütün gözenekleri çamurlanmış süngerlerden, her silmede arkasında su izi bırakan kurulama bezlerinden tamamen uzak durmanız lazım.

Uygulamacılar seramik kaplamayı öyle bir pazarlıyor ki, uyguladıktan sonra sanki hiç bir şey olmayacakmış gibi, yağmura çamura girse de tertemiz çıkıp her daim ışıl ışıl parlayacakmış gibi, arabaya kamyon dalsa yine de kaportada gram çizik oluşmayacakmış gibi lanse ediyorlar. Tam aksine seramik kaplama yüzeyi de en az normal kaporta yüzeyi gibi dikkatli bakım isteyen bir yüzey.

• schumici kullanıcısına yanıt
    Ozaman bu su damlalari normal diyorsunuz zaten istanbuldaki bu pis hava biraz yagmura yakalanayim araba les oluyor toz camur oyle bir yapisiyorki sanki koye gittim geldim toprak yollardan gectim.beyaz renk almadigima pisman olmuyor degilim

Fotoğraflarda görülen hidrofobi oluşumu güzel. Ama dediğim gibi, seramik kaplamayı korumak için özen göstermeniz lazım.

Çok sevdiğim bir abim bu konularda çok titizdir. Yıkama hususunda herşeye dikkat eder. O bile yaptırdıktan 2-3 yıl sonra yavaş yavaş kaplamanın etkisini kaybettiğini gözlemleyip yeniden yaptırdı
  • Aslinda bana sampuan ismi filan vericek eldiven vs. soyle bir takim toplasam ona gore yikamaciya goturup kullanmasini saglarim

• Opel Astra sever arkadaşlarımızı aramıza bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/astrateamtr/

• Pike Fighter kullanıcısına yanıt
    Detail tam hastalık işi :) Bende araştırırken buldum DetailTurkey'i. Bulur bulmaz da üye oldum. Zamanla işi biraz öğrenince doğruyu yanlışı daha iyi anlayabiliyorsunuz. Forum tam anlamıyla uygulama merkezlerinin veya sponsorlarının ürün reklamı yapma, satış artırma, satılmayan ürünlerin pohpohlanması üzerine dönüyor. Kötü ürüne kötü diyemiyorsunuz veya her seferinde yanlış uygulamışsınız diyen dist. ler mevcut. Hemen ürünleri ve sponsorları savunmaya geçen yönetim var. Mesela sizin de gördüğünüz üzere şu an koch pastalarının reklamı yapılıyor Ancak detailforum.com da koch un bazı pastalarında dolgu olduğu ve ipa ile silince geri geldiği söyleniyor.
  • Merhabalar,

Astra k 1.4t otomatik dynamic 15.000 km'de hatasız araç 80 bine alınır mı? Bu motor da kronik sorun mu var acaba uzak mı durmak lazım.

Selamlar herkese kazasız belasız sürüşler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Valla dolarin 4 tlye ulasmasiyla 85000 den asagi satan yok.bugün artik lokal boyali araclarda cok rahat satiliyor dersenizki degisen parcali bulabilirmiyim onlara bile 83000 filan istiyorlarki degisen parcali tramer kayitli bir araca 80000den fazla para vermeye degermi bilemem.

Motor sorunu icinse ben daha 8200 kmdeyim motordan hic ses gelmiyor kaputta kece yok ama 15000 bakimi gecirmis bir aracta motorda aorun olurmu onu bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: milagrofzb

Valla dolarin 4 tlye ulasmasiyla 85000 den asagi satan yok.bugün artik lokal boyali araclarda cok rahat satiliyor dersenizki degisen parcali bulabilirmiyim onlara bile 83000 filan istiyorlarki degisen parcali tramer kayitli bir araca 80000den fazla para vermeye degermi bilemem.

Motor sorunu icinse ben daha 8200 kmdeyim motordan hic ses gelmiyor kaputta kece yok ama 15000 bakimi gecirmis bir aracta motorda aorun olurmu onu bilemem

Hatasız 80 e buldum hocam. Hatta 81 ve 82 yede buldum ama renkleri istediğim gibi değil. 2017 buldum birde 85 civarına biter pazarlık. Kararsızım.
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Valla super fiyat siz yinede ustaya gosterip lifte kaldirin lokal boya bile olsa 80000 cok iyi fiyat bence rengine cok takilmayin ama yuruyen aksanina iyi baktirin motor sanzuman en onemli kismi zaten 15000 cok km degildir bence kacirmayin

Çok teşekkürler bilgilerden dolayı hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azzazelll

Merhabalar dostlar aracımın 2. yıl bakımını kilometreden değil 1 sene dolduğu için yaptıracağım aracım 13.000 km de bu sebepten servisin arayıp söylediği buji ve balata değişimini istemeyeceğim,hatta garanti bittiği için servisin verdiği 700 tl fiyat yüksek görünüyor gerek varmı servise gitmeye sizce ? Ankaradan tavsiye edeceğiniz usta/servis varsa memmun olurum.

Birde daha önceleri yağ ile ilgili bir tartışma dönmüştü rica etsem son dönemde araca uygunluğu tespit edilen yağ tavsiyeside paylaşabilirmisiniz.

Arkadaşlar yardımcı olan olabilirse sevinirim,özellikle yağ ve tavsiye özel servis paylaşımına ihtiyacım var,teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.