Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.392
Cevap
63
Favori
156.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quatrros

Arkadaşlar bu Yen'i seri onkyolarda da center in geriden gelmesi ve surraundların normalden fazla coşması sorunu va mı acaba ?

Center sorunu için evet ama surround 626 kadar belirgin değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    center biraz sönük kalıyor eğer kendi calibrasyonu ile bırakırsan ama center biraz yükselttiğimde surraundlar normal geldi bana dazladan 5ds verdim iyi oldu şimdilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Arkadaşlar bu Yen'i seri onkyolarda da center in geriden gelmesi ve surraundların normalden fazla coşması sorunu va mı acaba ?

Güzel bir soru yeni serilerde bu sorun olmaması lazım çünki yeni serileri pioneer yapıyor

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Tersi olmasın! Zira Onkyo, Pioneer'ın ilgili bölümünü satınaldı ve kendisine benzetti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olabilir hocam biri aldı kendine benzetti ama hangisi hatırlamıyorum aklımda öyle kalmış

Onkyo 709 ve 838 kullandım. İkisinde de center sesi istediğim seviyeye gelmiyordu. Bu sebeple kendisine biraz mesafeliyim. Pioneer alternatif bir markaydı ama bu satınalma onu da aşağıya çekti diye düşünüyorum. Aklımda fiyatı sebebiyle VSX-1131 var. Onkyo - Pioneer evliliğinden doğan bir ürün olduğundan tereddütlerim sebebiyle elim almaya varmadı. Şu an AVR'siz bekliyorum. :-(

• aynı tecrübeyide ben yaşadım onkyo tx nr 608 616 626 818 avr kullandım ve orta seviye pioneer vsk 924 avr geçince ne kadar yanlış kararlar verdiğimi anladım bu onkyonun genel hastalığı center geride surrondlar ileride

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 21 Şubat 2017; 16:28:8 >
    şu anda center öne çıkarılamayacak kadar geride değil dün akşam center ı biraz yükselttikten sonra bendeki sorun yok diyebilriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

şu anda center öne çıkarılamayacak kadar geride değil dün akşam center ı biraz yükselttikten sonra bendeki sorun yok diyebilriz

yeni nesil iki anfide sizde var en doğru cevabı siz verebilirsiniz yinede onkyoya mesafeliyim artık bide denonu tecrübe etmek istiyorum
    Denon AVR-X3200W kullandım. Geçen haftalarda sattım. Gayet iyi cihazdı. Biraz değişiklik olsun diye Yamaha veya Pioneer düşünüyorum. Olmazsa Denon AVR-X4200W'nun fiyatının düşmesini beklerim.

valla surroundlarda sıkıntı yoktu ama center biraz geride kalıyordu center ı yükseltince düzeldi sıkıntı yok, Pioneer i kullanmadım sattım arkadaş kullanınca cevap alırız ama yüzde 90 ı aynı 1131 le 646 nın o yüzden center da aynı sıkıntı olacağını ama çözülemez bişey olmadığını düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

aynı tecrübeyide ben yaşadım onkyo tx nr 608 616 626 818 avr kullandım ve orta seviye pioneer vsk 924 avr geçince ne kadar yanlış kararlar verdiğimi anladım bu onkyonun genel hastalığı center geride surrondlar ileride

Sayın hocam epeydir değişik çevrelerden duyuyoruz onkyo sinemada iyi diye,ama demek ki surraundlar önde olunca effect bakımından bir zenginlik oluşturuyor ve kullanıcısında böyle bir algı meydana getiriyor fakat normal bir durum değil bu onkyo nun sinema hilesi demek istemiyorum ama taktiği diyelim naturallikten uzaklaşılıyor demek ki

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Denon AVR-X3200W kullandım. Geçen haftalarda sattım. Gayet iyi cihazdı. Biraz değişiklik olsun diye Yamaha veya Pioneer düşünüyorum. Olmazsa Denon AVR-X4200W'nun fiyatının düşmesini beklerim.

Hocam Yamaha hakkında pek iç açıcı yorumlar Yok.

Valla bende denondan pionere geçtim denon biraz daha doğaldı sanki mid sesler önde gibi tiz azdı fakat bendeki denon 1611 hem eski hem de çok giriş seviyesi idi ,bu Yen'i x serisi Denonlar kesinlikle daha iyidir tabi , mx125 ile kullanıyordum şu an polk audio set var ve pioner ile böyle nasıl diyeyim şıkır şıkır yani bariz bir şekilde tiz ağırlıklı çalıyor ve bir süre sonra kafa ağrıtıyor bu ses bana göre bir ses değil ben de nasip olursa inşallah tekrar denona dönmek istiyorum x3300 veya çok olumlu yorumlar alan x4200 düşünüyorum bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 21 Şubat 2017; 19:39:18 >

Aklımda Yamaha RX-A1060 vardı. Kategorisinde bu yıl RX-A3060 ile birlikte Eisa ödülünü aldı. Baktım fiyatı düşmüyor, RX-V781'le de ilgilenmeye başladım. Sonra Pioneer VSX-1131'e de fiyatı sebebiyle göz kırptım ve korkarak almaya niyetlendim. Yorumları okuyunca da Denon AVR-X4200W'un fiyatının düşmesini beklemek daha mantıklı gelmeye başladı. Zira X serisi epey beğenilen modeller. Zor günler bu günler. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 21 Şubat 2017; 20:8:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Aklımda Yamaha RX-A1060 vardı. Kategorisinde bu yıl RX-A3060 ile birlikte Eisa ödülünü aldı. Baktım fiyatı düşmüyor, RX-V781'le de ilgilenmeye başladım. Sonra Pioneer VSX-1131'e de fiyatı sebebiyle göz kırptım ve korkarak almaya niyetlendim. Yorumları okuyunca da Denon AVR-X4200W'un fiyatının düşmesini beklemek daha mantıklı gelmeye başladı. Zira X serisi epey beğenilen modeller. Zor günler bu günler. :-)

What hı fı x3200 ve x3300 aynı gibi görünüyor ama bizim ölçümlerimize göre x3300 saha iyi ve daha güçlü demiş bana pek inandırıcı gelmedi ama x3300 çoğu kullanıcıyı memnun eder diye düşünüyorum .Aslında marantz denemek istiyordum ama o da zaten 5 yıldır denonla ortak üretim yapıyormuş bu durumda sadece o basit be kullanımı kolay arayüzü için bile denon tercih ediyorum .

Fazla yatırım yapmak istemiyorum. Ya gözümü karartıp VSX-1131 alacağım, ya da bekleyeceğim. Hayaller 1060, 4200 gerçekler 1131! 😋

• Kimi modellere yeni Firmware çıktı bugün, keza telefon uygulamaları da güncellendi. Yeni firmware ile firecast özelliği aktif oldu. Bu konuda bilgisi olan var mı? Wifi özellikli herhangi bir hoparlörü bağlayabiliyor muyuz?
  • Onkyo Pioneer'ı aldıktan sonra iyileri kendi markası ile üretiyor. SX-S30'u Pioneer markası ile üretip TX-8270'i kendine saklamış.

http://www.nl.onkyo.com/en/products/tx-8270-138381.html

• Peki Onkyo'nun alternatifi bir cihaz var mı o özelliklerde?

Marka olarak kendisine biraz mesafe koydum da...

http://www.uk.onkyo.com/en/products/tx-8270-138381.html

• tx-8270 enteresan olmuş.stereo receiver ve hdmi girişleri var.bu hdmi girişler sanırım bütün dijital girişlerin yerini alacak ilerde.
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.