Şimdi Ara

Yeni Octavia 1.4 TSI Elegance DSG İzlenimlerim (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
52.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşilar Aracım 2 gün önce seyir halinde stop etti, servise götürdüm yakıttan dediler aayrlarını düzelttiler, bugün vites göstergesi yanıp sönmeye başladı ve araç giderek yavaşlamaya başlayarak stop etti, servise gittim, araç arıza kodu olarak " vites değiştirilemedi 2 " mesajı geçmiş, yeni yazılım yüklenmesi lazımmış, inşallah yazılım ile hallederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Arkadaşilar Aracım 2 gün önce seyir halinde stop etti, servise götürdüm yakıttan dediler aayrlarını düzelttiler, bugün vites göstergesi yanıp sönmeye başladı ve araç giderek yavaşlamaya başlayarak stop etti, servise gittim, araç arıza kodu olarak " vites değiştirilemedi 2 " mesajı geçmiş, yeni yazılım yüklenmesi lazımmış, inşallah yazılım ile hallederiz.

geçmiş olsun... seyir halinde stop etmek hiç de iyi birşey değil.. güvenlik sorunu doğurabilirdi (frenlerin sertleşmesi, direksiyonun klilitlenmesi vs gibi)..umarım tekrar etmez.. şanzıman vites değiştirmediyse ondan dolayı stop etmiş olabilir..işte burada teknolojinin korkutucu yanı.. ne kadar yüksek teknoloji ürünü (dsg şanzıman) olursa, o kadar bozulma riski yüksek oluyor maalesef..

• geçmiş olsun. umarım sadece yakıt problemidir.
    motor ve şanzıman vw'nin denenmiş ürünleri olduğundan skodaya özgü kronik bir hata olacaını sanmıyorum.

ben de kapı problemini çözemedim.
    kapı kolu çekili iken kumandadan açıp kapattım düzeldi.
    eve geldikten sonra tekrar denedim yine aynı hata. bir türlü açılmıyor.
    her şeyi denedim. yarın servise gidicem artık.
  • Sabahtan beri forumları araştırıyorum, eski tarihli yazılarda bu hata sonrası şanzuman değişmiş, birkaç aylık yazılarda ise yazılım güncellemesi ile halledilmiş, hatta boşa şanzuman değiştirmişler denmiş... Bakalım Pazartesi yeni yazılım atılacak, Araçtan çok memnunum arabaya bakan bir daha dönüp bakıyor, yol tutuşu süzülüşü sessizliği güven duygusu çok güzel, umarım çocukluk hastalıklarını atlatır..

Sizin kesin servise gitmeniz lazım, belki kapının dili vs sıkışmış yada düşmüştür, kapıyı 2 dk da döşemesini söküp bakarlar hatta bilgisayara bağlayınca hata kodundan ne olduğu anlaşılır, tavan lambası bile bozulsa hata kodu kaydediyor araçlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 3 Haziran 2010; 21:40:05 >
  • cumartesi tatile çıkıcam ondan stres oldum biraz.
    bu ufak defek şeyler dışında ben de cok memnunum arabamdan.

umarım sizin problem de hallolur kısa sürede. bence birden fazla servise danışmanızda fayda var.
    mesela doğuş oto ile yüce otoya bağlı servisler farklı oluyor.

doğuş oto servisleri aynı zamanda vw,audi ve seata da baktıklarından dsg şanzıman konusunda daha deneyimli olabilirler.
    ya da ustadan ustaya değişebilir bilgi birikimi.
  • hocam çok geçmiş olsun

yazılımla halledilebilecek bir problem olduğunu düşünüyorum ben de

dsg ve tsi şuan vag araçlarının çoğunda var büyük bir problem yaşatacağını sanmıyorum

erkan bey'in de dediği gibi olmazsa deneyimli bir vw servisi bu işi çözer bence

tekrardan geçmiş olsun
  • az önce servisteydim.
    önce esenyurt doğuş otoya gittim. dün de far ampul değişimi için de gitmiştim.
    en ufak işlem için bile baya bekletiyorlar.
    birçok markaya tek serviste baktıkları için sürekli yoğun.

orada bekleyemediğimden çobançeşme yükselene gittim. hemen ilgilendiler. kapı içini söküp kilit mekanizmasını tornavida yardımıyla açtılar.
    şuan problemsiz çalışıyor ama boşluk yapıp problemin tekrar etme olasılığı var. tekrar ederse garantiden değişim yapılacağını söylediler.
    şimdilik problem çözülmüş gibi. umarım tekrar etmez.
  • Benimde benzin bugün itibari ile kırmızı yandı, 510 km, ancak bu değer harbi yoğun şehir içi trafiği ve kısa mesafeler ile yapılmış, ortalama hızım 30 km/s oradan anlarsınız durumu, 173 tl lik benzin aldı (Ankara), 0,340 kuruş yakmış fena değil, ortalama yakıt 8.7 lt/100km idi. Biraz rahat trafikte rahat 600 km yi geçeceğini düşünüyorum.
  • Setup menüsünden 15 km/s den sonra kapıları otomatik kilitle ve anahtarı çıkarınca otomatik aç menülerini aktif ettim, şahane oldu ....
  • Merhabalar,
    Arkadaslar ben bu DSG şanzımanda en cok sunu merak ediyorum.
    Diyelim ki 80-90 km hızla düz yolda gidiyorsunuz, bu sırada da vites otomatik olarak en büyük vitesde oluyor yol durumuna göre. Yani 6. ya da 7. vitesde gidiyorsunuz.
    Bu sırada aniden hızlanmanız generekirse gaza sonuna kadar bastığınız durumda DSG nasıl bir tepki veriyor 6 yada 7 vitesde iken herhalde vitesi 2 ya da 3 e takması gerekir hızlanmak için. İşte bu durumda vites küçültme süresi nasıl. Klasik otomatik sansımanda oldugu gibi bir gecikme az olsa yasanıyor mu .
    Bu konuda bana bilgi verirsenin memnun olurum.
    Selamlar.
  • İşte burada DSG nin avantajı çıkıyor, geçiş o kadar hızlıki D7 iken gaza yüklendiğiniz an D4 e pedalın altındaki klik sesini duyana kadar basarsanız da D3 e atarak odukça sinirli bir yapıya bürünor. Yada D konumundan S spor moda aldığınız an D3 e alıp motoru bağıttırmaya başlıyor.
  • Bu arabanın 1.6 TDİ sini alamayı düşünmüştüm, gittim bayide inceledim.

Aracın dizaynı gerçekten çok güzel, özellikle iç dizaynı.

Ama ortadaki şaft gözünden dolayı abartısız söylüyorum ortadaki şaft gözünden dolayı arabayı almaktan vazgeçtim.

Benim için diz mesafesi önemli, bu yüzden ortada oturan yolcuya rahatsızlık vereceğini düşündüğüm şaft gözünden dolayı bu arabayı almadım, ikinci el bir 2006 Passat TDİ aldım.

Ama ilerde ne olur bilemem, aracımı sattıktan sonra şaft gözüne rağmen bu arabayı alırmıyım, bilmiyorum.

Bu arada bu aracı alan Tolga2000 arkadaşımıza buradan hayırlı olsun diyorum.
  • Eyvallah sanada hayırlı olsun, Passat TDI çok iyi arabadır, 4 yıl severek kullandım.
  • quote:

Eyvallah sanada hayırlı olsun, Passat TDI çok iyi arabadır, 4 yıl severek kullandım.

Teşekkür ederim, sağolun.

Araba çok güzel, ama beni şaft gözü caydırmıştı o zaman

Aslında sıfır bir araç alacaktım.

Daha sonra piyasada istediğim gibi bir araç bulamayınca Passat aldım.

Bu Passatı seneye satacağım ve sıfır bir araç alacağım.

Belki zayıf bir ihtimal ama, daha iyi bir seçenek bulamazsam ortadaki şaft gözüne rağmen bu aracı alırım.

Aklımda kasası değişecek 3-4 araba var almayı düşündüğüm.

Bakalım, kısmet.

Geçekten kaliteli ve güzel bir araca biniyorsunuz, güle güle kullanın.
  • tolgao2000

aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin,

Aracı şöyle çok bozuk stabilize yolda kullandınız mı hiç, bozuktan kastım, bazı stabilize asfalt yolların bir kısmında çakıllar kalmış oluyor ve yol adeta lastikleri törpüleyen bir eğe gibi duruyor, bu tarz yollarda yol sesi nasıl,
  • Aracınızın iç mekan fotolarını çekebilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

Aracınızın iç mekan fotolarını çekebilir misiniz

octavia resimler için bakınız:
    http://forum.donanimhaber.com/m_31863227/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_31689401/tm.htm
  • 2. depo , 174 tl ile 545 km gitti şehir içi dur-kalklı...
  • quote:

Arkadaşilar Aracım 2 gün önce seyir halinde stop etti, servise götürdüm yakıttan dediler aayrlarını düzelttiler, bugün vites göstergesi yanıp sönmeye başladı ve araç giderek yavaşlamaya başlayarak stop etti, servise gittim, araç arıza kodu olarak " vites değiştirilemedi 2 " mesajı geçmiş, yeni yazılım yüklenmesi lazımmış, inşallah yazılım ile hallederiz.

Tolga2000 önceliklearacın hayırlı olsun,
    dsg ile sorunun nasıl çözüldü, ve ilk olarak stop ettiğinde yakıttan diyip düzelttiklerinde neden yazılımı güncellememişler. sonraki gün tekrar stop ettikten sonra mı yeni yazılım yüklenmenin lazım olduğu anlaşılmış.
    tekrar stop ederse daha yeni yazılım mı? yüklenmesi gerekcekmiş.? bence önemli bir konu servise aşırı tepki vermelisin...

• Servisde yazılım değişti bilgisayarı bağlayınca yazılım upgradesi gerekiyor ikazı çıkmış zaten , güncellemesi yapıldı, DSG deki sıkıntı bitti ama 2 kere yine stop etti, yurtdışına dosya açıldı elektronik beyin yazılımı da güncellenmesi gerrek dediler, randevu aldık gittik taktık bilgisayara güncel çıktı, adaptasyon yapalım dediler yazılımsal, sonra ben yakıtı opetten aldım , şükür 14 günü geçti sanırım sorun düzeldi...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.