Şimdi Ara

Yeni Nissan Leaf'in ön siparişleri 13.000'i geçti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
7.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zotacing

Vergiler hariç 30.000 dolarlık

165.000TL'den aşağı giriş yapmaz Türkiye'ye.

160.000TL verip ekonomi yapmak da trajikomik bir durum olur.

Niye 275.000 lira verip 1.6 dci motorlu Merco almıyor mu millet kapış kapış?
  • On siparis mi zaten satilmiyormu bu araba, yt da dolu videosu var.

40 kwh batarya zoe ve bu arac icin gercekten cok iyi. Neden tr ye gelmez anlamis degilim. İc ve dis olarak zoe den cok daha iyi gozukuyor. Zoe gibi 130 k dan satilsa dusunulebilir. Artik b segmentinde bile dizel oto full araclar bu fiyatlara geldi nerdeyse. C segmentinde bur hb ve model3 e rakip bi sedan cikarsalar e.v. piyasasi cesitlenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Engelli indirim sınırında olursa alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

Bir şarjla 2400 km gitse alınırdı.

Alıntıları Göster
    Yeminle son zamanlarda gördüğüm en iyi mesajlardan biri bu tebrikler

• menzil değil şarj süresi sıkıntı. Dağ başında veya kıyıda köşede 1,5 saat çoluk çombalak şarj için beklemek nasıl olacak onu kimse konuşmuyor.

• 30 bin dolar türkiyede 5'e katla 150 bin %'de 45 ötv 250 bin %'de 18 kdv 300 bin daha diğer vergiler trafiğe çıkış vergisi vergi matrahı falan filan etti sana 310 bin devlet resmen milletini sömürüyor %'bin fark varya yazık günah bu millete

• Ttggfg

• ufo U kullanıcısına yanıt
    Yeni Nissan Leaf'in ön siparişleri 13.000'i geçti,sorun varsa çözüm de var.
  • Taşralı eko T kullanıcısına yanıt
    Elektrikli araç vergilerine hiç baktınız mı ?

• Menzil muhabbeti açıldığında hep VW nin 15 dk şarj ile 500 km yol giden aracı duyurması geliyor.Senmisin bunu yapan adamların başı o gün bugündür beladan kurtulmuyor.
  • 240 km tek şöför klima radyo kapalı değil ise bende bir şey bilmiyorum

• Adamların alın bunu şehirlerarası 500km mesafeli yere gidip gezin gibi bir amaçla ürettiğini düşündüren ne?
    Bu araçlar şehir içi - yakın mesafe kullanım için üretilmiş araçlar.
  • Türkiye'ye gelse nissan bunu da onbinde bir bakıma çağırır, servisten tasarrufu geri alır.
  • Nissan türkiyeyi bir iki defa mail attım , adamlar bir geri dönüş dahi yapmadı , bu aracı türkiyeye getirmemelerindeki amaç nedir bilemiyorum , sonuçta avrupada en fazla ilgi gören elektrikli araçtı
    Şu an ötv indirimi olmasa golf dizel otomatikler 200 bin tl üstü fiyatlar isteniyor , bmw i3 350 bin tl üstüne satılıyor ülkemizde yeteri talep görmüyor o ayrı bir konu fakat elektrikli araçlardaki ötv avantajını unutmamak gerekir . İnşallah nissan 2019 çok fazla araç satamazda belki pazar payını genişletmek adına bu arabayı türkiyeye getirir.
  • hk48 H kullanıcısına yanıt
    Türkiye genel müdürü aralık ortası gibi açıklama yaptı bir panelde "getirmeyi düşünüyoruz" diye.

yalnız bu ÖTV'lerle en uygun fiyatlı elektrikliyi getiren (düzgün bir araba olarak diyorum ) piyasayı kapar. çabuk davranmaları lazım. bir yaygınlaşır uygun fiyatlı elektrikli arabalar gelirse devlet vergiyi çakar.

türkiye'den en çok otomobil nüfusu İstanbul'da ve bunların çoğu günlük trafikte ortalama 60-100km menziller için (hatta daha kısa) kullanılıyor. bu arabaların gelmesi lazım, elektrik altyapısı önünde sonunda oluşacak.
  • Türkiyedei vergi sistemine güvenip kim araç getirirse aklına şaşarım. Vergiler iki yukarı bir aşağı olmadı tekrar yukarı...bakkal bile bukadar oynamıyor fiyatlarla. Yazın araç aldın zırt vergi indirimi 100binlira içerdesin...
    yada vergisi düşük diye elektrikli getirdin..baktı devlet biryerde ticaret dönüyor zırt vergiyi 3 katına çıkardım..araçlar patladı elinde...
    ticaret dediğin güvenle olur..ben böyle vergilerde zırt pırt indirim/bindirim yapılan pazara bırak elelktrikli arabayı, at arabası bile geitrmezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leaderz -- 13 Ocak 2019; 23:3:24 >
  • balcis kullanıcısına yanıt
    Getirmeyi düşünmemeleri ahmaklık olur . Nissan türkiyede piyasa olarak suv segmentine hakim , atılım yapmak istiyorlarsa getirmeleri gerekir.
    Hyundai kona ile bu elektrik atılımını yapabilir , hyundainin alt yapısı buna daha müsait gibi geliyor.
  • Taşralı eko T kullanıcısına yanıt
    %3 Ötv ve %18 kdv var sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: kujo

Engelli indirim sınırında olursa alırım
    %3 ötv ile pek mantıklı tercih olmaz.
  • bizim ülke olarak elektrikli otomobili benimsememiz için daha 10 yıla ihtiyacımız var.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.