Şimdi Ara

Yeni Nissan Leaf'in ön siparişleri 13.000'i geçti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
7.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Avrupa'da yakıt ucuz değil.
    Eksoz gazı parçacıklarının kanserojen etkisi sebebiyle şehir merkezlerinde (trafiğin yavaş akıp özellikle yayaların çok eksoz soluduğu yerlwrde, okul bahçeleri civarinda vs) õnce dizel arabalar ve sonra tüm icten yanmalı motorlar yasaklanacak, sıfır emisyon bölgesi olacak. Yani şehir merkezinde araba kullanmak isteyen mecburen elektrikli araba alacak. Fransa bu konuda öncü.
    Araçlar her akşam eve döndüğünde düşük tarifeli saatte şarj edilecek, konsept böyle. Yani aslinda pratikte çoğu insan için 150 km menzil yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son durumu bilen var mı? Türkiye'ye gelecek mi Nissan Leaf?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekonomisty

Son durumu bilen var mı? Türkiye'ye gelecek mi Nissan Leaf?
    sitelerinde baya övmüşleri araçlarını ama ne araçlar kısmında görünüyor ne de fiyat listelerinde. kayıt bıraktım bakalım tenezzül edip ararlarsa sorarım. buradan da bilgi veririm hocam.
  • Geçen yıl 2019 da gelecek deniliyordu, gelişme var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Geçen yıl 2019 da gelecek deniliyordu, gelişme var mı?
    müşteri hizmetleri ile anca görüşebildim. ya onlar aramadı ya da aradıkalarında müsait olamadığımdan dolayı anca görüşebildim. ilk olarak canlı destek üzerinden görüştüm, pazarlama stratejileri olmadığını belirtti. sebebini sorduğumda da başka bir bilgi vermeyeceğini, irtibat için telefon numarası verdiler. aradığımda da karşıma çıkan bayan da aynı şekilde satış stratejilerinin olmadığını, pazar araştırması yaptıklarını iletti. umarım bu süreç içerisinde bir babayiğit Türkiye'ye elektrikli otomobili getirir de bu korkak firmalar bi taraflarını yalayarak geri çekilmek zorunda kalırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sml_akyz -- 25 Şubat 2019; 16:35:50 >
  • Renault Zoe bile o kalitesi ile bir ton paraya satılıyor ülkede. Leaf geldiğinde daha da pahalı olacaktır. Hani elektrikli araç meraklılarına en uygun fiyatla uygun menzili sağlayan yine Zoe olacaktır burada. Yoksa kalite olarak, özellik olarak Leaf tabii ki çok daha iyi ama arada ciddi bir fiyat farkı olacaktır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sml_akyz

müşteri hizmetleri ile anca görüşebildim. ya onlar aramadı ya da aradıkalarında müsait olamadığımdan dolayı anca görüşebildim. ilk olarak canlı destek üzerinden görüştüm, pazarlama stratejileri olmadığını belirtti. sebebini sorduğumda da başka bir bilgi vermeyeceğini, irtibat için telefon numarası verdiler. aradığımda da karşıma çıkan bayan da aynı şekilde satış stratejilerinin olmadığını, pazar araştırması yaptıklarını iletti. umarım bu süreç içerisinde bir babayiğit Türkiye'ye elektrikli otomobili getirir de bu korkak firmalar bi taraflarını yalayarak geri çekilmek zorunda kalırlar.

Alıntıları Göster
    Bilgi için teşekkürler hocam. Kaç yıldır artık bu sene getirirler herhalde elektrikli modellerini diyoruz, ama hiçbir markada tık yok. Aslında yakıt fiyatları uçup gitmişken, ülkede de yavaş yavaş şarj istasyonu altyapısı gelişiyorken iyi bir talep oluşabilir elektrikliye ama kimse en ufak bir risk almaya dahi yanaşmıyor. Bu gidişle bu firmalar elektrikli otomobil getirmeye başladıklarında ÖTV avantajı da bitmiş olur, iyice hayal olur bize.

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Renault Zoe bile o kalitesi ile bir ton paraya satılıyor ülkede. Leaf geldiğinde daha da pahalı olacaktır. Hani elektrikli araç meraklılarına en uygun fiyatla uygun menzili sağlayan yine Zoe olacaktır burada. Yoksa kalite olarak, özellik olarak Leaf tabii ki çok daha iyi ama arada ciddi bir fiyat farkı olacaktır bence.
    Evet haklısın hocam zoe dikkatimi çekiyor ve 70-80 bin bandında 2. El araçlarda var. Lakin tereddüt ettiğim konu bu araçların pilleri. Pil kayıpları nasıl oluyor, ne kadar sürede kayıp olur. Teslalara bakıyorsun ortalama 100 bin km de maksimum %6-9 arası kayıp olduğunu ve sonrasında da ciddi anlamda kayıp yaşanması duruyor. Bu tarz yorumları zoe için duymadım. Kayıp oranları tam bir muamma. Renault Türkiye’ye kayıt bıraktım bu konuyu sordum direk onlarda net olarak böyle bir şey söyleyemeyeceklerini, tamamen kullanıma bağlı olduğunu söyledi. Bu da bende pek güven hissi oluşturmadı. Çünkü ben bu aracı 200km gidecek diye alıcam ama batarya kaydından dolayı 100km ye kadar düşermi düşmezmi bilemiyoruz düşmeyecekse de bunun garantisini şuanlık veremiyor kimse. Şuan beklemedeyim araştırmaya devam ediyorum. Para olsa model 3 alınır da o da bizde yok

• Bu sene de yalan oldu, belki seneye

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.